Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

View Poll Results: Melyik a legjobb nép tolvajak
Ember 21 26.25%
Fél-elf 41 51.25%
Az Embernél és a Fél-elfnél is van jobb 18 22.50%
Voters: 80. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-20-2006, 21:24
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default Ember vs Fél-elf

Sziasztok

a következő ori, amit majd indítani fogok, az valószinűleg tolis beállítottságú lesz.
nézegettem a "fajok" súgót, hogy melyik nép lenne erre a legalkalmasabb, és az alpján amit ott olvastam, és másoktól hallottam az Ember és a Fél-elf tűnik a legjobb jelölteknek, de nem tudok dönteni, mível tapasztalatom még nincs a tolvajok terén

szeretnék megkérni mindenkit, hogy írja le a véleményét, tapasztalatait, és esetleg a taktikákat

előre is köszi
Solven
Sponsored Links
  #2  
Old 04-20-2006, 21:33
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem vagyok egy nagy tolis, de a fél-elfet nem ajánlom, sokan ölik őket ha a közelükben van egy. Attól függ a válsztás, hogy akarsz-e szövibe lépni. Szöviben jó a fél-elf is, de magányosként inkább legyél ember, vagy elf. Mellesleg az 5. szinten bármelyikkel sikerrel járhatsz. Szerintem...
  #3  
Old 04-20-2006, 21:36
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

egyértelműen félelf, lényegesebben gyengébb az ember a félelfnél és a varivédelem ezt nem kompenzálja. a +10% lakás meg a +10% védelme pedig magasabb hekin nagyon kijön.

ui: félelf tolisként ha aktív vagy akkor a tartalékból meg nem lesz probléma a varik visszavétele
  #4  
Old 04-20-2006, 22:00
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike
egyértelműen félelf, lényegesebben gyengébb az ember a félelfnél és a varivédelem ezt nem kompenzálja. a +10% lakás meg a +10% védelme pedig magasabb hekin nagyon kijön.

ui: félelf tolisként ha aktív vagy akkor a tartalékból meg nem lesz probléma a varik visszavétele

Figyelmesen olvasva az első hsz-t, rábukkanhatunk a következőre: "a következő ori, amit majd indítani fogok". A magas heki még odébb van...
  #5  
Old 04-21-2006, 00:24
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

szerintem van még pár faj, amivel lehet tolizni:) és amúgyse szavazok:P
  #6  
Old 04-21-2006, 00:44
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szvsz az ember jobb, a félelfeket nem kell lelopnia, arra ott vannak a szövik, hogy meggyengítsék. Egy szöviháborúban, az ellen varisa kb. 2 perc alatt harcképtelenné teszi a félelf tolist, míg az embert nemigen. A készülit nem lehet visszavásárolni. Mf-ként meg mindenki őket gyepálja, akinek van egy kis esze. A hadisok, ha akarnak, így is, úgy is oda-vissza masíroznak mindkettőn. Lopni többet lehet ugyan a félelffel, de háborúzni nem sokat ér.
Ez az én véleményem.
__________________
by Batu
  #7  
Old 04-21-2006, 06:43
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Igen mar millioszor volt ez tema mas csoportokban...

A felelf erosebb tud lenni egy ideig lopasban de sokkal könnyebbenszetszedheto.
A magas hekiszamot meg kicsit felrenezted mert pont az meber lesz ott erosebb...Mert hiba a +10,+10 % a varivedelem sokkal nagyobb aranyban na.
Olyan sok vari kellene a felelfnek hogy ne tegyek tönkre , hogy siman gynegebb lesz tolikban.
A vedelmet nezve meg siman ututik ugyis mind2 fajt...
  #8  
Old 04-21-2006, 13:37
track
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nos nem tom ki hogy van vele! De nekem még nincs tolis orim, de most azt akarok indítani és kérdeztem nálam tapasztaltabbakat és azt mondák elf! Nos sztem van benne vmi, legalább is 5ön jó lehet vele tolni, főleg egy túdossal na meg a védelme meg a faji varija is jó!
  #9  
Old 04-21-2006, 14:16
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by track
Nos nem tom ki hogy van vele! De nekem még nincs tolis orim, de most azt akarok indítani és kérdeztem nálam tapasztaltabbakat és azt mondák elf! Nos sztem van benne vmi, legalább is 5ön jó lehet vele tolni, főleg egy túdossal na meg a védelme meg a faji varija is jó!
Én azt mondom, hogy mindent összevetve elf. Nem azért, mert sokkal erősebb lenne mindegyiknél, hanem azért, mert ha folyamatosan fenn van a fantomsereg, akkor nem tudják mid van, és az esetek nagy %-ban nem fognak megtámadni - legalábbis katonailag...

De ez csak általánosságban igaz.

5. és még a 4. szinten is jó a félelf. Aztán 3. szinten és felette már nagyon kijön a félelf kajamalusza, emellett egyre kevesebb a zsíros célpont.
Ahhoz, hogy egy jól felépített félelf boldogulni tudjon (értsd részben tanyafree) ahhoz célorik kellenek, akitől a gabonához szükséges zsét összeszedi.
Tehát én személy szerint a félelfet nem javaslom 3. szintnél magasabbra (a 3/G pl tele van gnómmal, meg óriással, és csak minimális az egyéb, lopható faj).

Az ember még mindig fekete lyuk számomra... Engem nagyon zavar, hogy nem látok be senkihez, így folyamatos függőségben vagyok a varissal és azt azért ne felejtsük el, hogy a tisztánlátás +30% És az nagyon sok Tehát csupán 30-35% tudománnyal lopni nem kis bátorság, szemben a félelf 40-45% + árnyalak varijához. Segítség nélkül nem tud beférni a félelfekhez, elfekhez, emberekhez.

Az elfek több szempontból kiválóak arra a célra, hogy ne kőkemény tolis legyél, de azért az legyél. Tehát meg tudd magad védeni a varistól, a tolistól, és egy picit magadon gyengítve ugye a haditól is (hozzáteszem a mostani elfemnek annyi védelme van tolis/varisként, mint a hadioriknak ). Emellett önellátó tudsz maradni, ami nem feltétlenül jelenti csak azt, hogy nem kell óránként/naponta etetned, hanem azt is jelenti, hogy 20% templommal már szépen tudsz gömbözni, és szépen tudsz ha kell ártózni is!

Egyetlen baromi nagy hátránya az elfnek a -20% zsákmány...

De még1x mondom, a leírt dolgok saját véleményem
  #10  
Old 04-21-2006, 14:46
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ezt már többen leirtátok de az ember tolis az tényleg csak szöviben, szöviháborúban jó, ha az ellen tolisa félelf azt éenn lehet tartani, és az ember tolisnak nem kell tudnia lelopnia a másik tolist, így marad neki bőven katonai védelemre.szerrintem.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Arany köpések Gyötrelem Viccek 192 06-12-2013 18:50
Ki milyen fajra esküszik? Milán™ Általános beszélgetés Hódítós témákban 175 08-12-2006 09:00
Új faj vagy fajmódosítás Davalon Elvetett javaslatok 169 02-11-2006 18:38


All times are GMT +1. The time now is 17:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu