Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 10-11-2006, 20:24
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A legnagyobb súlya mindenképp annak van, hogy ha valaki törölni akarja az országát, akkor ezt meg tudja tenni. Senkire nem kényszertíhetjük azt rá, hogy márpedig te játszani fogsz ebben a játékban, és nem törölheted magad!

Olyan ez mint az azonosítás. Ha a tiéd az ország, tiéad a mail-cím, akkor tudod azonosítani, és semmi gond. Ugyanilyen esetben törölni is tudod minden további nélkül. Ez nem arra való kényszerítés, hogy akarsz nem akarsz játszol, mert aki nem akar, nagyon gyakran egyszerűen a sorsára hagyja az oriját, és nem érdekli, hogy törölni kéne, mert esetleg feleslegesen terheli a szervert...

Senki, szerintem tudnád melyik érdek a fontosabb, ha a ti klánotokból tűnne el hirtelen egy 6k hekis ori, aki ráadásul termel, és a tulajdonosa haverod. És mindez azért mert pl összekapott egy másik klántaggal, és annak úgy jön, hogy bosszút álljon...
Sponsored Links
  #22  
Old 10-11-2006, 20:32
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem az orifeltörőkkel van gondom, akik esetleg mailen keresztül tudják meg, hogy egyáltalán létezik a Hódító. Hanem azokkal, akiknek törni sem kell, mert tudják mit csinálnak...És ez A-ban nem csak minket érint, hanem egy bizonyos szint fölött úgy hiszem mindenkit...
  #23  
Old 10-11-2006, 20:45
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csak egy artatlan kerdes.... Mi a fenenek mondanad meg barkinek is, hogy milyen emailrol van regelve az orid?

Innentol ugye nem tudja mas torolni.

Nem latok ertelemes okot, ha csak azt nem szeretned, hogy kepes legyen torolni. Ekkor meg tenyleg igy jartal....
__________________
Remedy
  #24  
Old 10-11-2006, 20:46
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Csak egy artatlan kerdes.... Mi a fenenek mondanad meg barkinek is, hogy milyen emailrol van regelve az orid?

Innentol ugye nem tudja mas torolni.

Nem latok ertelemes okot, ha csak azt nem szeretned, hogy kepes legyen torolni. Ekkor meg tenyleg igy jartal....
Ez így van
  #25  
Old 10-11-2006, 21:14
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Csak egy artatlan kerdes.... Mi a fenenek mondanad meg barkinek is, hogy milyen emailrol van regelve az orid?

Innentol ugye nem tudja mas torolni.

Nem latok ertelemes okot, ha csak azt nem szeretned, hogy kepes legyen torolni. Ekkor meg tenyleg igy jartal....
Pl küldök neki emailt. Megesik az ilyesmi mifelénk. Van nap, hogy 2-t is írok És vannak olyanok akik nem csinálnak külön hódos emailcímet, meg külön egyebest 10-et, ráadásul azt se feltétlen tartják számon, hogy kinek melyikről szoknak írni...

Az a helyzet, hogy tényleg értelmes indokot a megvalósítás ellen még nem hoztatok fel... Azt nem számítom értelmesnek, hogy így jártál
Remy, ne mondd, hogy ha törölni akarod az oridat, ez az azonosítás tényleg gondot okozna.
  #26  
Old 10-12-2006, 13:10
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Csak egy artatlan kerdes.... Mi a fenenek mondanad meg barkinek is, hogy milyen emailrol van regelve az orid?

Innentol ugye nem tudja mas torolni.

Nem latok ertelemes okot, ha csak azt nem szeretned, hogy kepes legyen torolni. Ekkor meg tenyleg igy jartal....
nem kell megmondani... MSN-en biztosan tartják a klántagok a kapcsolatot. lefogadom, hogy 1 csomó játékosnak arra a címére vannak regelve orik, amire az MSN is van...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

  #27  
Old 10-12-2006, 13:17
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Pl küldök neki emailt. Megesik az ilyesmi mifelénk. Van nap, hogy 2-t is írok És vannak olyanok akik nem csinálnak külön hódos emailcímet, meg külön egyebest 10-et, ráadásul azt se feltétlen tartják számon, hogy kinek melyikről szoknak írni...

Az a helyzet, hogy tényleg értelmes indokot a megvalósítás ellen még nem hoztatok fel... Azt nem számítom értelmesnek, hogy így jártál
Remy, ne mondd, hogy ha törölni akarod az oridat, ez az azonosítás tényleg gondot okozna.
Es vannak olyanok akiknek a usernev a kodjuk, es vannak olyanok akik leirjak papirra a kodjukat, es vannak olyanok akik elmondjak mindenkinek. User error ellen tenni nem lehet, ezt te is tudod.

Nekem egyaltalan nem okozna gondot, de nem errol van szo. Ellenervnek pl ott van, amit Ati irt, elgepelted az emailod, akkor most ne torolhess?
(egy hetig)

Es a bokkeno epp itt van. Ha fontos neked az orid, vedd a faradtsagot hogy regelj egy darab barmilyen emailt, amit nem mondasz meg senkinek, arra rakod osszes orid. Innentol vedve vagy.

(Ez szol csunyabogarnak is). Msnes emailra rakni az orit meg egyenesen felelotlenseg :P

Szoval, osszefoglalva: Ha egy csepp biztonsagerzeted is van, ez a konnyites csak felesleges plusszmunka szamodra. Ezenkivul elgepeleskor gond van.
Ha meg nincs biztonsagerzeted, ez ugysem fog segiteni.

Szerintem.
__________________
Remedy
  #28  
Old 10-12-2006, 15:45
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Lehet felesleges, és lehet pluszmunka. Neked is csak annyit tudok mondani mint Senkinek, ha egyszer a te klánodból tűnik el valaki így, nem biztos, hogy feleslegesnek tartod utána is...
Az átlag játékos viszonylag ritkán töröl országot, így nem hiszem, hogy neki olyan rengeteg plusz melót adna ez a dolog.
Ha elgépelted az emiled, nem fogod tudni törölni semikorse, hacsak véletlen el nem találod, melyik betűt ütötted félre... Azaz elgépelt emilről regelve nem tudod megejteni a 24 órás azonosítást, és egy hét múlva magától törlődik az ori...
  #29  
Old 12-03-2006, 17:05
Justice
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Angry

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Nekem most ez aktuális téma, és bár eredetileg nem az én ötletem volt, én vetem fel.

Történt egy kellemetlen baleset a napokban. A klánban több orinkat felnyomták, megváltoztatták a jelszavakat, egyet pedig töröltek. Írtunk a suppra, még nem jött meg a válasz, hogy ÍJ. Tudom, nem kellett volna megadni másoknak a felhasználónevet és a jelszót, meg ilyenek, de lássuk be, klánon belül ez nem számít ritkának.

A javaslat lényege, hogy ha törölni akarom az orit, akkor kapjak egy kódot a malicímre, és annak bemásolása után tudjam törölni, mint most azonosításkor. Ha tényleg én törlök, biztos nem fog elképesztő nagy fáradtságot okozni ez, de segítene kivédeni a hasonló dolgokat. Idegesít a tudat, hogy pusztán azért vagyok jelen még A-ban, mert az illető nem ismerte a mailt ahonnan regeltem az orit...
Hát igen,történt ott 1smás,sajnos....
  #30  
Old 12-04-2006, 06:40
Atiii
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Én csak annyit szólnék hozzá,hogy nekem minden cuccomon kód van!
pl.számítógép,telefon,bankkártya!!
Az ajtókhoz meg kulcsot használok.-és a kulcsot nem másolom le a ház lakóinak!!
(max,ha szólnak előre ,hogy befognak jönni kipakolni ezt-azt)

-Az orimnak se tudja senki a kódját!(aki félti az oriját az ne adjon ki kódot)
Akinek viszont nincs idelye gépről támadni vagy nincs gépközelben,mert mondjuk alszik,eszik,dolgozik,szexel vagy akármi más azt úgyis hívja valaki telón,ha baj van és akkor mindent otthagyva géphez rohan az illető vagy wapról intézi akcióit!!Ezt javaslom!!

Az már más kérdés ,hogy én tudom pár ismi kódját,de ez az ő felelősségük!
Vállaták,mert megbízható vagyok és ennyi!

Viszont,ha begurulok rájuk akkor GRRrrrr és törlök,zúzok,csapok,vágok
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ország törlése a Queosia-ban szamóka Lezárt hibák 2 11-07-2006 15:25
Ország törlése törppapa Segítség 14 09-13-2006 20:59
Több ország irányítása -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 09-11-2006 13:15
1 ország vs. 2-3 ország BeeLord Stratégia & Tippek 18 08-17-2006 22:06
Azonosítatlan országok törlése Ati Fontos bejelentések 0 07-17-2006 16:38


All times are GMT +1. The time now is 02:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu