Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #291  
Old 02-25-2011, 09:22
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by idegenvezeto View Post
Persze, a jelenlegi állapotok szerint igen.
Amíg 1500 hekin egy gyújtás 12-15 házat tesz tönkre, vagy egy lopás maximum 4-5 millió aranyat visz el (20 bank mellett, ami területarányosan egy vicc), addig persze, hogy kevés kocsmás orkkal, egykocsmás óriással...stb. fogok szaladgálni. Ezeket a károkat nem egész egy nap alatt visszatermelem.
Ugyanez igaz a vihar okozta 80-100 fős kivándorlásra körönként.

Biztos vagyok benne, hogy ha ez a szám (lényegesen) magasabb lenne, akkor igenis meggondolná az a hadis, hogy megéri ennyire nyitva hagyni magát tolvaj, vagy varázsló fronton.
Ezzel nem feltétlenül azt mondom, hogy drasztikusan erősíteni kellene a tolvajok és varázslók hatékonyságán, de ha érdemben számolni kellene az általuk okozott károkkal, akkor egy "igazán jó hadis" is kénytelen lenne alkalmazkodni a helyzethez. Ezek után talán egy kezdő, nem eléggé kiélezett ország sem lenne 100%-ig esélytelen egy profibbal szemben, hanem mondjuk csak 90-ig.



Azért, mert most az új játékosok megtartásáról van szó. Ő pedig, ha szerencséje van és bekerül egy tapasztat szövetségbe, akkor maximum két héten belül (cca. 300 kör) fent van a topban, aztán meg 700 körig ülhet a seggén (persze lehet termelni, vagy akármi). Az nekik nem poén, mert nem feltétlenül látják még át a játékot annyira, hogy megértsék, ennek milyen haszna lehet hosszabb távon. Ez a része a játéknak, kis túlzással tamagocsinak tűnhet.



Bár penge bácsi valóban ezt írta, alapvetően kezdő országok három napos védelméről van szó, nem a szintlépés utániról.



Nem pont az a probléma, hogy a KisPistikék hagyják abba a játékot, még mielőtt akárcsak elkezdték volna? Szóval igenis érdemes lenne tisztában lenni az ő véleményükkel is.

Mielőtt nekem esnétek, hogy egy darab előremutató mondat nem volt a hsz.-emben, annyit kiemelnék, hogy amíg nem vagyunk tisztában a probléma okával (márpedig szerintem nem vagyunk), addig felesleges elkezdeni megoldásokat keresni.
UFF
Én konrétan 2-ből egybe felesként léptem fel 1 éve és 2 ben a szövim a klaszikus felállást csinálta 2 hadi 1 vari 1 toli , perzse nem túl célpontbarát taktika szerint játszotunk , részben ennek köszönhetem a közkedveltségemet
Szóval ha valaki tolizni akar vagy varizni az tud is csak nagyon oda kell figyelni kit mikor és stb......Tehát kivitelezhetó
Persze nehezebb mint egy gnómmal hadizni vagy valami hasonló kaliberű játékot játszani
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kalapácska For This Useful Post:
Sponsored Links
  #292  
Old 02-25-2011, 10:05
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Én konrétan 2-ből egybe felesként léptem fel 1 éve és 2 ben a szövim a klaszikus felállást csinálta 2 hadi 1 vari 1 toli , perzse nem túl célpontbarát taktika szerint játszotunk , részben ennek köszönhetem a közkedveltségemet
Szóval ha valaki tolizni akar vagy varizni az tud is csak nagyon oda kell figyelni kit mikor és stb......Tehát kivitelezhetó
Persze nehezebb mint egy gnómmal hadizni vagy valami hasonló kaliberű játékot játszani
Még 4 szemesként én is top1 helyről léptem X-ből. Hála szövijeimnek, és az aktivitásomnak.
Kipróbáltam érdeklődésképp a felest (illetve kis változatosság miatt), mert emlékeztem amikor kezdtem milyen jó volt. Meg hát 5. szint majd késöbb leszek gnóm..
Hát soha többet tolis orival.
Olyan mint a hulla. Bohóckodni lehet vele, de semmi több.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kubbi For This Useful Post:
  #293  
Old 02-25-2011, 10:28
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Még 4 szemesként én is top1 helyről léptem X-ből. Hála szövijeimnek, és az aktivitásomnak.
Kipróbáltam érdeklődésképp a felest (illetve kis változatosság miatt), mert emlékeztem amikor kezdtem milyen jó volt. Meg hát 5. szint majd késöbb leszek gnóm..
Hát soha többet tolis orival.
Olyan mint a hulla. Bohóckodni lehet vele, de semmi több.
Nem akarom offolni a topicot ezért nem írom le , hogyan is kell vele játszani a véleményem szerint
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Kalapácska For This Useful Post:
  #294  
Old 02-25-2011, 10:41
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Nem akarom offolni a topicot ezért nem írom le , hogyan is kell vele játszani a véleményem szerint
úgy, mint ahogy B-ben nyomod, hogy x napja kaptál három sereget földre? inkább ne írd le neki, szerintem
Reply With Quote
  #295  
Old 02-25-2011, 10:52
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

szerintem nem azért tolódik a hadi felé a játék mert a toli-vari olyan gyenge lenne!egyzserűen az aktív rutinosabb játékosok jobban szeretnek hadizni.tolis-varis szövivel simán megborítható az ellen kis és nagy hekin egyaránt,ha ugyanazok a profik alkotják a toli-vari szövit akik a 4 hadis szövit.
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Killer For This Useful Post:
  #296  
Old 02-25-2011, 11:09
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Killer View Post
szerintem nem azért tolódik a hadi felé a játék mert a toli-vari olyan gyenge lenne!egyzserűen az aktív rutinosabb játékosok jobban szeretnek hadizni.tolis-varis szövivel simán megborítható az ellen kis és nagy hekin egyaránt,ha ugyanazok a profik alkotják a toli-vari szövit akik a 4 hadis szövit.
Ezzel nem értek egyet.
1. ha a hadik alattuk vannak, akkor esélyetelen a toli vari szövi.
ha felettük, akkor a hadi szövi feljebb tud menni. Míg a másiknak esetleg fedezni kell.
A tolis varis szövit mindig is szívesebben szedik le az alattuk levő szövik. És mivel csoportokban folyik a játék ez is befolyásoló. egy full hadi szövi kényelmesebben üt, kissebb az esélye a kísérésnek is. Míg a tolis szövinél ez se mondható el.
A morálról nem is beszélve. Ha valaki kap pár mészárt máris felkelti a csoport figyelmét, még több az esély hogy egy 3. fél leüti. Amit megint fedezhet vissza.
A hadiknál hamar bekapcsol az auto védelem, onnantól meg nincs mit tenni.

X-ben, -mert azt említettem egy óriás 2ork és én félelf voltunk.
4gnóm ellen a topért harcoltunk. A gnómok védték a bankárokat, számukra ideálisan alattunk voltak.
Éreztem hogy bármilyen más hadissal több kárt tudtam volna okozni. Az autovédelem nevetségesen hamar bekapcsolt, és addig se okozott semmi extra kárt bennük.
Igaz nyertünk ellenük, de nem a félelf faj segített ebben
Tapasztalat aktivitás úgy érzem megvan bennem. Ehhez igencsak extrém félelfet kellett csinálni.
NEM éri meg, nem kifizetődő! Aki azt mondja hogy jó a tolvaj csak akarni kell, az téved. Feltételezem nem is próbálta mostanában.
Én próbáltam.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #297  
Old 02-25-2011, 11:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by penge bácsi View Post
Lehet, hogy ezzel nem értesz egyet Ati, de attól még így van. Ha megnézed itt a szavazásokat, siralmas képet látsz az aktivitásról...
Te pedig vhogy azokat szeretnéd megszólítani, akik nem jönnek ide, hisz ők a csendes többség, akik miatt megy még a játék. Szóval bármennyire is nem tetszik, az ő véleményük kell, hogy a mérvadó legyen, mi hiába vagyunk itt, kevesen vagyunk.
Hajajj, tudom én, hogy így van. Amikor meg vannak szólítva azok az emberek is, akik "csakazértsemírokafórumra!", akkor időnként olyan válaszokat kapok tőlük, hogy a hajam szála az égnek áll. Érett, felnőtt, sok esetben emberekkel és gyerekekkel foglalkozó emberek olyan alpári stílusban képesek megnyilvánulni, amire maximum egy KisPistike12évesTrolltól számítanék. Ha nem tudnám -- adott esetben egy közös személes ismerős kapcsán --, hogy kiről van szó, biztos, hogy 12 éves KisPistikének könyvelném el az illetőt.

(Kicsit off, de ilyenkor teljesen érthetővé válik számomra, hogy egy "igen/nem" népszavazást hogy tudnak többtízezren elrontani.)

Az ilyen reakciók láttán biztos vagyok abban, hogy nem szabad a komoly kérdések eldöntését ennyire mindenki bevonásával végezni. Mindenképp lennie kell egy szűrőnek.

Azt gondolom, hogy a fórumra való regisztráció nem bonyolult, és utána az adott témákkal kapcsolatosan 2-3 mondatot leírni megintcsak nem túl nagy feladat. Ez a lehetőség a legtöbb ember számára adott, és tényleg szinte bárki élhet azzal a lehetőslggel, hogy előre beleszólhat a fejlesztések menetébe, illetve a fejlesztések irányába.

Ennek a minimális szűrőnek megítélésem szerint maradnia is kell.

Aki csakazértse akar hozzászólni, azt ne erőltessük. Nem az olyan hozzáállású emberek fogják előbbrevinni a Hódítót.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #298  
Old 02-25-2011, 11:49
GenXter GenXter is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Dorog
Posts: 172
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Szerintem a kezdeti 72 órás védelem kevés(nem annak aki lefordul)
általánosságot írok gyors csopikra,hiába van kiírva hogy kezdőknek nem ajánlott,azért jönnek dögivel
regizik egy uj tag,nem is nagyon tudja mit hogy kell épitenie és képeznie,és olyan gyorsan lejár a védelem ,hogy a lenti orik már csak azt lesik mikor jön ki védelem alol hogy lelopják/lefosszák és már el is ment a kedvük a játéktól
ennyi idő alatt nem tud egy életképes/játszható orit kiépíteni mert a tudása még szinte semmi
Javasolnék a bővebb útmutatót a súgón kívül az új tagoknak
tehát anélkül nem csinálhatna semmit az oriban ameddig nem választ fajt és személyiséget
amint megtette ,kapna egy a választott fajhoz egy leirást ,mint mondjuk a stratégiai kézikönyvet,mit hogy lehet játszani a választott fajával stb....
lehet kicsit fantáziadús de az biztos hogy itt kéne változtatni a játékban és persze mindennek az alapja a REKLÁM
Reply With Quote
  #299  
Old 02-25-2011, 11:51
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by GenXter View Post
Szerintem a kezdeti 72 órás védelem kevés(nem annak aki lefordul)
általánosságot írok gyors csopikra,hiába van kiírva hogy kezdőknek nem ajánlott,azért jönnek dögivel
regizik egy uj tag,nem is nagyon tudja mit hogy kell épitenie és képeznie,és olyan gyorsan lejár a védelem ,hogy a lenti orik már csak azt lesik mikor jön ki védelem alol hogy lelopják/lefosszák és már el is ment a kedvük a játéktól
ennyi idő alatt nem tud egy életképes/játszható orit kiépíteni mert a tudása még szinte semmi
Javasolnék a bővebb útmutatót a súgón kívül az új tagoknak
tehát mielőtt anélkül nem csinálhatna semmit az oriban ameddig nem választ fajt és személyiséget
amint megtette ,kapna egy a választott fajhoz egy leirást ,mint mondjuk a stratégiai kézikönyvet,mit hogy lehet játszani a választott fajával stb....
lehet kicsit fantáziadús de az biztos hogy itt kéne változtatni a játékban és persze mindennek az alapja a REKLÁM
Nem biztos, hogy pl építés vagy etetés miatt már célszerű a faj kiválasztása az elején...
én is emiatt nem választom rögtön ki

meg ne utána kapjon segítséget, hanem előtte, mert utána már baszhatja...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #300  
Old 02-25-2011, 11:55
GenXter GenXter is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Dorog
Posts: 172
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nem biztos, hogy pl építés vagy etetés miatt már célszerű a faj kiválasztása az elején...
én is emiatt nem választom rögtön ki

meg ne utána kapjon segítséget, hanem előtte, mert utána már baszhatja...
te ált. 99%-ban egy fajjal játszol
ha faj választás előtt kap segitséget az túl sok információ
ezért mondom ,elöször beugrik a súgó ablakban a "fajok" ,elolvassa és ami szimpi neki ,kiválassza és utánna már nem kell minden fajra elolvasnia a segitséget
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 19:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu