Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 08-06-2006, 17:49
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem akár maradhatott volna kb. ugyan az, mint korábban, csak nem függőleges, hanem vízszintes csíkban. A percenkénti frissítés is elég szépen tudja növelni az adatforgalmat, akármilyen kicsi is az, ráadásul itt most 4 van!
Sponsored Links
  #42  
Old 08-06-2006, 18:38
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Mivel a bal oldalon bőven van még rá hely, ezért símán lehetne nagyobbítani a villogókon úgy, hogy tényleg láthatóak legyenek rajta az ikonok, valamint ne zöld háttér előtt villogjon a zöld alapú ikon...
Egyetértek, tényleg nagyon picik és fogalmam sincs melyik-melyik. Lehethogy csak megszokás kérdése, de ha van rá mód, hogy feltűnőbb legyen jó lenne.
  #43  
Old 08-06-2006, 19:13
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Lyra
Hát továbbra is azért hogy villogjanak. Hogy melyik ikon mikor villódzik azt az 6ározza meg hogy országodat éppen milyen behatások érik. Sőt!! Most hogy a Hóditóban felütötte fejét a szép new világ, egyszerre láthatod ha ipeg lopnak, ezt meg is üzenik egyidőben, plusz a piacról hazatéső árudra szemet vetett egy rablóbanda...
Ez azért tagadhatatlanul jó dolog!!!
Lyra, ha tényleg nem akarod megválaszolni a kérdést, akkor jobb ha nem írsz rá ilyeneket...
De ha akarod megírom a választ neked ugyanabban a stílusban amiben kezeled a kérdést...

Azok a villogók 2 dolog miatt kerültek be:
1. Kényelmi szolgáltatás (régen mindenkinek volt, most már csak vip-eseknek).
2. Hogy informáljanak egyértelműen arról, hogy történt valami az oridban.

A 2. pontot kifejteném bővebben, csak a te kedvedért, hátha tovább jutsz azon, hogy villogjon...
Mivel többféle esemény is történhet az oridban, ezért több villogó készült, melyeket az átláthatóság érdekében más szöveggel (az adott eseményre jellemző szöveggel) és más színnel láttak el, ezáltal használhatóvá téve ezt a kényelmi újítást. Sajnos az előző verzióban nem fért ki mindegyik eseményjelző egyszerre, míg az újban már kifér ezért át is lett pakolva a megfelelő helyre, így lehetővé téve, hogy most mindegyik egyszerre jelezhessen neked, ha szükséged van rá. Ez előrelépés is, ám az eddigivel ellentétben már nem jól elkülönülő és jól látható formában, hanem kis, alig látható ikonként, ahol a szín+szöveg kombinációt az ikonokon lévő ábrák vették (volna) át, ami ebben a formájában nem tölti be a funkcióját.
Amennyiben pedig szeretnéd megint hangoztatni, hogy meg lehet tanulni a helyket és akkor azt se kell nézni, hogy mi van oda írva, akkor felhívnám a figyelmedet, hogy általános iskola első oszájában megtanítják az ABC-t és tanítgatnak az olvasásra is, éppen ezért mindenki vehetné a fáradtságot és eleve elolvassa a régi és új eseményeit magától, hisz ez is csak tanulás kérdése, ám ez egy KÉNYELMI szolgáltatás és ezért a használatának is kényelmesnek kell lennie...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #44  
Old 08-06-2006, 19:16
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na ez kész... Amikor a jelen hejzetben alkalmazható megoldást vetettem fel akkor te a jobb alsó sarok problémályába temetkeztél! Neked nem Kényelmi információs éhséged van hanem görcsös jobb alsó sarok problémád.
És akkor még milyen válaszokra vagy kiváncsi???
  #45  
Old 08-06-2006, 19:20
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Lyra
Szamóka, azért maradjunk reálisak... NEm az a jellemző hogy valaki 14" monitoron hóditózik.... Cégeknél, de megmerem kockáztatni hogy iskolák esetében sem nagyon találsz 14"-os moncsit. A sávszélesség kérdésében nem nyilatkozom, mert hogy nem vagyok vele képben, de faxmodemen keresztül ki fogom próbálni hogy hogy fut a game...
A MÁV 90%-nál 14-es és 14+1/2-es monitorok vannak... és elég sok iskolában láttam 15-17-es monitort is itt Szegeden, ami ugyibár igencsak híres az oktatásáról (lévén egy ekkora monitort el lehet kényelmesen helyezni).
Tehát maradjunk annyiban, hogy arról, hogy a játékosok nagy része mekkora monitoron játszik, vagy esetleg TV-n, biza nincs reális fogalmunk, de az eddigi hozzászólásokból biza az jön le, hogy nem a 19-es monitor az átlag... és szerintem az új0tások előkészítésének hiánya itt érződik a legjobban, hisz ha végig ment volna egy kérdőív Admin üzenetként, amiben felmérésre kerül, hogy a játékosok milyen felbontásban és milyen monitoron játszanak, akkor sokkal jobban be lehetett volna állítani az egész design-t...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #46  
Old 08-06-2006, 19:22
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Lyra
Na ez kész... Amikor a jelen hejzetben alkalmazható megoldást vetettem fel akkor te a jobb alsó sarok problémályába temetkeztél! Neked nem Kényelmi információs éhséged van hanem görcsös jobb alsó sarok problémád.
És akkor még milyen válaszokra vagy kiváncsi???
Idézd már be nekem, hogy én hol írtam azt, hogy a jobb oldalon jobb helyen volt és idézd már be azt, hogy te hol vetetted fel a problémára a megoldást...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #47  
Old 08-06-2006, 19:25
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
A MÁV 90%-nál 14-es és 14+1/2-es monitorok vannak... és elég sok iskolában láttam 15-17-es monitort is ...
Az a hejzet hogy alaphangon 600X800-as felbontásra van kihegyezve a dolog /lehet hogy rosszul tudom/ az meg iszonyat mód 15"-os moncsik alapbeállitása....
  #48  
Old 08-06-2006, 19:30
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Lyra
Az a hejzet hogy alaphangon 600X800-as felbontásra van kihegyezve a dolog /lehet hogy rosszul tudom/ az meg iszonyat mód 15"-os moncsik alapbeállitása....
Csakhogy a monitorok mérete nem feltétlenül jelent egy bizonyos felbontás használatát... Éppen ezért kellett volna megkérdezni a játékosokat, hogy milyen monitoron milyen felbontásban játszanak és akkor tényleg be lehetett volna állítani az átlag játékosnak...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #49  
Old 08-07-2006, 22:50
bobi bobi is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Cegléd
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Azok a villogók 2 dolog miatt kerültek be:
1. Kényelmi szolgáltatás (régen mindenkinek volt, most már csak vip-eseknek).
2. Hogy informáljanak egyértelműen arról, hogy történt valami az oridban.
Ott a pont. Azért vannak az eseményjelzők, h felhívják a figyelmed vmilyen eseményre. Mikor ránézek a hódra, akkor a legritkább esetben esik rögtön a tekikntetem azokra a hangyányi négyzetekre. Persze, meg lehet szokni, lehet mereszteni a szemünket, de mért ne lehetne ennél nagyobb? Én már a régi eseményjelzőnek is örülnék, még ha visszalépés is.
Hv közben, úgy szombat hajnal 4 körül, félálomban nem biztos, h azonnal észreveszem, h épp beütött vki, vagy lelopta a tekijeim, küldött üzit, stb.
__________________
Jericho
  #50  
Old 08-08-2006, 16:44
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

tényleg nagyon picik.. nem lehetne valami elütőbb színnel ugyanezt megcsinálni? nagyon jó, hogy most már mindenre van külön villogó, de különböző szinekkel sokkal jobban látható volna..
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu