Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #371  
Old 06-20-2008, 14:09
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
"Moderátori napló" névre hallgat, de mindegy minek hívod, tudom mire gondolsz.
nem sokára csinálok majd én is egy fórumot, Ati majd ha elfogadtad a nevét akkor irjál már be légyszives mert szeretnélek kivágni pár körre
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Gyula For This Useful Post:
Sponsored Links
  #372  
Old 06-20-2008, 14:10
Csak Kormi...
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post Nya akkor pár szót már én is írok.

Először is bemutatkoznék, mert nem sokan ismerhettek.
Kormi vagyok, eddig nem voltam külsőn regisztrálva, de úgy éreztem, hogy épp itt az ideje... És mint lassú csoportos játékosnak, két körváltás között bizony számomra is a fórum jelentette a szórakozást

Elsősorban Atinak szól, de talán mindnyájunkat érint.
Az új fórumrendszerről az a véleményem, hogy részben jó elgondolás és megoldás, részben pedig rossz.
Kezdeném a problémákkal.
Először is ez a meghívós forma erősen gátat szab az ismerkedésnek. Tudom, hogy pont ez volt a cél, ugyanis ha ismerősök vannak egy helyen akkor nyilván kevesebb az affér, ami mindenképp pozitívum. Viszont így erősen belterjes kinézete van a dolognak. Teszem azt ha új emberekkel szeretnék megismerkedni, mindenképp több fórumon kell megjelennem mint azt eddig tettem. Bevallom időnként két fórum olvasása is nehezemre esett, főleg időhiány miatt. A változtatással nyilván nem lett könnyebb dolgom...
Másodikként megemlíteném, amiről korábban szó volt. Nevezetesen az új játékosokat. Azt nem ecsetelném sokat, hogy számukra ez miért rossz, korábban sokan sokféleképpen leírták. Annyit talán hozzáfűznék, hogy aligha vannak páran a véleményalkotók közül, akik sosem tettek fel kérdést a játékkal kapcsolatban "zöldfülű" korukban, én manapság is megteszem néha. Ha pedig kérdeztek mindig jött válasz. Ha mást nem arra jó volt a fórum, hogy lássák kik azok, akikhez nyugodtan fordulhatnak segítségért akár zöldben is.
Aztán ha már ilyen rendszerű a fórum újabb korlátot jelent a 100 meghívható játékos 24 órán belül. A lassú csoportok például kislétszámúak, de még így is több mint egy hét mire mindenkit meg lehet hívni. A nagyobb csoportokról, esetleg a közös fórum álmáról nem is beszélve. Nézd Ati, ha ez az erőforrás hiányából adódik, akkor megértem, de ha nem, akkor a következő lépésnél kérlek bővítsd ezt a létszámot.
Ami még eléggé zavart az kevésbé a fórummal, mint inkább a hozzáállásoddal kapcsolatos egyvalamiben. Noha az új játékosok mindössze 1%-a használná a fórumot, de az azért mégiscsak 1% marad. Most tőlük részben elvettél egy lehetőséget, egy élményt. Mert a közösség életében részt venni sokak számára nagyon fontos, meghatározza a játékélményt. Létrehoztál valami nagyszerűt, egy igazán jó szórakozást nyújtó JÁTÉKot... de akik csak most fognak rátalálni azoknak a játék egy része a jelenlegi állapot szerint elvész vagy csak nehezen fedezhető fel. Sok más online játékot játszottam/játszok, de a Hódítóban pont az tetszett idáig, hogy igazi közösségek alakulhattak ki. Ez az a bizonyos 1%. És itt a kialakuláson van a hangsúly, ami így kissé nehézkessé vált. Mert akiket eddig "megismertünk" azokkal természetesen más formában is tudjuk tartani a kapcsolatot. De akkor működik jól egy közösség ha nem zárt...
Az éremnek van másik oldala is ugyanakkor. Alapvetően nagyon jó ötletnek tartom, hogy játékosok különböző csoportokból nincsenek "beskatulyázva", azaz szabadon tagjai lehetnek bármelyik fórumnak. Ez valóban építő jellegű változtatás, vártam már valami hasonlót. Egyetlen hátulütője a dolognak szintén a meghívásos rendszer, azaz ismerősök kellenek hozzá vagy ismerősök ismerősei stb... kicsit emlékeztet egy népszerű internetes portálra.
Ami még tetszik az új rendszerben... ezentúl akiket egy közösség nem tud elfogadni ilyenolyan okokból, azokkal nem "kötelező" ugyanazon fórumon együtt megjelennie, pár kattintás az egész. Kicsit megfordítva a mondást üröm az örömben, hogy ez gyakran a résztvevők kritikája. Ugyebár az a bizonyos érem...

Na hogy ne csak pozitív illetve negatív kritikát írjak:
Szerintem mindenképp jó lenne ha a későbbiekben legalább egy nagy közös fórum kerülne bevezetésre, melyet a Hódító összes országa elérhetne, hasonlóképp az eddigi közös fórumhoz csak kibővítve a legalsó szintre. Így ha megjelennének új játékosok ugyanúgy kérhetnének tanácsokat vagy bekapcsolódhatnának az itteni "életbe" mint azt eddig tették. Az eddigi rendszerhez képest ugyan erősen degradált jellege lenne (az áttekinthetetlenség miatt), de amiért leginkább sajnáljuk a mostani változtatást azon részben segítene. Akik ott felbukkannának azoknak lehetne meghívót küldeni vagy kérhetnének másoktól.
Azt, hogy valahol meg lehessen tekinteni milyen fórumok léteznek egyáltalán egy picit én is hiányolom. A koncepciót mondjuk értem.
Ami még így felmerült bennem... Remélem a rendszerben nyomon tudod követni minden létező és volt (tehát törölt) fórumnak is a beírásait. Többet erről nem írok érthető okokból, ha gondolod privátban kifejtem mindezt bővebben...

Ahogy végigolvastam azért annyit kivettem a szavaidból, hogy ez nem a végleges formája a dolognak és nincs kőbe vésve, tehát alakulhat. Én azért még várnék egy kicsit és bizakodva nézek az esetleges elkövetkező módosításokra. Ha pedig mindenképp így marad, akkor is időbe fog telni mire kialakul ez az egész, majd meglátjuk...

Végezetül annyit, hogy jómagam is, mint közülünk annyian elsősorban a közösség miatt játszom. Ha nem lett volna a fórum olyan amilyen, akkor jóformán egyetlen ismerősöm sem lenne a játékban. Rengeteg értelmes és értékes emberrel ismerkedhettem meg, sajnálnám ha a továbbiakban erre kevesebb esélyem lenne.
Többek között életem legszebb időszakát is pont annak köszönhetem, hogy létezett a fórum, vannak zöldek, MNT és az az 1%

Bocs a hosszú post-ért. Uff:
Kormi
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to For This Useful Post:
  #373  
Old 06-20-2008, 14:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
nem sokára csinálok majd én is egy fórumot, Ati majd ha elfogadtad a nevét akkor irjál már be légyszives mert szeretnélek kivágni pár körre
Ezekután még fogadjam is el a meghívót? :P
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #374  
Old 06-20-2008, 14:17
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezekután még fogadjam is el a meghívót? :P
Mert neked is kell meghívó ahoz hogy bekukkants a fórumomra?

Megigérem, csak egyszer leszel röptetve, ki kell vágni az admint, azért ezt nem sokan mondhatják el magukrol DD
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #375  
Old 06-20-2008, 14:25
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Kard-szárnyú lepke (#442281) kitiltotta Horland (#1) országát a fórumról 0 órára, a következő indokkal: A fórum nem a kitiltásokkal kapcsolatos reklamációk helye.
Gyulát megelőzendő


Bocsi Ati
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #376  
Old 06-20-2008, 14:27
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Gyulát megelőzendő


Bocsi Ati


Ez egy sörödbe fog fájni Tsobi, elloptad az öteltem, ezért Te is ki leszel tiltva
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #377  
Old 06-20-2008, 14:29
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Jöhetnek, ha meg vannak hívva. Azok meg nem ugatnak. Meg csomó normálos anarchos volt, vagy még most is az. Gyula, Arden, Grabi, sorolhatnám... Normálos orikkal hívtam be őket. Ők nem ugatnak, az tuti biztos.

Mellesleg ez egy normálos fórumon kezdődött, hogy "jajj ne, ide szabadultak az anarchosok"... (lévén hogy engem felvettek jópár normálos fórumra anarchos orival, mert a normálosok mind szabiznak)
őőő izééé...én sosem voltam anarchos. never orijaival tesztelgettem sokat, meg grabi van ott. nem szeretem az anarchot. ezért is utasítottam el a meghívást, bár köszönöm szépen, hogy rám gondoltál.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #378  
Old 06-20-2008, 14:40
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
őőő izééé...én sosem voltam anarchos. never orijaival tesztelgettem sokat, meg grabi van ott. nem szeretem az anarchot. ezért is utasítottam el a meghívást, bár köszönöm szépen, hogy rám gondoltál.
ott voltál anarchban? igen. csináltál ott valamit? igen. rendes vagy? igen. ez elég volt a meghíváshoz. azt, hogy nem fogadtad el, az a saját döntésed. nem örülök, de tiszteleben tartom. ennyi.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #379  
Old 06-20-2008, 14:41
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
ott voltál anarchban? igen. csináltál ott valamit? igen. rendes vagy? igen. ez elég volt a meghíváshoz. azt, hogy nem fogadtad el, az a saját döntésed. nem örülök, de tiszteleben tartom. ennyi.
hát köszönöm, de szerintem azokat hívd meg, akik aktívabban fórumoznak a jövőben, mint én. igazából annak lenne csak értelme
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #380  
Old 06-20-2008, 14:41
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
hát igen, nem csoda. de nem offolok. amit te írtál, arra ott a politika topic. on:
sorry nekem a politika mellozott.. abszolut nem erdekel. es nem ertem, h ennek mi koze a beszolasokhoz?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Bezárt fórumok -Fegya- Megvalósult javaslatok 11 02-28-2007 21:24


All times are GMT +1. The time now is 09:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu