Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 02-18-2011, 21:35
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
"Régen" ez az arány 10-ből 1 volt.

Mindenestre szerintem is tény, hogy a netes szokások változásából fakad ez.
Azt meg lehet tudni hogy már az azonositás miatt esnek ki, vagy még azonositják az orikat??
Reply With Quote
Sponsored Links
  #72  
Old 02-19-2011, 05:40
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Azért az is lendítene a dolgon szerintem hogy pl a védelem ideje alatt szabadon leheseen variálni a személyiségeket a frissen regizöknek...Ugyanis mindenki ismeri a Több ország szabálytalan irányítása dolgot..Ha valaki veszi a fáradságot a régiek közül és megnézi, hogy egy nap mennyi ÚJ REGISZTRÁCIÓJÚ játékos kerül át az anarchba csodát fog látni...
Ugyanis ma már a fiatalok szeleburdik nem foglalkoznak azzal, hogy ha választassz egy személyiséget akkor azt csak a köv körben tuddo megváltoztatni dumával..Választ egyet aztán "JAJ ELRONTOTTAM mert ez nem megfelelö és már regeli is a másik országot és azután meg jön az anarch a fiatal meg nagy ívben letolja és otthagyja még a védelem letelte elött az egész Hódítót....

Más téma
Talán esetleg / most iszonyat igoványos talajra lépek /, de pl az egy gépröl való játékon is lehetne variálni, ugyanis azt mindenki beláthaja hogy aki csalni akar az MEG IS FOGJA TENNI...Volt már rá példa a Hódító történetében és lesznek is....
Tehát Én nem értem hogy például van egy IP címröl két ország és az egyik mondjuk a 2/b ben van a másik az 5/X ben akkor miért kell öket az anarchba átzsupszolni ha nincsenek összekapcsolva ??????? Hiszen teljesen különbözö és másik csoportban vannak.. Mielött jönnének az hogy pedig ez nincs így nagyon nagyon sok példa akadt már rá pár itt a külsö fórumon is heves viták zajlottak-e téma körül...Például lehetne azt is csinálni az ilyen országokkal hogy lenne egy szürö, hogy ha egy IP röl játszanak akkor nem engedi a rendszer azt hogy egy IP-n szereplö országok ugyanabba a csopiba kerüljenek így tehát egy gépröl játszó játékosok nem is kerülhetnek össze az A ban sem viszont pl akiknek egy gépe van azoknál játszhatna a testvér ösccs a hugica is esetleg......

De ez nagyon nagyon ingoványos téma szerintem...

Ha tényleg az a cél, hogy az Új játékosok meg is maradjanak akkor szerintem lassan át kéne alakítani ezt a stratégiai menedszerjátékot legalább is úgy hogy a mostani fiatalok számára "emészhetöbb" formában legyen "tálalva"..
a mai fiataloknak ez a játék szerintem ebben a formájában tulságosan " fapados" az Ö tempójukhoz mérten relatíve unalmas és lassu játékmenet miatt és a külcsín relatíve semmitmondósága miatt..A mai Twitter és FACEBOOK generáció nem nagyon kíváncsi arra hogy itt mit csinál pár " begyöpesedett vén trotty éjjel nappal " Öket nem érdekli az hogy valaki arra élvez el hogy éjjel 2 kor feltelefonálja a klánját és jaj istenem megcsináltuk a klán legnagyobb ütését ami mondjuk 3800 heki, és az sem érdekli Öket ha mondjuk valaki 3 év alatt különbözö praktikákat megtalálva felkerül a topra és mondjuk ott van 2 ávig..Ezezk a fiatalok a pikk pakk azonnalra buknak a sitty suttyra és arra hogy "Hé haver nézzd már mivel játszok ,? Látod milyen überkirály a grafika ??? Látod milyen jo karit regiztem ?? Nézed hogy áll az orim ?? Mekkorra tornyom ?? Nézzd hogy pítenek a kis munkások stb stb.....Lehet itt ragozni a dolgokat a Hódítü ma már a kockafejü számolómüvészek játéka lett és nem fogja meg a mai fiatalakat

Last edited by Blacky; 02-19-2011 at 06:03..
Reply With Quote
  #73  
Old 02-19-2011, 08:02
kistigris's Avatar
kistigris kistigris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2011
Location: Nyíregyháza
Posts: 236
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Olvasgatom ezt a fórumot és azon gondolkozom szóljak-e, vagy sem.Ezt a gondolatomat mindenesetre megosztom veletek, a többit még érlelem.
Szóval, szerintem nem biztos , hogy el kell mennünk a vizualitás irányába.Először is én ,és még szerintem sokan mások is azért kezdtem el játszani (igaz pár évvel ezelőtt) mert nem tucat játékról van szó.Én is olyan helyen dolgozom ahol több százan vagyunk együtt, és sokan kérdezték miért fordítom még a szabadidőmet is excel táblákra.Pontosan azért mert itt gondolkodni kell, nem adják a számba, hogy a te orid ilyen színű formájú...etc.Most is van sok fiatal akit nem az állatos, farmos játék fog meg, hanem veszi a fáradtságot és gondolkodik.Nem hiszem , hogy feltétlenül az az oka a játékos csökkenésnek hogy nem látunk ötven törpét bányászni.
Még csak annyit, ha be áll a sorba a hód ez is tucattá vélik, és többen hagynák itt mint amennyien jönnének, és szerintem ezzel vesztene a legtöbbet a játék.

Ez csak a vizualitással kapcsolatos véleményem, a többi tapasztalatból eredő vélemény, hogy miért is hagytam volna abba többször is, de ezt még fórumképessé kell varázsolnom.

Last edited by kistigris; 02-19-2011 at 08:05..
Reply With Quote
  #74  
Old 02-19-2011, 08:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by kistigris View Post
Még csak annyit, ha be áll a sorba a hód ez is tucattá vélik, és többen hagynák itt mint amennyien jönnének, és szerintem ezzel vesztene a legtöbbet a játék.
A mostani felületet mindenképp meg szeretném hagyni, pont amiatt, mert tudom, hogy sokan nem arra vágynak, hogy színes-szagos országuk legyen. Úgy érzem viszont, hogy nekik is jót tenne, ha az ellenfelek tábora növekedne azáltal, hogy olyan ellenfelek is megjelennek (ugyanazon a felületen!), akik viszont a színes-szagos országok nélkül elvesztek.

Ez persze csak elméleti fejtegetés, hogy ebből mi igaz, az csak utólag fog kiderülni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #75  
Old 02-19-2011, 15:56
kistigris's Avatar
kistigris kistigris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2011
Location: Nyíregyháza
Posts: 236
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Igazad van Ati, biztosan kell újítani ahhoz hogy megfogjuk a fiatalabb generációt is.Kellenek az új játékosok ezt nem vitatom.Viszont szerintem meg kellene azt is vizsgálni, hogy a jelenleg meglévő orik miért nem játszanak.Csak egy kis példa a 2/B ből egy 400-as kiragadott csapatból 73 aktív játékos van, a többi szabin.
Reply With Quote
  #76  
Old 02-19-2011, 16:42
papp2 papp2 is offline
Member
 
Join Date: Dec 2010
Location: -----
Posts: 153
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

Akor itt egy fiatal jatekos velemenye.
Engem megfogot a jatek es foleg azert mert nem ojan mint a tobbi vagyis nincs grafika. Plusz ami meg megfogot az az hogy nem lehet mentenni mint a tobbi jateknal, vagyis ha lefoldeltek akor szerezd visza.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to papp2 For This Useful Post:
  #77  
Old 02-19-2011, 16:46
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Más többszemélyes, online, böngészős játékban sincs mentés.
Reply With Quote
  #78  
Old 02-19-2011, 16:50
papp2 papp2 is offline
Member
 
Join Date: Dec 2010
Location: -----
Posts: 153
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

En beerem ezel a jatekal. Nem kel mas jatek
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to papp2 For This Useful Post:
  #79  
Old 02-19-2011, 16:54
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by kistigris View Post
Viszont szerintem meg kellene azt is vizsgálni, hogy a jelenleg meglévő orik miért nem játszanak.Csak egy kis példa a 2/B ből egy 400-as kiragadott csapatból 73 aktív játékos van, a többi szabin.
Én a környezetembe abbahagyók véleményét tudom csak elmondani mikor megkérdeztem, hogy miért nem játszanak a válasz az volt hogy azért mert MEGUNTÁK...ennyi azt hisezm ebben minden benne van....

Még egy adalék 4/K ban 230-as csopi 63-an játszanak abból 18 ori KÉK számos tehát az aktív orik 28%-a...a csoport aktivitásáról annyit hogy az elsötöl a 44 dik helyen lévö országig az elmult 7 napban EGY azaz EGY darab ütés volt !!!! Gyakorlatilag a topban nulla aktivitás van mindenki termel vagy csak várakozik , mert egyszerüen NINCS OK !!! a játékra..megvan amit akart mindenki mindenki ott van ahol kell senki nem bánt senkit szép lassan eltelik a kör aztán jónapot lépek feljebb..Ha lenne valami cél hogy üssék egymást az emberek vagy pörgösebb lenne a játékmenet tuti volna élet, mert a változatosság gyönyörködtet mondottá vala egyszer valaki....
Reply With Quote
  #80  
Old 02-19-2011, 16:58
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by papp2 View Post
Akor itt egy fiatal jatekos velemenye.
Engem megfogot a jatek es foleg azert mert nem ojan mint a tobbi vagyis nincs grafika. Plusz ami meg megfogot az az hogy nem lehet mentenni mint a tobbi jateknal, vagyis ha lefoldeltek akkor szerezd visza.
Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Más többszemélyes, online, böngészős játékban sincs mentés.
Légyszives olvassd el mit írt mielött automatán nyomod a lefele nyilat legalább értelmezhetnéd a mondatait...Kiemelt rész csak NEKED DUS
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Blacky For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 03:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu