Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #901  
Old 06-23-2007, 17:05
Stoky(Gárdi) NEXUS Stoky(Gárdi) NEXUS is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Gárdony
Posts: 796
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

a földleadást ugy kéne büntetni hogy vkinek x ideig tilos tekipiacra lépni
__________________
NewGárdony (#200400)
Sponsored Links
  #902  
Old 06-23-2007, 17:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
finomabb azaz kifinomultabb... így értettem...
és nem úgy hogy rakjunk rá majonézt...
Most nem keresem vissza, de a mostani konkrét eset kapcsán azzal érveltél az áthelyezés ellen, hogy dehát még figyelmeztetése se volt.

Az, amiért figyelmeztetés jár, és a jksz nem ugyanaz a kategória.
__________________
Hódító * Queosia
  #903  
Old 06-23-2007, 17:18
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most nem keresem vissza, de a mostani konkrét eset kapcsán azzal érveltél az áthelyezés ellen, hogy dehát még figyelmeztetése se volt.

Az, amiért figyelmeztetés jár, és a jksz nem ugyanaz a kategória.
Ati nem várom, hogy visszakeresd, de én ilyet nehezen hiszem hogy írtam.
Ha megtörtént akkor se így gondoltam ,szerintem az összes írásomból jól kitünik, hogy miről, és mi mellett és mi ellen beszélek.
Még 1x én ilyet nagy valószínűséggel, hogy nem írtam, arról viszont írtam, a megoldást keresve, hogy esetleg kapjanak a terhelő bizonyítékok vmilyen formában nyílvánosságot , hogy egy ügy se kelltsen ekkora visszhangot ezek után... Ha nyilvánvaló hogy csaltak.
Ja és ha visszakeresnéd pont, hogy ellene voltam mondván ne legalizáljuk 1 alkalomra se a csalást
__________________
LotR
  #904  
Old 06-23-2007, 17:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Azt hiszem lassan ideje, hogy egy hivatalos álláspontot is leírjak a jksz kapcsán.

Kezdem azzal, hogy sokak kérése ellenére NEM tervezek semmiféle enyhítést a szabálytalanságok elbírálása tekintetében. Nem fog figyelmeztetést kapni senki az első szabályszegésre, nem fog a másodikra egy nagyobb ejnye-bejnyét kapni, nem fog a harmadikra mégnagyobbat kapni, és nem csak a negyedikre fog átkerülni. Biztos vagyok benne, hogy sokaknak nagyon tetszene, hogy teljesen legálisan meg lehet szegni a szabályokat X alkalommal minden komolyabb retorzió nélkül, de ilyen irányba nem fog a Hódító elmenni.

Ezek után pedig örülök, hogy ilyen témák kerülnek mostanában terítékre, hiszen ez három dolgot jelent:
  1. Jelen pillanatban nincs olyan komolyabb téma, amit érinteni kellene (jelenleg hasonló kaliberű témának veszek még két másikat: az 1/A aktuális játékosszokásaihoz való igazítását; valamint a szabadságolás egységesítését, most, hogy végre ehhez adottak az erőforrások).
  2. Többen úgy gondolják, hogy mindenáron előre akarnak haladni, és megmutatni, hogy ők a legjobbak, bármiáron. Ez bár elég rosszul hangzik, valahol nyilván jóleső érzés, még ha a használt módszerekkel nem is értek egyet.
  3. Úgy tűnik, hogy Nektek is fontos cél, hogy minél inkább szabályos keretek között játsszon mindenki. Ez még az előzőnél is nagyobb jóleső érzés.
Éppen ezért ezt a témát is kiemelten kezelem, és a következő nagy módosításnál kiemelt helyen szerepel majd. Ez a téma nagyon összetett, és sok esetben olyan tényezők is alkotják, amik nem publikusak, ezért talán a többi témánál kevesebb részlete napvilágot fog kapni a részemről.

Sokan érdeklődnek időpontok után. Mi mikor várható. Semmivel kapcsolatban nem mondok időpontot. A legnagyobb szoftvercégek is sok esetben elcsúsznak a meghirdetett időpontoktól, ezért igérgetni teljesen felesleges bármit is.

Ami biztos, hogy a jelenleg folyamatban levő módosítások néhány héten belül lezárulnak, ezután veszi kezdetét egy nagyobb bővítés, ami az ilyen irányú módosításokat is tartalmazni fogja. Sok olyat, ami itt fórumon, publikusan is elhangzott, sok olyat, ami esetleg még el fog hangzani, és sok olyat, ami sem addig, sem azután nem lesz publikus.

A szabályszegések elbírálása azonban addig is megtörténik, és addig is várhatóak emiatt anarchista csoportba helyezések, senki ne gondolja azt, hogy akkor most még egy ideig szabadon szegheti meg a szabályokat.

Tisztában vagyok vele, hogy sokan prioritásnak érzik, hogy a szabályszegéseket olyan módon előzzük meg, hogy azok meg se történhessenek, hiszen ez egy kényelmes módja annak, hogy bármit lehessen tenni, függetlenül a szabályokban foglaltaktól. Én azonban nem érzem ezt ekkora prioritásnak, ezért ha valaki a normál csoportban szeretné tartani az országát, nem szeretne anarchista csoportba kerülni, akkor továbbra is csak egyetlen dolgot tudok neki javasolni: tartsa be a szabályokat. Ne arra várjon, hogy olyan körülmények legyenek, ahol még elolvasni se kell a szabályokat. Vicces lenne az életben is, ha a boltban nem lehetne kést kapni, csak azért, mert azzal lehet ölni is.

A szabályok betartása továbbra is kötelező.

Köszönöm a figyelmet.
__________________
Hódító * Queosia
  #905  
Old 06-23-2007, 17:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Még 1x én ilyet nagy valószínűséggel, hogy nem írtam, arról viszont írtam, a megoldást keresve, hogy esetleg kapjanak a terhelő bizonyítékok vmilyen formában nyílvánosságot , hogy egy ügy se kelltsen ekkora visszhangot ezek után... Ha nyilvánvaló hogy csaltak.
Egy súgó idézettel válaszolnék:

"Kaphatok-e részletes magyarázatot az áthelyezésemet illetően? Látni akarom a bizonyítékokat!
[...]
Pontos bizonyítékokat nem áll módunkban adni, tekintettel a rendszer működési elvére, és arra, hogy ez a rendszer a jövőben se legyen kijátszható ezen információk ismeretében."

Ezt a kitételt regisztrációkor is elolvastad, és elfogadtad, így tisztában kell azzal lenned, hogy nem fogsz semmi bizonyítékot kapni. Se most, se később. Ezügyben sem fog változás történni.
__________________
Hódító * Queosia
  #906  
Old 06-23-2007, 17:50
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy súgó idézettel válaszolnék:

"Kaphatok-e részletes magyarázatot az áthelyezésemet illetően? Látni akarom a bizonyítékokat!
[...]
Pontos bizonyítékokat nem áll módunkban adni, tekintettel a rendszer működési elvére, és arra, hogy ez a rendszer a jövőben se legyen kijátszható ezen információk ismeretében."

Ezt a kitételt regisztrációkor is elolvastad, és elfogadtad, így tisztában kell azzal lenned, hogy nem fogsz semmi bizonyítékot kapni. Se most, se később. Ezügyben sem fog változás történni.
Ezzel akkoris és most is tisztában vagyok...
De mikor azt írod Játékon kívüli Szövetség ,vagy egyéb, ezt ki lehetne fejteni bővebben, hogy ki és mit tett , mikor tette pontosan , amikor ezt kimerítette...
Ha ez is abba a kategóriába esik amely miatt esetleg kiismerhetővé válik a rendszer akkor jó.

Ettől függetlenül örülök az állásfoglalásnak!
__________________
LotR
  #907  
Old 06-23-2007, 17:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Ezzel akkoris és most is tisztában vagyok...
De mikor azt írod Játékon kívüli Szövetség ,vagy egyéb, ezt ki lehetne fejteni bővebben, hogy ki és mit tett , mikor tette pontosan , amikor ezt kimerítette...
Ha ez is abba a kategóriába esik amely miatt esetleg kiismerhetővé válik a rendszer akkor jó.
Az elbírálás kritériumai sok esetben nem publikusak.
__________________
Hódító * Queosia
  #908  
Old 06-23-2007, 19:19
#Lopakodó#
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Azért Ati kiváncsi lettem volna a tekikopási határral kapcsolatos gondolatodra:-)
Vissza olvastam de azzal kapcsolatban nem láttam semmit....
Vagy vak vagyok esetleg?:-)))))
  #909  
Old 06-23-2007, 19:57
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Nekem ez tetszik a legjobban
Ahol teki van, ott kopjon. 1-399 heki között kopjon 1%, azt jóvan. Aki meg alacsony hekin akar tartalékot gyűjteni, az olykor lépjen be, és tegye piacra...
nekem is ez a szimpi
  #910  
Old 06-23-2007, 20:05
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Éppen ezért ezt a témát is kiemelten kezelem, és a következő nagy módosításnál kiemelt helyen szerepel majd.
Kis reménysugár
Köszi

Last edited by Arrakis; 06-23-2007 at 20:09..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu