Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Tesztelés

Tesztelés Külön fórum a tesztelőknek

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 06-09-2009, 10:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Igazából azt nézem, hogy a küldetésekért nem is fix tp mennyiséget kéne, hogy kapjon a karakter...Minden küldetésnek lenne egy %-os értéke, és annyival növekedne a karakter tp-je. Ez így elsőre nagyon hülyén hangzik, hogy "persze, és majd 50K tp-nél megcsinálja az első küldetést." Ha akkor csinálja, akkor nem fog jól kijönni, nem lesz kenyere, nem lesznek alap fegyverei, amit megkap a bölcstől, stb.
Ezért, én olyat tudnék elképzelni, hogy a kenyeres küldi 2% tp növekedést, az egeres küldi 3% tp növekedést, a térképes küldi 5% tp növekedést, míg a tollas küldi 10% tp növekedést eredményezne.
Nem nagyon lehet kikerülni szerintem a küldetéseket, mert azok nélkül:
- unalmas
- sokkal nehezebb
...még akkor is, ha később jelentősen több tp-t kapna a karakter a küldetésekért.

A %-kokon amit írtam, persze lehet finomítani, csak az irány miatt írtam párat félig-meddig hasra ütés szerűen

Várom a véleményeket
Az elején nem árt, ha hamar szintet tud lépni a küldetéssel (no nem olyan hamar, ahogy Ti tettétek ), egy 2%-os meelkedés ezt nem biztosítja, sőt ha van valahonnan 100 pontja (ami nincs), akkor is kapna 2 pontot, hát az nem eg ynagy szám.

Reálisabbnak tartom a küldetés nehézsége (tanulási igénye, ellenfelek nehézsége) szerinti fix tp-t.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #12  
Old 06-09-2009, 10:24
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az elején nem árt, ha hamar szintet tud lépni a küldetéssel (no nem olyan hamar, ahogy Ti tettétek ), egy 2%-os meelkedés ezt nem biztosítja, sőt ha van valahonnan 100 pontja (ami nincs), akkor is kapna 2 pontot, hát az nem eg ynagy szám.

Reálisabbnak tartom a küldetés nehézsége (tanulási igénye, ellenfelek nehézsége) szerinti fix tp-t.
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy darab tanulás (100 pont) elegendő a teljesítéséhez. Nem reális, ha kapásból egy küldetés teljesítése ad annyi pontot, hogy azonnal 3-4 tanulás kijöjjön belőle, miközben igazából egyetlen ellenféllel sem kellett harcolnod.
Jó, legyen fix...Akkor:
Nem, a keresés nem 100 pontba kerül. Az az egy tanulás mindig annyi, amennyi a legutolsó tanulásod volt...Az nem 100 tp, nem is ezer...

De persze, ha lesz még sok-sok olyan küldi, amit viszonylag hamar (10-30 szint) meg lehet csinálni, és van amihez kell a keresés, akkor már más tészta...


Amit meg írsz, hogy pl a kenyeres küldiért, hogyha van 100 tp-m, akkor 2-t kapok, az szerintem nem baj. 100 tp-t egerekből is kb 5 perc összeszedni (sőt, most már csak 50 tp-t ad a kenyeres küldi), fegyver nélküli karakterrel, viszont a 10 kenyér akkor is kelleni fog az elején, ha ad tp-t a küldi, ha nem. És a bölcs által adott fegyverek is kellenek (azt meg 10 perc összeszedni. Eddig 15 percnél tartunk)! Nem hiszem, (sőt Te is mondtad, hogy nem), hogy ott a tp számítana, vagy ha picit is számít, döntő előnyben van, hogy kenyeret és fegyvereket kap a karakter...

Last edited by Dus; 06-09-2009 at 10:28..
  #13  
Old 06-09-2009, 10:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Nem, a keresés nem 100 pontba kerül. Az az egy tanulás mindig annyi, amennyi a legutolsó tanulásod volt...Az nem 100 tp, nem is ezer...
Ha elsőként megtanulod, akkor annyiba kerül. És miért ne tanulnád meg elsőként, ha utána kapnál cserébe többezer pontot? Így is kapsz érte 500-at. Egy tanulásért cserébe 20 pont híjján 3 tanulás. Csak a hülyének nem éri meg.
__________________
Hódító * Queosia
  #14  
Old 06-09-2009, 10:42
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha elsőként megtanulod, akkor annyiba kerül. És miért ne tanulnád meg elsőként, ha utána kapnál cserébe többezer pontot? Így is kapsz érte 500-at. Egy tanulásért cserébe 20 pont híjján 3 tanulás. Csak a hülyének nem éri meg.
Nos. Sokkal gyorsabb megölni pár mobot, mint ebből a küldetésből összeszedni 500 tp-t. Szerintem egyáltalán nem éri meg, csak ha van még több küldetés is, amihez keresés kell...És milyen több ezer tp-t kapna?? Egy ezret ajánlottam. Nem sokkal több, mint amennyit most ad. Ha 1K elnne, akkor sem tanulnám elsőre meg, mert kb 20 perc megcsinálni, mert elfogy az mp, és olyan kis szinten ráadásul alig töltődik. Ha 1500 lenne, akkor is csak elgondolkodnék rajta, kb akkor érné meg első küldetésként felvenni. Szóval szerintem az 1000 reális...


Igazából ezért is lenne jó a %-os rendszer
(Amúgy meg, amit írtál, hogy majdnem 3 tanulás, az a mostani 1,3-as szorzós rendszerben van. És ugye, ennek a változtatása olyan lesz valószínűleg, hogy az elején a mostanihoz lassabb, később meg gyorsabb fejlődés lenne. Tehát még kevésbé éri meg a küldetés...Bár, biztos átírod a küldetésekért kapott tp-t, ha a fejlődési görbe változik...)
  #15  
Old 06-09-2009, 10:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Szerintem egyáltalán nem éri meg, csak ha van még több küldetés is, amihez keresés kell...
Edidg szinte az összes küldetéshez kell...
__________________
Hódító * Queosia
  #16  
Old 06-09-2009, 10:50
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Edidg szinte az összes küldetéshez kell...
Amikhez kell még a keresés a térképesen kívül, azt nem lehet megcsinálni még jó ideig...
  #17  
Old 06-09-2009, 10:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Előrevetítem, hogy hamarosan lesz egy újabb karakternullázás, mert a tanulási szükségletek fix növekedése nem nyerő az elején, úgyhogy ezen mindenképp változtatni kell.

Ez a nullázás nem ma lesz, és nem is holnap. Ha még pár dolgot beteszek, akkor nem is holnapután.

Érdemes addig az időközben felmerült jelenségeket tesztelni. A csatákkal még mindig nincs rendben valami? Ne már...
__________________
Hódító * Queosia
  #18  
Old 06-09-2009, 12:42
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Még egy ötlet

Már sokszor volt róla szó, hogy tanulást lehessen visszacsinálni. Erre ötlet:
Ha vissza csinálom a tanulást, az eltanulható tp 0-ra csökken, és a képesség elveszik, de cserébe 1 tanulással olcsóbban tanulok.

Példa:
1. tanulás: 100 tp
2.: 130 tp
3.: 169 tp

Tanultam mondjuk hármat, és utána még van 50 elhasználható tp-m mondjuk. A következő tanulás 220 lenne, de én visszacsinálok egy tanulást. 0 lesz a felhasználható tp-m és annyiért tanulok, mint amennyiért a 3.-kat tanultam. (169 tp)...

Ez oylan, mintha visszafejleszteném tp-ben és mindenben a karakteremet, cserébe majd tudok másik irányba fejlődni...Visszaélni nem lehet vele

Vélemény??
  #19  
Old 06-09-2009, 12:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Már sokszor volt róla szó, hogy tanulást lehessen visszacsinálni.
Hol volt erről szó?

Ezt kifejezettem rossz ötletnek tartom. Megtanulod a keresést (példa), hogy megcsinálhasd a küldetést, meg is csinálod, majd mivel nincs rá szükséged, "visszacsinálod".

Ha egy "felesleget" megtanultál, akkor következő tanuláskor majd mást tanulsz, nem történt eget rengető katasztrófa.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #20  
Old 06-09-2009, 12:59
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Még egy ötlet

Már sokszor volt róla szó, hogy tanulást lehessen visszacsinálni. Erre ötlet:
Ha vissza csinálom a tanulást, az eltanulható tp 0-ra csökken, és a képesség elveszik, de cserébe 1 tanulással olcsóbban tanulok.

Példa:
1. tanulás: 100 tp
2.: 130 tp
3.: 169 tp

Tanultam mondjuk hármat, és utána még van 50 elhasználható tp-m mondjuk. A következő tanulás 220 lenne, de én visszacsinálok egy tanulást. 0 lesz a felhasználható tp-m és annyiért tanulok, mint amennyiért a 3.-kat tanultam. (169 tp)...

Ez oylan, mintha visszafejleszteném tp-ben és mindenben a karakteremet, cserébe majd tudok másik irányba fejlődni...Visszaélni nem lehet vele

Vélemény??
Hogy ne lehetne vele visszaélni?
Csinálsz egy bányász karit, aztán mikor már van elég nyersed, akkor lemondasz a bányászásról, építesz egy hajót inkább, majd azt is visszacsinálod, és így tovább...
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Nyolcadik és kilencedik teszt melletti egyéb tapasztalatok Ati Tesztelés 852 06-08-2009 13:46
Hetedik teszt melletti egyéb tapasztalatok Ati Tesztelés 496 05-11-2009 14:36
Hatodik teszt melletti egyéb tapasztalatok Ati Tesztelés 40 04-28-2009 17:43
Ötödik teszt melletti egyéb tapasztalatok Ati Tesztelés 306 04-27-2009 17:43
Negyedik teszt melletti egyéb tapasztalatok Ati Tesztelés 20 04-22-2009 14:48


All times are GMT +1. The time now is 07:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu