Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 08-25-2007, 06:09
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Angry SMC Sív As

Gép és gép közt ráadásul crosslink kábel kell mert különben lehet hogy csak nézni fox ráncolt szemöldökkel...
Valakinek volt dolga SMC ruti-val? Simán örjöngős a hangulatom miatta... Az eszközön MAC Adressként xx.xx.xx.xx.00
az adminfelületen a következő:
LAN MAC Adress:xx.xx.xx.xx.00
WIFI MAC Adress:xx.xx.xx.xx.02
WAN MAC Adress:xx.xx.xx.xx.01
A szolgáltató /TV-s net/ látja az alsó kettő fizikai címet viszont a valós sztem ami az eszközre illetve a LAN MAC-ra van írva. Teszem hozzá a másik kettőn nem is megy ki a net. Na mindegy setup tovább oszt van egy opció hogy "clone mac adress" na klikk neki, erre a WAN Mac Adress:00-f1-47-xx-xx /clone mac/ , ami a lapi lan-kártyájának a fizikai címe. Persze ezzel sem megy kifele a rutin a net, csak akkor ha direktbe kötöm a gépet.
Valami 5let????
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 08-25-2007, 12:21
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Lyra View Post
Gép és gép közt ráadásul crosslink kábel kell mert különben lehet hogy csak nézni fox ráncolt szemöldökkel...
Valakinek volt dolga SMC ruti-val? Simán örjöngős a hangulatom miatta... Az eszközön MAC Adressként xx.xx.xx.xx.00
az adminfelületen a következő:
LAN MAC Adress:xx.xx.xx.xx.00
WIFI MAC Adress:xx.xx.xx.xx.02
WAN MAC Adress:xx.xx.xx.xx.01
A szolgáltató /TV-s net/ látja az alsó kettő fizikai címet viszont a valós sztem ami az eszközre illetve a LAN MAC-ra van írva. Teszem hozzá a másik kettőn nem is megy ki a net. Na mindegy setup tovább oszt van egy opció hogy "clone mac adress" na klikk neki, erre a WAN Mac Adress:00-f1-47-xx-xx /clone mac/ , ami a lapi lan-kártyájának a fizikai címe. Persze ezzel sem megy kifele a rutin a net, csak akkor ha direktbe kötöm a gépet.
Valami 5let????
A LAN MAC címet nem láthatják, mivel az már a router után van befele (A LAN-ba dugod ugye a gépet). A WAN-ba megy a modem, azt látják.
Klónozás is jól működik, a WAN-ra kerül a géped hálókártyájának a MAC címe, mint ha közvetlenül a modemmel lenne összekötve és nem is lenne router.
Szolgáltatónak nem kell megadni a MAC címet? Hogy az arról jövő kapcsolatokat legyen oly kedves és engedje?
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #23  
Old 08-25-2007, 15:11
FJORD FJORD is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Budapest
Posts: 174
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Lyra View Post
Gép és gép közt ráadásul crosslink kábel kell mert különben lehet hogy csak nézni fox ráncolt szemöldökkel...
Valakinek volt dolga SMC ruti-val? Simán örjöngős a hangulatom miatta... Az eszközön MAC Adressként xx.xx.xx.xx.00
az adminfelületen a következő:
LAN MAC Adress:xx.xx.xx.xx.00
WIFI MAC Adress:xx.xx.xx.xx.02
WAN MAC Adress:xx.xx.xx.xx.01
A szolgáltató /TV-s net/ látja az alsó kettő fizikai címet viszont a valós sztem ami az eszközre illetve a LAN MAC-ra van írva. Teszem hozzá a másik kettőn nem is megy ki a net. Na mindegy setup tovább oszt van egy opció hogy "clone mac adress" na klikk neki, erre a WAN Mac Adress:00-f1-47-xx-xx /clone mac/ , ami a lapi lan-kártyájának a fizikai címe. Persze ezzel sem megy kifele a rutin a net, csak akkor ha direktbe kötöm a gépet.
Valami 5let????
Telepítő cd segített nekem multkor, persze előkellett bányásznom a jelszót, de utána egyből feljelentkezett.
De volt hogy egy sima ki-bekapcsolás segített.
Reply With Quote
  #24  
Old 08-25-2007, 15:13
FJORD FJORD is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Budapest
Posts: 174
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
A LAN MAC címet nem láthatják, mivel az már a router után van befele (A LAN-ba dugod ugye a gépet). A WAN-ba megy a modem, azt látják.
Klónozás is jól működik, a WAN-ra kerül a géped hálókártyájának a MAC címe, mint ha közvetlenül a modemmel lenne összekötve és nem is lenne router.
Szolgáltatónak nem kell megadni a MAC címet? Hogy az arról jövő kapcsolatokat legyen oly kedves és engedje?
De ezt mindenféleképpen megkell adni, mert asszem ez alapján ismer fel.
Reply With Quote
  #25  
Old 08-26-2007, 18:00
szajonara szajonara is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Budapest
Posts: 78
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Ha semmiképp nem akarsz routert venni, akkor a legjobb megoldás ha veszel egy másik hálókártyát. Innen két lehetőséged van, ha van pénzed veszel egy windows szerver oprendszert, ha nincs szerzel de én a linuxot használnán, jogtiszta és ingyen van magánszemélyeknek. Innen kezdve felmész fórumokra megtanulod hogy lehet valamelyik oprendszert proxy-ként beállítani, ez a legbiztonságosabb, ha ezzel megvagy már szárnyalhat is a neted 2 gépen. Röpke 3 hónap és belejössz
Reply With Quote
  #26  
Old 08-26-2007, 18:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by szajonara View Post
Ha semmiképp nem akarsz routert venni, akkor a legjobb megoldás ha veszel egy másik hálókártyát. Innen két lehetőséged van, ha van pénzed veszel egy windows szerver oprendszert, ha nincs szerzel de én a linuxot használnán, jogtiszta és ingyen van magánszemélyeknek. Innen kezdve felmész fórumokra megtanulod hogy lehet valamelyik oprendszert proxy-ként beállítani, ez a legbiztonságosabb, ha ezzel megvagy már szárnyalhat is a neted 2 gépen. Röpke 3 hónap és belejössz
Ehhez se linux, se windows szerver nem kell. A sima windows xp home edition is meg tudja osztani a netet másik gépnek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #27  
Old 08-26-2007, 19:19
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szajonara
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #28  
Old 08-26-2007, 20:43
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kevesen járnak ide, ezért a keveseknek egy alap mű:http://www.youtube.com/watch?v=k5JkHBC5lDs

Űber sirály!!!
Reply With Quote
  #29  
Old 08-26-2007, 20:51
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by szajonara View Post
Ha semmiképp nem akarsz routert venni, akkor a legjobb megoldás ha veszel egy másik hálókártyát. Innen két lehetőséged van, ha van pénzed veszel egy windows szerver oprendszert, ha nincs szerzel de én a linuxot használnán, jogtiszta és ingyen van magánszemélyeknek. Innen kezdve felmész fórumokra megtanulod hogy lehet valamelyik oprendszert proxy-ként beállítani, ez a legbiztonságosabb, ha ezzel megvagy már szárnyalhat is a neted 2 gépen. Röpke 3 hónap és belejössz
Azé nagyon madár nemvok.... Sz@r vót a router, én meg azthittem hogy én vok a béna.... De azé én sem vok minden6ó, szal elébb kérdezek. De egy HF. Linux és egy mobil Huewei HSPD modem. Hozd összve.... Jahh Ubuntu lenne az áldozat.
Reply With Quote
  #30  
Old 08-26-2007, 22:35
szajonara szajonara is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Budapest
Posts: 78
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Azt tudom, de olyat bármikor fel lehet törni, azért javasoltam, egy jól belött proxyhoz már képzetteb emberke szükséges. Már csak azért is mert egy darabig volt nálam az a bizonyos kábeltévészolgáltató netje bekötve, és még régi időbkől volt egy coaxos netkártyám. Gondoltam beheggesztem a gépbe és körülnézek, meglepően nem kellet se username se password láttam a hálózatot, persze nem a kábelmodemen kersztül. Akiknek a gépe alapbeállításokkal volt fenn mindbe be tudtam mászni, persze nen ártó szándékkal csak kiváncsi voltam meddig mehetek. Ezért ajánlanék routert, vagy proxys megoldást.

Last edited by szajonara; 08-26-2007 at 22:41..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden ami 1/A Északföld Általános beszélgetés Hódítós témákban 1400 03-09-2012 17:43
Aembör hadis - lehet vagy nem lehet? vonos82 Stratégia & Tippek 64 09-28-2008 09:54
Hogyan lehet nekem is Avatar-om? Ati A fórumról... :) 15 02-24-2006 08:52


All times are GMT +1. The time now is 20:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu