Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 10-20-2014, 14:49
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Oda se igen irtok velemenyt, ha nem erdekel senkit miert torje vele magat? Meg ha jol ertettem a kepes oldalak bejovetele utan a harc is valtozik idovel. Lehet azt meg nem kellene siettetni, inkabb kis izelitot kapunk most kissebb valtozasokrol hogy mire jonnek a jelentosebbek szokjunk hozza.
Hova nem írtunk? Szerintem próbáltunk valamit kitalálni.. pl valami tutorial be is került..(ami sokat nem számít, de mégis..)

Témához:
Azért nem mindegy az sem, milyen random változások lennének ezek, mert:
mi lesz a szabisokkal? Elmegyek nyaralni, hazajövök és a fele sereg elment, mert meghíztak a katonák és nem fértek annyian egy barakkban?
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
Sponsored Links
  #62  
Old 10-20-2014, 14:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 7%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Azért nem mindegy az sem, milyen random változások lennének ezek, mert:
mi lesz a szabisokkal? Elmegyek nyaralni, hazajövök és a fele sereg elment, mert meghíztak a katonák és nem fértek annyian egy barakkban?
Alapvetően akciókat (de legalábbis mindennapi történéseket) befolyásoló változásokra gondoltam, nem barakkhely változásra. Innentől a szabisokat nem érinti. Aki úgy megy el egy hónapra nyalarni, hogy az orzsága nincs szabin, az persze megszívhat akár egy termelésváltozást is, de ő akkor is megszívja, ha mindenféle változás nélkül kap egy huzamosabb idejű szárazságot.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #63  
Old 10-21-2014, 10:29
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
És akkor itt jön a dilemmám: az egyik tábor szerint legyenek módosítások, mert az jó, mert akkor izgalmas minden, és végre újra kell számolni mindent, nem csak a megszokott sablon szerint játszani; a másik tábor szerint pedig ha még 2 tanyát kell építnem, akkor inkább itthagyom a francba a játékot.
Én is belepofázok, mint "új" fórumozó....
Ez, Ati, nem 2014-es probléma... Emlékezz csak vissza 2009-2012 időszakra, százoldalas ömlengéseket csináltunk arról, hogy melyik fajt hogyan kéne megváltoztatni (életképesebbé tenni/módosítani/visszafogni).
Akkor (legalábbis nekem úgy tűnt, és persze lehet, hogy tévedtem...) úgy döntöttél, hogy az 1/A csoportosok véleménye a döntő.
Egyáltalán nem az a csoport volt nagyobb, akik a változások ellen voltak... Csak ők üvöltöttek a a leghangosabban...
Az egészből pedig nem az lett, hogy egyes fajok játszhatóbbá váltak, hanem fordítva sült el, az elf lett gyengébb...
Ezzel annak idején kb 60-70 országomat cseszték el. Azóta is köszönöm az 1/A-s orkoknak, hogy miattuk mindenhol máshol is szívtunk. Köszönöm.
Azóta, ha jól szűrtem le, az élőhalott illetve a félelf lett játszhatóbb.
Ennek speciel örülök, mert mindkét fajt nagy kedvvel játszom!
De már túl késő, a játékosállomány apad...
És szerintem ez egész egyszerűen a lobbinak köszönhető, és nem annak, hogy "nincs grafika", vagy az emberek hülyébbek lettek (bár ahogy elnézem a mai fiatalokat.... lehet, hogy tényleg hülyébbek, mint 15 évvel ezelőtt....).

A jó játékos fogalmán rengeteget tépelődhetünk... Soha, senkinek sem lesz igaza, mert a játék annyira összetett, a játékosok pedig annyira különbözőek, hogy itt lehetetlen igazságot tenni.
Valaki szerint az a jó, aki sokféle fajjal sikeres, valaki szerint az, aki csatáinak többségét megnyeri, valaki szerint az, aki jó szövetséget épít ki, stb...
Szerintem az, akinek vagyona van. Mert az univerzális. Ha aranyad van, bármikor bármilyen országot tudsz építeni, és bármikor bárkit le tudsz győzni. A pénz a legnagyobb fegyver a játékban... Még az 1/A-ban is az!
Nálam pl így néz ki a piac alja:
23.586.140.487.600 arany
Ennyi erővel én is lehetnék a legjobb játékos, mert Magyarország költségvetését ki bírom pakolni aranyban, és ha megemelném duplájára a tekercs árát a piacon, akkor ezt a számot jócskán feljebb tudnám vinni... (Nyugi, nem fogok emelni rajta, 5000/db lesz, amíg élek )
Csak hogy én sem vagyok jó játékos, mert pl 1/A-ban nem értem el sikereket... Tehát nem vagyok sikeres, tehát nem vagyok jó játékos sem.

A legviccesebb megoldás lesz szerintem az igaz, mert ez minden más játékra is igaz! Lehet az Starcraft, Quake3, Battlefield4, vagy Heroes3, vagy éppen a Hódító...

A legjobb játékos az, aki a legtöbb időt tudja játékkal tölteni. Ennyi. Ő az, aki a piaci változásokat leghamarabb észreveszi, leghamarabb reagál rájuk, ő az aki a legváratlanabb időpontokban támad, vagy épp lecseréli a lovait íjakra, hogy pattanjak.
Nem attól lett jó játékos, hogy eladta a lovakat és vett íjászt... Ezt bárki megcsinálja.
Attól lett jó játékos, hogy észrevette, hogy mennek felé, mert volt ideje belépni, volt ideje számolni, és volt ideje piacozni. Sőt, ha még mindig van ideje, védekezés után vissza is cserélheti az egységeit, akár úgy is, hogy a saját lovait veszi vissza, így nem is kerül pénzbe az egész mutatvány..... Sőt, ha még midnig a gép előtt ül, akkor ellentámadást is indíthat.
De játéktechnikailag mindent utána tud csinálni egy kezdő is, hiszen a piacot használni, vagy számológépet nyomkodni bárki tud.
Az időzítés a lényeg... Hogy mikor teszi ezt a játékos, és milyen hosszan.

Nekem pl baromira bejönne egy ilyen havi ciklusú változásos rendszer, hogy havonta más-más hatás érvényesül minden országra. A felhozott példák is szimpatikusak voltak, hogy pl a tanyák többet termelnek, vagy a tolik jobban lopnak, vagy az egységek nagyobbat ütnek.... Mindegyik nagyon jó! De ez már egy másik topic...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #64  
Old 10-21-2014, 15:58
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

23.586 milliárdod van A-ban?
Reply With Quote
  #65  
Old 10-21-2014, 16:03
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ne, dehogy. D-ből másoltam ki a piac alját... Amióta Ati kidobott A-ból, azóta nem játszom normálban.
Elnézést, ha félreérthető volt amit írtam, úgy értettem, hogy A-ban is a pénz az ór, ahogy mindenhol máshol.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #66  
Old 10-22-2014, 05:07
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Akkor (legalábbis nekem úgy tűnt, és persze lehet, hogy tévedtem...) úgy döntöttél, hogy az 1/A csoportosok véleménye a döntő.
Egyáltalán nem az a csoport volt nagyobb, akik a változások ellen voltak... Csak ők üvöltöttek a a leghangosabban...
En vagyok Aba is, es uvoltottem is, megis sokkal erosebb lett a felelf mint ahogy en es velem egyutt nehanyan Abol szerettek volna...

Quote:
Szerintem az, akinek vagyona van. Mert az univerzális. Ha aranyad van, bármikor bármilyen országot tudsz építeni, és bármikor bárkit le tudsz győzni. A pénz a legnagyobb fegyver a játékban... Még az 1/A-ban is az!
Na ja felteve hogy van is ami kell a piacon, mert ugye en mar voltam olyan csopiba ahol hiaba volt penzed, foleg angolba....

Quote:
A legjobb játékos az, aki a legtöbb időt tudja játékkal tölteni. Ennyi. Ő az, aki a piaci változásokat leghamarabb észreveszi, leghamarabb reagál rájuk, ő az aki a legváratlanabb időpontokban támad, vagy épp lecseréli a lovait íjakra, hogy pattanjak.
Nem attól lett jó játékos, hogy eladta a lovakat és vett íjászt... Ezt bárki megcsinálja....Hogy mikor teszi ezt a játékos, és milyen hosszan.
Ehhez hozza tennem, mivel ritka aki 24 oran es 7 napon keresztul bennt ul egyfolytaban, hogy jo jatekos az akinek jo szovijei is vannak, es tudnak egymashoz alkalmazkodni.
Akkor eddig elvetettuk, hogy a jo jatekos tudjon alkalmazkodni barmihez a jatekban, akkor most ehhez jon hogy persze szovetsege is egy osszeszokott, olajozott gep akiknek mar nem kell magyarazni hanem csak egy-ket szo is mindjart mindenki tudja mit kell csinalni... (amirol egy vezer almodozik)
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #67  
Old 11-07-2014, 10:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 7%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Bekerul legalabb egy probanak meg ebben az evben?
Teszt jelleggel valahol elképzelhető.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #68  
Old 11-09-2014, 06:34
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Teszt jelleggel valahol elképzelhető.
Hat en nezegettem hogy Halloweenre netan csontvazakka valunk vagy sem... De sok az ellenallas igy nem tudtam mekkora ovatosaggal kerdezzek ra, nehogy lazongasok torjenek ki megint

Tudod a Hatalom 45os torvenye is azt mondja, hogy:

~Hirdesd a valtozasok szukseget de sohase ujits egyszerre sokat. Mindenki megerti a valtozasok szukseget, azonban napi szinten az emberek a szokasok rabjai. A Hatalom pozicioban mutasd ki, hogy tiszteled a dolgok regi megoldasi utjat. Ha valtozas szukseges latszasd ugy mint egy szolid elorelepes a multhoz kepest. ~Robert Green

En reszemrol johet, de a tobbiek traumatizalt lazongasai elkerulese vegett csak ovatosan
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Miről ismerhető fel a vérprofi játékos? N.a.t. Általános beszélgetés Hódítós témákban 199 03-26-2010 08:04
Egy gépről több játékos Vent Segítség 22 10-25-2009 22:14
Szerbiai játékos van? Zoltanka Bulik 1 06-18-2008 18:17
Nem kívánatos játékos Phoenix Segítség 89 12-18-2007 19:05
Egy gépről több játékos Szilvagee Elvetett javaslatok 1 01-17-2007 16:37


All times are GMT +1. The time now is 00:03.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu