Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Tesztelés

Tesztelés Külön fórum a tesztelőknek

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 06-09-2009, 13:02
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hol volt erről szó?

Ezt kifejezettem rossz ötletnek tartom. Megtanulod a keresést (példa), hogy megcsinálhasd a küldetést, meg is csinálod, majd mivel nincs rá szükséged, "visszacsinálod".

Ha egy "felesleget" megtanultál, akkor következő tanuláskor majd mást tanulsz, nem történt eget rengető katasztrófa.
Volt már párszor említve

És azt a tp-t amit a küldiért kapnál, azt nem tudod felhasználni, mert azzal, hogy vissza csinálod a tanulást, elveszik mint felhasználható tp, mert a felhasználható tp 0-ra megy
Ha meg tanulsz belőle, akkor nem tudod az előző tanulást visszacsinálni, hisz ha visszacsinálsz valamit, akkor a legutolsó csinálódik vissza (én legalábbis így gondolom. Ha nyomsz egy ctrl+z-t akkor is a legutolsó módosítás csinálódik vissza)...

Az igaz, hogy a következőben tudok mást tanulni, de akkor az összes tanulás innentől kezdve sokkal drágább lesz...Nem tudom mit tartassz rajta rossznak, mert tényleg csak azt tudná ez az egész dolog, hogy ha mondjuk félrekattintottál, vagy egy megtanult képességre rájöttél, még a következő tanulás előtt, hogy rossz, akkor elfelejtheted...
Sponsored Links
  #22  
Old 06-09-2009, 13:02
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Hogy ne lehetne vele visszaélni?
Csinálsz egy bányász karit, aztán mikor már van elég nyersed, akkor lemondasz a bányászásról, építesz egy hajót inkább, majd azt is visszacsinálod, és így tovább...
Mert nem 20 milliószor egyszerűbb csinálni mégegy karaktert a játékban??
És azt még később is tudod használni...
És mégis, ha az utolsót elfelejted (amit legutoljára tanultál), akkor hol lehet minden bányásztanulást visszacsinálni??

Ne hülyéskedjünk már

Last edited by Dus; 06-09-2009 at 13:07..
  #23  
Old 06-09-2009, 13:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Egyelőre nem vagyok meggyőzve. A tanulás eleve 2 kattintás nem egy, tehát oda lehet rá jobban figyelni, nem véletlen csúszik meg a kezed, és hopsz, már tanultál is.

De még ha olyat tanulsz is meg, szerintem nem dől össze a világ. Nincs fix megtanulható számú képesség, aminél többet nem tanulhatsz, és ha egyet elrontottál, akkor soha többet nem lesz használható a karakter.

Győzz meg!
__________________
Hódító * Queosia
  #24  
Old 06-09-2009, 13:21
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egyelőre nem vagyok meggyőzve. A tanulás eleve 2 kattintás nem egy, tehát oda lehet rá jobban figyelni, nem véletlen csúszik meg a kezed, és hopsz, már tanultál is.

De még ha olyat tanulsz is meg, szerintem nem dől össze a világ. Nincs fix megtanulható számú képesség, aminél többet nem tanulhatsz, és ha egyet elrontottál, akkor soha többet nem lesz használható a karakter.

Győzz meg!
Meggyőzlek én

Rengetegen fogják otthagyni a játékot azzal, hogy "Már megint elrontottam, és tanultam 2-3 hülyeséget, és tök nehéz fejlődni, és lehagyott mindenki, harmadikra meg már nem szeretném újrakezdeni. Sziasztok"

Csak 2-3. És persze, lesz kézikönyv meg minden segítség, de biztos, hogy a játékosok 50%-a el sem olvassa (sőt!), és azoknak a 80%-a így fogja otthagyni a játékot...

És még egy érv:
Ha nem is 100%-osan jó az előnye, akkor sincs hátránya. Lehetne VIP-hez is kötni, semmi kár nem származik belőle, és rengeteg kényelmetlenségtől megóvhatja a felhasználót...
Rosszabb nem lehet tőle, csak jobb...Szerintem ez már magában üt minden ellenérvet
(ha nem elég, ott a fenti érvem...)

Last edited by Dus; 06-09-2009 at 13:25..
  #25  
Old 06-09-2009, 13:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Rengetegen fogják otthagyni a játékot azzal, hogy "Már megint elrontottam, és tanultam 2-3 hülyeséget, és tök nehéz fejlődni, és lehagyott mindenki, harmadikra meg már nem szeretném újrakezdeni. Sziasztok"

Csak 2-3. És persze, lesz kézikönyv meg minden segítség, de biztos, hogy a játékosok 50%-a el sem olvassa (sőt!), és azoknak a 80%-a így fogja otthagyni a játékot...

És még egy érv:
Ha nem is 100%-osan jó az előnye, akkor sincs hátránya. Lehetne VIP-hez is kötni, semmi kár nem származik belőle, és rengeteg kényelmetlenségtől megóvhatja a felhasználót...
Rosszabb nem lehet tőle, csak jobb...Szerintem ez már magában üt minden ellenérvet
(ha nem elég, ott a fenti érvem...)
Ha 2-3 "hülyeséget" tanult, akkor ezeket úgyse fogja tudni visszacsinálni, mert mindent ne felejthessen már el, amit valaha megtanult. Fejlesztette az életerejét, aztán rájön, hogy ez nem is volt sok, akkor vissza az egész, és csökkentsük le?

VIPhez kötést nem látom indokoltnak, mert ha valaki VIP, akkor tudja mit csinál, nem fog ennyiszer mellényúlni. Nekik kell ez a legkevésbé.

Ha valaki ennyiszer mellékattint, akkor szerintem az itt elvesztett TP mennyiség lesz a legkisebb gondja, sokkal többet veszít azon, hogy megtámad valakit, akit nem kellett volna és meghal. Véletlenül. A megtámadást ne tegyük azért visszavonhatóvá lehetőleg. Ha meghal, akkro visszavonja a támadást, ha nem hal meg, akkor nem.

(Bár a menekülés, mint harci képesség épp most került fel a listámra. )

Még nem győztél meg.
__________________
Hódító * Queosia
  #26  
Old 06-09-2009, 13:45
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha 2-3 "hülyeséget" tanult, akkor ezeket úgyse fogja tudni visszacsinálni, mert mindent ne felejthessen már el, amit valaha megtanult. Fejlesztette az életerejét, aztán rájön, hogy ez nem is volt sok, akkor vissza az egész, és csökkentsük le?

VIPhez kötést nem látom indokoltnak, mert ha valaki VIP, akkor tudja mit csinál, nem fog ennyiszer mellényúlni. Nekik kell ez a legkevésbé.

Ha valaki ennyiszer mellékattint, akkor szerintem az itt elvesztett TP mennyiség lesz a legkisebb gondja, sokkal többet veszít azon, hogy megtámad valakit, akit nem kellett volna és meghal. Véletlenül. A megtámadást ne tegyük azért visszavonhatóvá lehetőleg. Ha meghal, akkro visszavonja a támadást, ha nem hal meg, akkor nem.

(Bár a menekülés, mint harci képesség épp most került fel a listámra. )

Még nem győztél meg.
Úgy értettem, hogy nem tudja mondjuk se az 1. se a 2. visszavonni, és ha megtanul egy harmadikat ami nem jó Neki, akkor szakad a cérna, és abbahagyja. Viszont így mindegyik után van lehetősége visszavonni...
És képesség tanulásról volt szó. Az életerőnek nincs köze a képességhez...

Nem mellékattintásról volt szó! És ezt Te is nagyon jól tudod, hogy kettő példa volt rá, ne csak az egyiket emeld ki légyszíves! (másik volt, hogy nem olvassa el, hogy mi mire való...persze, akkor így járt, de a játékosok kb fele...)

Miért ne nyúlhatna mellé a VIP?? A VIP-ek nem emberek, vagy mi??
Sőt. Olyanok is lesznek bőven, akik azt sem tudják mi ez a játék, csinálnak karaktert és tele VIPelik magukat. Hódban is van ilyen, nem egy, és nem is pár száz! És ott még ki is van emelve, súgóban is, meg mindenhol, hogy amíg nem ismered a játékot, addig ne VIP-elj!
De akkor nem lenne VIP-hez kötve, nekem tök mindegy, csak hogyha esetleg több munka lenne vele, mint amennyit ér, akkor azzal, hogy VIP-hez van kötve, lehetne ellensúlyozni.

Most meg idekeverted a támadást
Attól még, mert egy nagyon erős mobot megtámad, és meghal, nem fog minden egyes támadáson valamennyi tp-t elveszteni (mga tanulásnál igen, hisz MINDEGYIK utána lévő tanulás lényegesen több tp lesz), sokkal kevesebb tp-t veszít...
És ne keverjünk már ide egy teljesen más (tényleg, köze sincs hozzá), dolgot...

Én meg még mindig nem látom, hogy mi lenne a rossz abban, ha ez bekerülne
  #27  
Old 06-09-2009, 13:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
És ne keverjünk már ide egy teljesen más (tényleg, köze sincs hozzá), dolgot...
Hogy ne lenne már köze hozzá? Azt volt a fő indok, hogy mellényúl. Sokkal sűrűbben tud támadásnál mellényúlni, mint tanulásnál. Meg akar támadni egy egeret, és helyette egy őr lesz a célpont. Máris bukott több százaléknyi használható pontot. És ezt sokkal sűrűbben el tudja játszani, mint a tanulást. Semmivel nem másabb, ugyanúgy ki kell először jelölnie, hogy kit támad (= mit szeretne tanulni), majd a menüből, hogy mit szeretne csinálni: megtámadni (= tanulni), mindkét helyen tehát 2 kattintás, különböző helyekre, hogy még a duplakattintás se kavarhasson be.

És mitől lesz az, hogy képességet mellékattint, tulajdonságot pedig nem? Miért fog egy harcos karakter mellényúlásból megtanulni egy varázslatot, de életerőnövelés helyett soha nem fog mellényúlni, hogy varázspontot tanuljon?
__________________
Hódító * Queosia
  #28  
Old 06-09-2009, 14:02
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hogy ne lenne már köze hozzá? Azt volt a fő indok, hogy mellényúl.
Nem, nem ez volt
Az volt, hogy nem ismeri a játékot, és erre azt is írtam, hogy a játékosok egy nagyon jelentős része nem fogja elolvasni a kézikönyvet, vagy a súgót, vagy akármi lesz...
(a félrekattintás egy másodlagos ok volt)

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Sokkal sűrűbben tud támadásnál mellényúlni, mint tanulásnál. Meg akar támadni egy egeret, és helyette egy őr lesz a célpont. Máris bukott több százaléknyi használható pontot. És ezt sokkal sűrűbben el tudja játszani, mint a tanulást. Semmivel nem másabb, ugyanúgy ki kell először jelölnie, hogy kit támad (= mit szeretne tanulni), majd a menüből, hogy mit szeretne csinálni: megtámadni (= tanulni), mindkét helyen tehát 2 kattintás, különböző helyekre, hogy még a duplakattintás se kavarhasson be.

És mitől lesz az, hogy képességet mellékattint, tulajdonságot pedig nem? Miért fog egy harcos karakter mellényúlásból megtanulni egy varázslatot, de életerőnövelés helyett soha nem fog mellényúlni, hogy varázspontot tanuljon?
Hmm, én úgy vettem észre, hogy kb a 20. meghalásnál veszít már kb 2K tp-t. Ha megtanul valamit mondjuk 10K-ért, akkor ott bukott 10K-t, és ezen felül bukja minden egyes tanulásnál a ~23%-át az eltanulható tp-nek...Kicsit sem hasonlítanám össze, főleg, mert a félrekattintás csak az egyik ok volt...




De tudod mit, nem izgat. Ne legyen. Majd meglátjuk hányan hagyják ott ilyenek miatt a játékot...Én fogom tudni minig mit kell tanulnom, és hogy mi mit tud, szóval engem nem érint...
  #29  
Old 06-09-2009, 14:03
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Az erőkijelzés nem normális. Van 9 segédem, és mégis sokszor 50et ír ki. Ha sokat mozgok, akkor kiírja egy idő után rendesen, de nem bírok felvenni semmit, mert mikor megpróbálom akkor megint 50nek írja az erőt.
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
  #30  
Old 06-09-2009, 14:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Nem, nem ez volt
Az volt, hogy nem ismeri a játékot, és erre azt is írtam, hogy a játékosok egy nagyon jelentős része nem fogja elolvasni a kézikönyvet, vagy a súgót, vagy akármi lesz...
(a félrekattintás egy másodlagos ok volt)
Ha nem olvassa el, hogy mi mire való, akkor mi alapján fogja azt mondani, hogy hopsz, ezt nem kellett volna megtanulni? Mire rájön, hogy valamit nem akart igazán megtanulni, addigra tanult már 3 másik dolgot, olyat, amit tényleg akart. És ezek közül egyet vissza is fog vonni, mert megnyomja a gombot anélkül, hogy elolvasná, hogy mi fog történni. Ilyenkor tényleg értelmetlenül kárba megy a tanulható pont.

Ennek egyedül akkor látom valami értelmét, ha félrenyúl valaki, de ha nem teszt van, ahol 3 percenként tanulsz valamit, akkor szerintem erre azért oda lehet figyelni.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Nyolcadik és kilencedik teszt melletti egyéb tapasztalatok Ati Tesztelés 852 06-08-2009 13:46
Hetedik teszt melletti egyéb tapasztalatok Ati Tesztelés 496 05-11-2009 14:36
Hatodik teszt melletti egyéb tapasztalatok Ati Tesztelés 40 04-28-2009 17:43
Ötödik teszt melletti egyéb tapasztalatok Ati Tesztelés 306 04-27-2009 17:43
Negyedik teszt melletti egyéb tapasztalatok Ati Tesztelés 20 04-22-2009 14:48


All times are GMT +1. The time now is 05:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu