Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 05-08-2009, 18:00
Naz Naz is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 70
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Én anno azt hittem,hogy a védelem varázslat az azt jelenti,hogy soha nem tudnak megtámadni!Hát csalódnom kellett)Még most is azt hiszem
És amikor megláttam,hogy valakinek van 1milliárdja,tátva maradt a szám
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 05-09-2009, 05:47
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

mi inkább együtt tanultunk Pepa
akkoriban,még én is elég kezdő voltam.(szép idők voltak)
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
  #33  
Old 05-09-2009, 12:01
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Naz View Post
Látom nem új keletű a téma,de érdekes és van véleményem hozzá nekem isHa nem gond,mert valakinek ez is az!
Bence bármi kérdésed van szólj
Én is amikor kezdtem,azt sem tudtam mi fán terem a dió!Igazából segítség nélkül tanultam meg sok mindent!De ez a játék is rengeteget tanított,gondolom nem csak nekem!De rosszat is,mert egy két egyéntől átvette az ember az agressziót,az elején azt hittem így lehet előre jutni!De már rájöttem nem!Így az ember bizonyos dolgokat leszűr és egy idő után kialakítja magának a helyes útvonalat!Ezért van sok játékostársammal is így mint velem,hogy elterjedt róla egy negatív kép!Ami bizonyos időszakok negatív reakciójából eredhet!Ebből kitörni elég nehéz,de még egyszer mondom ez idő alatt sokat fejlődik az ember!Visszatérve én is rengeteg kezdőnek segítettem,de azok közül senki nem játszik már,lemorzsolódtak!És elég is volt belőlük,sokan nem érdemesek a segítségre!
DE,hogy egy kezdő egy kész épületlistából mit fog érteni az elején azt nem tudom!Szerintem nem így kell kezdeni!Hiszen mindenkinek van gondolom elfoglaltsága és ez mindig változó,e függvényében lehet elkezdeni kialakítani a játékhoz való viszonyt!Meg valakinek tényleg nincs hozzá affinitása!
Van lezáratlan kérdés, szóval ez nem probléma.

Az új emberek megismerésénél, - legyen akár kezdőkről, akár nem azokról szó - hosszabb szövetkezés esetén az elvárt aktivitáson, ismereteken, tapasztalaton kívül fontos szerintem még hogy mennyire illenek egymáshoz habitusukban. Például a hangos, indulatos, kevély emberek nehezen férnek meg. A másik véglet, a túl csendes, hogy azt ne mondjam sótlan emberek egymás nyugalmát és általános érdektelenségét erősítő kupaca sem a legszerencsésebb. De ha ezek a különbözőségek szövin belül a szerepek által ki tudnak egyenlítődni, az lehet helyes út, szvsz.

Nem is tudom hogy mi a jobb: ha szövin belül vagy egyénen belül valósul meg ez a kiegyensúlyozottság. Utóbbi esetben a sokféleség hiányában talán kevésbé érdekes a szövetkezés és szükség se lenne rá olyannyira.

Ha hozzávesszük hogy itt most csak 1 tulajdonságpárról volt szó, kiderül hogy nem is olyan egyszerű a padavan-jedi, vagy más párosok hosszabb távú maradása, és talán emiatt kopnak le többen és közülük vannak akik önállóan kényszerülnek tapasztalni. Akárcsak sokáig én. Ebben az esetben a fórumok szerepe felértékelődik.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #34  
Old 05-09-2009, 13:23
Naz Naz is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 70
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Ezért igen nehéz is megtalálni a megfelelőt az tény!Én nekem pl az a tapasztalatom,hogy amikor idősebb játékossal voltunk azért nem volt jó,mert vagy lassú, vagy ő akarta megmondani mit csináljunk!Ha túl fiatal akkor meg sosem hallgatott ránk az volt a baj!Ezért az sem árt,ha korodbeli a játékostársad,így könnyebben megértitek egymást!Szerintem!
De van erre ellenpélda is természetesen!
Reply With Quote
  #35  
Old 05-28-2009, 17:50
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Hulla topicból jöttem át ide, kezdők témát folytatva, szóval higgyétek el hogy mikor kezdtem elolvastam a súgót és a stratégiai kézikönyvet, szóval nem kell lenézni a kezdőket. Nem értem miért hiszitek azt hogy egy kezdő feltétlenül piacokat épít meg tele van bányákkal.
Ja és attól hogy valaki mindent elolvas még ugyanolyan kezdő, lehet h akkor is megtartja a bányáit, láttam én már nem törpét több éves tapasztalattal bányákkal együtt...
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
Reply With Quote
  #36  
Old 05-28-2009, 19:05
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Hulla topicból jöttem át ide, kezdők témát folytatva, szóval higgyétek el hogy mikor kezdtem elolvastam a súgót és a stratégiai kézikönyvet, szóval nem kell lenézni a kezdőket. Nem értem miért hiszitek azt hogy egy kezdő feltétlenül piacokat épít meg tele van bányákkal.
Ja és attól hogy valaki mindent elolvas még ugyanolyan kezdő, lehet h akkor is megtartja a bányáit, láttam én már nem törpét több éves tapasztalattal bányákkal együtt...
HA szükséges, én is megtartom a bányákat fentebbi csoportokban, sőt a G-ben rendszeresen szoktam egy párat célzottan fedezni, ha éppen nem bírom tartalékkal a 5000 feletti nyerst...

Szerinted ő olvasott súgót, vagy stratégiai kézikönyvet?

Föld: 244 hektár Katona: 0
Népesség: 3.085 Védő: 140
Foglalkoztatottság: 83% Támadó: 141
Pénz: 163.161 Íjász: 822
Étel: 6.015 bála Lovas: 247
Rúna: 14.466 rúna Elit: 388
Morál: 74 % Varázsló: 1.000
Katonai morál: 82 % Tolvaj: 159
Szövetség: magányos farkas Faj: Ember
Személyiség: Tábornok Hírnév: 0

Szabad terület: 20
Ház: 55
Barakk: 41
Kovácsműhely: 8
Tanya: 23
Könyvtár: 4
Raktár: 10
Bányák: 36
Őrtorony: 19
Kocsma: 6
Templom: 10
Kórház: 6
Piac: 1
Bank: 5

Fatelep: 7
Kőbánya: 5
Fémbánya: 11
Agyagbánya: 8
Drágakőbánya: 5

Erdő: 0
Kőlelőhely: 7
Fémlelőhely: 2
Agyaglelőhely: 11
Drágakőlelőhely: 0


Ez csak egy próba gömb volt egy 0 hírnevesről a sok közül.
Ember tábornok, védőkkel, támadókkal, betöltetlenül fedezgetve... Rettenetesen alacsony nyersanyagárak mellett ennyi bányát tartva... Olyan alacsony, hogy ha lopom a kaját és sok nyers jön egyszerűen nincs kedvem kitenni a piacra azért az 1milláért ami talán bejön belőle...

Látod, te olvastad, és azért jutottál el oda ahol jelenleg vagy. Ő biztosan nem.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #37  
Old 05-28-2009, 19:24
Gabytz Gabytz is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

nekem csak pozitiv elmenyeim voltak ilyen "istapolas" szempontjabol... 5. szinten betamadott egy csavo, vitt is foldet rendesen, nekem meg brutalnak tunt, mert "aszittem" roppant vedett vagyok az ijakkal toronyban... aztan irtam neki uzit (persze sugo s kezikonyv olvasva reg) hogy megis mennyi pacival jott,es miert fert be?? (miutan gomboztem,s szamolgattam,elvileg nem kellett volna beferjen...)
na ezekutan kezdte magyarazgatni a piac fortelyait,rejtelmeit,seregcsere, satobbi... mai napig rengeteget segit, folyamatosan regenyeket ir amikor kerdezek vmit szoval sztem az ilyen szitukban motivalva van a kezdo... marmint persze az amelyik olvasta a sugot s nem kerdez marhasagokat..
Reply With Quote
  #38  
Old 05-28-2009, 19:47
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post


Ez csak egy próba gömb volt egy 0 hírnevesről a sok közül.
Ember tábornok, védőkkel, támadókkal, betöltetlenül fedezgetve... Rettenetesen alacsony nyersanyagárak mellett ennyi bányát tartva... Olyan alacsony, hogy ha lopom a kaját és sok nyers jön egyszerűen nincs kedvem kitenni a piacra azért az 1milláért ami talán bejön belőle...
Ja ez ismerős
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
Reply With Quote
  #39  
Old 05-29-2009, 12:09
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Nem értem miért hiszitek azt hogy egy kezdő feltétlenül piacokat épít meg tele van bányákkal.
Nem feltétlenül épít.. eleve kap belőle mintha annak számottevő funkciója lenne. :/
__________________

Reply With Quote
  #40  
Old 05-29-2009, 12:10
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Nem feltétlenül épít.. eleve kap belőle mintha annak számottevő funkciója lenne. :/
jójó, akkor fogalmazok úgy, hogy miért.... hogy nem bontja le
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kezdők fóruma. Burning Általános beszélgetés Hódítós témákban 27 07-01-2008 09:55
Kezdők ide :) Phoenix Segítség 114 08-14-2006 10:55


All times are GMT +1. The time now is 03:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu