Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-10-2011, 16:34
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default Helytartó - szabad barakkhely fenntartása

Sziasztok.

barakhely 6000 bent lévő egység 2000 azt szeretném, hogy folyamatosan képezzen a helytartó íjászt a szabad barakhelyekre, ez ment is másfél napig, de amint bertam: 600 barakkhely fenntartása katonáknak a képzésekhez, nem képezte tovább az íjászokat a ht. pedig még 4000 szabad hely van/volt.
a 600at átírtam nullára, és megint elkezte képezni az íjjat a helytartó. pár körrel később beírtam, hogy 700 helyet tartson fent, és azóta sem képez. edig nem használtam ezt a funkciót..

mellékesen annyi, hogy be van állítva, hogy egyszerre képezhető íjász az 1000. de eddig a max ami képzésen volt az 200 volt ezért nem állthatott le a ht. Ati ha érdekel és szeretnéd, tudom reprodukálni a történteket

most kivettem mindent, legalább a képzésem mennyen addig.
(fegyver is volt bent mindig elegendő a katona/íjász képzéshez)

Last edited by Merengő; 06-10-2011 at 16:37..
Sponsored Links
  #2  
Old 06-10-2011, 16:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Katonát képzel mellette? A katonaképzést is állítsd be, különben nem lesz miből íjászt képezni. A katonának fenntartott hely azt jelenti, hogy annyit NEM fog továbbképezni, csak az a fölöttieket, annyit megtart sima katonának. Szerintem ez nem hiba, csak félreérted a működését.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 06-10-2011, 16:45
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Katonát képzel mellette? A katonaképzést is állítsd be, különben nem lesz miből íjászt képezni. A katonának fenntartott hely azt jelenti, hogy annyit NEM fog továbbképezni, csak az a fölöttieket, annyit megtart sima katonának. Szerintem ez nem hiba, csak félreérted a működését.
de akkor a varázslót meg tolvajt miért képzi a ht? akkor ott miért nem hagy meg 600 katonát? és nem értem mire jó az ha 600 katona felett képez csak íjat. én ezt úgy értelmeztem, hogy 600 barakhelyet fenthagy katonáknak..
  #4  
Old 06-10-2011, 17:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
de akkor a varázslót meg tolvajt miért képzi a ht? akkor ott miért nem hagy meg 600 katonát? és nem értem mire jó az ha 600 katona felett képez csak íjat. én ezt úgy értelmeztem, hogy 600 barakhelyet fenthagy katonáknak..
600 katonát meghagy sima katonának, amit aztán szükség esetén bármikor továbbképezhet íjásszá, varázslóvá, tolvajjá, elitté, vagy lovassá.

Ha legyilkolják a varázslóidat, akkor nem kell sima katonát képezned első körben, majd azokat továbbképezni, hanem már rögtön indul a továbbképzés.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 06-10-2011, 20:02
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
600 katonát meghagy sima katonának, amit aztán szükség esetén bármikor továbbképezhet íjásszá, varázslóvá, tolvajjá, elitté, vagy lovassá.

Ha legyilkolják a varázslóidat, akkor nem kell sima katonát képezned első körben, majd azokat továbbképezni, hanem már rögtön indul a továbbképzés.
de akkor varázslót miért képez míg nincs meg a 600 katona?
  #6  
Old 06-10-2011, 20:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
de akkor varázslót miért képez míg nincs meg a 600 katona?
A varázslók képzése be van kapcsolva. A varázslók nem a barakkokban laknak, mint az íjászok (és alap katonák), ezért más a továbbképzési elvük. Ha van nekik hely a templomban, akkor barakkhelytől függetlenül mindenképp lehet őket továbbképezni.
__________________
Hódító * Queosia
  #7  
Old 06-10-2011, 21:56
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A varázslók képzése be van kapcsolva. A varázslók nem a barakkokban laknak, mint az íjászok (és alap katonák), ezért más a továbbképzési elvük. Ha van nekik hely a templomban, akkor barakkhelytől függetlenül mindenképp lehet őket továbbképezni.
az íjász továbbképzése is be van kapcsolva. azt mondod addig nem képez egységet míg nem lesz meg a 600as tartalék. de varázslót képez mert az bár nem alapkatona de annak számít. logikátlan. ha nekem abban a 20 körben van szükségem a 600as keretemre amikor képzi a varázslót a helytartó?
  #8  
Old 06-12-2011, 13:55
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

logikátlannak tartom a helytartó ezen funkcióját sokkal nagyobb segítség lenne, ha 600 barakhelyre nem képezne íjászt ha bejelölném. így meghatároznám mennyi idő után áljon le a ht, és így ténylegesen értelmet nyerne a xxx barakkhely fenntartása katonáknak a képzésekhez.
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Helytartó Iron Segítség 29 01-29-2010 17:25
Vip körök szabad átmozgatása összekötött, saját országokon belül N.a.t. Általános beszélgetés Hódítós témákban 37 03-31-2008 13:51
Spec. egységek képzése a szabad helyeken túl is helytartóval Pool Megvalósult javaslatok 69 08-03-2007 20:53
Helytartó! petyac Segítség 143 04-08-2007 18:38
Kis újítás a szabad helyek környékén... Tyborrex Elvetett javaslatok 12 07-04-2006 11:13


All times are GMT +1. The time now is 00:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu