Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV
Register Stats Members List Today's Posts

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #531  
Old 10-14-2010, 20:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
és az új szerepel a 8.évad nyitó duplaepizódjában és ott mondja hogy elválalta atlantiszt
Hmm, érdekes. Akkor lehet, hogy már néztem az Atlantiszt, amikor tv2-n jócskán késve adták ezt a részt, és azért volt tök fura? Teljesen úgy rémlett, mintha ez valami külön filmben lett volna, a "rendes" Wier után. Ezek szerint előtt, csak tv2.........
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #532  
Old 10-14-2010, 20:50
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A szereplők egyikből átmászkálnak a másikba, de még a komoly történésekben is vannak egyezések.

Mindegyik nézhető önmagában, de egymás után nézve sok értelmetlen dologgal fogsz találkozni, ami csak azért tűnik értelmetlennek, mert már rég tudod a kimenetét a másik sorozatból.

Az élvezhető történeti szál érdekében én azt javaslom, hogy egyszerre nézd azokat, amik egyszerre valók. (Az eredeti vetítés ideje alapján össze tudod fésülni a helyes sorrendet.)
Engem úgy rémlik egyedül az a rész zavart, amikor a SG1-ben Carter átlép a párhuzamos dimenzióba, és Lorne-nak azt mondja, hogy Atlantiszon kéne lennie. Nekem meg fogalmam se volt, hogy ki ez.

Értelmetlenségekre nem emlékszem
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #533  
Old 10-21-2010, 19:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

SPOILER!

Nagyon logikus, hogy ha valaki minden nap órákra eltűnik, miután ismeretlen idegenek elrabolták, akkor egy olyan valakit bízunk meg a figyelésével, akit szintén elraboltak ugyanazok az idegenek, és aki saját maga is rendszeresen tűnik el minden nap...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #534  
Old 10-21-2010, 20:18
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
SPOILER!

Nagyon logikus, hogy ha valaki minden nap órákra eltűnik, miután ismeretlen idegenek elrabolták, akkor egy olyan valakit bízunk meg a figyelésével, akit szintén elraboltak ugyanazok az idegenek, és aki saját maga is rendszeresen tűnik el minden nap...
Számomra nem volt egyértelmű, hogy megbízták. Az mondta ugyan, hogy az ezredes parancsára veszi át az őrséget, de Őt ismerve én simán el tudom képzelni, hogy csak simán kiváncsi volt arra, Chloe tud-e neki segíteni.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #535  
Old 10-21-2010, 20:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Számomra nem volt egyértelmű, hogy megbízták. Az mondta ugyan, hogy az ezredes parancsára veszi át az őrséget, de Őt ismerve én simán el tudom képzelni, hogy csak simán kiváncsi volt arra, Chloe tud-e neki segíteni.
Amikor beszélték, hogy mi lehet vele, akkor is ott volt Rush, sőt, ő javasolta, hogy ne legyen Chloe bezárva, hanem csak figyeljék. Aztán erre mindenki jól rábólintott.

A történet szempontjából ismét nagyon kényelmes, hogy hirtelen előkerült egy szoba, amit az utóbbi hónapokban már teleírt Rush, csak eddig a néző nem tudott róla. Gyanítom, hogy eddig a pillanatig az írók se.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #536  
Old 10-21-2010, 20:28
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Amikor beszélték, hogy mi lehet vele, akkor is ott volt Rush, sőt, ő javasolta, hogy ne legyen Chloe bezárva, hanem csak figyeljék. Aztán erre mindenki jól rábólintott.

A történet szempontjából ismét nagyon kényelmes, hogy hirtelen előkerült egy szoba, amit az utóbbi hónapokban már teleírt Rush, csak eddig a néző nem tudott róla. Gyanítom, hogy eddig a pillanatig az írók se.
Ha belegondolsz, a sorozat tele van kényelmes megoldásokkal, de ez nem baj. Ahogy Kutyu is fejtegette az előzőekben, ez a SG sorozat egy olyan válfaja, ahol nem a más bolygókra mászkálós, lövöldözős, mindenből kimenekülős történet van a középpontban, hanem a karakterek személye, története és elszigetelődéskori viselkedése. Nekem nagyon tetszik.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #537  
Old 10-21-2010, 20:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ha belegondolsz, a sorozat tele van kényelmes megoldásokkal, de ez nem baj. Ahogy Kutyu is fejtegette az előzőekben, ez a SG sorozat egy olyan válfaja, ahol nem a más bolygókra mászkálós, lövöldözős, mindenből kimenekülős történet van a középpontban, hanem a karakterek személye, története és elszigetelődéskori viselkedése. Nekem nagyon tetszik.
Nekem kifejezetten nem tetszik, hogy felépítetlen történésekkel van tele, amit az írók mégcsak meg se próbálnak megmagyarázni. Csoda, hogy ezt az elrablás témát már ennyi ideje készítik elő. Nem is értem miért foglalkoznak ezzel ennyit, miközben egyéb események megmagyarázására annyit szánnak, hogy "ja hát történt itt már sokminden más is, csak eddig nem mondtuk".

Az oké, hogy fejlődnek a karakterek, de az "elszigetelődéskori viselkedést" nem lehet úgy megfilmesíteni egy többéves sorozatban, hogy egyszercsak bevágnak egy jelenetet, amiből megtudod, hogy az elmúlt másfél évben mit csinált X, igaz főszereplő, és eddig nem mutatták, hogy azt csinálná (szoba teleírása).

Ezt én nem karakterfejlődésnek nevezném, mert nem fejlődik semmit. Ezt látva, már az első nap is irogathatta a falra a képleteket. Nem tudhatodm, mert nem mondták meg, és most se mondják meg. Ebből milyen fejlődést szűrsz le? Én semmilyet, mert nincs hozzá semmi információ.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 10-21-2010 at 20:40..
Reply With Quote
  #538  
Old 10-21-2010, 20:46
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nekem kifejezetten nem tetszik, hogy felépítetlen történésekkel van tele, amit az írók mégcsak meg se próbálnak megmagyarázni. Csoda, hogy ezt az elrablás témát már ennyi ideje készítik elő. Nem is értem miért foglalkoznak ezzel ennyit, miközben egyéb események megmagyarázására annyit szánnak, hogy "ja hát történt itt már sokminden más is, csak eddig nem mondtuk".

Az oké, hogy fejlődnek a karakterek, de az "elszigetelődéskori viselkedést" nem lehet úgy megfilmesíteni egy többéves sorozatban, hogy egyszercsak bevágnak egy jelenetet, amiből megtudod, hogy az elmúlt másfél évben mit csinált X, igaz főszereplő, és eddig nem mutatták, hogy azt csinálná (szoba teleírása).

Ezt én nem karakterfejlődésnek nevezném, mert nem fejlődik semmit. Ezt látva, már az első nap is irogathatta a falra a képleteket. Nem tudhatodm, mert nem mondták meg, és most se mondják meg. Ebből milyen fejlődést szűrsz le? Én semmilyet, mert nincs hozzá semmi információ.
A szoba meglétével kapcsolatban lehettek a figyelmes nézőnek sejtései, hisz a hajó rengeteg olyan megoldásra váró feladatot adott, amit csak hosszas töprengések, gondolkozások, próbálkozások során lehetett megoldani.

Egy korábbi részben, mikor Rush beleült A Szék-be, visszaemlékezett arra, mikor a neje elhagyta. Ott bemutatta, hogy a különösen bonyolult, megoldásra váró matematikai akármicsodákat csak egy olyan, saját magának kialakított szobában tudta átlátni, ahol a falak televoltak egyenletekkel, papírokkal és mindenfélével. Sejthető volt, hogy ahol még komolyabb feladatok várnak rá, ki fog alakítani egy hasonló helyiséget.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”



Last edited by Tsobi; 10-21-2010 at 20:49..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #539  
Old 10-21-2010, 20:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
A szoba meglétével kapcsolatban lehettek a figyelmes nézőnek sejtései, hisz a hajó rengeteg olyan megoldásra váró feladatot adott, amit csak hosszas töprengések, gondolkozások, próbálkozások során lehetett megoldani.

Egy korábbi részben, mikor Rush beleült A Szék-be, visszaemlékezett arra, mikor a neje elhagyta. Ott bemutatta, hogy a különösen bonyolult, megoldásra váró matematikai akármicsodákat csak egy olyan, saját magának kialakított szobában tudta átlátni, ahol a falak televoltak egyenletekkel, papírokkal és mindenfélével.
Az nem egy titkos szoba volt, amiről addig senki nem tudott. Folyamatosan a jegyzetfüzetével mászkál, abból olvasgat. Én semmilyen utalást nem véltem eddig felfedezni arra, hogy valahol van egy teleírt foiyosója, ahova rendszeresen eltűnik. Sőt, eddig sose tűnt el, csak most, és a történet szerint most is a hajó "új" részébe, és ott csinál egyedül mindent, amit egy egész legénységnek kéne. Szó se volt arról, hogy közben még folyosókat is telepingál.

Ez nekem olyan, mintha egy régi Sherlock Holmes regény úgy lenne megírva, hogy fogod a regényt, az első 90%-át kidobod, mert úgyis csak flesleges sallang, az olvasónak nem kell róla tudnia, elég a vége, amikor elmagyarázza, hogy hogy történt meg a gyilkosság. Még arról se kell tudnod előtte, hogy volt gyilkosság.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #540  
Old 10-21-2010, 20:59
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Mondjuk van pár dolog, amit abszolut nem értek az SG sorozatokban. Az első ilyen, hogy miért csak a legelső (SG 1 1. évad 1. epizód) részben jegesednek el a ruháik a kapun való átlépéskor, mikor arra Carter olyan magyarázatot adott, ami a történés állandósítására engedne következtetni?

A másik nagy fájdalmam: miért van az, hogy mikor egyik oldalon elkezdenek tárcsázni egy bolygót, a másik oldalon azonnal elkezd világítani a kapu, jelezve, hogy beérkező féregjárat lesz? Hisz rengeteg kombináció lehet, ami az első pár ékzár során több ezer bolygót érinthet.. vagy ilyenkor mindegyiken elkezd világítani? Még azt tudnám elképzelni, hogy csúsztatják a jelenetet úgy, hogy a néző azonnalinak érzékeli, hisz a megérkezéshez is kell pár mp, ha a galaxis másik végébe megyünk..
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu