Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-08-2006, 13:44
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Szövifelállások

Sziasztok!
Sokszor felmerul a kerdes, hogy melyik a jo szovifelallas...kell e mindenkeppen a tolis? Vagy lehet akár 4 hullával is menni, aki hadisként nyomják?Vagy 4 fél-elf tolis?
Varom az otleteket...ki mit probald, mi jott be neki Persze, szintekre, jatektipusokra es fajokra lebontva
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-08-2006, 18:32
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szecsa ezt te se gondoltad komolyan mert nem tudsz olyan szövi felállást mondani amit ne lehetne egy másik szövivel megverni. itt körbe verés esete forog fenn tehát a jó szövi felálás mindig attol fög hogy az adott csoprtban milyen tipusu szöviböl van e legtöbb és az ellne fogsz felállni persze van olyan szövi ami védetteb van olyan ami támadásba erösebb meg van olyan ami kicsit ilyen kicsit olyan ha a szövi sokat tud lenni akkor az arany közép ut a nyerő tehát ezért monodm hogy komolytalan a kérdés .
De biztos vagyok benne hogy ezt te is tudod mert miota hodozok te fejlödtél a leggyorsabban a legnagyobbat:P Biztos jó tanárod volt
Reply With Quote
  #3  
Old 02-08-2006, 18:32
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szecsa ezt te se gondoltad komolyan mert nem tudsz olyan szövi felállást mondani amit ne lehetne egy másik szövivel megverni. itt körbe verés esete forog fenn tehát a jó szövi felálás mindig attol fög hogy az adott csoprtban milyen tipusu szöviböl van e legtöbb és az ellne fogsz felállni persze van olyan szövi ami védetteb van olyan ami támadásba erösebb meg van olyan ami kicsit ilyen kicsit olyan ha a szövi sokat tud lenni akkor az arany közép ut a nyerő tehát ezért monodm hogy komolytalan a kérdés .
De biztos vagyok benne hogy ezt te is tudod mert miota hodozok te fejlödtél a leggyorsabban a legnagyobbat:P Biztos jó tanárod volt
Reply With Quote
  #4  
Old 02-08-2006, 18:35
Fosztó Fosztó is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem a "klasszikus" felallas a legjobb nem hiaba alakult ki. Orias varis 2 gnom hadis vagy egy gnom es egy orias es 1 felelf. Persze le lehet cserelni az felelfet mondjuk emberre esetleg elfre de az mar nem az igazi. Varisnak szoviben mindenkeppen orias kell mert ugyan a gnom varazslata erosebb de jobban farad es pl. amikor egy tolisnak le kell vinni a keszultseget akkor ez sokat szamit.
A hadisoknal min 1 gnom kell legyen mert nagyon jol jon egy szovuhaboruban hogyha egy hadis is tud tolikkal is segiteni es oriasnak nem a tolvaj az erossege. Egy oriast meg azert erdemes mert szivos de egy tapasztalt szovi bekenhadja az oriast es eloszor kinyomja mellolle a tobbit zutan meg konnyeden eljatszadozik vele ugyhogy ijen esetben ha nagyon tamado a szovi akkor szerintem a legjobb az Orias+2 gnom+ felelf es ez talan egesszen a 2-es csopig.
Reply With Quote
  #5  
Old 02-08-2006, 18:39
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Fosztó
Szerintem a "klasszikus" felallas a legjobb nem hiaba alakult ki. Orias varis 2 gnom hadis vagy egy gnom es egy orias es 1 felelf. Persze le lehet cserelni az felelfet mondjuk emberre esetleg elfre de az mar nem az igazi. Varisnak szoviben mindenkeppen orias kell mert ugyan a gnom varazslata erosebb de jobban farad es pl. amikor egy tolisnak le kell vinni a keszultseget akkor ez sokat szamit.
A hadisoknal min 1 gnom kell legyen mert nagyon jol jon egy szovuhaboruban hogyha egy hadis is tud tolikkal is segiteni es oriasnak nem a tolvaj az erossege. Egy oriast meg azert erdemes mert szivos de egy tapasztalt szovi bekenhadja az oriast es eloszor kinyomja mellolle a tobbit zutan meg konnyeden eljatszadozik vele ugyhogy ijen esetben ha nagyon tamado a szovi akkor szerintem a legjobb az Orias+2 gnom+ felelf es ez talan egesszen a 2-es csopig.
hat nem tudom... pl egy 4 oriasbol felallo 3 hadis egy varis szovi ellen mit csinalsz tolvajokkal? maximum messzirol tudod oket birizgalni, kozelrol levernek
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #6  
Old 02-08-2006, 18:48
Fosztó Fosztó is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy
hat nem tudom... pl egy 4 oriasbol felallo 3 hadis egy varis szovi ellen mit csinalsz tolvajokkal? maximum messzirol tudod oket birizgalni, kozelrol levernek
igen ha alattad vannak akkor eleg huzos de 1 varisbol 3 hadisbol allo szovi nem tud tartalekotgyujteni annyit kozel sem mint amennyit egy tolis egyedul osszeszed. Es haboruban azert fontos ha van egy kis penz. Es ebben az esetben nem csak tolikbol erosebb a nem orias szovi hanem varikbol is. Ugyhogy havip orszagoktrol van szo es a felelf tud penzt kuldeni akkor szerintem le lehet verni a 4 oriast elso lepesben a hadisok kiiktatjak a varist utanna abbol is totalis folenyt fognak elvezni. Mondjuk ha a varis tulelo akkor ez kicsit hosszasabb es tobb penz kell hozza de csak kitartas kerdese
Reply With Quote
  #7  
Old 02-08-2006, 19:34
Lepidus
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Talking

4óriás..3hadis és varis hadis..a legjobb ha paci-elit felbontásban..egyik óriásnak átlagnál több toli-->szövifelmérésre..egyik óriás helyett egy törpe és lóvé megoldva;-)üdv szecsa!
Reply With Quote
  #8  
Old 02-08-2006, 19:53
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Igen ez a 3 hadis dolog nem rossz az elején de magasabb hekin már netszes, főleg Gben ahol játszik 10 emberből 3 ott a hadik semmit se érnek szinte. Amit nekem szimpatikus az Gig 3 hadi 1 vari Gben 1 vari 3 toli (tetszés szerint ember elf vagy félelf)
Reply With Quote
  #9  
Old 02-08-2006, 20:20
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Laziga, szamomra nem egyertelmu Nagyon sok jo szovit lattam...4 tolisat 3 tolisat es egy varist...ami eleg meggyozo tudott lenni Ember gazdalkodo 3 db: 700 hekin 10k toli, es artozni nem tudtad oket, beutni pedig csak egy sereggel tudtad...(elsore)
A 4 hadis-varis orias vandor elegge utos tud lenni, ezt letapasztaltam...Sot ennel meg erosebb a Remedy altal emlitett felallas S hidd el, Foszto, hogy rengeteg penzt osszelehet szedni...csak fosztani kell, kegyetlenul
Reply With Quote
  #10  
Old 02-08-2006, 22:57
Lepidus
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Talking

penya..G ben vagyok és tökéletesen működik..3 pacis és egy varishadis óriás..perfekto..de volt oan szövim is h 3 sereg nélküli (párszáz elit) varis elf..(oan varisok h csak tővarisok gömbözték őket) és k sok toli..és én..(vari)..egyedül emberektől féltünk..durva volt
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu