Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1201  
Old 02-02-2010, 01:31
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Nos, ezek szerint Ati cselesen azért hagyta figyelmen kívül a betegség gyengítését célzó észrevételeket nagyhekin, mert valójában van korlátozás rá, csak kb nem tudott róla senki (normálban legalábbis)
Normálban nagyhekin eddig nem volt könnyű betegséget összeszedni azért

Köszi Jack, hogy ezt kiderítetted!

Bár így is durva azért a betegség, de kellő odafigyeléssel és felkészüléssel át lehet vészelni a hatását, könnyebben, mintha 10-20-27k körökig tartana alapból
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1202  
Old 02-02-2010, 01:57
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Nos, ezek szerint Ati cselesen azért hagyta figyelmen kívül a betegség gyengítését célzó észrevételeket nagyhekin, mert valójában van korlátozás rá, csak kb nem tudott róla senki (normálban legalábbis)
Normálban nagyhekin eddig nem volt könnyű betegséget összeszedni azért

Köszi Jack, hogy ezt kiderítetted!

Bár így is durva azért a betegség, de kellő odafigyeléssel és felkészüléssel át lehet vészelni a hatását, könnyebben, mintha 10-20-27k körökig tartana alapból
Na jó-jó. De muszáj ennek a 0. lépésnek ilyen ügyetlenül kinéznie? 130k hal meg aztán 3k. Igazán lehetne egyenletesebb is.
__________________

Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #1203  
Old 02-02-2010, 08:32
csakegygnóm csakegygnóm is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Budapest
Posts: 74
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Sziasztok egy kérdés szóval ha életbe lépnek ATI mostani változásai és tegyük fel elterjednek a hullák A ban. Akkor érdemes lenne mindenkinek kb 1-2% nyi kórházat tartani alapból?

Nekem amúgy reaktor ötlete elégé tetszik nem a hullák támadóerejét kéne ennyire drasztikusan megnövelni A ban.( a férőhely növeléssel semmi gondom sincs) Hulla maradjon csak az alsóbb szinteken, de ott legyen ellenálobb. Mondjuk hulláknál lenne egy olyan hogy 60% al nehezebb az ártó tolvaj akció és 20% al a haszonszerző akció mondjuk de a %- okon lehet még csiszolni. Fönt az A ban meg ne rontsa a levegöt.
Lehet hogy le leszek hurrogva, de én alsobb szinteken szívesen indítanék hullát A ban viszont semmi pénzért sem.
Reply With Quote
  #1204  
Old 02-02-2010, 09:13
csakegygnóm csakegygnóm is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Budapest
Posts: 74
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

[quote] Mondjuk hulláknál lenne egy olyan hogy 60% al nehezebb az ártó tolvaj akció(gyújtogatás) és 20% al a haszonszerző akció mondjuk de a %- okon lehet még csiszolni.[quote]

ja és annyit fűznék még hozzá a tolvajakciók kisebb %-u sikerességéhez, hogy gondoljatok csak bele mondjuk a fantasy k világába egy kicsit. Legyél te bármilyen fajjal.Mindig is undorodni fogsz a hulláktól.(kivéve ha te egy boszorkánymester vagy de ebbe most ne menjünk bele... )Épp ezért csökkenteném a csak a tolvaj akciók sikerességét hullák ellen, mert egy tolvajnak meg kell érinteni egy hullát vagy annak valamilyen tárgyát és hát ettől persze undorodni fog illetve félni fog a betegségektől is ezért mondjuk teszem azt óvatosabban fog lopni és nem tud annyi kincset elhozni

A % okat lehet még változtatni és mondjuk ha nem 60/20 de lehetne mondjuk 40/25 mondjuk és akkor fele a védetsége mint a sziesztás óriásnak(itt persze kicsit más lenne a helyzet mert nem a tekikre lenne 40% védelem hanem a gyújtogatásra. a többire amúgy is van védelme)
"az ellene irányuló emberrablások a távolság függvényében a szokottnál kevesebb embert visznek el," ez teljesen jó így


"ha az országban vihar tombol, nem zavarja,
a földrengés csak minimális károkat okoz,"


Ezen lehetne módosítani viszont
a varázslatoknál nem alkalmaznék ilyen védelmet mivel egy mágusnak nem kell megérintenie a hullát tehát ő biztonságosan nyugodtan teheti rá az ártó varázslatokat.
Sőt tovább megyek elvenném a hullától még a mostani rengetés ellenni védelmét is és a vihar is hathatna rá mert ezeket is varázslók csinálnák akik nem félnek a hulláktól mert távolról idéznék meg az elemeket eme torz szülemények ellen

Last edited by csakegygnóm; 02-02-2010 at 09:16..
Reply With Quote
  #1205  
Old 02-02-2010, 09:42
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

[quote=csakegygnóm;239406]
Quote:
...
a varázslatoknál nem alkalmaznék ilyen védelmet mivel egy mágusnak nem kell megérintenie a hullát tehát ő biztonságosan nyugodtan teheti rá az ártó varázslatokat.
Sőt tovább megyek elvenném a hullától még a mostani rengetés ellenni védelmét is és a vihar is hathatna rá mert ezeket is varázslók csinálnák akik nem félnek a hulláktól mert távolról idéznék meg az elemeket eme torz szülemények ellen
akkor eddig szétgyújtották, ezután meg szétrengetik....adtunk a szarnak egy pofont
Reply With Quote
  #1206  
Old 02-02-2010, 10:36
csakegygnóm csakegygnóm is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Budapest
Posts: 74
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

A kettő teljesen más nem tudom hogy játszottál e hullával de szerinted mi a jobb ha rád gyújtanak x mennyiségű házat leáll mindened és ha nincs szerencséd a raktárak is leállnak a néphiány miatt vagy pedig ha egyenletesen megy mindenhonnan és teszem azt lemegy a barakokkból több de a HT kirakja a piacra az el nem férő seregedet?

Amúgy egy vari rengetés max 5 ször fér bele mig a gyújtás fajtól függ de minimum 10 szer egy teljes készülivel és ne feledd hogy ha nem vagy varis akkor nem lesznek a varijaid 100% on mig a tolijai minden hadisnak varisnak lehet 100% on mert ott nincs körönkénti vari amit fel kéne tenni.
Reply With Quote
  #1207  
Old 02-02-2010, 11:13
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Na jó-jó. De muszáj ennek a 0. lépésnek ilyen ügyetlenül kinéznie? 130k hal meg aztán 3k. Igazán lehetne egyenletesebb is.
Nem feltétlen baj ez, ha (!) a hulla többi tulajdonsága úgy van kigondolva, hogy még emberi keretek belül megoldhatóan van esélye az ellennek.
Kigondoltam tegnap egy koncepciót, csak éjszaka már nem akartam erőltetni a leírását, de most leírom
Kb 3 dolog problémás a hullával kapcsolatban a betegségen kívül.
- A-ban túl nagy lenne támadóereje a bónuszokkal, simán agyonütne akárkit
- Emellett túl nagy lenne a védőereje is, nem lehetne pl klánban beütni.
- És a lentebbi szinteken a gyújtás miatt szerintem játszhatatlan és főleg finanszírozhatatlan maradna.

Kezdem a végéről: nekem Fegya ötlete tetszik, hogy az üres hekiken többen férjenek el, így legyen védve a gyújtások ellen legalább részben. Az egyszerűség kedvéért tfh 50%-nyi hullácska tud tobzódni egy üres hekin, egy házhoz képest. Azaz több ház tartásával könnyen lehet ellensúlyozni a gyújtást.
A-ban viszont ez azt jelentené, hogy 32% üressel és 68% barakkal is mehetne, ami nonszensz lenne, kivéve, ha 68% barakkal alapvetően egy viszonylag normálisan felépített orit (tfh 52/10es ork), nem tudna átütni, vagy max csak akkor ha üres közelire támad ki, és ház hiányában ugyebár koptatni sem tud! Ez saccra 50-55% támadóbónusznak felel meg.
E mellett viszont klánban még mindig erős maradna! Hiszen míg egyéniben sok országot nem lesz képes átütni, ugyanolyan felépítésű orikat klánban viszont be tudna verni. Példa: 52/10es gnóm ellen egyéniben 85% barakkal kell kitámadnia, klánban 72,5% barakk elég. Egyszerűen olyan erős klántámadásban a hulla, hogy muszáj, hogy egyéniben átlagos orik ütése is gondot okozhasson neki!
És akkor marad a védelem: erre nem találtam ki irányadó számokat sem még, de a haderőbónuszt a védelemre mindenképpen el kell felejteni. Itt szerintem a viszonyítási alapnak a betegségnek kell lennie (és ezzel kanyarodok vissza ahhoz, amit Princ írt): ha be tudok ütni úgy egy hullát, hogy benn van a serege, nekem pedig cserébe le kell léptetnem a betegség miatt a seregem egy részét, az ok. Ha én készülök hullát ütni, van kórházam megoldom. Ha pedig engem üt, akkor legyen akár több sereggel is üthető, hiszen míg ő ezt kockáztatja meg, addig én - kórház nélkül - azt kockáztatom meg, hogy körök sokaságáig kvázi védtelen maradok, ha visszaütöm.
Szóval:
- üres helyeken többen férjenek el, ez lent véd a gyújtás ellen
- házak helyett üres helyek tartásával egy normális orit max éppen lehessen átütni A-ban (ez a támadottnak nagy esély, mert a hulla az üres helyekkel nem nagyon tud koptatni, tehát szembe ütheti sok sereggel)
- 50-55% támadónusz max, hogy jobb védelmű orikkal már nagyon-nagyon meg kelljen szenvednie, vagy ne is tudja beütni őket egyéniben, hiszen klánban sokkal erősebb, tehát még mindig hasznos tag lehet!
- Véderő pedig a betegséghez legyen optimalizálva, valamint hasonlóan a támadóerőhöz, itt is figyelembe kell venni, hogy egyéniben nem védhet nagyot, mert akkor brutálisat véd klánban! Kb egyébként az tűnik jónak, hogy semmi extra védelmet ne kapjon, a ferőhelybónusz épp elég.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #1208  
Old 02-02-2010, 11:16
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by csakegygnóm View Post
A kettő teljesen más nem tudom hogy játszottál e hullával de szerinted mi a jobb ha rád gyújtanak x mennyiségű házat leáll mindened és ha nincs szerencséd a raktárak is leállnak a néphiány miatt vagy pedig ha egyenletesen megy mindenhonnan és teszem azt lemegy a barakokkból több de a HT kirakja a piacra az el nem férő seregedet?

Amúgy egy vari rengetés max 5 ször fér bele mig a gyújtás fajtól függ de minimum 10 szer egy teljes készülivel és ne feledd hogy ha nem vagy varis akkor nem lesznek a varijaid 100% on mig a tolijai minden hadisnak varisnak lehet 100% on mert ott nincs körönkénti vari amit fel kéne tenni.
igen szép érvek, csak amikor egy gyújtás 3 házat visz, akkor a rengés 10-et....
és rengetni is tud egy szövi 4 tagja...
és arról volt szó hogy megerősítjük a hullát nem pedig itt elveszünk, ott hozzáadunk....jó politikus lennél
és igen kezdőként voltam hullával, és rájöttem magamtól is hogy 80% körüli foglalkoztatottsággal nem tudnak nagyon meggyalázni....igaz én nem kereskedő elites hulla voltam, hanem pacis és mentem mindig, de ez már hozzáállás kérdése...
Reply With Quote
  #1209  
Old 02-02-2010, 11:19
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

és még annyit, mivan ha leáll a raktáram?
éhezek?

ne röhögtess...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Gabro For This Useful Post:
  #1210  
Old 02-02-2010, 11:28
csakegygnóm csakegygnóm is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Budapest
Posts: 74
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
igen szép érvek, csak amikor egy gyújtás 3 házat visz, akkor a rengés 10-et....
és rengetni is tud egy szövi 4 tagja...
és arról volt szó hogy megerősítjük a hullát nem pedig itt elveszünk, ott hozzáadunk....jó politikus lennél
és igen kezdőként voltam hullával, és rájöttem magamtól is hogy 80% körüli foglalkoztatottsággal nem tudnak nagyon meggyalázni....igaz én nem kereskedő elites hulla voltam, hanem pacis és mentem mindig, de ez már hozzáállás kérdése...
Bizonyos szinten igazad is van de ha ilyen nagy védelmet kapna a tolizásra akkor az "agyasok" el kezdenek majd hurrogni hogy legyen malusz is ha plusz lesz (lásd elf +/- egyaránt van) és a valami fegyvert meg kéne hagyni a hulla ellen is. Sereggel ugye nem tudják zsinórban ütni a betegség miatt még ha 5% kórház is lenne ami nonszensz. varikkal meg rengethetnék(átlagosan 2 körönként menne rá 4 rengés ha szövit támad ö meg 2 kör alatt úgy el tudja onnan ütni magát földre mint a pinty(Elég csak a varist beütnie vagy a tolishoz is simán befér könnyedén)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 15:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu