Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-02-2007, 20:25
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question országok távolsága egymástól

üdv mindenkinek,

az a kérdés merült fel bennem (1 éve , hogy vajon mitől függ az egymástól való körtávolság: pontszámtól, vagy helyezéstől? Azon túl h kv-kor aktualizálódik általában.
És ha pontszámtól, akkor ugye elvileg előfordulhat h 2 ori távolsága a föntiből nézve kisebb mint a lentiből?
Mert ha ez mind igaz, akkor azon morfondíroznék (mától), hogy vajon, ha egy vándor ártózni kezd engem látszólag 4 körrel fentebbről, akkor kaphatok-e ilyen üzenetet erről?: "Földeden 36 körig szárazság pusztít! A varázslat fentről érkezett, 2 - 3 kör távolságból." (én nem vagyok vándor)

Szvl ha vki tud választ, ne kíméljen!
Sponsored Links
  #2  
Old 01-02-2007, 22:10
Bea Baba's Avatar
Bea Baba Bea Baba is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 193
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Hát annyit tok h bizti a pontszámon múlik a távolság, mert akkor nem lennének 1es helyeken akkora szakadékok egymásmelletti orik közt
__________________
Don't worry, beeee happy!!

Bea Baba (#336994) itt megtaláltok
  #3  
Old 01-03-2007, 08:29
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Elvileg a helyezési száma is befolyásolja valamennyire a távolságot.
  #4  
Old 01-03-2007, 08:44
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Csoportlétszámtol függ
Kevés létszámu csoportban (mondjuk 8-10 fő), 3-4k pontkulonbseg is lehet 4-5 kör.

(viszont hatalmas letszamu csoportban is lehet 3-4k pontkulonbseg több kör)
  #5  
Old 01-03-2007, 11:47
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A 3 dolog amit mondtatok, elvileg helyettesítheti is egymás hatását, de számíthat akár külön-külön is.
Jó lenne tudni biztos pontról, ami minden körtávolság számításnál azonos. Meg olyanról is ami biztos nem számít bele, csak elvileg lehetne..

Eddig csak a klántávolságoknál láttam kiírva h ott picit eltérőek a távolságok a szokásostól. Ez azt jelenti, hogy minden más csoportban legyen az normál, az aréna, a hétvégi vagy a párbaj; ugyanazon képlet szerint számítódhat a távolság? Meg tudja ezt vki erősíteni v cáfolni? (én ui még csak normálban játszottam)
  #6  
Old 01-03-2007, 12:15
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

A távolságok 2 tényezőből állnak össze, az értékből és a helyezésből. A helyezés a kör elején rendeződik az érték mindig aktuális. Kör közben is el tudsz kerülni sok-sok körre a környezetedtől, ahogyan eddig.

Ezt Ati írta egyszer. Ennél jobban még nem merültem bele a témába.
  #7  
Old 01-04-2007, 18:18
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Unhappy

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
A távolságok 2 tényezőből állnak össze, az értékből és a helyezésből. A helyezés a kör elején rendeződik az érték mindig aktuális. Kör közben is el tudsz kerülni sok-sok körre a környezetedtől, ahogyan eddig.

Ezt Ati írta egyszer. Ennél jobban még nem merültem bele a témába.
Vmi hasonló aranyköpést én is őrizgetek, ekkor szerencsére egy árnyalatnyit bőbeszédűbb volt Ati: "A körtávolságot 2 tényező alakítja: a pontlistabeli helyezés, ez csata után nem változik, hiszen pontlistában csak a következő kör elején fog elmozdulni az illető; és az értékkülönbség. Ez csata után azonnal változhat, óriási értékcsökkenbés+a másik oldalról értéknövekedés esetén a két ország távolsága a csata után megváltozik."
Ha az előbbi idézetben erről volt szó, vagy esetleg az az A-ra vonatkozott, akkor okés, de egyébként nem igazán értem h mi módon kerülhetne el egy ori a környezetétől mondjuk a kör 20. percében. De ha vki tudja, az felsötétíthetne erről is..
  #8  
Old 01-04-2007, 18:28
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

leírta ati az idézetben.
ha az egyik nagyot ugrik és/vagy a másik nagyot csökken
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #9  
Old 01-04-2007, 18:33
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Ha az előbbi idézetben erről volt szó, vagy esetleg az az A-ra vonatkozott, akkor okés, de egyébként nem igazán értem h mi módon kerülhetne el egy ori a környezetétől mondjuk a kör 20. percében. De ha vki tudja, az felsötétíthetne erről is..
Pl lerengetik az országa felét...

Ha nagyon messze kerülsz pontban az aktuális helyedtől, akkor szépen meg lehet figyelni, hogy a leendő helyed körül levő országok még mindig messzebb vannak mint 2 kör, mert a helyezésed még nem az igazi. Tehát a helyezés és az érték együttesen határozzák meg a távolságokat
Pontos számot szerintem csak Ati tud (vagy még ő sem? ) mondani, de láthatóan nem szeretne
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #10  
Old 01-04-2007, 18:58
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Pl lerengetik az országa felét...

Ha nagyon messze kerülsz pontban az aktuális helyedtől, akkor szépen meg lehet figyelni, hogy a leendő helyed körül levő országok még mindig messzebb vannak mint 2 kör, mert a helyezésed még nem az igazi. Tehát a helyezés és az érték együttesen határozzák meg a távolságokat
Az után írtam választ az előbb h lebontottam egy 200 hekis orim 180 épületét és semmi változást nem láttam.. Mondjuk anarchban alig látok el 3 körre - lehet h ez volt a gond, úh majd még próbálkozok.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Admin álltal áthelyezett országok indoklása! Mackosajt Általános beszélgetés Hódítós témákban 15 12-11-2006 21:09
Azonosítatlan országok törlése Ati Fontos bejelentések 0 07-17-2006 16:38
Országok szét és összekapcsolása. Gyula Elvetett javaslatok 1 06-19-2006 19:28


All times are GMT +1. The time now is 22:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu