Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1311  
Old 05-05-2010, 12:06
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by BoaSote View Post
Üdv!

Szerintem alapvető dolgok nincsenek még eldöntve a hullával kapcsolatban amit tisztázni kellene.
Milyen szerepe van, legyen a Hódító világában?
Alapvetően egy harcos faj legyen amit MF-ként is lehet használni, de szövetségben is megállhatja a helyét, nem?. Ezen megy a huzavona, hogy ki mivel erősíteni fel erre a méltó pozícióra. Szerintem azok akik MF-ként használnák, semmilyen erősítéssel nem lennének megelégedve hosszútávon, akik pedig szövetségben tervezik hasznosítani erejét, csak dörzsölik a tenyerüket, és támogatnak minden jellegű változást. Az alapvető probléma az, hogy mindegyik fajnak játszhatónak kellene lennie, MF-ként is, és ha ez megvalósult ,utána el lehet elgondolkodni azon, hogy hátrányai ellenére, hogyan lehet belőle egy kiváló harcos az ork mellett.
Addig is, a mai játékmenet mellett maximálisan azt javaslom, hogy legyen a legerősebb harcos, az ára viszont az legyen, hogy folyamatosan támadni kelljen neki. Pl. a leglassabb csoporthoz viszonyítva 8 körönként egyszer. Ha nem teszi, elkezd hullani a seregének egy része, és katonai morál mínusz. Cserébe viszont legyen Ő a legerősebb támadó.
Megvan a legerősebb támadó: ORK-nak hívják, a HULLA arra való, hogy akinek igénytelen faj kell, amivel nem akar és/vagy nem tud mindig foglalkozni. Ha a hulla erős közepes HADIS tud lenni, az már bőven megfelel. Kajára nem kell figyelnie, vari-toli szintén, elvan, ha meg unatkozik próbálhat ütni. Szerintem erre való, nem másra. Aki meg vállalja, hogy figyel és gondozza annak ott az ork, amivel szépen lehet hasítani.
A hulla pont egy kényelmes faj, kezdőknek is ajánlott, ilyen szigorítás teljesen rossz irány (8 körönként támadjon, aki lehet hogy csak 1x lép be naponta...)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1312  
Old 05-05-2010, 12:58
BoaSote BoaSote is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Location: Budapest
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default alap:)

Hogy lesz egy olyan fajból igénytelen akik mindenképp arra ítéltettek, hogy folyamatosan konfrontálódjanak a korölötűk lévőkkel?? Olyan világban, ahol egy lopás nem feltétlen derül ki, de egy hadi esemény után szép nagy piros vagy zöld üzenet jelenik meg a pontos adatokkal.
Ha az a törekvés, hogy kevés figyelmet igénylő mégis játszható fajt kreáljunk a hullából, azzal az a gond, hogy ha bármelyik fajnál erősebb lesz, mivel kevesebb figyelmet igényel felmerül a kérdés, hogy érdemes e azzal a fajjal játszani. Elviekben kinyírunk egy fajt. Bár biztosan sokan vannak azok is akik azért játszanak elffel, mert Tünde vér folyik az ereikben, illetve sok ork is kifesti magát esténként, hogy átélhesse orkságát, de a többség azért játszik egy fajjal, mert bízik annak sikerességében, a kezdők is. Ha kiderül, hogy van egy olyan faj, aki kisebb energiabefektetéssel legalább ugyan azt az erőt ki tudja termelni, én azt választanám, és ha nagyon sok időm van játszani, még mindig indíthatok még egy országot, ha felléptem.
Innen jön a gondolat, vagy az erősségi skála legaljára kerül, vagy a legtetejére. Ha mindenkinél gyengébb, akkor igen kevesek választanák lássuk be. Ezzel viszont oda jutottam, hogy a hulláknak valamiben a legjobbnak kell lennie, és semmihez nem ért csak a sereghez.
Így reménytelen vita a mostani helyzet.
Szerintem
Reply With Quote
  #1313  
Old 05-05-2010, 13:19
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BoaSote View Post
Hogy lesz egy olyan fajból igénytelen akik mindenképp arra ítéltettek, hogy folyamatosan konfrontálódjanak a korölötűk lévőkkel?? Olyan világban, ahol egy lopás nem feltétlen derül ki, de egy hadi esemény után szép nagy piros vagy zöld üzenet jelenik meg a pontos adatokkal.
Ha az a törekvés, hogy kevés figyelmet igénylő mégis játszható fajt kreáljunk a hullából, azzal az a gond, hogy ha bármelyik fajnál erősebb lesz, mivel kevesebb figyelmet igényel felmerül a kérdés, hogy érdemes e azzal a fajjal játszani. Elviekben kinyírunk egy fajt. Bár biztosan sokan vannak azok is akik azért játszanak elffel, mert Tünde vér folyik az ereikben, illetve sok ork is kifesti magát esténként, hogy átélhesse orkságát, de a többség azért játszik egy fajjal, mert bízik annak sikerességében, a kezdők is. Ha kiderül, hogy van egy olyan faj, aki kisebb energiabefektetéssel legalább ugyan azt az erőt ki tudja termelni, én azt választanám, és ha nagyon sok időm van játszani, még mindig indíthatok még egy országot, ha felléptem.
Innen jön a gondolat, vagy az erősségi skála legaljára kerül, vagy a legtetejére. Ha mindenkinél gyengébb, akkor igen kevesek választanák lássuk be. Ezzel viszont oda jutottam, hogy a hulláknak valamiben a legjobbnak kell lennie, és semmihez nem ért csak a sereghez.
Így reménytelen vita a mostani helyzet.
Szerintem
Vagy pedig, mivel igenytelen, alig kell ra figyelni, emiatt elvan ha napokig be sem lepsz, csinalsz belole egy kozepes hadist, ami most lett a valtoztatasok utan.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #1314  
Old 05-06-2010, 08:45
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Vagy pedig, mivel igenytelen, alig kell ra figyelni, emiatt elvan ha napokig be sem lepsz, csinalsz belole egy kozepes hadist, ami most lett a valtoztatasok utan.
Pont ezt próbáltam én is mondani
Reply With Quote
  #1315  
Old 05-06-2010, 08:49
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by BoaSote View Post
Hogy lesz egy olyan fajból igénytelen akik mindenképp arra ítéltettek, hogy folyamatosan konfrontálódjanak a korölötűk lévőkkel?? Olyan világban, ahol egy lopás nem feltétlen derül ki, de egy hadi esemény után szép nagy piros vagy zöld üzenet jelenik meg a pontos adatokkal.
Ha az a törekvés, hogy kevés figyelmet igénylő mégis játszható fajt kreáljunk a hullából, azzal az a gond, hogy ha bármelyik fajnál erősebb lesz, mivel kevesebb figyelmet igényel felmerül a kérdés, hogy érdemes e azzal a fajjal játszani. Elviekben kinyírunk egy fajt. Bár biztosan sokan vannak azok is akik azért játszanak elffel, mert Tünde vér folyik az ereikben, illetve sok ork is kifesti magát esténként, hogy átélhesse orkságát, de a többség azért játszik egy fajjal, mert bízik annak sikerességében, a kezdők is. Ha kiderül, hogy van egy olyan faj, aki kisebb energiabefektetéssel legalább ugyan azt az erőt ki tudja termelni, én azt választanám, és ha nagyon sok időm van játszani, még mindig indíthatok még egy országot, ha felléptem.
Innen jön a gondolat, vagy az erősségi skála legaljára kerül, vagy a legtetejére. Ha mindenkinél gyengébb, akkor igen kevesek választanák lássuk be. Ezzel viszont oda jutottam, hogy a hulláknak valamiben a legjobbnak kell lennie, és semmihez nem ért csak a sereghez.
Így reménytelen vita a mostani helyzet.
Szerintem

szép szavak, van orkom mégse festem ki magam, elfem is van, Tünde vérem mégsincs....
a hulla igenis arra való, hogy ne kelljen a kajára figyelni, a kezdőknek és az időhiányosoknak stb. is stabilan áll, ha van serege. Ennyi
Reply With Quote
  #1316  
Old 05-06-2010, 14:50
BoaSote BoaSote is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Location: Budapest
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default hátakkormeg

Ha csak az igénytelenségén akartok állítani, akkor ne kelljen neki ház, merthogy a hullák ritkán élnek házaséletet, és mégritkábban alszanak. Ez némi plusz erőt is jelent, és full igénytelen.
Reply With Quote
  #1317  
Old 05-06-2010, 14:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Most csak újra ötletelünk, vagy ezek már a módosítás utáni tapasztalatokra épülő javaslatok? Hol próbáltad az élőhalottat a módosítás után, milyen tapasztalatokkal?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1318  
Old 05-07-2010, 11:36
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by BoaSote View Post
Ha csak az igénytelenségén akartok állítani, akkor ne kelljen neki ház, merthogy a hullák ritkán élnek házaséletet, és mégritkábban alszanak. Ez némi plusz erőt is jelent, és full igénytelen.

Bakker, ez mekkora szöveg!
Én ezt támgatnám, az tuti!
A pénztelenséget is támagatom, mert úgy sem tudja mit jelentenek a számok rajta, mivel a tudományokhoz nem ért. Kicsit se.
Bár így már egy olyan irányba menne el a hulla, ami kiszakadna a hódító világából.
Mert akkor fémet se meg fegyvert se kéne neki venni, ami így már elég drasztikus beavatkozás.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #1319  
Old 05-07-2010, 14:53
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most csak újra ötletelünk, vagy ezek már a módosítás utáni tapasztalatokra épülő javaslatok? Hol próbáltad az élőhalottat a módosítás után, milyen tapasztalatokkal?

2/B ben próbálta. Módosítás utáni tapasztalatokkal.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #1320  
Old 05-07-2010, 20:13
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
2/B ben próbálta. Módosítás utáni tapasztalatokkal.
Én jelenleg B-ben eléggé meg vagyok elégedve a hullával. Nem ütöttek le (eddig), mint vak a poharat, és én is tudok ütni. Egészséges mennyiségűt ütöttem (pattintani eddig még senkinek sem sikerült), ám közben én is kaptam be ütéseket...

Egyenlőre azt mondanám, hogy jónak néz ki, de igazán majd feljebb tudok mondani pontosabbat.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 17:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu