Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: A drágakő ár legyen:
a mostanihoz hasonló ingadozás, de megemelve szintenként 26 19.26%
a paicon kintlévő össz nyersanyagár átlagára körüli 65 48.15%
a piacon kintlévő össz nyersanyagár átlagárának a fele körüli 7 5.19%
ne változzon semmit, jó így ahogy van 13 9.63%
találjatok ki valami újat, mert egyik sem teteszik 24 17.78%
Voters: 135. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 03-04-2006, 23:08
Edu (Shagor #307669) Edu (Shagor #307669) is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

Hát, én jelenleg egy csoportban, egy országgal játszom, (tehát a többi csoport áraira nincs rálátásom,) de nálunk 200-tól 6000-ig is ingadoznak néha az árak. Szerintem a drágakő akkor lenne ismét poén, ha olykor a legdrágább, máskor a legolcsóbb lenne a piacon. Mint ahogy régen, mikor a többi nyersanyag is 100 arany alatt mozgott. A jelenlegi körülmények között nem is tudom, hogy miért tart bárki drágakőbányát. Bár egy használható előnye van. Na nem a bányának, csak a drágakőnek. Én szoktam tartalékolni egy keveset (persze eléggé limitált, raktárkapacitás miatt), de ha pl. figyelmetlenségből túlköltekezem a piacon, eladhatom a vésztartalékot, és akkor meg tudom oldani az aktuális képzést, tekercsírást. Ez persze nem nagy összeg, a raktárak számától függően is legfeljebb 2-3-4-500.000 arany (magasabb hektárszámon nyalván több), de még ellopni sem érdemes, tényleg annyira elég, hogy az ember mozgásban tartsa a dolgokat, ha kiszaladt a kezéből a lóvé.

Last edited by Edu (Shagor #307669); 03-04-2006 at 23:30..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #72  
Old 03-05-2006, 10:13
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én most egyetlen értelmét látom a drágakőbányának. Nagyon jól jelzi a ht segítségével, hogy mikor fejeződik be a frissítés. Ehhez egyetlen drágakőbánya kell, és a termelt drágakövet a ht a frissítés után rögtön eladja.

Továbbra is ellene vagyok bármilyen fix maximum árnak, de a véleményemet korábban már kifejtettem.
Reply With Quote
  #73  
Old 03-05-2006, 21:59
Lepidus
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Talking

hmmm...drágakőne télleg nem sok értelme,de ezek a piacszabályozásaok sohasem tetszettek..de törjétek rajta a fejetek,ha sok szabadidőtök van!
Reply With Quote
  #74  
Old 03-07-2006, 09:16
Ink@ Ink@ is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár-Erdély
Posts: 18
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Artúr
Fegya ötlete tetszik. Az előző heti eladott nyersi átlagára elég stabil árat adna a drágakőnek, kivédené a spekulatív hatásokat. A drágakőbányának nem kell, feltétlenül több pénzt hoznia mint a kőbányának a drágakő előnye az azonnali pénzszerzés (piaci belépő nélkül).
Ez megér annyit hogy kicsit olcsóbban adom mint a követ. Szerintem.
Van amelyik csoportban ez nem jó ötlet. Az alsó csoportokban a nyersik átlagára nagyon közelít a nullához, és nem volna jó a kezdőket megfosztani ettől a stabil bevételtől, amit így a drágakővek jelentenek.
Más csoportokban elfogadhatóbb az ötlet.
__________________
Én inka vagyok, a társam meg még inkább




This is our only life - Don`t worry, be happy
Reply With Quote
  #75  
Old 03-07-2006, 13:36
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Ink@
Van amelyik csoportban ez nem jó ötlet. Az alsó csoportokban a nyersik átlagára nagyon közelít a nullához, és nem volna jó a kezdőket megfosztani ettől a stabil bevételtől, amit így a drágakővek jelentenek.
Más csoportokban elfogadhatóbb az ötlet.
olyan alsóbb csoportokra gondolsz remélem amikben nagy a létszám. merthogy azokban tényleg az. tudok olyan csoportot ahol a rúnátől is ki lehet feküdni árban... meg ötödik szinten a legtöbb csoportban a kőnek magasabb ára van jócskán a drágakőnél is meg a többinél is. szóval ott is működhet szerintem.
Reply With Quote
  #76  
Old 03-24-2006, 11:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Davalon
még mindig az aranybánya az, ami leginkább áthidalja ezt a problémát, és a legegyszerűbb megoldás, nem? Egyszerűen az aranybányák termelése megjelenik az ország vagyonában, és nincs szükség ilyen piaci számítgatásokra. Vélemény? Ha abszolút ragaszkodtok a drágakőhöz, akkor többet nem hangoztatom
A drágakő lényege eredetileg az volt, hogy aki itt van sűrűn, az tudjon vele játszadozni, figyelve az árfolyamot, és akkor adja el, amikor az szerinte a legjobb. A lebontások miatt az ár általában 100 körül van szinte mindenhol, úgyhogy ez az ingadozás kikerült belőle sajna. Ettől függetlenül ennyire lebutítani nem kellene, hogy azonnal megkapja a pénzt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #77  
Old 03-24-2006, 11:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by drhb
Ezért szerintem annyi változtatás kéne, hogy a mostani 100 helyett 1500 lenne a maximum, így is növekednének néhány helyen a nyersanyag árak, de nem a annyira. Az más kérdés, hogy a kereskedő személyiség értelmét vesztené.
Azt ne felejtsük el, hogy MAXIMUM árról beszélünk. Minél többen adnak el, annál lejjebb megy a felvásárlási ár, függetlenül a maximum ártól. Hiába 6000 arany (vagy akármennyi) a maximum ára, ha éppen 1 aranyért lehet eladni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #78  
Old 03-24-2006, 11:56
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Ati
Azt ne felejtsük el, hogy MAXIMUM árról beszélünk. Minél többen adnak el, annál lejjebb megy a felvásárlási ár, függetlenül a maximum ártól. Hiába 6000 arany (vagy akármennyi) a maximum ára, ha éppen 1 aranyért lehet eladni.
az tény. de ha nagyobb intervallumban tud változni, akkor többet is lehet vele keresni:) ami nem utolsó szempont:)
Reply With Quote
  #79  
Old 03-24-2006, 12:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by director
az tény. de ha nagyobb intervallumban tud változni, akkor többet is lehet vele keresni ami nem utolsó szempont
Minél többen akarnak vele többet keresni, annál lejjebb megy az ára, a bank annál stabilabb és főleg magasabb bevételi forrás lesz. Úgyhogy nem hiszem, hogy ez ütné a bankot bármilyen szinten is (hacsak nem irreálisan magas a maximális ár, és ténylegesen el is éri azt, de ezt nyilván nem kellene).
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #80  
Old 03-24-2006, 12:07
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Ati
Minél többen akarnak vele többet keresni, annál lejjebb megy az ára, a bank annál stabilabb és főleg magasabb bevételi forrás lesz. Úgyhogy nem hiszem, hogy ez ütné a bankot bármilyen szinten is (hacsak nem irreálisan magas a maximális ár, és ténylegesen el is éri azt, de ezt nyilván nem kellene).
tényleg nem üti a bankot semmiképpen.. ezért nincs is sok értelme a drágakőnek normál játékban:)
igazából be kéne vezetni a short-ot (=először eladsz, aztán veszel), mint a tőzsdén.. úgy már nem lenne olyan egyhangú a dolog:)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Drágakő eladásakor a teljes bevétel kiirása Kutyuleee Megvalósult javaslatok 25 01-17-2008 05:23
A drágakő kérdése cater Általános beszélgetés Hódítós témákban 34 09-02-2007 14:48
Drágakő ára! Rém Általános beszélgetés Hódítós témákban 50 03-21-2007 16:08
Hétvégi játék avagy mi változott a 2000es drágakő árak miatt. elod1900 Stratégia & Tippek 6 05-20-2006 11:06
Drágakő, vagy Mithril? Avagy kinek melyik teccene jobban, mint név? Senki Elvetett javaslatok 2 04-29-2006 01:45


All times are GMT +1. The time now is 12:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu