Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #341  
Old 06-20-2008, 08:22
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most pedig az újhoz van igazítva.
igen, de ne ebbe köss bele légyszi, hanem válaszolj
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
Sponsored Links
  #342  
Old 06-20-2008, 08:26
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Természetesen az eddigi funkciók, mint a mellőzés, megmaradtak.
de akkor mire jó ez a változás:?
ugyanugy anyázhat az ember kedvére
ha van turelme folyamtosan mas mailekre regélni az orikat es van pár modi ismije akik ujra meghivják ki se tudod végleg tiltani torléssel sem
szoval nem igazán sikerult érzekelnem ebben hol a pozitív változás ???
nekem ez mindosze folosleges bonyolitásnak tunik és semmi értelme
a kulsot is sokan utálják mert kovethtetlen a rengeteg téma
és ha valaki ugy mer irni hogy elotte nem olvassa vegig az osszes téma összes hozzászolását még lekezelően is beszélnek vele meg kiokatják
sztem folosleges volt elcseszni a belso forumokat

Last edited by NewJackCity; 06-20-2008 at 08:29..
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #343  
Old 06-20-2008, 08:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
de akkor mire jó ez a változás:?
Téged is arra kérlek, hogy olvasd el legalább a bevezető hozzászólást, ha egy témához hozzászólsz. Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #344  
Old 06-20-2008, 08:35
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Még mindig várok a válaszra Ati...
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #345  
Old 06-20-2008, 08:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli8 View Post
Még mindig várok a válaszra Ati...
Én még mindig azt várom, hogy végre elolvasd a fórumetikettet, amire eddig kb 5-ször hivatkoztam.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #346  
Old 06-20-2008, 08:48
Szemes224 Szemes224 is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 96
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem tetszik ez a drasztikus változtás annak ellenére, hogy nekem személy szerint sok változást nem jelentett az új fórumrendszer bevezetése ( a kezdeti megdöbbenést, és a meghívóért elküldött 1-2 privátot leszámítva). Bár más néven futnak, de ugyanazoknak a közösségeknek vagyok tagja amiknek eddig is.

Ami nagyon elszomorító, hogy az új játékosok, illetve azok akik ritkán írtak a fórumra, esetleg csak olvasgattak, teljesen ki lettek rekesztve (merthogy ugye ők nincsenek benne a fórumozók látókörében, így meghívót sem kapnak).
Anno mikor elkezdtem játszani, és azt sem tudtam, hogy mi értelme is van ennek a játéknak, csak külső szemlélő voltam, olvasgattam a beírásokat, és jól szórakoztam miközben sokat tanultam az ott kitárgyalt eseményekből.
A kezdeteknél ez a játék- valljuk be- a közösségi oldalakon kívűl semmi érdekeset nem nyújt a játékosnak.
Engem a fórum tartott itt, és gyanítom ezzel nem vagyok egyedül. Ha most "esnék be az utcáról" teljesen kezdőként, úgy hagynám itt az egészet, ahogy van, mert sehol nem látok életet, emberi jelenlétet. Az "árva" országoknak még az a lehetőségük sincs, hogy közvetlenül az országukból egy linken keresztül a külsőre jussanak, ahol egy regisztráció után akár megismerkedhetnek valakivel, aki majd segít neki egy közösségbe bejutni.
( ha szerencséje van talán elsőre befogadják, ha nem, akkor reménykedik tovább)
Arról pedig, hogy milyen közösségek vannak, még a régiek sem tudnak, mert ugye ha nem hívtak meg nem tartozol oda....
Az rendben van, hogy kisebb közösségek biztos jól elbeszélgetnek egymással és kevesebb lesz a mocskolódás, de így az új játékosokkal megismerkedni szinte lehetetlen. Bár gondolom a cél men ez volt, de az igazi értelemben vett Hódítós közösségi életet sikerült szétzúzni ezzel a lépéssel.
Minden elismerésem azoknak, akik megpróbálják visszaállítani a csoportfórumokat, ez nem kevés munkát és odafigyelést jelent a modik részéről, és nem csak a kezdő időszakban, hanem folyamatosan, mivel az újonnan regelt országokat /csupán 3 napig/ a lila színük kiemeli a pontlistából, de utána már senki sem tudja, hogy vajon tagja-e a közösségnek vagy nem.. A napi 100 meghívós korlát is eléggé lelassítja a folyamatot, tehát igazán kitartónak kell lenniük, hajrá!

Tudom, hogy csupán az előttem szólókat ismétlem, de sztem is megoldást jelenthetne egy közös fórum(külön az anarchista- és normál csopotoknak), ami mindenki számára elérhető, és ezek mellett működhetnének párhuzamosan a játékosok által létrehozott zárt, meghívásos rendszerű fórumok.

Last edited by Szemes224; 06-20-2008 at 08:52..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Szemes224 For This Useful Post:
  #347  
Old 06-20-2008, 08:50
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Téged is arra kérlek, hogy olvasd el legalább a bevezető hozzászólást, ha egy témához hozzászólsz. Köszönöm.
igaz az alvásidomet kellet feláldoznm miatta de képzeld elolvastam :P
minden hozzászolást nem csak a bevezetőt
az a vicc hogy lehet aki 1-2 orival jáccik annak nem zavaro ez a sok folosleges dolog de aki tobb orit visz azoknak roppant boszanto
ugyanugy mint az is ha nem valaszolnak a kérdéseikre
amugy a hozzaszolasaimat pont a szerinted el nem olvasott bevezető ihlette
de mind1 hagyjuk mert csak szétcsapom a billentyuzetet
imádom mikor hulyének néznek

Last edited by NewJackCity; 06-20-2008 at 09:06..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #348  
Old 06-20-2008, 09:30
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Csokorba gyűltek a kérések, kérdések az új fórummal kapcsolatban:


1 Szeretnénk kérni, hogy az úgynevezett "szőnyeg", tehát a frissen áthelyezettek listája csak olyan fórumokon jelenjenek meg, amely fórumokat 5/Y-ból hoztak létre.

2 Az anarchista csoportban játszóknak nem megoldás, ha a "lánc összes orija be tud lépni a fórumba", mert sose volt kötelező egy láncon tartani anarch orikat, ennek megfelelően nincsenek is egy láncon.

3 Az anachista csoportban játszóknak nem megoldás, ha az "egy e-mail címen lévő országok be tudnak lépni a fórumba", mert sose volt kötelező egy e-mailon tartani az orikat, ráadásul nem is célszerű. 100-asával "csomagolva" (100ori/1mail) átláthatóbb, nem kapsz napi 500 levelet.... Tehát nem 1 mailon vannak.

4 Felmerült javaslatként több helyen is, hogy a frissen csaoportba kerülők (direkt így írtam!*) automatikus jogot kapjanak a fórumhoz**!! A moderátorok majd dolgoznak, azért vannak***. Ezt támogatom!



* fellépettek, lefordultak, frissen regeltek, áthelyezettek, stb stb...
** Abba a fórumba kapjnak automatikusan belépési jogot, amely fórumot a vele azonos csoportban lévő hozott létre. Példa: 5/X-ből csalás miatt anarchista csoportba helyeznek valakit.Akkor ő 5/Y-os lesz. Kapja meg az Anarchista Központ-ba az automatikus írásjogot meghívás nélkül. Vagy új játékos vagyok, regisztrálok, és az 5/W-be kerülök. Automatikusan kapjak írásjogot az olyan fórumokra, amiket 5/W-s országok hoztak létre. Majd ha pöcs vagyok, a modik rendbe raknak. De amíg nem vagyok az, ahnem jó arc vagyok, addig számomra minden olyan, mint "régen", hiszen a belsőre is csak be kellett írnom.... stb stb.
*** semmi értelme a moderátoroknak, hiszen a nem kívántak alapból nincsenek behívva, ezáltalá NINCS MIT / KIT moderálni.. A modeiknak jelenleg annyi értelme van, hogy az anarchiosok saját orijaikat hívogatják be fórumokra a mod jogukkal, hogy ne kelljen állandóan 1 oriban tartózkodniuk, ha beszélgetni akarnak ismerőseikkel, barátaikkal, ellenfeleikkel, stb stb.


A fentiek figyelembe vételével sokkal szimpatikusabb lesz az új rendszer, és szerintem hamar meg lesz kedvelve, és mindenki hozzászokik rövid időn belül.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #349  
Old 06-20-2008, 09:47
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

az első három engem nem érint, de a 4. igen, és szerintem jó ötlet.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #350  
Old 06-20-2008, 09:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
1 Szeretnénk kérni, hogy az úgynevezett "szőnyeg", tehát a frissen áthelyezettek listája csak olyan fórumokon jelenjenek meg, amely fórumokat 5/Y-ból hoztak létre.
Ilyen jellegű módosítások majd akkor, ha eldőlt, hogy mi lesz a mostani rendszer sorsa.

Bevallom, hogy nem számítottam ilyen heves reakciókra egy jobbító módosítás kapcsán. Különösen így nem, hogy egyértelműen meg lett kérve mindenki, hogy akinek az idegei nem bírják a változásokat, az most maradjon távol a játéktól.

Az is erősen zavar még, hogy a leghangosabban pont azok tiltakoznak, akik a leginkább részt vesznek mások kiközösítésében. Számomra furcsa azt az indokot hallani, hogy nem tud valaki megismerkedni új emberekkel, pont olyan emberektől, akik mindent megtesznek annak érdekében, hogy az újakat "cseszegessék", és más módon zárják ki a csoportfórum életéből. Gondolok itt elsősorban a Q csoportra és az anarchra. (Igen Tsobi, most kimaradtál a felsorolásból. )
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Bezárt fórumok -Fegya- Megvalósult javaslatok 11 02-28-2007 21:24


All times are GMT +1. The time now is 01:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu