Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Általános beszélgetések

Általános beszélgetések Általános beszélgetések a MUD-ról

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-03-2010, 14:30
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default Teljes fejlesztési szünet

Quote:
Originally Posted by Ati
Sziasztok!

A MUD iránti minimális, majdhogynem nulla érdeklődés miatt én is inkább másra fordítom az energiámat, ezért mindenféle fejlesztés, és bővítés további értesítésig szünetel.

A MUD egyelőre továbbra is elérhető, hosszútávú sorsáról a későbbiekben születik döntés.
Bármiféle kötözködési szándék nélkül, de ez fordítva történt. Rengeteg jó ötlet született, amikor még játszottak a játékosok, sok-sok olyan, ami Neked is tetszett, de mégsem lett belőle semmi (lásd "Ötletek, javaslatok" alfórum). Pedig akkor még volt élet. Nem is kevés.

Azért sajnálom a dolgot, ugyanis vannak (szerintem) teljesen egyszerűen megvalósítható dolgok, melyek rengeteget dobnának a játékélményen.

Remélem az a további értesítés hamar eljön, ugyanis egy nagyon jó játék lehetne ebből. Nem kell sok dolog, csak néha egy kicsi...

Kiegészítés: A MUD iránt érdeklődés van, csak nem a jelenlegi formában. Rengeteg ilyet halottam, nem csak mostanság, hanem régebben is. Azért ez elgondolkodtató...

Last edited by Dus; 06-03-2010 at 14:33..
The Following 2 Users Say Thank You to Dus For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 06-03-2010, 15:54
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Szerintem kicsit össze lett keverve a Hódító mostani "nagyságával", pedig a MUD sokkal nagyobb érdeklődéssel indult, mint anno a Hódító. Nem lehet elvárni, hogy fél év alatt meglegyen egy akkora játékosállománya, mint egy másik játéknak ami több mint tíz éve üzemel.
Szerintem amivel rossz irányban ment a dolog az, hogy ez egy szerepjáték, amint a címlapon is írja : TELJESEN MÁS mint a hód, ami ugye körökre osztott stratégia. Attól, hogy a hódban valaki 100%pro,meg éjjel-nappal előtte ül, valószínüleg teljesen amatőr egy szerepjátékban és nem biztos, hogy az Ő ötleteit kéne előtérbe helyezni. (nem is tudnám névlegesíteni, ha akarnám sem, ez egy régi észrevétel, hogy sztem a kezdeti lendület után olyan "Hódos" irányt vett a játék. Lehet más másképp látja)

De ami a lényeg : Az, hogy elérj egy olyan stabil játszó közönséget, mint a hódban van, ahhoz bizony kell jópár év, és nem elég ha fél év után inkább kispolcra teszem, mert hozzászoktam hogy már bőven elég pár hülye kérdésre válaszolni, és nem akarok napi 3órát szenvedni egy induló gameval
Ez az egyéni véleményem. Lehet, hogy teljesen nem így van amiket leírtam, és mások másképpen látják. Elismerem, hogy rengeteg munka volt vele így is, talán sokkal több mint amit a játékosok megérdemeltek
Szerintem kitartás kérdése, jelen állapotában egyetlen egy játékos sem tud hosszú távon játékban maradni. El kéne érni, hogy legyen 3-4 stabil klán, akik el tudnak szórakozni egymással, fejenként 2-3 vipes kari, és máris megéri egy kicsit még foglalkozni vele, ami idővel sztem rengeteg új, és mégtöbb régi játékost hozna vissza játékba.


DE : Mivel már leírtad, hogy szünetelteted a fejlesztéseket, nem is várjuk el, hogy meggondold magad. Megértem azt is, csak gondoltam leírom a véleményem egy remekül induló, majd hirtelen mocsárba fulladó játékról Amíg elérhető lesz, én biztosan benézek rendszeres időközönként.
  #3  
Old 06-03-2010, 16:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
De ami a lényeg : Az, hogy elérj egy olyan stabil játszó közönséget, mint a hódban van, ahhoz bizony kell jópár év
Az elmúlt egy év tapasztalata, hogy alapvetően kétféle játékos lett:

1, aki 2-3 óránál többet összesen nem játszik, ők a többség.
2, aki időnként játszik, és akkor gyorsan minden kell neki, új jküldetések, mert amit meg tud csinálni, azzal hamar végez, amit nem tud, azt nem is akarja.

Nincs köztes réteg.

Az első rétegre nem lehet építeni, a másodikra pedig hamar világos lett, hogy nem fogok.

Az elmúlt egy év alapján azt kell mondanom, hogy nincs olyan reális célközönség, ahol találkozik a játék nyújtotta lehetőség és a játékkal szembeni elvárás.

Jelenleg játszotok vele talán hárman. Ezt nem lehet szembeállítani a ráfordítandó energiával.

Ami nem megy, azt kár erőltetni, mert olyan dolgok látják kárát, amik viszont mennének.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #4  
Old 06-03-2010, 18:21
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Régebben volt, hogy nem hárman játszottunk vele, és nem volt fejlesztés, és mivel nem lettek újabb dolgok, páran abba is hagyták, majd még pára, még páran.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az elmúlt egy év tapasztalata, hogy alapvetően kétféle játékos lett:

1, aki 2-3 óránál többet összesen nem játszik, ők a többség.
2, aki időnként játszik, és akkor gyorsan minden kell neki, új jküldetések, mert amit meg tud csinálni, azzal hamar végez, amit nem tud, azt nem is akarja.

Nincs köztes réteg.

Az első rétegre nem lehet építeni, a másodikra pedig hamar világos lett, hogy nem fogok.
Én az első pontot ketté bontanám:
- Aki 2-3 óránál összesen többet nem játszik, mert nem tetszik neki a játék.
- Aki 2-3 óránál összesen többet nem játszik, mert nincs játékostársa, és azért nincs, mert akik szívesen játszanának, azok már unják...

A második ponttal meg nem értek egyet. Én pl. tényleg nem csináltam meg az összes küldetést, de nem is várnám el, hogy berakj újakat, mert már van nem kevés. És próbálom is őket csinálni. És ezt látom másokon is.

Hozzátenném, hogy szerintem nem a sok küldetés a megoldása a problémának. Sokkal inkább jó lenne, és talán sokkal egyszerűbb akár programozói oldalról is, ha az alapvető bugok lennének javítva első körben. Ez nem sok, pár idegesítő hiba van, ami úgy tényleg zavaró, de ha azok javítva lennének, már legalább duplája lenne a játék élvezhetőség.

Pár plusz képesség, és 1-2 új tárgy is rengeteget dobna a dolgon. Az is sokat számíthat, hogyha a karakter egy idő után meghal, és az utódja veszi át a helyét, így a legerősebb karakterek nem lesznek "örökre" a legerősebb karakterek, ráadásul nem kéne 100. szintig megcsinálni a játékot, mert már előtt "újraszületik" a karakter. És az "újraszületés" után a normális alapértékekhez jönne valami plusz az előző karakterétől.

A klánokat is picit érdekesebbé lehetne tenni. Pl. a külső területek nagyobb funkciót kaphatnának, hogy tényleg érjenek is valamit. Ezen kívül, én úgy gondolom, hogy nem jó, ha csak mostani terület mellettieket lehet szerezni. Lehessen máshol is klánterületet, csak legyen drágább:
- Új terület mostani mellett: 500K arany
- Új terület nem mostani mellett: 1M arany
- Területfoglalás mostani mellett: 200K (Nem 300)
- Területfoglalás nem mostani mellett, nagyobb klántól (toplistában előrébb van): 400K
- Területfoglalás nem mostani mellett, kisebb klántól: 600K

A fenti háromból már 1 megvalósítása is hatalmas előrelépés lenne. De szerintem ha a fenti három egyben megvalósulna, akkor sokkal, de sokkal többen játszanának szívesen.

Én úgy gondolom At, hogyha már belefektettél egy jó nagy adag energiát, és lett is belőle valami, amit még csiszolni kéne, akkor azt a nagyhoz képest töredéknyi energiát mindenképpen rá kéne még fordítani. Ha fordítva lenne, megérteném (eddig keveset fektettél bele, mostantól sokat kéne), de sokkal-sokkal kevesebb időráfordítás szükséges meglátásom szerint most már, mint amennyit eddig belefektettél. Nem beszélve arról, hogy így a játékosok belefektetett energiája is kárba vész.
  #5  
Old 06-03-2010, 19:33
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Régebben volt, hogy nem hárman játszottunk vele, és nem volt fejlesztés, és mivel nem lettek újabb dolgok, páran abba is hagyták, majd még pára, még páran.



Én az első pontot ketté bontanám:
- Aki 2-3 óránál összesen többet nem játszik, mert nem tetszik neki a játék.
- Aki 2-3 óránál összesen többet nem játszik, mert nincs játékostársa, és azért nincs, mert akik szívesen játszanának, azok már unják...

A második ponttal meg nem értek egyet. Én pl. tényleg nem csináltam meg az összes küldetést, de nem is várnám el, hogy berakj újakat, mert már van nem kevés. És próbálom is őket csinálni. És ezt látom másokon is.

Hozzátenném, hogy szerintem nem a sok küldetés a megoldása a problémának. Sokkal inkább jó lenne, és talán sokkal egyszerűbb akár programozói oldalról is, ha az alapvető bugok lennének javítva első körben. Ez nem sok, pár idegesítő hiba van, ami úgy tényleg zavaró, de ha azok javítva lennének, már legalább duplája lenne a játék élvezhetőség.

Pár plusz képesség, és 1-2 új tárgy is rengeteget dobna a dolgon. Az is sokat számíthat, hogyha a karakter egy idő után meghal, és az utódja veszi át a helyét, így a legerősebb karakterek nem lesznek "örökre" a legerősebb karakterek, ráadásul nem kéne 100. szintig megcsinálni a játékot, mert már előtt "újraszületik" a karakter. És az "újraszületés" után a normális alapértékekhez jönne valami plusz az előző karakterétől.

A klánokat is picit érdekesebbé lehetne tenni. Pl. a külső területek nagyobb funkciót kaphatnának, hogy tényleg érjenek is valamit. Ezen kívül, én úgy gondolom, hogy nem jó, ha csak mostani terület mellettieket lehet szerezni. Lehessen máshol is klánterületet, csak legyen drágább:
- Új terület mostani mellett: 500K arany
- Új terület nem mostani mellett: 1M arany
- Területfoglalás mostani mellett: 200K (Nem 300)
- Területfoglalás nem mostani mellett, nagyobb klántól (toplistában előrébb van): 400K
- Területfoglalás nem mostani mellett, kisebb klántól: 600K

A fenti háromból már 1 megvalósítása is hatalmas előrelépés lenne. De szerintem ha a fenti három egyben megvalósulna, akkor sokkal, de sokkal többen játszanának szívesen.

Én úgy gondolom At, hogyha már belefektettél egy jó nagy adag energiát, és lett is belőle valami, amit még csiszolni kéne, akkor azt a nagyhoz képest töredéknyi energiát mindenképpen rá kéne még fordítani. Ha fordítva lenne, megérteném (eddig keveset fektettél bele, mostantól sokat kéne), de sokkal-sokkal kevesebb időráfordítás szükséges meglátásom szerint most már, mint amennyit eddig belefektettél. Nem beszélve arról, hogy így a játékosok belefektetett energiája is kárba vész.


Szerintem területet foglalni ne lehessen máshol össze vissza, meg van még pár dolog amit azért nem tennék bele, főleg ezt a meghalást

Ati most akaratlanul is megteremtette a játék maximumát, ugyhogy hajrá, ki lesz a MUD bajnok?
(Mindent megtanulni, minden küldit megcsinálni)
eheXD
  #6  
Old 06-03-2010, 21:04
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Szerintem területet foglalni ne lehessen máshol össze vissza, meg van még pár dolog amit azért nem tennék bele, főleg ezt a meghalást

Ati most akaratlanul is megteremtette a játék maximumát, ugyhogy hajrá, ki lesz a MUD bajnok?
(Mindent megtanulni, minden küldit megcsinálni)
eheXD
Nem tudsz mindent megtanulni, lévé életpontot, vp-t, etc. akárhányszor növelhetsz.

A meghalós felőlem akár választható is lenne, pont, mint Hódítóban a lefordulás.
  #7  
Old 06-07-2010, 16:45
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Unhappy

Sziasztok!

Olvasom ezt a sok jó ötletet, mert én is szeretem a játékot csak a kis létszám miatt kihagytam kis időt. A legnagyobb probléma még mindig az, hogy nem játszatok, nincs élet. Az elmúlt pár napban különböző időpontokban beléptem, és 1 emberrel találkoztam. Szerintetek érdemes 1 szervert fent tartani ezért? Meg hosszú órákat programozni, stb? Hát nem hiszem. Játéktechnikailag már csak klánoznék háborúznék mert minden küldetés megvan, de nincs kivel. R.I.P. Mud
  #8  
Old 06-07-2010, 18:24
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Arty View Post
Sziasztok!

Olvasom ezt a sok jó ötletet, mert én is szeretem a játékot csak a kis létszám miatt kihagytam kis időt. A legnagyobb probléma még mindig az, hogy nem játszatok, nincs élet. Az elmúlt pár napban különböző időpontokban beléptem, és 1 emberrel találkoztam. Szerintetek érdemes 1 szervert fent tartani ezért? Meg hosszú órákat programozni, stb? Hát nem hiszem. Játéktechnikailag már csak klánoznék háborúznék mert minden küldetés megvan, de nincs kivel. R.I.P. Mud

Pedig többen szoktunk bent lenni, változó időpontban persze, mert én is ritkán találkozom velük De tény, hogy kb 4 játékos van összesen akik még aktivak...
Ha megvan minden küldid, akkor benézhetnél gyakrabban segíteni
  #9  
Old 06-15-2010, 17:06
Óriás szúnyog Óriás szúnyog is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Location: Debrecen- civis vááros
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Sziasztok,

Azért ha néha vki szokot játszani és van kedve vmi közös bandázáshoz akkor dobjon már vagy itt vagy játékon belül a 835-be egy zöldet, és leboltolunk egy időpontot
  #10  
Old 06-19-2010, 08:37
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Talking

Ati !

HA van kedved a kedvünkben járni kicsit még utoljára, én szeretnélek megkérni had küzdjek meg pár banditával ha lehet. HA tudsz dobj be párat valahova had henteljek Köszi
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Teljes fejlesztési szünet Ati Hírek 0 06-03-2010 14:13
Néhány perc szünet, direkt, aztán lassulás Ati Hírek 1 07-10-2009 20:58
Nyári szünet vége: körülmények változása Ati Fontos bejelentések 0 09-04-2007 11:44
16.05. Teljes krónika Ati Hódító Kézikönyv 3 08-17-2007 23:09
Teljes raktárkulcs. DearCody Elvetett javaslatok 28 07-02-2006 12:09


All times are GMT +1. The time now is 21:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu