Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 02-17-2008, 17:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Budai Trapp

Kellemes túra volt ez. A vonatot lekéstük, ami a rajtba vitt volna, úgyhogy buszoztunk egyet Piliscsabára. Így legalább nem hatalmas tömegben indultunk a vonattal érkezők között, hanem szépen nyugalomban. :)

Az első szakasz volt a leghosszabb, és ez így lelkileg jó érzés is, olyankor még nem várja az ember annyira a pontot. Meglepően hamar oda is értünk, majd megmásztuk a Nagy-Szénást, ahol eddig csak éjszaka jártam. Éjszaka (és sok-sok kilométerrel a hátam mögött) nem volt lehetőségem a panorámát megcsodálni, most így egy picit elidőztünk itt, csodás a kilátás mindenfele. Túl sokat azért nem ácsorogtunk, mert a csúcsokon azért érezhető volt a szél. (Máshol nem nagyon, sőt, máshol olyan melegen sütött a nap, hogy az utat pár helyen kis sártengerré olvasztotta, de nem volt vészes sehol sem.)

A második pont a Vörös-pocsolya volt, valamelyik túrán már biztosan jártam erre, akkor közelebbnek tűnt. :)

A Fekete-fej kihagyhatatlan része a legtöbb budai túrának, bárhonnan megmászva hatalmas emelkedő, a túloldalon pedig meredek lejtő. A messziről látszó lobogó zászló viszont hatalmas segítség. No nem azért, mert eltévedne az ember, de lehet tudni, hogy még mennyi van hátra. :)

Ezután sok emelkedő már nem volt, inkább csak lefele mentünk (na jó, volt azért benne emelkedő is még... :)), a zöld körút sík része kifejezetten jó pihentető szakasz.

A Virágos nyereghez meg kellett mászni az Újlaki-hegyet, ahonnan ismét csodás kilátás tárult elénk.

Az utolsó 800 méteres szakasz elég rövid volt, ugyanakkor elég érdekes is. Ez volt az egyetlen olyan rész, ahol igazán el lehetett tévedni, mert szalagozás csak többszáz méterrel beljebb volt, induláskor még véletlenül se látszott. :( Ráadásul az itinerben írt "jelzetlen út" is egy kék kereszt jelzéssel volt jelölve, hogy biztosan elbizonytalanodjunk... :) Itt rutinos túrázók segítettek ki, hogy merre kell menni, így a cél hamar meglett.

Alapvetően egy kellemes szombati kirándulás volt ez, nem vészes tereppel, szép kilátásokkal.

És akkor jöjjenek a negatívumok. Az utolsó szakaszt már említettem, félrevezető itiner, és a szalagozás hiánya az utolsó 800 métert kicsit megnehezítette, itt rá is tettünk egy kicsit a távra.

Aztán ellátás... A célban volt virsli (vegáknak kihagyható :D), tea és kenyér, valamint az oklevél és kitűző mellé egy csoki. A túra 5 pontján viszont sehol semmi. Ha az a csoki valamelyik ponton van, esetleg valahol kapunk egy pohár teát vagy vizet, szerintem máris sokkal jobb ellátás lehetett volna.

De persze az előző beszámolókból arra készültem, hogy nem is nagyon lesz semmi (bár egy csokit emlegettek útközben az előző évi beszámolók, ez idén már nem volt...), úgyhogy ezzel annyira nem volt gond. Viszont az ezer forintos nevezési díjat így kifejezetten sokallom.

Sokan mondogatták más, főleg fejér-megyei túrákra, hogy milyen drága az ezer forintos nevezés. Ha azt nézzük, hogy ott cserébe minden ponton volt ellátás, akkor ezt a túrát kifejezetten drága túrának kell neveznem. A Hegedűs Róbert-emléktúra is ennyibe kerül, de ott egy jelvény is bennevan az árban. Akárki akármit mond, az eddigi évek alatt erre a túrára kell azt mondanom, hogy a legdrágább volt eddig ár/érték arány tekintetében.

Ami még nem tetszett, hogy tömegközlekedés igencsak messze volt a céltól. 2 km-en belül el lehetett ugyan érni távolsági buszt, vonatot, és BKV buszt is, de ezt rá kell számolni még a túrára. Mivel nem körtúra, ezért autóval is nehézkes.

Tetszett, hogy az ötödször és tizedszer teljesítők névreszóló kitűzőt kaptak. Nem tetszett, hogy a teljesítések számát nekem kellett a rajtban beírni, így ha akartam volna ilyet, akkor csak be kellett volna írni, hogy ötödik teljesítés. Máshol valamiféle nyilvántartást szoktak vezetni arról, hogy ki hányadszor van tényleg a túrán.

A jó útvonal és a sok szép hely ellenére az ezer forintos nevezés, és a túra nem kör-túra jellege miatt annyira nem fogott meg, hogy nagyon rendszert csináljak ebből, és belátható időn belül meglegyen az ötödik teljesítésem.

Nézzünk pár képet. :)

Gázvezeték építéséhez készülődnek a rajt közelében:




Erdei hangulat:




Úgyszintén erdei hangulat:




Az első ellenőrzőpont:




Panorámakép részlete a Nagy-Szénásról:




Házikedvenc: ;)




Érzetre ennyire nem volt hideg, de a paci azért látványosan fujtat:




Fekete-fej messziről:




És ugyanez közelről:




A megtett út térképe:




Ugyanez 3D-ben:




Szinttérkép:




Idei stat: 174,3 km + 30 km = 204,3 km
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 02-17-2008 at 19:00..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-17-2008, 17:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Hopsz, lemaradt a Google Earth formátumú, 3D-ben "repülve" bejárható útvonal. Íme:

Katt ide.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 02-17-2008, 18:10
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát akkor ez nem lesz a kedvenc túrád.
Melasznak sikerült végre? Múltkor ott a Virágos nyeregnél igen csak elkavart ahogy mesélte.

A nem kör túrákat én se igazán szeretem, de tény hogy egyszerűbb őket megszervezni, és az útvonal is lehet változatosabb, akár évről évre.
A tea vagy víz logisztikája nehéz csak autóval megközelíthető pontra lehet vinni, de nápolyi, keksz, csoki azért beleférhetett volna.

Lehet hogy a névszerinti jelvény miatt került ennyibe. Ezt másol úgy olfják meg hogy csak az fizet többet akinek jár a jelvény.
Reply With Quote
  #4  
Old 02-17-2008, 19:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Hát akkor ez nem lesz a kedvenc túrád.
Melasznak sikerült végre? Múltkor ott a Virágos nyeregnél igen csak elkavart ahogy mesélte.
Sikerült, igen. Be is azonosítottuk, hogy hol volt az eltévedés.

Aztán amikor az utolsó pont után elkavartunk, akkor már azon poénkodtunk, hogy már így is tovább jutott, mint múltkor.

De csak meglett a cél is. Jópofa volt, amikor többen több irányból jöttünk vissza, és mondogattuk egymásnak, hogy ez bizony nem a jó út.

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Lehet hogy a névszerinti jelvény miatt került ennyibe. Ezt másol úgy olfják meg hogy csak az fizet többet akinek jár a jelvény.
Nem jelvény, hanem kitűző. Ezeket mindig keverem.

A kitűző és az emléklap különben aranyos.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 02-17-2008, 19:27
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na nehogy azt mondd nekem, hogy a Nagy-Szénásról lefele a piros jelzés nektek egyértelmü volt, mert itt dőlök kardomba!!

Nekem a végén tavaly nem volt gondom, leszámítva, hogy azt a kellemes kis lejtőt kihagytam volna.

Amúgy gratula a teljesítéshez.
Ti is pingvines kitűzőt kaptatok?
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #6  
Old 02-17-2008, 19:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Na nehogy azt mondd nekem, hogy a Nagy-Szénásról lefele a piros jelzés nektek egyértelmü volt, mert itt dőlök kardomba!!
Több dolog miatt egyértelmű volt:

1, a térképvázlaton látszott, hogy melyik irányba kell menni
2, ezen a részen Melasz már járt ugyanezen a túrán 2 éve
3, ugyanezen a részen a Piros túra is vitt, igaz az nem a kékről csatlakozott be, hanem pirosról jött, piroson ment tovább
4, GPS is segített, hogy merre, és hol
5, rögtönzött tanácskozást is tartottunk több másik csapattal, hogy most merre mi győztünk

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Nekem a végén tavaly nem volt gondom, leszámítva, hogy azt a kellemes kis lejtőt kihagytam volna.
Mi azt kétszer tettük meg: egyszer rossz irányba, aztán vissza fel, egyszer pedig a jó irányba. A térképvázlaton itt az irányok nem voltak egyértelműek, és az "észak-nyugat fele" kiírás se volt egyértelmű, mert 2 út indult ugyanarra, egymás mellett, amik később váltak szét.

Itt az segített, hogy volt, aki tudta, hogy merre kell menni.

Mivel ez már a városban volt, ezért ha elkavarunk, akkor is valamilyen módon eljutottunk volna már a célba, de azért jobb, hogy a tényleges úton mentünk, és nem teljesen másfele.
Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Ti is pingvines kitűzőt kaptatok?
Pingvines a kitűző is, és az emléklap is. Aranyos.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 02-17-2008, 19:45
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Több dolog miatt egyértelmű volt:
Térképvázlat? Arra a fekete vastag vonalra gondolsz, amiből itt ott egy egy vékonyabb indul?
Mondjuk a GPS nagy segítség, az tuti.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mi azt kétszer tettük meg: egyszer rossz irányba, aztán vissza fel, egyszer pedig a jó irányba. A térképvázlaton itt az irányok nem voltak egyértelműek, és az "észak-nyugat fele" kiírás se volt egyértelmű, mert 2 út indult ugyanarra, egymás mellett, amik később váltak szét.

Itt az segített, hogy volt, aki tudta, hogy merre kell menni.

Mivel ez már a városban volt, ezért ha elkavarunk, akkor is valamilyen módon eljutottunk volna már a célba, de azért jobb, hogy a tényleges úton mentünk, és nem teljesen másfele.
Városban? Az eleje nem. Én ott nem tudtam eltévedni, tavaly volt szalag, bár az is igaz, hogy csak beljebb a dzsindzsásban, a fogadóból elnidulva visszafele, nem lehetett látni. De az nekem egyből meglett... lehet már marhára mentem volna haza.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #8  
Old 02-17-2008, 19:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post

Térképvázlat? Arra a fekete vastag vonalra gondolsz, amiből itt ott egy egy vékonyabb indul?
Arra. Azt azért látni rajta, hogy balra vagy jobbra kell menni. Különösen a Nagy-Szénásnál, ami külön fel volt tüntetve.

Igazából a térképvázlat egészen az utolsó pont utáni részig szerintem nagyon jó volt. Ott az irányok egy kicsit kuszák, és nem egyértelmű, hogy merre kell menni. A szalagozás hiánya pedig végképp nem segített.

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Városban? Az eleje nem. Én ott nem tudtam eltévedni, tavaly volt szalag, bár az is igaz, hogy csak beljebb a dzsindzsásban, a fogadóból elnidulva visszafele, nem lehetett látni.
Most úgy volt a szalag, hogy mész az úton, van benne egy 90 fokos kanyar balra, mész, mész, és UTÁNA a szalag. Ez kintről ha megveszel se látszott.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #9  
Old 02-17-2008, 19:54
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Arra. Azt azért látni rajta, hogy balra vagy jobbra kell menni. Különösen a Nagy-Szénásnál, ami külön fel volt tüntetve.
Külön? Nem, elővettem a tavalyit... nálunk nem volt külön az ég világon semmi.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most úgy volt a szalag, hogy mész az úton, van benne egy 90 fokos kanyar balra, mész, mész, és UTÁNA a szalag. Ez kintről ha megveszel se látszott.
Jaja... a bal kanyar után, bent lehetett látni. Pár méterrel arrébb vezet ott egy szélesebb/látványosabb út is, arra emlékszem, hogy elsőre én is azon akartam menni, de aztán kiszúrtam valami mozgást odalent , bementem és ott már látszott a szemeteszsák darab.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #10  
Old 02-17-2008, 19:56
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

A nyuszi a legaranyosabb:-)
A többi csak a szokásos:-)))

(Jó levegő stb)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Budai Trapp Cassandra 2007-es túrák 0 02-22-2007 14:02
Budai Kilátók Ati 2006-os túrák 2 10-24-2006 21:10


All times are GMT +1. The time now is 12:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu