Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-24-2006, 08:45
Mland
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Szabadságosok hátráltató szerepe!

Felvetnék egy problémát ami nagyon bosszant engem.
Nem mindenhol jelentkezik, de néha nagyon is kiábrándító lehet.
Ez a szabadságolás végeláthatatlan folyamata.
Szörnyű helyzet, mikor az orimtól 3 kör távolságra csak szabadságon levő országok vannak.
Ez nálam az {5/R}-ben így áll.
Bosszant, hogy ha valaki eléri a felső 30%-ot akkor elhúz szabadságra és akadályozza a többi játékost.

A legjobb (persze szerintem) az lenne ha a szabadságon levő országok nem lennének a listában, mivel nem aktív orik ezért ne foglalják a helyet.

A játék nekem most ért abba a szakaszba, hogy kezd nagyon unalmas lenni.
Rettentően dühítő, hogy nem tudok, gyors támadásokat végrehajtani, mert fél nap mire visszatér a seregem.

Hát, várnám a forumozó társaim véleményét a dologrol.
Sponsored Links
  #2  
Old 06-24-2006, 09:23
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

a felvetésed jogos, és már vagy ezerszer előjött egy csomó helyen, hogy a szabizókat hamarabb ki kellene venni a pontlistából, de ez nem jó ötlet több okból is, olvassad el, valahol azt hiszem hogy saját topicja is volt már ennek, de szerintem az mindenképpen megoldaná a problémát, ha egyszerűen nem számolnánk a körtávolság kiszámításakor a szabis országokat.
  #3  
Old 06-24-2006, 10:01
Mland
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
a felvetésed jogos, és már vagy ezerszer előjött egy csomó helyen, hogy a szabizókat hamarabb ki kellene venni a pontlistából, de ez nem jó ötlet több okból is, olvassad el, valahol azt hiszem hogy saját topicja is volt már ennek, de szerintem az mindenképpen megoldaná a problémát, ha egyszerűen nem számolnánk a körtávolság kiszámításakor a szabis országokat.
Hopp, nem találtam meg azt a topicot.
Kösz, megkeresem.
Viszont tényleg kellene valami megoldás.
  #4  
Old 06-24-2006, 10:48
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
a felvetésed jogos, és már vagy ezerszer előjött egy csomó helyen, hogy a szabizókat hamarabb ki kellene venni a pontlistából, de ez nem jó ötlet több okból is, olvassad el, valahol azt hiszem hogy saját topicja is volt már ennek, de szerintem az mindenképpen megoldaná a problémát, ha egyszerűen nem számolnánk a körtávolság kiszámításakor a szabis országokat.
Ez szerintem is jó lenne. Persze, erről is volt már szó!
  #5  
Old 06-24-2006, 12:09
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

lehet hogy most én mondok rosszat, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy egy orság távolsága nem attól függ hogy hány másik ország van köztetek (mármint te és a kiválaszott ország között) hanem attól hogy mekkora a pontkülömbség, és ha ez így van, akkor tökmindegy hogy most a pontlistán ottvannak-e a szabis orik vagy sem

és abból is gondolom hogy ez így van, mert vannak csopik ahol a tetején már többezer pont külömbségek vannak az orik között, és itt előfordul hogy felfelé a legközelebbi ori is 3-4 körre van, míg lefelé 6-7 ori van 2 körre

ha rosszat írtam akkor még egyszer bocs, de úgy tudom hogy ez így működik
  #6  
Old 06-24-2006, 12:16
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

számit a pontkülönbség a csoportlétszám, és hogy közetetk hány ori van sztem. 1-be 5k pont még simán két körre van, 5 be meg már 500 pont is 3 körre van kb
  #7  
Old 06-24-2006, 12:20
Mland
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by solven
lehet hogy most én mondok rosszat, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy egy orság távolsága nem attól függ hogy hány másik ország van köztetek (mármint te és a kiválaszott ország között) hanem attól hogy mekkora a pontkülömbség, és ha ez így van, akkor tökmindegy hogy most a pontlistán ottvannak-e a szabis orik vagy sem

és abból is gondolom hogy ez így van, mert vannak csopik ahol a tetején már többezer pont külömbségek vannak az orik között, és itt előfordul hogy felfelé a legközelebbi ori is 3-4 körre van, míg lefelé 6-7 ori van 2 körre

ha rosszat írtam akkor még egyszer bocs, de úgy tudom hogy ez így működik
Igazad van, de itt nem az a baj, hanem az, hogy a szabin levőket nem lehet megtámadni.
És ha sok a szabin levő akkor a támadható ország messze van. Így ha kitámadok akkor beüthetnek közben.
Viszont ha kb 2-3 körre lenne elérhető célpont akkor hamar le lehetne tudni a szabin levőket.
Én erre gondoltam.
  #8  
Old 06-24-2006, 12:26
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Mland
Igazad van, de itt nem az a baj, hanem az, hogy a szabin levőket nem lehet megtámadni.
És ha sok a szabin levő akkor a támadható ország messze van. Így ha kitámadok akkor beüthetnek közben.
Viszont ha kb 2-3 körre lenne elérhető célpont akkor hamar le lehetne tudni a szabin levőket.
Én erre gondoltam.
igen de pont azt akartam kifejteni, hogy ha a szabin lévő orik nem lennének közted és a teszem azt 4 körre lévő célpontod között, akor is 4 körre lenne a célpont az értéke miatt, még ha közvetlenül is a teországod mellet van, és nincs köztetek semmi
  #9  
Old 06-24-2006, 12:34
Non Omnis Moriar Non Omnis Moriar is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest
Posts: 210
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ez érthetö, de pl az R egy kicsi csoport... minél kisebb a csoport annál nagyobbak a távok. Gondolj a 7végire, csak a szomszédid van 2 körre szinte vagy még az se.
A szabis ország azért rossz mert nem üthetö, de épp ellenkezöleg növeli a csoportlétszámot.... Nézd az anarchiát, pl 5/Y serintem az orik 90%-a szabin van még sincsenek akkora távok. azért mert 4000 ori van benne. Ennyi. A pontkülönbségek épp úgy számítanak ott is.
Söt, most mondok még valamit, ha nagyon sokan vannak egy hekin, lásd 200 az y-ban, akkor ott pár száz pont is sok sok kör lehet.


Egy valamit azonban jó lenne betenni a pontlistába, akár vipként akár nem, az az hogy
ki lehessen szürni a SZabis orikat a pontlistából, egy checkboxxal
mind a saját mind a normál pontlistából
  #10  
Old 06-24-2006, 19:49
bobi bobi is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Cegléd
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez az utóbbi felvetés már tetszik.
Így pl. még be tudok varázsolni egy szabis elfet, akire már nagyon kíváncsi vagyok, szemben azzal a változattal, ha teljesen kivesszük a szabis orikat a pontlistából.
__________________
Jericho
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A piac, mint épület szerepe a játékban Lali Elvetett javaslatok 67 04-15-2006 20:53


All times are GMT +1. The time now is 14:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu