Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 08-17-2007, 00:05
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by webesc View Post
Egyébként az időutazás nem a gyorsaságon alapul,
hanem a tér görbítéséből.
Ezeket hol tanítják? Látom itt rajtam kívül mindenki atomfizikus

Ati meg csak műveli, közben azt se tudja hogy működik

Mondjuk elég érdekes dolog, hogy 2tudós mond valamit, és lehozzák. Persze részletek nélkül, mert azt az átlagolvasó úgyse érti meg. De ha más tudósok elismerik, hogy így van, akkor mi is elkezdhetünk hinni a dologban.
Annyi kiderült, hogy valami mást vizsgáltak, amikor észrevették ezt, tehát még ha igaz is valószínűleg gyakorlati haszna úgyse lesz.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 08-17-2007, 05:41
FJORD FJORD is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Budapest
Posts: 174
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Atival értek egyet. Attól még hogy a fény elöbb ér oda mint te az idő utazás. Legfeljebb ha te nem rakétahajtómű sebbeségével hanem fénysebbeséggel utaztál akkor hamarabb értél oda. Ez azért jó, mart ha nyaralni mész a marsra, akkor pár hónappal többet lehetsz ott. Szerintem a fénysebességnek semmi köze az időutazáshoz. az csak egy nagyon gyorsfajta utazási mod lenne térben, nem pedig időben.
A legkönnyebb úgy elképzelni, hogy összehasonlítod a hang sebességgel. Azt ráadásul könnyebb elképzelni, sőt akár láthatod is. megy a repcsi, elhúz elötted semmi zaj csak a burkolat keltette légáramlat, majd pár másodperc mulva beszakad a dobhártyád. . A repcsi leelözte a hangot, de térben és nem időben.
Most ugyanezt elképzeled mondjuk egy fénysebeséggel közlekedő autóval(tudom nem reális, de reggel van). Mész este haza a kocsmából. most mivan ha átakarsz menni este az uton? Körbenézel nem jön világító autó, oké mehetsz, és átmész.
DE ha fénysebeséggel megy az autó illetve gyorsabban akkor ciki. Körülnézel, nem jön semmi, nincs autolámpafény, elindulsz és aztán paff. A jelenben elütött az auto. Aztán megérkezik a fénye is és látod, hogy a kezedben lévő sörös üveg eltört. És jól elküldöd a francba aki feltalálta a fénysebeséggel való utazást.

Az időutazást én valahogy térben és dimenziókban tudnám elképzelni, mert az baromi zavaró lehet, hogy ha többször visszamegyek akkor 4-5 sajátmagammal találkozom. Holott 1 is sok

Szerintem a fénysebesség eléréséhez és pláne az időutazáshoz is többszáz évre van még szükség.
Reply With Quote
  #63  
Old 08-17-2007, 08:33
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by FJORD View Post
Szerintem a fénysebesség eléréséhez és pláne az időutazáshoz is többszáz évre van még szükség.
Ez így igaz..
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #64  
Old 08-17-2007, 09:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
őőő a kvantum alagutnak, pont a térgörbitéshez lehet köze sztem...

amúgy a teleportálásra és időutazásra sok ember képes, csak kell egy "kevéske" (egyéntől függő mennyiségü) alkohol, és erre alkalmas helyszín. amikor a körülmények elérik a határértékeket, akkor megtöröd a téridő kontinumot és bekövetkezik az ugrás, ami hatására órákkal késöbb, egy másik helyen leled magad. ismerek olyat aki több mint 200km-et tett meg egy ilyen ugrással (az egyetlen gond csak az volt, hogy rövidebbre tervezte a fizika törvényeivel szemben álló tevékenységét).
Ez nem idő-, hanem tér-utazásnak tűnik nekem így leírás alapján.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #65  
Old 03-19-2008, 21:22
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Jujj, most találtam ezt a témát és hozzászólok.
Van egy bizonyos részecske, amit ha jól rémlik müonnak hívnak. Ez a felső légrétegben keletkezik, és a másodperc tört része alatt "megsemmisül", amennyi idő alatt fénysebeséggel csak egy bizonyos kis távolságot tehetne meg (nem biztos, de valami 100km-re emlékszem...lehet,h több), ennek ellenére a földfelszínen is lehet ilyenekkel találkozni, ami csak úgy lehetséges, hogy ha lassabban halad az idő, az "élete alatt". És ha lassabban halad az idő, akkor már az is időutazást tett, mert a mondjuk 5mp-es útjából 0,02mp-est csinált, igaz csak a saját maga számára.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #66  
Old 03-19-2008, 21:53
Puppi's Avatar
Puppi Puppi is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nagyvarad"Groswardein"
Posts: 215
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
A fénysebesség se lessz meg sztem 100 év alatt.
Semmi sem elkepzelhetetlen ha belegondolok parszaz evvel ezelott meg a foldet is laposnak tartottak,mas tudodosok szerint ha az emberiseg tortenelmeben nem lett volna a sotet kozepkor az emberiseg 500 evvel lenne fejletteb a mostani szintnel vagy mar parszaz eve kipusztult volna.Igazabol a tudomany az elmult 100 evben robbanasszeruen fejlodott es ez a fejlodes egyre gyorsabb utemben novekszik ki tudja lehet nem kell 100 ev hozza .de visszaterve ehez a temahoz nezzetek be ide
http://www.dfmk.hu/trektorbeam/cikke..._problema.html
__________________
Just Prime Noctis!!!
Reply With Quote
  #67  
Old 03-19-2008, 22:05
Puppi's Avatar
Puppi Puppi is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nagyvarad"Groswardein"
Posts: 215
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Üdv innen 2049-ből is.
Kobuki Kapcs ford nyitom az ablakot kuldj nekem fenypostaval kis vasarfiat
__________________
Just Prime Noctis!!!
Reply With Quote
  #68  
Old 03-19-2008, 23:15
Nogixer Nogixer is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 237
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Kishitűek vagytok, és nem nézitek azt a tényt, hogy minden valamire való fizikust a maga idejében hülyének, de minimum eretneknek tartott az akkori pór nép!
A "média" persze hogy felturbóz minden valamire való hírt, hiszen ő sem tudhatja melyik lesz a sorsfordító.
Csak az a biztos, hogy amiket Verne és társai (elődei) gondoltak, vagy alkottak az majdnem mind bejött! Azt a szén-arany dolgot sajnálom a legjobban hogy nem tudom megcsinyálni
Reply With Quote
  #69  
Old 03-20-2008, 00:08
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Jujj, most találtam ezt a témát és hozzászólok.
Van egy bizonyos részecske, amit ha jól rémlik müonnak hívnak. Ez a felső légrétegben keletkezik, és a másodperc tört része alatt "megsemmisül", amennyi idő alatt fénysebeséggel csak egy bizonyos kis távolságot tehetne meg (nem biztos, de valami 100km-re emlékszem...lehet,h több), ennek ellenére a földfelszínen is lehet ilyenekkel találkozni, ami csak úgy lehetséges, hogy ha lassabban halad az idő, az "élete alatt". És ha lassabban halad az idő, akkor már az is időutazást tett, mert a mondjuk 5mp-es útjából 0,02mp-est csinált, igaz csak a saját maga számára.
Ennek semmi köze az időutázáshoz... Ajánlom, hogy olasd el újra az eredeti forrást.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #70  
Old 03-20-2008, 00:16
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Nogixer View Post
Kishitűek vagytok, és nem nézitek azt a tényt, hogy minden valamire való fizikust a maga idejében hülyének, de minimum eretneknek tartott az akkori pór nép!
A "média" persze hogy felturbóz minden valamire való hírt, hiszen ő sem tudhatja melyik lesz a sorsfordító.
Csak az a biztos, hogy amiket Verne és társai (elődei) gondoltak, vagy alkottak az majdnem mind bejött! Azt a szén-arany dolgot sajnálom a legjobban hogy nem tudom megcsinyálni
Nem az ólom-arany dologra gondolsz? Mert azt meg tudják csinálni, csak olyan drága, hogy nem éri meg!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu