Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-05-2007, 08:25
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Barlangtól-barlangig

Érdekes túra volt, az már szent.

Reggel 6:57ig heverésztem az ágyamban, gondolkoztam, hogy elmenjek-e, végül úgy döntöttem megek és 7:11kor már a villamoson ültem.
A rajtot kicsit nehezen találtam meg, egy másik túrázó segített ki. A buszon a néni, akit megkérdeztem, enyhén szólva bizonytalan volt a Szemlő-hegyi-barlang hollétét illetően. De szerencsére végül jó helyen száltam le és kb 10perc keresgélés után némi útmutatásra megtaláltam.

Gyors nevezés, majd már a menetidőt pocsékolva pakolászás, majd indulás. Előző nap kitaláltam, hogy kipróbálom meddig megy futva a táv teljesítése (Emelkedőn nem állt szándékomban futni.). Hát az első pontra viszonylag hamar elértem, a majd 3km-es távot 25-30 perc alatt tettem meg... itt volt közben az egyik legkomolyabb emelkedő.

Aztán elkezdett fájni a(z előző nap elkaszabolt) lábam és maradt a séta. Az út java megeggyezett a BUÉK20-as túra útvonalával, csak épp ellentétes irányban haladtunk. A Hármashatár-Hegy után egy nagyobb csapat voltak vagy 30an, nem tudom miért, de tőlem kérdezte meg, hogy most merre... elküldtem őket egy irányba, utólag már tudom, hogy jófele, de akkor csak reménykedtem, hogy nem küldöm el őket tök másfele.
Innentől többször figyelték azt, hogy én merre megyek, mint az itinert... olykor, olykor néhány méter után szembetalálkoztunk, mert rosszfele indultam el, de ezt szerintem pár km után megszokták.

Aztán egyszercsak eltünt mindenki a környékemről én fellélegezve, hogy végre nincs tömegnyomor kicsit nagyobb tempóra kapcsoltam... egyszercsak találkoztam egy kutyát sétáltató bácsival, aki valami érthetetlen okból megkérdezte, hogy a túrán vagyok-e. Ez volt az én szerencsém, ugyanis kiderült, hogy negyed órával korábban a többi túrázó épp az ellenkező irányba ment el, úgyhogy épp rosszfele tartok... hát igen az a fránya bal-jobb oldal.

A Nagy-Hárshegyre vezető emelkedőn beért két srác, az egyik vérig sértve érdeklődött, hogy mi bajom vele, ez a 3. túra, amin rámköszönt és csak most köszönök vissza neki. Szegényt felvilágosítottam, hogy valószínüleg legközelebb se fogom felismerni, mert az arcmemórián nem az igazi.

Késöbb, sokadszor is megmásztam az Apáthy-Sziklához vezető kellemes kis lépcsősort.
Majd a Bátori-barlangnál ki volt kötve egy kötél, annak segítségével lehetett leereszkedni a barlanghoz vezető kis fahídhoz.
Ez már utam 4. ellenörzőpontja volt.Az oda vezető úton egy túrázó ajánlatokat tett... mondhatni (plagizálok) megismerkedtem a helyi szatírral.:P

Megállás nélkül "rohantam" tovább az utolsó pontőr alig bírta beleragasztani a denevéres matricát az igazolófüzetbe, mert egy pillanatra se álltam meg.

Korábban már láttam egy ismerős hátat, majd az ismerős alakok egyre közelebb és közelebb kerültek, majd elhagytam őket, de a városban a kis csapat már együtt haladt, még szerencse, mert már nagyon nem tudtam mikor merre, már csak a cél lebegett a szemem elött, nem a fáradtságtól, csak fájdogált a lábam.

Összességében egy jó túra volt, kicsit érdekes befejezéssel. Picit elfáradva ugyan, de 4óra és 20perc alatt értem célba.A célban forró tea várt és egy szék...

A táv20,5 km volt, plusz amit most is rátettem, az nem tudom mennyi lehetett.

És most lopok:
Idei teljesített táv: 110,2 + 20,5 = 130,7km.
Idei teljesített szint: 3658 + 910 = 4568m
(Itiner alapján, elkavarások, miegyebek nélkül. )

És pár fotó:
Az első nagyobb emelkedő eleje:


Az egyik barlang... lövésem sincs melyik.


Ez csak egy kis tájkép, Pesten is vannak még szép helyek, no.


Út menti völgy, csak ne lenne még mindig olyan fene meredek.


Az ominózus kötélpálya:

__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 02-05-2007 at 09:24..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-06-2007, 21:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nekem egy kicsit kalandosan kezdődött ez a nap, már az úton majdnem sikerült telibecsapni egy fácánt... :) Megúszta szerencsére... :)

A parkolóba megérkezve már lehetett sejteni, hogy rossz helyen vagyunk, de biztos közel a rajt címszóval elindultunk valamerre...

Egy idő után egy nagyobb társaság követett már minket, mindannyian itinerrel a kezükben, úgyhogy jófejek voltunk, és elárultuk, hogy mi még csak a rajtot keressük... ;) Cserébe megmondták meddig menjünk vissza és hol forduljunk másfele... :)))))

Itt következett az első alkalom, amikor egy adott bandával szembe mentünk, furán néztek ránk, dehát bizti csak vidékiek vagyunk, és rossz helyen szálltunk le a buszról. ;)

A rajtban egy rövid eligazítás, aztán nekivágtunk az útnak. Egy ideig már simán ismertük merre kell menni. :)))

No kb eddig is mentünk jó irányba, utána kicsit improvizáltunk, és kihagytunk egy komplett hegyet. :) Természetesen most is követtek... ez a tökéletes recept, ha valaki plusz kilométereket akar a túrán. ;)

Miután sikerült beazonosítani, hogy hol is vagyunk, visszabandukoltunk az elelnőrzőpontig. Mindenkivel szemben... :) Amúgy sokkal érdekesebb így túrázni, hogy nem csak a hátát látod a többieknek. ;) No hát itt ismét összefutottunk azzal a bandával, akik már az elején is furán néztek... Most mégfurábban néztek. ;) A pontőr se értette miért a rossz irányból jövünk. :)))

Innentől már jól ment minden... egészen az egyik kilátóig, ahol ismét remekeltünk és a kilátót megkerülve elindultunk visszafele, arra amerről jöttünk. :) Szalag a fán, szuper, akkor jófele jövünk. ;)

Ekkor jöttek szembe harmadszor... ;) Ezúttal majdnem sikerült is rábeszélni őket arra, hogy cstalakozzanak hozzánk, és mostantól visszafele menjünk, de ha már itt a kilátó, felmentek fotózni, és velünk ellentétben onnan valószínüleg jófele is mentek tovább. :)))

A végén már poénból voltak olyan pillanatok, hogy forduljunk már megint szembe mindenkivel... :))))

De összességében csak másfél kilométert sikerült rátennünk, semmi vészes nem volt. :)

Tetszett a kiépített "kötélpálya" az egyik barlang előtt, egy másik túrán itt igen érdekes volt lejutni... :)

Nagyon jó kis túra volt a budai hegyekben, szokás szerint gyönyörű időben, bár ezúttel se őzet, se szarvast nem sikerült találni. :)

Jah, a cél után még vissza a kocsihoz, na jó, nem másfél kb volt ez pluszban... :)))))))))

Kép nem sok készült, ezt az utat más irányokban, más túrákon már többször bejártuk, úgyhogy most csak két kép ízelítőül, a többit mindenki megláthatja, ha eljön valamelyik budai túrára. :)







A bejárt út... Hát igen, ez nem egyezik a túra hivatalosan tervezett útjával. :)))



Szinttérkép... Az elején a kis kitérőnk és visszamenetelünk miatt ez is szerintem több lett, mint a tervezett...



És egy gyors stat:



Idei stat: 120,7km + 20,5km = 141,2km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 01:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu