Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-14-2017, 19:59
Malphedor Malphedor is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2017
Location: Szeged
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 39%
Default Egyedi időszak

Gonosz vagyok ezért inkabb negatív hatású időszak jutott eszembe mindjart kettő is.

Földrengések

A megnövekedett vulkani tevékenységeknek és a sok bányászatnak és fakitermelésnek hála igencsak nyugtalan a föld.
Ugy gondolom minden körben 5% alapesély egy területaranyos rengésre, amit minden 10 felépitett banya további 5%kal növelne. A szabadság alatt lévő országokra is hatna.
Lehet kicsit magas a szazalék, de kb naponta egy rengés szerintem jól fellenditené a piacot.

Kereskedelmi ellenőrzés

A császár vámszedői razziákat tartanak a földbirtokosok között, hogy elkobozzák az illegális (szerintük a császárra veszélyes mértékű) árukat. A piacon lévő áruk azon része elveszik ami a megadott kvóta felett van. (Én hektáronként 1 millióra gondoltam)

Itt megjegyezném, hogy csak gazdag vagy annál tehetősebb országaim vannak, kellemetlenül érintene engem is. A játékban bekövetkező stratégiai változások szempontjából kéretik megvizsgálni és hozzászólásokat tenni.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 09-14-2017, 20:55
Malphedor Malphedor is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2017
Location: Szeged
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 39%
Default Lázitás

Tolvaj akcióként gondoltam rá, de végülis más formában is létrejöhet.
A hatás lényegét tekintve annyi hogy a lakosságot felszítja, hogy ne engedelmeskedjenek.
Jatékteknikailag kétféle hatas jöhet létre. Az egyik az hogy a lakosság elvandorol és nagy lesz a munkaerőhiány (ilyen hatás viszont van már), így ezt nem is eröltetném.
A másik lehetőség, hogy a feltüzelt lakosság egyre elégedetlenebb, ami magával vonja a lakossági morál csökkenését. Számszerűen 1-5% minden körben, amig az igényeiket ki nem elégití az uralkodó. Nem tudom az adományozasnál milyen képlettel számol a rendszer pontosan, de annak a minimális összegnek a 3-4szeresére gondoltam. Nem hangzik nagyon hatékonynak de ha valaki 2-3 körönként szétoszt pár milliót, az ki tudja meriteni a zsebet. Éjszakára pedig kifejezeten kellemetlen lehet, ha reggelre a fél ország lángokban áll.
Reply With Quote
  #3  
Old 09-15-2017, 09:48
Malphedor Malphedor is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2017
Location: Szeged
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 39%
Default

Nagy háborúk ideje

A nemesek forronganak, egymás torkának esnek, melyet seregeikkel is nyomatèkosítanak. A császár mindezt támogatja, sőt a sikeres hadvezèreit meg is jutalmazza.
Minden földfoglalás a hónapban 10%kal több földet eredmènyez (a vesztes ennyivel többet veszít). A sorozasok miatt, naponta a lakosság 15%a kèpezhető ki ès az alap katonak kèpzèsi ideje megfelezödik.
Reply With Quote
  #4  
Old 09-15-2017, 11:31
Malphedor Malphedor is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2017
Location: Szeged
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 39%
Default

Szűkös helyek

A világ eme pontjan már alig akadnak felfedezèsre váró helyek. Az expediciók egyre hosszabbak ès dragábbak.
A felfedezèsek katona ès aranyigènye duplazodik ebben a hónapban.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Egyedi időszak Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 36 11-04-2016 21:38
Minden, ami egyedi időszak. Pool Segítség 22 02-07-2016 23:22
Egyedi időszakok Pool Segítség 20 12-13-2015 14:29
Egyedi időszakok. Pool Segítség 20 09-06-2015 13:15
A 2008-as azonosítási időszak lezárása Ati Fontos bejelentések 4 10-01-2009 22:15


All times are GMT +1. The time now is 16:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu