Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Mit gondolsz erről a javaslatról?
Szerintem jó ötlet, mindenképpen legyen ilyen, akár használnám is! 4 40.00%
Ez butaság, teljesen felesleges, legalábbis nekem. 1 10.00%
Nem nagyon izgat. 5 50.00%
Voters: 10. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-03-2008, 21:31
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default Távolbalátás-Fontos esemény

Sziasztok!

a következő gondolatom támadt. A távolbalátás varázslat alap esetben eseményként jelölődik meg. akár szövetséges akár magad varázsolsz.
Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha a távolbalátást azon esetben ha jön felém vagy szövetségesem felé sereg, akkor fontos eseményként jelölné a rendszer?
ha hülye ötlet, hurrogjatok le
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 09-03-2008, 21:34
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
Sziasztok!

a következő gondolatom támadt. A távolbalátás varázslat alap esetben eseményként jelölődik meg. akár szövetséges akár magad varázsolsz.
Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha a távolbalátást azon esetben ha jön felém vagy szövetségesem felé sereg, akkor fontos eseményként jelölné a rendszer?
ha hülye ötlet, hurrogjatok le
Nem hülye ötlet, csak szerintem felesleges. Ha már villog valami, úgyis megnézed! Tehát feleslegesen kell még azt is megnézni a programnak, vagy minek, hogy normál szöveg van, vagy van-e benne valami változás!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #3  
Old 09-03-2008, 21:42
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nem hülye ötlet, csak szerintem felesleges. Ha már villog valami, úgyis megnézed! Tehát feleslegesen kell még azt is megnézni a programnak, vagy minek, hogy normál szöveg van, vagy van-e benne valami változás!
igen, de e-mail értesítőbe így el fogja küldeni mivel az események elküldése nincsen bekapcsolva, csak a fontos eseményeké!
Reply With Quote
  #4  
Old 09-03-2008, 21:49
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
igen, de e-mail értesítőbe így el fogja küldeni mivel az események elküldése nincsen bekapcsolva, csak a fontos eseményeké!
Ha valaki megcsinálja a távolt, az írhat smst. Szerintem még akkor is felesleges. Sőt, meg is csörgethet, és akkor le is van tudva az email-értesítő
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #5  
Old 09-03-2008, 21:52
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
igen, de e-mail értesítőbe így el fogja küldeni mivel az események elküldése nincsen bekapcsolva, csak a fontos eseményeké!
Ha ez a gondod, akkor mondjuk google fiúk, raksz be egy szűrőt, aztán az továbbítja a levelet a normál emailedre.

Tudom most jön az, hogy de így egyszerűbb lenne.
Mindenesetre én próbálom azt felhasználni, ami rendelkezésre is áll.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Valezius For This Useful Post:
  #6  
Old 09-03-2008, 22:23
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Meg az értesítőnél akkor azt is ki kellene szűrnie a programnak, hogy a 4 szövetséges országból melyik felé megy a sereg, és csak annak elküldeni. Vagy kapja meg mindenki? Szerintem ez még mindig felesleges! Cseréljetek számot, és akkor lehet jelezni a másiknak, ha baj van.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #7  
Old 09-05-2008, 16:24
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ha ez a gondod, akkor mondjuk google fiúk, raksz be egy szűrőt, aztán az továbbítja a levelet a normál emailedre.

Tudom most jön az, hogy de így egyszerűbb lenne.
Mindenesetre én próbálom azt felhasználni, ami rendelkezésre is áll.
Már megszoktam a gondolatot hogy napi többszáz eseményt csak azért küldessek a mailomra hogy arról a hetente 2-3-ról ami sereget mutat, mihamarabb értesüljek.

Egyébként meg, a kérdést talán onnét jobb megközelíteni, hogy fontos-e a hódítósok számára, ha sereg közelít a szövetségesük felé. Áhh nem, ez csak egy lényegtelen dolog.. Olyan lényegtelen hogy elég csak felhívni a szövitársakat meg sms-ezni.

Amit különben ennél sokkal jobban fájlalok az az, hogy semmiféle értesítést nem kapok a Hódtól ha a szövetségesemet beverik. Tudom, küldessem el a szövetségeseim szűrt, fontos eseményeit a mailomra. Vagy figyeljek erre külön mert ez is amolyan egyedi igény. Előre imádlak bennetek.

Last edited by Princ; 09-05-2008 at 16:35..
Reply With Quote
  #8  
Old 09-05-2008, 16:36
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Igazából a legegyszerűbb és szerintem a legjobb (felhasználók szempontjából), és egyeben a legbonyolultabb (programozói, fenntartói részről) az lenne, hogy ha egy oldalon föl lennének sorolva az eseményfajták, mellettük meg checkboxok, amivel egyenként be lehetne állítani, hogy Neked melyik a fontos, piaci, meg egyéb esemény.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #9  
Old 09-05-2008, 16:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Már megszoktam a gondolatot hogy napi többszáz eseményt csak azért küldessek a mailomra hogy arról a hetente 2-3-ról ami sereget mutat, mihamarabb értesüljek.

Egyébként meg, a kérdést talán onnét jobb megközelíteni, hogy fontos-e a hódítósok számára, ha sereg közelít a szövetségesük felé. Áhh nem, ez csak egy lényegtelen dolog.. Olyan lényegtelen hogy elég csak felhívni a szövitársakat meg sms-ezni.

Amit különben ennél sokkal jobban fájlalok az az, hogy semmiféle értesítést nem kapok a Hódtól ha a szövetségesemet beverik. Tudom, küldessem el a szövetségeseim szűrt, fontos eseményeit a mailomra. Vagy figyeljek erre külön mert ez is amolyan egyedi igény. Előre imádlak bennetek.
Többnyire nem sokra mész azzal, ha már mennek a szövetségesed fele. Ha 1 körre vannak, akkor nem tudsz segítséget küldeni. Ha még kettőre, akkor talán, de ha sms-ben értesülsz arról, hogy 2 körre van egy támadó sereg, akkor valószínüleg sokat nem tudsz tenni. Ha igen, akkor az az a ritka pillanat, amikor eléggé el lett szúrva a támadás.

Ha a szövetségesedet beverik, arról milyen értesítést szeretnél? Mi értelme lenne? A Te országodra közvetlen kihatással nincs, ha kapcsolatban vagytok, akkor pedig akár a fórumon meg tudjátok ezt beszélni, akár a szövetség fontos eseményei között ezt látod.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 09-05-2008, 16:45
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Többnyire nem sokra mész azzal, ha már mennek a szövetségesed fele. Ha 1 körre vannak, akkor nem tudsz segítséget küldeni. Ha még kettőre, akkor talán, de ha sms-ben értesülsz arról, hogy 2 körre van egy támadó sereg, akkor valószínüleg sokat nem tudsz tenni. Ha igen, akkor az az a ritka pillanat, amikor eléggé el lett szúrva a támadás.

Ha a szövetségesedet beverik, arról milyen értesítést szeretnél? Mi értelme lenne? A Te országodra közvetlen kihatással nincs, ha kapcsolatban vagytok, akkor pedig akár a fórumon meg tudjátok ezt beszélni, akár a szövetség fontos eseményei között ezt látod.
Úgy érted, ha látom hogy jönnek a szövim felé akár 1 körösen, vagy mondjuk már be is ütötték, csak nézek ki a fejemből és ülök sopánkodva? És nem teszek semmit? Ez szinte sértés. )
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
scriptek -Fegya- Megvalósult javaslatok 317 05-14-2008 18:44
Tekercskopás, mint esemény megjelenitése Kutyuleee Elvetett javaslatok 11 02-17-2008 08:49
Diplomácia/A szövetség fontos eseményei LotR Elvetett javaslatok 31 09-20-2007 16:39
1/A-t érintő, és néhány általános, de fontos változás Ati Fontos bejelentések 0 09-17-2007 14:19
16.04. Távolbalátás Ati Hódító Kézikönyv 1 07-11-2007 14:50


All times are GMT +1. The time now is 12:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu