Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-06-2006, 13:54
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default V6 bal oldali menük

Mivel többen is jelezték már rajtam kívül is, hogy egyáltalán nem látszik a tagozódás közöttük és nem ritkán nem találnak meg semmit, ezért kicsit átláthatóbbá kéne őket tenni, akár jobban látható tagozódással együtt is vagy, ahogy azt valaki felvetette javaslatnak, nem csak több részre tagozni, hanem mozgathatóvá tenni, akárcsak az intézőben az épületeket, így mindenki maga állíthatná be.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-06-2006, 14:09
Magnum's Avatar
Magnum Magnum is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

mindenképpen átláthatóbbá! a mozgathatóság nagyon jó ötlet, mivel akkor mindenki úgy állítja magának, ahogy akarja. Bár nem mutatna olyan jól egy főoldalon a sok nyilacska.
Reply With Quote
  #3  
Old 08-06-2006, 14:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Mivel többen is jelezték már rajtam kívül is, hogy egyáltalán nem látszik a tagozódás közöttük és nem ritkán nem találnak meg semmit, ezért kicsit átláthatóbbá kéne őket tenni, akár jobban látható tagozódással együtt is vagy, ahogy azt valaki felvetette javaslatnak, nem csak több részre tagozni, hanem mozgathatóvá tenni, akárcsak az intézőben az épületeket, így mindenki maga állíthatná be.
A főmenü tagolva van ott, ahol erre a felbontás lehetőséget ad. Ahol nem, ott nyilván nincs tagolva, hiszen nem férne el a menü. Ez egy megoldott dolog, gyönyörűen, logikusan van most is tagolva.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 08-06-2006, 14:34
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
A főmenü tagolva van ott, ahol erre a felbontás lehetőséget ad. Ahol nem, ott nyilván nincs tagolva, hiszen nem férne el a menü. Ez egy megoldott dolog, gyönyörűen, logikusan van most is tagolva.
Atis, de könyörgöm, milyen felbontáson???
1024*768-on semmi tagolás nincs... márpedig tuti, hogy a játékosok legnagyobb része ezt használja most...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #5  
Old 08-06-2006, 14:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Atis, de könyörgöm, milyen felbontáson???
1024*768-on semmi tagolás nincs... márpedig tuti, hogy a játékosok legnagyobb része ezt használja most...
1024x768-ban milyen tagolást akarsz? Ott ez így pont elfér.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #6  
Old 08-06-2006, 14:52
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
1024x768-ban milyen tagolást akarsz? Ott ez így pont elfér.
pld:
van 29 menü, amiket be lehetne tagolni a következő képpen (a bónuszt és a kicstárat is beraknám a pénzügybe mint fület, így csak 27 menü lenne és máris szabadulna fel némi hely)

Informatív menük (ezek a menü felíratok nem kerülnének bele, csak, azért írom le, hogy látszódjon a logikája, ha valaki kérdezné):

Országod
Tanácsadók
Események
Pontok
Keresés
Jegyzetek
Feljutás



Beállítási menük külön bekeretezve mondjuk :

Beállítások
Intéző
Helytartó
Pénzügy

Fejlesztési és piac menük:

Építés
Hadsereg
Tudomány
Felfedezés
Piac

Cselekvési menük:

Háború
Alvilág
Varázslatok

Közösségi menük:

Szövetségek
Üzenetek
Diplomácia
Fórum
Közösség

Egyéb menük:

Aréna, Párbaj
Súgó
Kilépés

És ezen menük között lenne valami keret, mint pld a fő oldalon, mikor még nem vagy belépve a játékban, vagy hasonló (ha már neked az ABC sorrend nem tetszik)...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #7  
Old 08-06-2006, 14:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nem az a kérdés, hogy mi alapján tagolnád, mert a tagolás az már megvan most is magasabb felbontásnál. De a hely 768-as magasság mellett nem teszi lehetővé a tagolást. Tedd ki a címlapot fulscreenbe, reload, és lépj be úgy, hátha akkor előjön a tagolás abban a felbontásban is. Nem próbáltam.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 08-06-2006, 15:01
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Nem az a kérdés, hogy mi alapján tagolnád, mert a tagolás az már megvan most is magasabb felbontásnál. De a hely 768-as magasság mellett nem teszi lehetővé a tagolást. Tedd ki a címlapot fulscreenbe, reload, és lépj be úgy, hátha akkor előjön a tagolás abban a felbontásban is. Nem próbáltam.
Atis, de olyan megoldás kell, ami minden, átlagban használt felbontásban működik... Nem az, hogy sokkal nagyobb felbontásban már van tagozódás... ha raknál bele valami keretet, vagy (aminek ellene vagy) az ABC sorrendben lenne, akkor tök mind1, milyen felbontásban van, átlátható... legalábbis szerintem...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #9  
Old 08-06-2006, 15:07
Never Never is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 462
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Vagy legalább legyen jobb oldalon a menü,mert a játékosok többsége sztem jobbkezes
Reply With Quote
  #10  
Old 08-06-2006, 15:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Atis, de olyan megoldás kell, ami minden, átlagban használt felbontásban működik... Nem az, hogy sokkal nagyobb felbontásban már van tagozódás... ha raknál bele valami keretet, vagy (aminek ellene vagy) az ABC sorrendben lenne, akkor tök mind1, milyen felbontásban van, átlátható... legalábbis szerintem...
Minden felbontásban működik. Még 640x480-ban is. Ott görgetni lehet, nem a legszebb, de működik. Nem sikerült arról meggyőznüd, hogy a most funkcionálisan összetartozó elemeket teljesen értelmetlen sorrend szerint dobáljuk szét. Vicces lehet úgy például mindhárom játékban játszani, hogy minden menüpont tök máshol van.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu