Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 09-08-2008, 19:24
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Aki 5 évig küzd annak járhat ennyi kispaku. (Ennél sokkal több kiskapu is van.) Ezzel az erővel fel lehetne vetni az 1/A termelőit is elérhetetlen magasságokban.
A probléma meg nem valós szerintem, sem most sem a távoli jövőben nem lesz az.
Na, ebben nem ertunk egyet, nem szeretem a kiskapukat.

Az 1/A-t meg ha lehet, ne keverd ide, mert A-bol sehova nem tudsz vinni javakat, amiket megtermeltel, mig mondjuk 5. szintrol ugye oda viszed, ahova akarod. Hogy viszed le az 5. szintre a 4 milliard runadat elso szintrol?

Ismetlem, ez csak egy eszrevetel, es nem javaslat, es sem az nem erv, hogy ilyen jovo meg olyan jovo, sem az, hogy "megerdemli".

Mi lenne, ha ugy olvasnad az egeszet, mintha nem en irtam volna, hatha akkor talalsz benne ertelmet.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
  #22  
Old 09-08-2008, 19:40
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

nem értem a problémát.. mivel jelenleg nem is létezik.. egyszer majd lehet.. de ha fel is megy 2 9 szemcsis ori magasra a toposok közé max tekit, és rúnát vihet fel, amit a jelenleg topon lévő orik is megtehetnek.. (és aminek nincs is igazán értéke Aban) valaki azért játszik 5 évig, hogy később másoknak termeljen csoport tetején? vagy éveket termel magának?(elég nagy váltás..)
ha meg is történne, akkor lehet szabályozni, amikor megtörténik.. mindenki látja hol vannak a 9 személyiséges orik, melyik csoportban, mekkora értéken.. bár én csak egy lelkes kezdő vagyok nem akarok beleszólni a nagyok dolgába
Reply With Quote
  #23  
Old 09-08-2008, 19:57
komisz86 komisz86 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 183
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Jogos felvetés. Ami nehezítés akart lenni az a termelést könnyíti meg a 9 szemes oriknak, ez szerintem se jó így. (Bár ehhez legalább 2 9-személyiséges ori kéne és jelenleg csak egy van.)

Javaslat: A 9+ személyiséges oriknak nem a csopi első, hanem az első 4 helyén kelljen eltölteni 1000 kört. Persze ezt is meg lehet kerülni, de az már jksz. Vélemények?
__________________
A valóság nem más mint az alkohol legsúlyosabb elvonási tünete.
Reply With Quote
  #24  
Old 09-08-2008, 19:59
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by komisz86 View Post
Jogos felvetés. Ami nehezítés akart lenni az a termelést könnyíti meg a 9 szemes oriknak, ez szerintem se jó így. (Bár ehhez legalább 2 9-személyiséges ori kéne és jelenleg csak egy van.)

Javaslat: A 9+ személyiséges oriknak nem a csopi első, hanem az első 4 helyén kelljen eltölteni 1000 kört. Persze ezt is meg lehet kerülni, de az már jksz. Vélemények?
Vélemény: 8 személyiséges oriknak a csoport top1% ban kell lenniük, ami sok kis csoportban 1-2-3. helyet jelenthet...

Ergo nem kéne ilyet bevezetni
Reply With Quote
  #25  
Old 09-08-2008, 21:30
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Lehet most nagyon elszámolom magam, de létezhet, hogy 5,1 év egy 9 személyiségű orit csinálni? Javítsatok ki ha tévedek és sokat mondtam. Amennyiben igen, akkor ennek a javaslatnak értéke nem sok van. Ezzel az erővel az 1/A oriknál is be lehetne vezetni a TOP köröket és ott is el kellene érni a TOP1-et 9+ személyiség esetén. Így pörögne picit a játék.
Egyébként ha bele gondolunk ,mi is van most az 1/A-ban és mi volt mindíg is? U.az amit leírtál csak személyiség és TOP körök kötöttsége nélkül. Valójában ezeken már sok-sok évvel ezelőtt kellett volna változtatni.

Ezt egyszer már kiveséztük Atival, amikor a top termelő orik gyújtásáról beszéltünk abba a topicba..azt mondta az A-ban nem akarja bevezetni a top köröket és a gyújtást, mert most nem biztos pontosan idézek, de a lényege.. a játék célja feljutni a legfelső szintre és ott a legjobbnak lenni mint ahogy most Te vagy pl.. szóval az A-ban nem elsz gyújtás és kényszer léptetés.. szerintem..
Reply With Quote
  #26  
Old 09-08-2008, 21:36
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Nem, ha 5 évig hagymát pucolok legálisan és utána kapok egy hagyma pucolót, akkor az már megérdemelt. A hagyma pucolóval történő gyilkosság picit erős túlzás.
Az ilyen észrevételekből általában javaslatok szoktak lenni és az igencsak rossz lenne, ha ebből megvalósulna bármi is, akár csak apró részlete is. (Tudod ez a jobb előre félni effektus.)
Aki 5 évig küzd annak járhat ennyi kispaku. (Ennél sokkal több kiskapu is van.) Ezzel az erővel fel lehetne vetni az 1/A termelőit is elérhetetlen magasságokban.
A probléma meg nem valós szerintem, sem most sem a távoli jövőben nem lesz az.
a probléma csak azért nem valós, mert senki nem feküdt neki eddig ennek igazából.. ha nagyon akarod egy év alatt össze hozok egy olyan szövit amibe egy 10-es lesz és 2 db 9-es :P és még csak meg se kell eröltetni magunkat.. és, ha jól tudom akkor a másik sok szemes is egy szövibe tolja.. szóval.. a probléma elméletileg lehetne valós is.. és nem érdemlek kiskapukat.. a játék szabályai ugyanúgy vonatkozzanak rám is(és vonatkoznak is), ha valaki úgy érzi ezzel elönyt szerzek avgy hátrányba van szóljon.. szerintem a játék készítői az egyenlőséget meg az azonos feltételeket fontosnak tartják..és Én is
Reply With Quote
  #27  
Old 09-08-2008, 23:06
Ente Ente is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 70
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Estét midenkinek!

A 9+ szemes ori minek menne első helyre fél körre is ha termelni akar? Lehorgonyoz 2. helyen ha akar a végtelenségig

Szerintme itt nem csak a 9+ szemesekekl lehet gonda kicsivel kevesebbekel is e szempontbol.

Én egy olyat dobnék fel kifujolásnak, hogy adot csopiban, ahol a max heki felett éri el csak az adott ori a db személyiségeinek a topkört, ott amint a maximális heki fölé megy ott annak fügvényében hogy hány hekit kéne haladnia max földhöz képest ill. hány ori van ott max heki felett, legyen egy bizonyos idő mialatt lépni kéne vagy jönnek a gyujtások. Tudom itt sántit a dolog, hogyha már a max heki meg a topos hely közt van féltávon s mondjuk fentröl lép pár ori akkor változnaka fent említett "változók" azt lehet az alapján már ki is futott az időből... Szóval mikor felemgy max föld fölé, mint a nem vipeseknek a 90 nap közeledtével, megjelenne egy számláló hogy hány napja vagy köre van.De ezt a renszer idönként felülvizsgálná. Ha "elpucolnak elölle" akor csökkene de sose a minimális 336 kör alá (max ha már el is érte és fordulhat). De ha meg sokan bemenek elé vagy jól leverték akkor nőhet is ez a szám (de valami reális keretek közt, szal ha 1 ori beelözi napi 5 ször éheztetésekkel, ne kapjon +2 hetet).
Nem tudom menyire lett ez igy érthetően lefirkantva.
Reply With Quote
  #28  
Old 09-08-2008, 23:11
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
a probléma csak azért nem valós, mert senki nem feküdt neki eddig ennek igazából.. ha nagyon akarod egy év alatt össze hozok egy olyan szövit amibe egy 10-es lesz és 2 db 9-es :P
Jó rendben vegyük alapul hogy kiöregedtem. Viszont ha azt veszem, hogy minden csoportban legalább 1000 kört kell eltöltened és 0 személyiségről indulsz, hogy jöhet össze 9 személyiséges ország? Az én buta kis számításom szerint 5000 kör után mehetsz a 2. személyiségedért, és 40.000 körnél lehetsz az 5. csoportban 9 személyiségnél. Azért 40k kört lepörgetni 1 év alatt, az nem semmi, még gyors csoportban sem. Persze feltételezve azt, hogy 1000 kör alatt megvan a TOP1 hely 8 személyiségnél is. Normál csoportban ezt nem tartom lehetségesnek.
Szval, nagyon akarom, hogy 1 év alatt összehozd, mikor induljon az óra?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Északföld For This Useful Post:
  #29  
Old 09-08-2008, 23:18
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ente View Post
Estét midenkinek!

A 9+ szemes ori minek menne első helyre fél körre is ha termelni akar? Lehorgonyoz 2. helyen ha akar a végtelenségig

Szerintme itt nem csak a 9+ szemesekekl lehet gonda kicsivel kevesebbekel is e szempontbol.

Én egy olyat dobnék fel kifujolásnak, hogy adot csopiban, ahol a max heki felett éri el csak az adott ori a db személyiségeinek a topkört, ott amint a maximális heki fölé megy ott annak fügvényében hogy hány hekit kéne haladnia max földhöz képest ill. hány ori van ott max heki felett, legyen egy bizonyos idő mialatt lépni kéne vagy jönnek a gyujtások. Tudom itt sántit a dolog, hogyha már a max heki meg a topos hely közt van féltávon s mondjuk fentröl lép pár ori akkor változnaka fent említett "változók" azt lehet az alapján már ki is futott az időből... Szóval mikor felemgy max föld fölé, mint a nem vipeseknek a 90 nap közeledtével, megjelenne egy számláló hogy hány napja vagy köre van.De ezt a renszer idönként felülvizsgálná. Ha "elpucolnak elölle" akor csökkene de sose a minimális 336 kör alá (max ha már el is érte és fordulhat). De ha meg sokan bemenek elé vagy jól leverték akkor nőhet is ez a szám (de valami reális keretek közt, szal ha 1 ori beelözi napi 5 ször éheztetésekkel, ne kapjon +2 hetet).
Nem tudom menyire lett ez igy érthetően lefirkantva.
ezért termelne a top első helyen :

Személyiségek Feltétel
2 336 kör a top22%-ban
3 336 kör a top15%-ban
4 336 kör a top10%-ban
5 336 kör a top8%-ban
6 336 kör a top6%-ban
7 336 kör a top4%-ban
8 336 kör a top1%-ban
9 és több 336 kör a csoport első helyén
Reply With Quote
  #30  
Old 09-08-2008, 23:21
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
a játék szabályai ugyanúgy vonatkozzanak rám is(és vonatkoznak is), ha valaki úgy érzi ezzel elönyt szerzek avgy hátrányba van szóljon.. szerintem a játék készítői az egyenlőséget meg az azonos feltételeket fontosnak tartják..és Én is
Bocs, hogy külön idéztem be. Valójában én azzal nem értek egyet, hogy ha valami evidens és elfogadott az egyik csoportban. Akkor az miért nem lehetséges egy másikban? Miért lenne szükség korlátozni egy 2/B-s 9 személyiséges orit a termelésben és miért baj az ha felkészíti a szövijeit az 1/A-ra, és ha kell feltankolja őket mindennel? Ez miért és kinek rossz? Szerintem képtelenség egy 15-30k hekis orival termelésben versenyezni egy kisebb csoportból. Így elveszne a játékban egy taktikai elem és még nehezebb lenne, az 1/A-ban a feltörekvőknek. Azért vonatkoztatok az 1/A-ra mert az a játék célja, és nem a 3/G-ben őrült módon termelgetni az idők végezetéig egy 9 személyiséges orival.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Északföld For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új személyiség lopások ellen SiMON Megbeszélések 288 02-24-2010 22:21
Varászló-tolvaj személyiség Pepa Elvetett javaslatok 78 04-15-2007 14:04
10 személyiség hogy? precízke Segítség 27 03-23-2007 19:36
Új Személyiség Hmmm... Sati Elvetett javaslatok 260 03-16-2007 08:24
új személyiség mint lehetőség a fedezés könnyítésére skiti Elvetett javaslatok 0 02-10-2007 01:09


All times are GMT +1. The time now is 11:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu