Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-29-2008, 14:34
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Tengerimalac

Sziasztok.

Régebben volt nekem hörcsögöm, azt szerettem és tudtam gondozni is megfelelően. Most viszont asszonykám tengerimalacbolond lett, és úgy érzi, üresebb az élete ha nem tarthat Próbáltam győzködni, hogy rágcsáló-rágcsáló, meg hogy a tengerimalac megtévesztésig olyan mint egy patkány, ráadásul zajos meg büdös is, de hajthatatlan.

Kellene pár tanács, olyanoktól akiknek van/volt tengerimalaca, esetleg hallották a miújságot olyantól akinek van, ne adj' isten álltak már olyan mellett aki látott már tengerimalacot.
Miben célszerű tartani (hörcsögöt üvegterráriumban tartottam anno), mit eszik, mit iszik, mennyi időnként kell hagyni szexelni nehogy az agyára menjen a magány meg hasonlók.

( Ha valakinek van tapasztalata az is érdekel természetesen, milyen hangja van ha rátaposnak )
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-29-2008, 14:45
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem nincs, nem is volt, nem is lesz, de szerintem itt rengeteget olvashatsz roluk, meg kulon topicok is vannak, meg minden...

http://tengerimalac.lap.hu/
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #3  
Old 03-29-2008, 14:48
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Egyik ismerősömnek van tengerimalaca... Először is, ha rátaposnak visít de tényleg
Meg úgy amúgy is szokott visítani (na jó, egy másik ismerősömé meg hörgött, meg ugatás félét is művelt... bár náluk a kutya meg röfögött ), meg mászkálni, néha nehezen tud tőle aludni... Néhányszor voltam náluk, akkor is hangos volt Meg gyakran kell takarítani - ez tuti, mert már egy nap után is büdös volt
Ja, és valami fémketrecben tartotta
Reply With Quote
  #4  
Old 03-29-2008, 14:48
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nekem nincs, nem is volt, nem is lesz, de szerintem itt rengeteget olvashatsz roluk, meg kulon topicok is vannak, meg minden...

http://tengerimalac.lap.hu/

Bevallom, azzal kezdtem az infógyűjtést, hogy rákerestem a gugliban. Ezen a tengerimalac.lap.hu-n viszont annyi kapcsolódó link meg izé van, hogy a mennyiség elriasztott. Inkább egypár személyes tapasztalat érdekelne, nem tengerimalac-tudóssá akarom képezni magam hosszú évek kemény olvasómunkájával
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #5  
Old 03-29-2008, 14:51
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Bevallom, azzal kezdtem az infógyűjtést, hogy rákerestem a gugliban. Ezen a tengerimalac.lap.hu-n viszont annyi kapcsolódó link meg izé van, hogy a mennyiség elriasztott. Inkább egypár személyes tapasztalat érdekelne, nem tengerimalac-tudóssá akarom képezni magam hosszú évek kemény olvasómunkájával
En csak egy linkre kattintottam ra onnan, de az erdekes volt, pedig engem nem erdekelnek az ilyen kis allatok...

http://www.helloinfo.hu/main.php?fol...iclelist&iid=1


Szoval szerintem a tobbi sem lehet hulyeseg, ha egyszer erdekel, ne riadj vissza egy kis olvasgatastol...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #6  
Old 03-29-2008, 15:09
Topsy's Avatar
Topsy Topsy is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Székesfehérvár
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Bevallom, azzal kezdtem az infógyűjtést, hogy rákerestem a gugliban. Ezen a tengerimalac.lap.hu-n viszont annyi kapcsolódó link meg izé van, hogy a mennyiség elriasztott. Inkább egypár személyes tapasztalat érdekelne, nem tengerimalac-tudóssá akarom képezni magam hosszú évek kemény olvasómunkájával
Nekem volt és remélem lesz is tengerimalacom Imádom őket, de hiába emlegettem a szülinapom környékén senki sem lepett meg eggyel
Szivesen segítek, ha tudok
__________________
Az egyetlen dolog, ami szükséges a Gonosz diadalához,
hogy a jó emberek ne tegyenek ellene semmit."
(Edmund Burke)

Magyarnak lenni: büszke gyönyörűség! / Bakay Kornél /
Reply With Quote
  #7  
Old 03-29-2008, 15:33
Topsy's Avatar
Topsy Topsy is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Székesfehérvár
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 92%
Smile

Más, mint a patkány vagy egér esetleg az aranyhörcsög ( ezek mind voltak nekem is)
Tartására jó a terrárium forgáccsal kibélelve, ha teszel alá alom szagtalanítót ( lehetőleg zeolit tartalmút ) nem lesz büdös. Persze cserélni kell hetente egyszer-kétszer a nagyságtól függően. Én tetten be fadobozt nekik, abban szerettek elbújni.
Takarmányozásuknál ügyelni kell a nyersrost tartalomra, legalább 15-18% -t biztosítani kell nekik. Ez azt jelenti, hogy szénát illetve füvet adjatok neki. A fü etetésnél vigyázni kell. hogy ne legyen vizes és csak fokozatosan hozzászoktatva , mert hasmenést kaphat. Nyáron ki szoktam rakni őket egy kis elkerített helyre, nagyon szerették.
Adhatsz neki sárgarépát, almát, salátát. Káposztafélét csak óvatosan, legalábbis szerintem.Mindig tisztán, de nem vizesen.!!
Lehet kapni tengerimalactápot elvileg kielégíti az igényét, de zőld félét nyugodtan adj neki akkor is.
Magkeveréket egy kis tálkában vagy etetőben lehet adni neki, de csak módjával, mert könnyen elhíznak. Szivesen eszik a száraz kenyeret, szoktam nekik pirítani is. Ha elszennyeződött vagy vizes lesz vedd ki tőle, mert betegséget okozhat.
Vizet a tapasztalatom szerint adni kell nekik.
Ennyi ami hírtelen eszembe jutott.
Visítani akkor fog, ha már megismer és örül nektek vagy , ha hallja a zacsit amiben hozod neki a kaját
__________________
Az egyetlen dolog, ami szükséges a Gonosz diadalához,
hogy a jó emberek ne tegyenek ellene semmit."
(Edmund Burke)

Magyarnak lenni: büszke gyönyörűség! / Bakay Kornél /
Reply With Quote
  #8  
Old 03-29-2008, 15:34
N.a.t. N.a.t. is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 242
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Először is azt lenne jó tisztázni hogy asszonykád milyen tengerimalacot szeretne a számtalan fajta közül. De nézzünk egy nagyátlagot.
Tengerimalac:
Tartása: Ketrecben tanácsos, végszükség esetén egy üvegterrárium is megfelel. Mérete 2 malac esetén minimum 100x50 cm.(alá faforgács és nem fűrészpor dukál!)
Etetése: széna, magok, zöldségek, gyümölcsök, emellett fémcsőrű önitató kell ivóvíznek. Hangja: ha visít akkor elviselhetetlen.
Büdös. Ugyan elvan egyedül is , nem megy az agyára semmi (mivel agya amugy se nagyon van, a világ egyik legbutább állataként tartják számon) de társaslényként hosszabb életű és a természetben falkákban él. Társaslény.(cserében szaporodik mint a nyulak:S). Ezt elkerülendő 2 nőstényt érdemes együtt tartani.
Beltenyészet esetén burokban született csökevényeket kapsz eredményül, tehát ha mégis társat akarsz neki akkor mindenképpen más alomból.
A terráriumát célszerű úgy berendezni hogy legyen benne "rágórúd" vagyis pld egy fadarab amivel koptathatja állandóan növekvő fogait. Fontos hogy ez száraz kezeletlen fából legyen.
Reply With Quote
  #9  
Old 03-29-2008, 15:36
N.a.t. N.a.t. is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 242
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Topsy View Post
Visítani akkor fog, ha már megismer és örül nektek vagy , ha hallja a zacsit amiben hozod neki a kaját
Pontosítanék : visítani minden külső inger hatására fog, néha csak ugy puszta önszórakoztatásból is :ĐĐ
Reply With Quote
  #10  
Old 03-29-2008, 15:37
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by N.a.t. View Post
Pontosítanék : visítani minden külső inger hatására fog, néha csak ugy puszta önszórakoztatásból is :ĐĐ
Én megmondtam... főleg, ha rálépnek
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu