Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 09-08-2008, 18:29
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Sziasztok!

Miote bevezettek a kis kek szamos nehezitest, es utana a fokozott gyujtogatast bizonyos topkorok utan, eszembe jutott egy olyan dolog (mint biztos sokaknak), hogy ezt siman meg lehet kerulni.

Mire gondolok? Adott 2 ( vagy tobb) 9+szemelyiseges ori. Ezeknek ugye csak az adott csoport elso helyen telik a topkore. Ezek szepen felmennek elerhetetlen tavolsagba a csoport tetejere, es termelnek. Ugye csak az elsonek telik a topkore, amikor sok lesz neki, helyet cserelnek, a masiknak no, neki meg lefogy. Es termelhetnek, amig vilag a vilag, gyujtogatas nelkul. Megoldas igazabol nem jut eszembe, es egyelore nincs tul sok 9 szemelyiseges, de tuti lesz majd.

Ti mit gondoltok errol?
Lehet most nagyon elszámolom magam, de létezhet, hogy 5,1 év egy 9 személyiségű orit csinálni? Javítsatok ki ha tévedek és sokat mondtam. Amennyiben igen, akkor ennek a javaslatnak értéke nem sok van. Ezzel az erővel az 1/A oriknál is be lehetne vezetni a TOP köröket és ott is el kellene érni a TOP1-et 9+ személyiség esetén. Így pörögne picit a játék.
Egyébként ha bele gondolunk ,mi is van most az 1/A-ban és mi volt mindíg is? U.az amit leírtál csak személyiség és TOP körök kötöttsége nélkül. Valójában ezeken már sok-sok évvel ezelőtt kellett volna változtatni.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 09-08-2008, 18:39
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Lehet most nagyon elszámolom magam, de létezhet, hogy 5,1 év egy 9 személyiségű orit csinálni? Javítsatok ki ha tévedek és sokat mondtam. Amennyiben igen, akkor ennek a javaslatnak értéke nem sok van. Ezzel az erővel az 1/A oriknál is be lehetne vezetni a TOP köröket és ott is el kellene érni a TOP1-et 9+ személyiség esetén. Így pörögne picit a játék.
Egyébként ha bele gondolunk ,mi is van most az 1/A-ban és mi volt mindíg is? U.az amit leírtál csak személyiség és TOP körök kötöttsége nélkül. Valójában ezeken már sok-sok évvel ezelőtt kellett volna változtatni.
A-ban azért nem ilyen egyszerű az első hely. mondhatni szerintem csk ha bevesz a top klán, akkor van esélyed rá.
Reply With Quote
  #13  
Old 09-08-2008, 18:42
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
A-ban azért nem ilyen egyszerű az első hely. mondhatni szerintem csk ha bevesz a top klán, akkor van esélyed rá.
Igen, de sztem 5 évet lehúzni 9 személyiségért, az sem egyszerű, úgy gondolod az olyan gyalog galopp? Szerintem Tuvalu története igazán értékes ebből a szempontból, hogy miket kell megtenni a személyiségekért. (Érdemes elolvasnod ha még nem tetted volna.)
Reply With Quote
  #14  
Old 09-08-2008, 18:58
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Lehet most nagyon elszámolom magam, de létezhet, hogy 5,1 év egy 9 személyiségű orit csinálni? Javítsatok ki ha tévedek és sokat mondtam. Amennyiben igen, akkor ennek a javaslatnak értéke nem sok van. Ezzel az erővel az 1/A oriknál is be lehetne vezetni a TOP köröket és ott is el kellene érni a TOP1-et 9+ személyiség esetén. Így pörögne picit a játék.
Egyébként ha bele gondolunk ,mi is van most az 1/A-ban és mi volt mindíg is? U.az amit leírtál csak személyiség és TOP körök kötöttsége nélkül. Valójában ezeken már sok-sok évvel ezelőtt kellett volna változtatni.
Nekem csak egy apro kerdesem lenne... hol latsz itt _barmilyen_ javaslatot? Csak felvetettem egy "problemat" ami egy jelenlegi szabalyozasra kiskapu. Azon, hogy-hogy lehet elerni, es mennyi munkaval, szerintem teljesen felesleges filozni.

Ha 5 evig hagymat pucolsz egyfolytaban, hogy utana legalisan kinyirhass vkit, nem hiszem, hogy ez erv lenne, hogy: "na de 5 evig hagymat pucoltam miatta!"
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #15  
Old 09-08-2008, 19:00
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Azzal az a gond, hogy bizonyos szinteken nem feltetlenul eleg annyi kor hogy feljuss az elso helyre. Aki szabalyosan probal tovabbjutni, azt ne buntessuk
Akkor lehetne felmérést csinálni...mivel ez az egész még egy ideig senkit sem fenyeget, mérhetnénk, hogy egy-egy csoportban mennyi idő alatt lépnek fel átlagosan...
Ennek a duplájától kezdődne el a gyújtás az oriban a 9 vagy több szemcsiseknek, és havonta változna ez az érték...

Bár ezt nemtudom, mennyi erőforrást venne igénybe
Reply With Quote
  #16  
Old 09-08-2008, 19:05
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nekem csak egy apro kerdesem lenne... hol latsz itt _barmilyen_ javaslatot? Csak felvetettem egy "problemat" ami egy jelenlegi szabalyozasra kiskapu. Azon, hogy-hogy lehet elerni, es mennyi munkaval, szerintem teljesen felesleges filozni.

Ha 5 evig hagymat pucolsz egyfolytaban, hogy utana legalisan kinyirhass vkit, nem hiszem, hogy ez erv lenne, hogy: "na de 5 evig hagymat pucoltam miatta!"
Nem, ha 5 évig hagymát pucolok legálisan és utána kapok egy hagyma pucolót, akkor az már megérdemelt. A hagyma pucolóval történő gyilkosság picit erős túlzás.
Az ilyen észrevételekből általában javaslatok szoktak lenni és az igencsak rossz lenne, ha ebből megvalósulna bármi is, akár csak apró részlete is. (Tudod ez a jobb előre félni effektus.)
Aki 5 évig küzd annak járhat ennyi kispaku. (Ennél sokkal több kiskapu is van.) Ezzel az erővel fel lehetne vetni az 1/A termelőit is elérhetetlen magasságokban.
A probléma meg nem valós szerintem, sem most sem a távoli jövőben nem lesz az.
Reply With Quote
  #17  
Old 09-08-2008, 19:06
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Akkor lehetne felmérést csinálni...mivel ez az egész még egy ideig senkit sem fenyeget, mérhetnénk, hogy egy-egy csoportban mennyi idő alatt lépnek fel átlagosan...
Ennek a duplájától kezdődne el a gyújtás az oriban a 9 vagy több szemcsiseknek, és havonta változna ez az érték...

Bár ezt nemtudom, mennyi erőforrást venne igénybe
szerintem ne legyen változó ez az időtartam, mert ha pl ezelőtt 3650 volt, most meg lesz 3300, én meg 3350-en vagyok, és még kellenek a hátralévő körök, mert úgy számoltam, akkor gyújtanak, pedig én kiszámoltam ezelőtt gyújtás nélkül
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
  #18  
Old 09-08-2008, 19:07
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

én egyetértek a remyvel. tudtommal még él az a szabály, hogy A-ban nem számít a személyiség a top30%-ban. amennyiben él, akkor igazából nincs nagy probléma. talán minden szinten el lehet érni az első helyet egy jó szövetséggel. még 1000 kör alatt is. csak ötös szinten problémás, de olyan helyre kell fordulni, ahol nem okozhat problémát.

a probléma azonban valós lehet. egy (10)-es ország a második helyen addig tartózkodhat ameddig csak akar. és termelhet ameddig csak akar. ez nem túl jó. az sem jó indoklás, hogy nem fog, mert neki a sokszám a fontos.

a problémára azonban nem tudok kitalálni jobbat, mint a szankcionálást. node a max időt vagy a max topkört szankcionáljuk?
a max topkört nem lehet, mert pont azért lett bevezetve, hogy magasabb elvárással játszanak ezek az országok, ehhez pedig "szükségük" van arra, hogy ne égjenek olyan gyorsan mint a sima országok.
a max időt pedig milyen jogon szankcionálod? mindenki addig és ott játszik ahol akar és ahol tud.

nehéz kérdés, a probléma azonban fennállhat.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Grabi For This Useful Post:
  #19  
Old 09-08-2008, 19:07
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Nem, ha 5 évig hagymát pucolok legálisan és utána kapok egy hagyma pucolót, akkor az már megérdemelt. A hagyma pucolóval történő gyilkosság picit erős túlzás.
Az ilyen észrevételekből általában javaslatok szoktak lenni és az igencsak rossz lenne, ha ebből megvalósulna bármi is, akár csak apró részlete is. (Tudod ez a jobb előre félni effektus.)
Aki 5 évig küzd annak járhat ennyi kispaku. (Ennél sokkal több kiskapu is van.) Ezzel az erővel fel lehetne vetni az 1/A termelőit is elérhetetlen magasságokban.
A probléma meg nem valós szerintem, sem most sem a távoli jövőben nem lesz az.
Szerintem meg közel sincs úgy ahogy mondod...

Ez egy játék, ergo nem kell megdolgoznia a 9 személyiségért, csak játszania kell, amit még élvez is elvileg!
És azért adjunk neki kiskaput, mert jászik??
Reply With Quote
  #20  
Old 09-08-2008, 19:12
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
én egyetértek a remyvel. tudtommal még él az a szabály, hogy A-ban nem számít a személyiség a top30%-ban.

[...]

nehéz kérdés, a probléma azonban fennállhat.
Erről eszembe jutott egy másik megoldás...

Minden 9 vagy többb szemcsis a top1 körei mellé kapjon még topx köröket, amik csak akkor növekednek, amikor a top1 körei csökkennek...

Azaz, felmegy, termel 1800 kört, visszaesik 2. helyre, tökmindegy miért, 600 kör mulva, lesz 0 top1 köre és 600 topx köre...

Mondjuk, hogyha több mint 600 topx köre van, akkor elkezdődik gyújtogatás, ami fokozatosan nő...


így nemcsak, hogy nem lehetne játszadozni a termeléssel, de még egy kis nehezítést is belevinnénk nekik a játékba...


De persze ezen lehet finomítani
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új személyiség lopások ellen SiMON Megbeszélések 288 02-24-2010 22:21
Varászló-tolvaj személyiség Pepa Elvetett javaslatok 78 04-15-2007 14:04
10 személyiség hogy? precízke Segítség 27 03-23-2007 19:36
Új Személyiség Hmmm... Sati Elvetett javaslatok 260 03-16-2007 08:24
új személyiség mint lehetőség a fedezés könnyítésére skiti Elvetett javaslatok 0 02-10-2007 01:09


All times are GMT +1. The time now is 13:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu