Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #891  
Old 06-23-2007, 14:25
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Lyra View Post
Miért kell ezt tól lihegni? 20 toli azt lefele mindenkit bepróbálsz... Tuti egy förldelni fog. Nuku jksz meg egyebek. Taktika. Aki meg ledumálja és bedől, az meg hadd hulljon. Sztem. A tévedés jogát most nem tartom fenn...
Ha nem tartod fennt, akko reagálok
Azé kell tul lihegni, mert adott egy szabály, ami ráhuzható olyan esetekre ahol senki nem árt ugy senkinek és mégis szabály ellenes és ezt 200-on elég sokan elkövetik.
Azt mondod hulljon a férgese, de kérdem én hogy ki hullik az összes férges, mert Arra is utalt rá hogy tuti hogy nem! Ha pedig van ami megmarad azt nagyon keményen tovább rohasztja a környékét, és erre nincs szükség.
Mégpedig akkor vmit ki kellene találni, és a valódi férgese ennél ugyis komolyab szabálytalanságokat fog elkövetni ,és ki is fog hulni egyértelmü esetekben, aki meg nem az megérdemli h ha tisztán játszik játszon..

Én értem h egy újabb izgalmas taktikai elem esik így ki a játékból, de szerintem mivel ezt már mindenki ismeri ,nem lenne akkora baj az elvesztése, ha pedig mindenki ,aki akarja le tud jutni 199-re, akkor mér zavar titeket az h ne kelljen lejutni oda.
Mert a mi problémánk, h a játékba már 200-on is olyan országok tudjanak elindulni felfelé, aki megharcoltak , megfizettek a földjükért!
__________________
LotR
Sponsored Links
  #892  
Old 06-23-2007, 14:42
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Nekem az lenne a jó ,ha 299 hekinél se kopna a teki!
Akkor tuti nem lenne jksz ,mert az emberek felütnének
Amúgy meg ilyen alacsony hekin kevesebb vizet zavarnak az ilyen orik ,mint magasabb hekin a hasonló tulajdonságúak.
Szóval ,hogy 199 heki vagy 200 hát...
  #893  
Old 06-23-2007, 15:53
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Lehet mazoista vagyok, de én inkább javasolnám h kopjon a teki 200 alatt is
Ezzel gondolom nem leszek népszerű, de számomra ez élethűbb.
Nekem ez tetszik a legjobban
Ahol teki van, ott kopjon. 1-399 heki között kopjon 1%, azt jóvan. Aki meg alacsony hekin akar tartalékot gyűjteni, az olykor lépjen be, és tegye piacra...
  #894  
Old 06-23-2007, 15:55
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Nekem ez tetszik a legjobban
Ahol teki van, ott kopjon. 1-399 heki között kopjon 1%, azt jóvan. Aki meg alacsony hekin akar tartalékot gyűjteni, az olykor lépjen be, és tegye piacra...
Támogatom .. de akkor ugyanilyen mértékben nőjön a heki/tekikops függvénye
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #895  
Old 06-23-2007, 16:23
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Sajnos probléma...
...
...
De a csalás még csalás marad, amely lehet később tovább burjánzik és a játékos nem tudja hol a határ, és ezt az ártatlan csalásnak köszönhetően indul el a lejtőn..
Egyet kell értenem. Tudom; mert olvastam, hogy itt azokat akik még csak pár hónapja játszanak, le szokták hurrogni azok akik a Hód nagy öregjei és saját tisztességtelen viselkedésüket azzal szokták indokolni, hogy más is ezt csinálja...
nem ártunk vele senkinek...
Ám azt az egyszerű tényt nem veszik figyelembe,hogy lekésni a vonatot 1 vagy 50 perccel ugyanaz.
Jómagam nem csaltam és nem is fogok sem ebben a játékban sem az élet más területén és mindenkit aki csak úgy képes egy játékban nyerni, hogy jogosulatlan előnyökhöz próbál jutni sajnálok...
  #896  
Old 06-23-2007, 16:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Ám azt az egyszerű tényt nem veszik figyelembe,hogy lekésni a vonatot 1 vagy 50 perccel ugyanaz.
Jómagam nem csaltam és nem is fogok sem ebben a játékban sem az élet más területén és mindenkit aki csak úgy képes egy játékban nyerni, hogy jogosulatlan előnyökhöz próbál jutni sajnálok...
Ezt mire mondod? Akit idéztél, LotR, pont azt javasolta, hogy az 1 perces vonatlekésést még nézzük el. A mostani konkrét eset kapcsán én ezt úgy értelmezem, hogy a 40 perceset is nézzük már el, ha az 50-et nem is.

Én ettől határozottan elzárkózom, ha elment a vonat, akkor elment, az 1 perces késés is késés volt.

Különösen ha figyelembevesszük, hogy senki nincs megfosztva a játéktól, szinte a legnagyobb csalás után is tovább játszhat; igaz olyan helyen, ahol mások is hasonlóan játszanak, mint ő.

Éppen ezért továbbra is teljes mértékben ellenzem, hogy az ilyen jellegű szabályszegések között mértékbeli különbségeket tegyünk.

Ennek ellenkezőjéről meggyőzni se fogtok tudni.

Aki csak egy picit szeretne csalni, mert azért még nem kap büntetést, az rossz játékban van.
__________________
Hódító * Queosia
  #897  
Old 06-23-2007, 16:52
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
....
Aki csak egy picit szeretne csalni, mert azért még nem kap büntetést, az rossz játékban van.
Na erre utaltam az imént...
  #898  
Old 06-23-2007, 16:54
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt mire mondod? Akit idéztél, LotR, pont azt javasolta, hogy az 1 perces vonatlekésést még nézzük el. A mostani konkrét eset kapcsán én ezt úgy értelmezem, hogy a 40 perceset is nézzük már el, ha az 50-et nem is.

Én ettől határozottan elzárkózom, ha elment a vonat, akkor elment, az 1 perces késés is késés volt.

Különösen ha figyelembevesszük, hogy senki nincs megfosztva a játéktól, szinte a legnagyobb csalás után is tovább játszhat; igaz olyan helyen, ahol mások is hasonlóan játszanak, mint ő.

Éppen ezért továbbra is teljes mértékben ellenzem, hogy az ilyen jellegű szabályszegések között mértékbeli különbségeket tegyünk.

Ennek ellenkezőjéről meggyőzni se fogtok tudni.

Aki csak egy picit szeretne csalni, mert azért még nem kap büntetést, az rossz játékban van.
Nem . Ati ezaz amikor kiforgatják az ember szavát!
Nem mondom hogy nézzük el! Sosem mondanám, hogy hunjunk szemet a szabálytalanság felett.
Én azt mondom az 1 perc és az 50 perc között van jó sok perc különbség, és ha van rá mód a kaller, kalauz se indítja el ha látja h rohannak a vonathoz...
Lehet elég burkolt voltam...
A lényeg ,én azt mondom ne essen egy ugyanazon bírálat alá az aki 1 percet késik mint az aki 50et..
Ahogy Tuvalu is vhogy így fogalmazta kicsit irónikus ha kenyér lopásért akasztanak fel egy sorozat gyilkost...- ez a gondolat sokat sejtető még sok más dologra is..
Mert spec így az 50-et késő sokkal jobban jár (mindjárt jön a következő vonat)
Lehet nagyon elvont vok és csak én értem mit írtam akkor sorry.

De megértem h a szablyszegések efajta megkülönböztetése, lehet több problémát rejtene magába mint a jelenlegi... esetleg több terhet.
Viszont ha ez így is van erre való tekintettel, mégiscsak másik irányból tenni kéne valamit azonkívül, h megpróbálunk elrettenteni, és bízni a játékosok lelkiismeretében... Én megpróbáltam, volt szövim akiről hírből mindenki tudta , hogy nem játszik tisztán, bevettem a szövetségbe, azzal a feltétellel hogy itt nem csalhat, abba a csoportba amelyikben épp vagyunk semmi szabálytalanságot nem tűrök, ment is a dolog, de mikor jöttek a nehézségek, egy idő után nem bírta ki... Így szétment a szövetség...
Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, h csalók mindig is lesznek, és az ártatlnok, becsületes játékosok védelmében is kötelességünk lenne az olyan szabályok finomítása, kidolgozása, amely segíti a becsületes játékosok védelmét a csalókkal szemben és gátolja a csalókat.
Tehát Arra javaslata is valami ilyesmit célzott, meg hamár csalnak és nem repülhet minden csaló, akkor gátoljuk meg máshogy őke a csalásba...
__________________
LotR

Last edited by LotR; 06-23-2007 at 16:57..
  #899  
Old 06-23-2007, 17:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Nem . Ati ezaz amikor kiforgatják az ember szavát!
Szerintem ebben semmi kiforgatás nincs:

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
A gondolatom lényege az akart lenni, hogy kellene valami a mostaninál (ha van) finomabb súlyozást bevezetni, a szabálytalanságokat illetően.
__________________
Hódító * Queosia
  #900  
Old 06-23-2007, 17:03
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem ebben semmi kiforgatás nincs:
finomabb azaz kifinomultabb... így értettem...
és nem úgy hogy rakjunk rá majonézt...
__________________
LotR
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu