Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 06-29-2006, 09:45
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
A jelszótévesztős mail jó ötlet, de azt hiszem, az illetéktelenül belépők többsége máshonnan tudja a jelszót.
Amikor még régen beléptem másokhoz, mert megkértek, hogy tegyem fel a varikat, akkor hihetetlenül sok kódot láttam a fórumokon...
na igen. de tegyük fel, hogy olyan játékos vagy, hogy betartod az ajánlásokat, és nem adogatod meg, és nem irogatod ki a jelszavaidat. akkor neked ez a mail hasznos lesz. tegyük fel, hogy nem vagy ilyen. akkor neked tökmind1, mivel sokkal valószínűbb hogy olyan lopja el az orid, aki tudja a jelszót, az meg úgyse írja el:D szóval felesleges mail nincs, mondjuk nem is segítettünk rajtad. de szerintem nem is kell rajtad segíteni, ha ilyen vagy:)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 06-29-2006, 09:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
A jelszótévesztős mail jó ötlet, de azt hiszem, az illetéktelenül belépők többsége máshonnan tudja a jelszót.
Amikor még régen beléptem másokhoz, mert megkértek, hogy tegyem fel a varikat, akkor hihetetlenül sok kódot láttam a fórumokon...
Ezt csak megerősíteni tudom, a próbálgatások útján való bejutás elenyésző kisebbség. A Fegya által írt is elég gyakori, de a leggyakoribb még mindig az, hogy valaki egész másnak a mailcímén van az ország, aki fogja magát, lekéri az adatokat, és rontás nélkül be tud jutni. Sőt, mindezt teszi igazából teljesen "jogosan", hiszen az ő mailcímén van az ország, senki nem tudja bizonyítani, hogy annak nem ő a gazdája.

A "Belépés" fogalma elég meghatározhatatlan technikai szempontból, így konkrétan ahhoz nem igazán lehet ilyesmit kötni. Ez márcsak azért sem ér semmit, mert elmész egy netkávézóba, játszol, hazamész, és egy hét múlva valaki észreveszi a netkávézóban, hogy az egyik gépen belépve maradt egy ország, nosza lebont mindent, és még csak be se lépett.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #13  
Old 06-29-2006, 09:50
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

lehetne naplózni is a belépéseket, amik automatikusan törlődnek 1 hét után. ezt a naplót mondjuk a Beállítások menüből lehetne elérni.

1 kérdés. mi van akkor, ha tökrészegen lépsz be az oridba, változtatsz valamit (mondjuk tévedésből kiteszed az összes lakáshelyzeti tekidet a piacra, pedig csak a fölösleget akarod), és másnap nem emlékszel semmire?
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #14  
Old 06-29-2006, 09:53
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by csunyabogar
lehetne naplózni is a belépéseket, amik automatikusan törlődnek 1 hét után. ezt a naplót mondjuk a Beállítások menüből lehetne elérni.

1 kérdés. mi van akkor, ha tökrészegen lépsz be az oridba, változtatsz valamit (mondjuk tévedésből kiteszed az összes lakáshelyzeti tekidet a piacra, pedig csak a fölösleget akarod), és másnap nem emlékszel semmire? :)
iszik vagy vezet, erről még nem hallottál?:P egyébknt meg IJ:)
Reply With Quote
  #15  
Old 06-29-2006, 09:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar
1 kérdés. mi van akkor, ha tökrészegen lépsz be az oridba, változtatsz valamit (mondjuk tévedésből kiteszed az összes lakáshelyzeti tekidet a piacra, pedig csak a fölösleget akarod), és másnap nem emlékszel semmire?
Nem értem teljesen a kérdést. Ez nyilván csak információ jellegű, hogy figyelj oda az országra, mert esetleg illetéktelenek vannak bent. Ez nem "bizonyít" semmit, nem leszel semmiért "kárpótolva", semmi hasonló.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #16  
Old 06-29-2006, 10:02
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ehh... a kérdés elvonta a figyelmet a lényegesebb dologról. költői kérdésnek volt szánva...

az én orimat szerencsére még nem törték fel. viszont így is támogatom ezt a javaslatot, mert soha nem lehet tudni, mikor kerül sorra a Te orid.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #17  
Old 06-29-2006, 10:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar
az én orimat szerencsére még nem törték fel. viszont így is támogatom ezt a javaslatot, mert soha nem lehet tudni, mikor kerül sorra a Te orid.
Ez pontosan így van. Sok évvel ezelőtt Horlandban is jártak bent idegenek, és nem azért, mert figyelmetlen voltam, nem azért, mert megadtam a jelszavam, nem azért, mert kitalálták a jelszavam, nem azért, mert bejutottak a gépemre -- hanem azért, mert vannak rajtunk kívülálló tényezők is, amikre semmi rálátásunk, és amikről sok esetben még csak tudomásunk sincs. Tidomásul kell venni, hogy a net nemcsak a Te gépedből és a Hódító szerveréből áll, hanem közötte még van sok-sok (hol több, hol kevesebb) másik állomás.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #18  
Old 06-29-2006, 10:20
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Ati
Ez pontosan így van. Sok évvel ezelőtt Horlandban is jártak bent idegenek, és nem azért, mert figyelmetlen voltam, nem azért, mert megadtam a jelszavam, nem azért, mert kitalálták a jelszavam, nem azért, mert bejutottak a gépemre -- hanem azért, mert vannak rajtunk kívülálló tényezők is, amikre semmi rálátásunk, és amikről sok esetben még csak tudomásunk sincs. Tidomásul kell venni, hogy a net nemcsak a Te gépedből és a Hódító szerveréből áll, hanem közötte még van sok-sok (hol több, hol kevesebb) másik állomás.
Ez igaz, de amit egy nagyon egyszerű módszerrel ki lehet védeni, azt miért ne védjük ki?
Reply With Quote
  #19  
Old 06-29-2006, 10:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by director
Ez igaz, de amit egy nagyon egyszerű módszerrel ki lehet védeni, azt miért ne védjük ki?
Mondtam én, hogy ne tegyünk ilyet?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #20  
Old 06-29-2006, 10:33
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Ati
Mondtam én, hogy ne tegyünk ilyet? :D
No, akkor kivédjük?:) Micsoda fejlemények:P
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu