Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Általános beszélgetések

Általános beszélgetések Általános beszélgetések a MUD-ról

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-08-2009, 11:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Hangos gondolkodás a bővítésekről

A MUD indulása egy nagyon jó hangulatú tesztelői csapattal vette kezdetét, akikkel (ezt Ti is visszaolvashatjátok) remek hangulatban és igen eredményesen haladtunk a játék hibáinak kijavítása, és a kezdeti területek+küldetések beüzemelése idején.

Aztán jött az éles indulás, és valahogy minden megváltozott.

Hirtelen két dologról kezdett el szólni a játék:

1, essünk minél jobban egymásnak valóéletbeli vélt vagy valós sérelmek miatt, akár törvénytelen eszközök használata árán is.

2, atyaég, valaki megelőz engem, gyorsan vegyük el a kedvüket, nehogy ne én legyek a legerősebb karakter.

Ez nem egy verseny. Nem arról szól a játék, hogy ki a legerősebb karakter. Karakter-toplista sincs, pont ezért. Arról szól, hogy játssz, és jólérezd magad.

A kettő együtt.

Nem az, ami most a cseten zajlik: látszólag napi 24 órás játékra kötelezett emberek (mintha pisztolyt tartanának a fejükhöz, hogy márpedig muszáj játszani), akiknek ugyan semmi se jó, de muszáj mégtöbb pontot gyűjteni különben leelőznek. Ha valaki látszólag felzárkózik, ugyanazzal a módszerrel, amivel az adott illető, akkor gyorsan szóljuk le, bármiáron.

Tudom, hogy ez egy játék, és itt normális dolog, ha valaki gyerekes. De ezt a játékban éljük ki, ne egymással szemben!

Az éles indulás óta gyakorlatilag senkitől semmi visszajelzés nem érkezik. Ez nem igaz, mert 2 ember is részt vesz a fórumon, Attila(: és Serg, nekik ezt külön köszönöm! De ezen kívül semmi. (Privát üzenetekig még nem jutottam, ott is van Ex-től egy konstruktív levél.) Ha "gonosz módon" megszólalok a cseten, a mindennapos, igen látványos szenvedések közepette, akkor én vagyok leszólva, hogy nem hozzám beszéltek...

Ez így nem működik.

A fenti 2(-3) embert leszámítva semmi pozitív hozzáállást nem látok a részetekről, és így a fejlesztési, bővítési motiváltság a nullához közelít.

Ha szeretnétek, hogy a játék bővítése olyan irányba folytatódjon, amibe Nektek is beleszólásotok van, akkor változtatni kell. Először is azzal, hogy észreveszitek, hogy a cseten a gyerekes beszólások egyetlen célja, hogy nehogy megelőzzetek vagy beérjetek bizonyos karaktereket, mert akkor húúú, biztosan világvége lesz. Ezen túl, ennél sokkal fontosabb, hogy elkezdjünk kommunikálni. Itt a fórumon. És ha hozzá merek valamihez szólni, akkor azt nem úgy lereagálni, hogy nekem ehhez meg mi közöm?

Ha látom, hogy van érdeklődés, és nem csak egymás marása van terítéken, akkor nekem is sokkal nagyobb késztetésem lesz a bővítésre, fejlesztésre.

Ezt a felvetést teljesen publikusra szántam, nyugodtan jöhetnek az ezzel kapcsolatos reakciók is ide. Valamint ha Ti is úgy gondoljátok, hogy szeretnétek beleszólni a bővítés menetébe, akkor más témákkal a megfelelő fórumokon. (Légyszi ne a cseten, mert nem olvasok heti 7 nap, napi 24 órában 1 közös csetet, 5 kláncsetet, és ki tudja hány csapatcsetet!)

Köszönöm a figyelmet.
__________________
Hódító * Queosia
The Following 4 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 10-08-2009, 11:58
rumec rumec is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 29
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Ez az üzenet kifejezetten tetszett a következő fórumozóknak: Rumec
  #3  
Old 10-08-2009, 15:26
Perzsaszőnyeg Perzsaszőnyeg is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Erdély
Posts: 60
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Teljesen igazad van Attila!
  #4  
Old 10-08-2009, 15:39
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha látom, hogy van érdeklődés, és nem csak egymás marása van terítéken, akkor nekem is sokkal nagyobb késztetésem lesz a bővítésre, fejlesztésre.
Ezt kiemelném, mert nekem is sikerült megtapasztalnom, így megerősíteném.

És közös érdek -gondolom én-, hogy egyre előrébb menjen a MUD...


Viszont az egészre ránézve én ott látok problémát, hogy a nagy karaktereknek egy csomó mindene lehet már. Új küldetések, tárgyak, stb., míg egy kis karakternél ezeket meg kell szerezni. Ezért a kis karakter is hajt, és mivel nem tudja, hol van az a szint, ahol ezt és ezt eléri, ezért azt mondja, hogy "Nekem bizony őt kell beérnem." Talán nem igaz (hisz már egy ideje nem játszom, nem olvasom a chatet, nem tudom mi folyik ott pontosan, csak abból látom ezt, amit Ati leírt), de biztos, hogy egy jó irányvonal lenne, ha érdekességek kerülnének be. Nem feltétlen egy-egy küldetés, ami jó 1-2 napig. Hanem olyan dolgok, amik nagyon sokáig visszahozzák a kedvét a játékosnak...Pl.: Ilyen lenne a fő történeti szál, csak sajnos "nincs kész"...Ilyen lenne, ha minden szinten lenne 2-3 fegyver, és több fajta védelmi cucc is. Rengeteg mob, stb. De ez már nem is ennek a topicnak a részét kéne képezze, hanem a "Hogy tegyük érdekesebbé a MUD-ot?" topicé...Úgyhogy nem is folytatnám.
  #5  
Old 10-08-2009, 16:29
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Sziasztok!



Én a bővítésekkel kapcsolatban olyan ötlettel állnék elő hogy fegyver vért kovácsolás.
Az a gondolatom támadt, hogy jó lenne ha a kovácsolós karakterek bizonyos pluszokat kovácsolhatnának a már meglévő fegyverekhez. Ezeknek a pluszoknak a mértéke attól függhetne, hogy amióta a kovácsolást tanulta mennyi szintet lépett. Pl 3. szinten tanult kovácsolni, 4. szinten már + 1 et kovácsolhatna a sebzésbe, vagy a vért védőjébe, és 2 szintenként nőne a plusz, idő és anyagráfordítással. És esetleg tárgyi feltételekkel lehetne alkalmazni. Pl hozzákovácsol egy kristályt, és akkor a mágiavédelem lehet + os. Ha aranyrögöt akkor a támadás... A meglévő pluszokat viszont elveszítené a fegyver ... Így nem lehetne kombinálni és túl durvítani. Viszont jó lenne ha a piacon árulva megmaradna és láthatóvá válna, meg nevet lehetne adni neki. Pl "XY elf kardja" Remélem tetszik az ötletem. Lenne még pár
The Following User Says Thank You to Arty For This Useful Post:
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu