Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-27-2006, 17:17
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Néhány hónapja hódítózom, simán lehet kezdőnek nevezni, van/volt egy olyan gondom, hogy bár volt hely a barakokban, meg a kocsmában, mégis otthagyott méhány tucat emberem, ez mitől lehet?
Sponsored Links
  #2  
Old 01-27-2006, 18:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra
Néhány hónapja hódítózom, simán lehet kezdőnek nevezni, van/volt egy olyan gondom, hogy bár volt hely a barakokban, meg a kocsmában, mégis otthagyott méhány tucat emberem, ez mitől lehet?
Bocs, ha ez nagyon sablon válasz lesz, ez azért van, mert ez a sablon válasz.

-->

Az általad említett esetben az esemény mögött egy "infó" feliratot találsz, amire kattintva megtudhatod az egységek lefokozásának pontos okát. Ez a legtöbb esetben emberhiány, ahogyan ezt a súgóban is olvashatod. Amennyiben az ok más, úgy természetesen az "infó" feliratra kattintva a valós okot olvashatod el. Az eseménybe azért tettük bele ezt az azonnali súgóra hivatkozást, hogy minden esetben pontosan és azonnal tudd és lásd, hogy mi miért történt.

A könnyebbség kedvéért idézzük a vonatkozó súgó részleteket:

"Tolvajok/Varázslók/katonák elhagyták a sereget!

Országodban emberhiány volt, ezért nem működött minden épületed. A nem működő épületekben levő katonák/tolvajok ilyenkor visszaállnak rendes népnek, ezzel csökkentve a népessghiányt, megakadályozva, de legalábbis lelassítva országod helyzetének további romlását.

Nem szorosan ehhez a témakörhöz tartozik ugyan, de ne feledd, hogy ha támadsz seregeddel, akkor az országodtól távol levő seregeknek is folyamatosan fent kell tartani a helyet, azt nem teheted meg, hogy van 1000 helyed, kiküldesz támadni 1000 katonát, majd veszel még 1000 egységet védekezni. Ilyenkor a kinti katonák elsőbbséget élveznek, és minden esetben az otthon levő sereged fog elmenni."

Amennyiben VIP tag vagy, és arra számítottál, hogy a helyzatró emberhiány esetén is eladja az egységeket, akkor kérünk, hogy ismételten olvasd el a helytartó súgót figyelmesen, hogy a jövőben ugyanebbe a hibába ne ess bele, hiszen a súgó kitér arra, hogy emberhiány esetén ez nem fog bekövetkezni:

"Fontos, hogy ha az épületeid emberhiány miatt nem működnek, akkor a helytartó nem adja el az egységeket, hanem le lesznek fokozva, ezzel is enyhítve az emberhiányt!"

Ha VIP tag vagy, és nem emberhiány, hanem a férőhelyek hiánya miatt került a sereged lefokozásra, akkor is kérünk, hogy figyelmesen olvasd el a helytartó súgót, és a vonatkozó FAQ-t, hiszen a helytartó nem tesz olyat, amit normál esetben nem tudnál megtenni, ezért ne várd, hogy csodákat tegyen olyan helyzetben, amikor a seregek mindenképp elhagynák országodat. A vonatkozó súgó:

"Hiába van beállítva, hogy az el nem férő egységeket adja el a helytartó, nem teszi!

Ha a helytartót hagyod képezni, akkor nem fog túlképezni, hacsak ezt nem kéred. Ilyenkor is lehet olyan eset, hogy elmennek a katonák, ha valamilyen külső tényező megváltozik, pl kopik a tekercs.

Ha azonban az adott körben több katona jön be, mint elfér, akkor azokkal a katonákkal semmit nem tudsz csinálni, azok elmennek, helytartó nélkül is. A helytartó ilyenkor annyit csinál, hogy amennyiben van sima katonád, és az jön be, a körváltás előtt helyet csinál az újonnan érkező katonáknak, és a meglevő katonáidat adja el. Ha azonban sima katona jön be, és mondjuk csak elited van, akkor ezeket a magasabb értékű katonákat nem fogja kitenni piacra, hiszen ezzel országodat komoly veszélybe sodorná.

A helytartó nem tesz mást, mint körváltás előtt megpróbál arról gondoskodni, hogy a beérkező képzésnek legyen helye. Ha ez nem sikerül (nagyobb egységet nem álzod fel), akkor a frissen beérkező képzés még az adott körben elhagyja a sereget, ahogy ezt normál esetben is teszi ilyenkor. A helytartó tehát nem csinál többet, mint amit normálisan tudnál, csupán előre gondolkozva próbál helyet szorítani a beérkezőknek."
  #3  
Old 01-27-2006, 18:59
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Bocs, ha ez nagyon sablon válasz lesz, ez azért van, mert ez a sablon válasz.
Na látod, erre nem is gondoltam, annak idején elmentek katonák, akkor elolvastam az infót és mivel ott szépen le volt írva, hogy helyhiány az oka én ebbe bele is nyugodtam és azóta nem is néztem meg az említett infót.
Köszi a segítséget
Ennyivel is okosabb lettem
  #4  
Old 01-28-2006, 20:14
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Hát igen!:)

Néha tényleg érdemes egy jóval többet tudott megkérdezni! Én is kezdő vagyok kb. 2 hónapja játszom de a baráti társaság akiket magam köré gyűjtöttem! Nagyon sokat segítenek és ezt köszönöm nekik!
  #5  
Old 01-28-2006, 21:13
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

hol nyomulsz? semmi hátsószándék csak tudod rányokban sztem kevés értelmes ember van neten bármilyen játékban így hódítóban is!
  #6  
Old 01-28-2006, 21:36
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by MiKoR
hol nyomulsz? semmi hátsószándék csak tudod rányokban sztem kevés értelmes ember van neten bármilyen játékban így hódítóban is!
Őőő...ezt kinek címezted?
Még valami a seregekkel kapcsolatban...az, hogy milyen egységek mennek el(varázslók, katonák, tolvajok), az véletlenszerű, vagy van benne valamilyen szabályszerüség?
Nem velem fordult elő és nem tegnap történt, hogy az egyik orit otthagyta az összes varázsló, az okot mostmár értejük.
  #7  
Old 01-28-2006, 21:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra
az, hogy milyen egységek mennek el(varázslók, katonák, tolvajok), az véletlenszerű, vagy van benne valamilyen szabályszerüség?
Ha a barakkok nem működnek, akkor a katonák mennek el, ha a templomok nem működnek, akkor a varázslók, ha a kocsmák nem működnek, akkor a tolvajok. Az épületek fontossági sorrendje az Intézőben állítható. Ami feljebb van, az fontosabb.
  #8  
Old 01-28-2006, 22:07
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Dragonnak írtam amúgy!

Idevágó kérdés, hogy ha barakk probléma van, de van mindenféle harci egységből megvan határozva, hogy melyik megy el hamarabb ill. az arányok, hogy melyikből hány % megy el, ha vegyesen mennek?
  #9  
Old 01-28-2006, 22:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by MiKoR
Idevágó kérdés, hogy ha barakk probléma van, de van mindenféle harci egységből megvan határozva, hogy melyik megy el hamarabb ill. az arányok, hogy melyikből hány % megy el, ha vegyesen mennek?
" Ha valami miatt több a sereged, mint amennyi elfér barakkjaidban (például a támadáshoz többletkatonákat vettél a piacról, támadás közben beérkezett képzésed, barakkokat foglaltak, barakkokat bontottál, földrengés miatt összedőlt barakkod, a néped elégtelenkedik és gyújtott fel barakkot, lakáshelyzeti tudománytekercset loptak, ilyen tekercset adtál el, kopott ez a tekercsed, élőhalott vagy és támadáskor kaptál katonákat stb.), akkor a sereg egy része elhagyja országodat. Minden esetben először az otthon levő sereged távozik. Erre figyelj oda! Hiába veszel védőegységeket, miután kiküldted teljes seregedet támadni, azok el fogják országodat hagyni! Ha már nincs országodban katona, aki elhagyhatná a hadseregedet, akkor a támadásra (vagy segítségnyújtásra) kiküldött seregedből távoznak a katonák. A seregből távozás sorrendbe ugyanaz, mint az otthoni sereg esetében, vagyis először a sima katonák távoznak, ha továbbra sincs nekik elég hely, akkor a támadók, lovasok, védők, íjászok, majd legvégül az elitek. Ha a katonák nem férnek el, akkor egyetlen kör leforgása alatt sereged akkora létszámra csökken, amekkorának helye van!"
  #10  
Old 01-29-2006, 07:32
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Atinak válasz

Nos Ati én az 5/X-ben vagyogatok És gondolok az ottani emberkékre akiket te is ismersz!
Majom a ketrecben,Phoenix,Mike,Dropi,Tildi,Synkel,Toto,Bmw és a többiek
Jajj Tsunamit ki ne felejtsem!
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu