Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-14-2011, 10:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Chrome OS

Próbálta közületek valaki a Chrome OS-t? Mármint egy demón kívül, hosszabbtávú használatra. Mik a tapasztalataitok?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-14-2011, 16:40
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

éppen az adatbiztonság beadandón dolgoztam amikor összefutottam az origón egy cikkel az új ChromeBook-ról...

Quote:
A felhasználó adatainak nagy részét a felhőben (azaz interneten elérhető távoli szervergépeken) tárolja a Chromebook. Persze pendrive-on bármit tárolhatunk helyben is, de a chromebook a netes szolgáltatások használata felé tolja a felhasználókat, azaz például mp3 hallgatása helyett az online zenelejátszókat részesíti előnyben, filmnézés helyett pedig a kölcsönözhető filmek streamelését sugallja.
Forrás:
Code:
http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20110512-vasarolni-es-berelni-is-lehet-a-google-chromebookjat.html
Szerintem leginkább felháborító, hogy lassan a családi képek egy google szerveren landolnak, nem a winchesteren!

ezek után még kíváncsi sem vagyok rá!
Reply With Quote
  #3  
Old 05-14-2011, 16:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
Szerintem leginkább felháborító, hogy lassan a családi képek egy google szerveren landolnak, nem a winchesteren!

ezek után még kíváncsi sem vagyok rá!
Én meg pont emiatt akarnám használni. Ne amiatt kelljen aggódnom, hogy elszáll a winyó, és a családi képek örökre elvesztek, mert a kiírt dvd is pár éves, úgyhogy már beadta az unalmast.

No nem konkrétan képek miatt, de pont ez tetszik benne, hogy leülsz egy bármilyen gép elé bárhova a világon, és mindenhol ugyanazt látod, ugyanazt éred el, mindenhol ott az összes szükséges doksid, ha atombombát dobnak a házadra, akkor is minden biztonságban van.

Nem törli le egy vírus, nem tűnik el egy áramszünet következtében, nem kell havonta újratelepíteni, ...

Nagyon kíváncsi lennék rá. Egyelőre virtuális gépen próbálkoztam vele, de ez a verzió valahogy nem igazán működik, ráadásul dög lassú is. Most jön egy másik virtuális gépes megoldás. Egyelőre USB-re nem akarom kitenni, amíg nem láttam működőképesen. A videók róla tök tetszenek, szerintem nagyon bíztató.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 05-14-2011, 17:06
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

ÉN arra vagyok kiváncsi hogy egy tök üres szűz vinyóra hogy is kell felrakni ezt az OS-t ????
Mert ha jól tudom az OS alapja a CHROME böngésző nem ????
legalább is ez a kép szerint
http://m.blog.hu/ne/newlinuxer/image...hromiumos1.png

vagy úgy müködik mint a Linux Live CD-k ?????
Egyáltalán mi fogja garantálni azt hogy a GOOGLE szerverei nem mondják fel a szolgálatot azt az összes hóbeleblanc nem száll el a felhőbe örökre..Volt már ilyen a Gmail-el is hogy eltünt egy csomó levél csak úgy a Gmailról....
Mi a helyzet mondjuk a driverekkel ???? De számomra az is kérdés, hogy mi van akkor ha nincs internetkapcsolat offline módban müködik ez az izé egyáltalán ????

Meg mitöl olyan szuper az hogy mondjuk az ÖSSZES FONTOS képem, családi albumom személyes adataimat egy multinacionális oiráscégre bízzam ???
MI vagy KIK garantálják azt hogy adataimat megfelelöen kezelik ?????

Nekem nagyon vegyesek az érzéseim ezzel...

Közben azért találétam némi infót erröl az egészröl de így sem tisztul nagyon a kép

" A Google hivatalosan internetezésre és internetes alkalmazások használatára szánt, könnyűsúlyú rendszerként definiálja. A Linux-alapú operációs rendszer egy olyan minimalizált kernel, amelynek megjelenítése a Chrome webböngészőn alapul, és alapvetőben arra optimalizálták, hogy a felhőben futó, interneten keresztül elérhető alkalmazásokat lehessen minél gyorsabban elérni és kezelni."

" Az előzetesek alapján a Chrome OS-es gépeken nem támogatott a hagyományos háttértárak használata, inkább memóriakártyák vagy SSD alapú megoldások dolgoznak a gépekben - ezzel garantálható például a Google által ígért, pár másodperc alatt lezajló rendszerindítás is. A normál számítógépekből megismert BIOS helyét is egy speciális firmware-szerű megoldás veszi át, amelyből hiányzik a PC-ken és notebookokon jellemző részletes beállítások lehetősége. A Chrome OS tehát teljesen új út lesz, ne számítsunk arra, hogy az újabb Windowsok futtatásához már öreg notebookjainkra telepíthetjük - vagy vásárolunk egy teljesen új gépet Chrome-mal, vagy maradunk a réginél."

Nos ez nagyon nagyon zavarosnak tűnik..Rá lesznek kényszerítve az OS használók arra hogy mindent a Googlera bízzanak...

Last edited by Blacky; 05-14-2011 at 17:13..
Reply With Quote
  #5  
Old 05-14-2011, 17:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Nekem nagyon nagy vegyesek az érzéseim ezzel...
Mi garantálja, hogy a drága pénzért megvett Windows-odra nem telepszik fel egy vírus csak azért, mert rosszul írta meg egy sokezer alkalmazottú multimilliárdos cég? És vagy bárki hozzáfér onnantól a gépedhez, vagy letörlik, vagy illegális tevékenységeket folytatnak a gépedről.

Miért bízol egy olyan cégben, ami bizonyítottam ezt teszi évek óta, szemben egy olyan céggel, amiről nem tudod, hogy ezt fogja-e tenni?

A leveledből teljesen az jött le nekem, hogy a mostani rendszerek hú de szuperbiztonságosak. Tőlem valamiért azt "követeli", hogy tegyek fel valami "vírusírtót", pedig én egy teljes oprendszerért fizettem licenszdíjat, joggal várnám el, hogy ne kelljen még fizetnem azért, hogy biztonságos is legyen.

No de ez a téma nem arról szól, hogy mi a baj a Windows-zal, hanem, hogy van-e valakinek tapasztalata a Chrome OS-szel. Ezek szerint Nektek nincs.

Kinek van?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #6  
Old 05-14-2011, 17:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

VMWare alá sikerült telepíteni, így elsőre egész pofás. Az AngryBirds valamiért nem fut rajta, ejj-ejj... Lehet, hogy nem virtuális gépen az is megy, így azért elég korlátozottak az erőforrásai...

Ha belefondolok, hogy ez alatt egy SSD lenne a helyi infóknak, akkor ez sebességileg igencsak szárnyalhat. Hmm, asszem beszerzek ehhez minimum egy usb sticket, és kipróbálom natívan is. Fejlesztői gépnek ugyan nem jó, de felhasználóinak egyelőre brutál jónak tűnik.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 05-14-2011, 17:53
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mi garantálja, hogy a drága pénzért megvett Windows-odra nem telepszik fel egy vírus csak azért, mert rosszul írta meg egy sokezer alkalmazottú multimilliárdos cég? ?
A frissítések garantálják és az UAC ,de halkan hozzátenném hogy a WIN7 esetében már nem a Windows rendszer az ami miatt az userek megfertötödnek hanem a rosszul megírt és ki nem javított progik mint pl adobe flash player, vagy a Quick Time , de akár a REAL playert is említhetném...
Nem beszélve arról, hoyg ha van egy routered amin JÓL be van állítva a Tüzfal, és emelett használsz egy IS-t akkor csak és kizárólag az useren múlik a fertözés...Egy tanulmány szerint hiába jelez pl a vírusírtó hogy veszélyes oldalra mentél az userek több mint 70% -a azért is odamegy ....

De azért az szerintem az eléggé " fura" hogy lesz egy OP rendszer amit nem lehet külön feltelepíteni hanem csak a KÜLÖN erre optimalizált gépeken elöre telepítve lehet majd csak használni és ha figyelmesen végigolvastad a postomat akkor azt is benn volt, hogy például nem biztos hogy lehet csatlakoztani hozzá külsö vinyót és nem lehet külsö porgikat sem telepíteni az OS -re..Ergo rákényszerítenek arra hogy vegyél többszáz K-ért ÚJ gépet adatait oszd meg velük, még a legbizalmassabakat is..Ez azért szerintem akkor is aggályos..

Azt tudom, hogy ez egy meröben más megközelítése az OS-eknek és mindig van az emberekben az újtól való félelem, de Én nem hiszem hogy ennek kéne a jővőnek lenni hogy Mindenemet rábízzam egy GOOGLE ra...

Mert azért valljuk, be a többi OS nél van választásom, ha nem tetszik a Windows akkor letörlöm a Vinyórol és felrakok Linuxot de ha megveszel egy CHROME os-t futtató gépet akkor kész ennyi bezárult a kör mert vagy használod vagy eldobod, mert arra biza mást nem raksz fel ha mégsem JÖn be a rendszer....Szóval TE Vennél gépet mondjuk 120.000 ezerért Chrome os-el és ha nem tetszik akkor a sarokba rakod és használod mondjuk pórfogónak, mert másra nem jó a fentebb említettek miatt.....

DE jó példa is akad aott az APPLE és a mac-ek ahol ott is elöre van telepítve az OS , de ott van választásod, és nem vagy RÁKÉNYSZERÍTVE arra hogy Tölük függj....

A Google nemes egyszerüséggel hozzá akar láncolni a nethez , de mi van akkor amikor offline vagy mert elment a neted ?? akkor vakaródzól ha mondjuk meg akarsz mutatni egy fényképalbumot az ismeröseidnek ????
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Blacky For This Useful Post:
  #8  
Old 05-14-2011, 17:55
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
VMWare alá sikerült telepíteni, így elsőre egész pofás. Az AngryBirds valamiért nem fut rajta, ejj-ejj... .
Gratula most akkor telepítsd már fel egy szúz üres vinyóra ....
Reply With Quote
  #9  
Old 05-14-2011, 17:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
De azért az szerintem az eléggé " fura" hogy lesz egy OP rendszer amit nem lehet külön feltelepíteni hanem csak a KÜLÖN erre optimalizált gépeken elöre telepítve lehet majd csak használni és ha figyelmesen végigolvastad a postomat akkor azt is benn volt, hogy például nem biztos hogy lehet csatlakoztani hozzá külsö vinyót és nem lehet külsö porgikat sem telepíteni az OS -re..Ergo rákényszerítenek arra hogy vegyél többszáz K-ért ÚJ gépet
Nekem most már tök jól fut a Windows-om alatt, és ha feláldoznék rá egy USB sticket, akkor szerintem natívan is futna. (Még nem próbáltam, de nyilván ez a lényeg benne.) Nem kell ehhez új gép. Külső progikat nyilván nem lehet rá telepíteni, hiszen pont ez a lényege. Ha lehetne, akkor azzal az egész lényegi része omlana össze, semmi értelme nem lenne az egésznek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 05-14-2011, 17:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Gratula most akkor telepítsd már fel egy szúz üres vinyóra ....
Azt biztos nem fogom. A cél a winyó NÉLKÜLI használat lenne ezzel. Pl bedugom az USB sticket, és kész az oprendszerem, levelezéssel, webbel, az összes dokumentumommal, az összes megvett játékommal, és ezeket elérem bárhonnan, bármikor, bármilyen számítógépről, amin van net. Hogy ez így működik-e, azt majd idővel kitapasztalom, most csak egy működőképes verziót akartam belőle látni, és az egyelőre megvan.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Chrome Dus PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 79 01-09-2012 12:43
Chrome: asztali értesítők Ati Fontos bejelentések 2 09-24-2011 09:16
Chrome: asztali értesítők Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 37 07-02-2011 18:21


All times are GMT +1. The time now is 22:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu