Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik változatot szeretnéd a játékban látni?
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő 2 3.03%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 12 körre nő 3 4.55%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 24 körre nő 30 45.45%
Ne változzon semmi, csak akkor, ha befejeztem a termelést, és én is szeretnék klánban ütni 2 3.03%
Ne változzon semmi, stratégiai játékban a menekülés lehetőségét tényleges stratégiának gondolom 29 43.94%
Voters: 66. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 11-13-2009, 15:55
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nem tudom, ez egyaltalan miert problema. Ha az en tamado klanomra barki raallna az utesem utan, oromunnepet ulnek, hogy lehet meg egy-ket jo utesem, az az igazsag...
Ezt elhiszem, de nemcsak a Big Gun-nak alkotunk szabályokat. Ha megvalósulna a javaslatom, akkor mindenki eldöntheti, hogy ráál-e a támadóra vagy sem.

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
(Amugy egy stabil, 10 fos klan szerintem nem fog random bevenni embereket, csak hogy vkitol eltavolodjon... De ha Ti ezt problemanak erzitek...)
Nemcsak stabil 10 fős klánok támadhatnak...
Egyébként eddig csak nekem volt problémám...

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
(Ja, es ugyanolyan raallasrol van szo, ezt Te is pontosan tudod... csak kot a 3 koros klanbalepesi limit...)
Persze, hogy tudom. De azt tényleg nem tudom, hogy evvel a javaslattal miért esek túlzásokba.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 11-13-2009, 16:14
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
No ha jól értem..
pl van 1 kis klán, akit egy nagyobb be akar verni.. a nagy klánnak, ha 10 fő ~43 mrd kp-ja lehet.. a kicsi ha 4-5 fős, akkor fele annyi kpja max..(sokkal kevesebb lehetőség)
ha a kisebb klánban van törpe aki kicsit is termel, akkor máris csökken az esély, hogy visszakisérjenek vagy védjenek..(mivel a nagy csak a támadó orikat állítja rá.. többnyire orkot)
és ha nincs épp bent max kpjuk, és nincs bent épp a tartalékjuk, vagy nincs épp a piacon kint, akkor esélyük sincs bármit is reagálni..
a másik klán kapásbol vehet be tagokat a 24 körös szabály egyértelműen kijátszható..
és nem is kell, hogy a kisebb klán szarul legyen felépítve, vagy termelő legyen, vagy üres.. lehet a környéhez tökéletessen felépítve..
nem készülhetek fel arra sehogy, hogy a semmiből alámesik egy klán 70-80-90% barakkal.. max elffel megyek, de az megintcsak nem fokozná a játékélményt..
Nem hinném, hogy nem lehet semmit tenni. Amikor mi harcolgattunk ugyan a nyilasokkal többször is (igaz nem volt nagy létszámkülönbség), felénk fordították azt a nagy ágyút, és elsütötték. És mi bementünk alájuk, és bevertük őket szépen. Akkor a klánban 2orkon kívül mindenki termelt valamit. Akkor a piac megengedte, hogy üresek legyünk, és mégis tudtunk sereget állítani, és igen, szembe tudtunk úgy menni, hogy több földünk lett, mint volt.

Nem hiszem, hogy ez probléma kell legyen. Fontos, hogy tartson benn az ember vagy pénz vagy egységet, de jó esetben mindkettőt. Innentől nem akadály egy klánraállás.

Egyébként igazán én is szeretném, ha ütés után visszaállna ránk az, akit beütöttünk. Legalább tudom, hogy most kevesebb ló is átmegy, mint amikor bevertük őket!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #93  
Old 11-13-2009, 18:19
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
No ha jól értem..
pl van 1 kis klán, akit egy nagyobb be akar verni.. a nagy klánnak, ha 10 fő ~43 mrd kp-ja lehet.. a kicsi ha 4-5 fős, akkor fele annyi kpja max..(sokkal kevesebb lehetőség)
ha a kisebb klánban van törpe aki kicsit is termel, akkor máris csökken az esély, hogy visszakisérjenek vagy védjenek..(mivel a nagy csak a támadó orikat állítja rá.. többnyire orkot)
és ha nincs épp bent max kpjuk, és nincs bent épp a tartalékjuk, vagy nincs épp a piacon kint, akkor esélyük sincs bármit is reagálni..
a másik klán kapásbol vehet be tagokat a 24 körös szabály egyértelműen kijátszható..
és nem is kell, hogy a kisebb klán szarul legyen felépítve, vagy termelő legyen, vagy üres.. lehet a környéhez tökéletessen felépítve..
nem készülhetek fel arra sehogy, hogy a semmiből alámesik egy klán 70-80-90% barakkal.. max elffel megyek, de az megintcsak nem fokozná a játékélményt..

A nagyobb klán ha 10fős és van 43yard kp-je és rááll a 4-5fős klánra akkor nem lesz 43yard benne csak sokkal kevesebb. De nem értem ez miért probléma, a mostani mindent változtassunk meg mizériábn többször találkoztam ezzel a mi van ha termelek kérdéssel? Számomra az jön le h mindenki 60-70% termelő épülettel nulla védelemmel akar termelni. Az hogy valaki termel nem egyenlő azzal hogy nulla védelmet kell tartani. Mindig úgy kell termelni (lehet is) hogy a klán alkalmas legyen a védekezésre akár ijjakkal akár lovakkal is lehet védeni.

Ne felejtsük el azt sem hogy a szóban forgó nagyobb klán is volt kisklán és ő is volt védekező fél mikor esetleg őt akarta megütni egy nála nagyobb. Az is fontos hogy a szóban forgó nagyobb klán lehet hogy hónapok vagy évek alatt termelte meg a vagyonát, nem kell egy hónap alatt utol érni.

"és ha nincs épp bent max kpjuk, és nincs bent épp a tartalékjuk, vagy nincs épp a piacon kint, akkor esélyük sincs bármit is reagálni.. "

Aki igy játszik az megérdemli hogy be legyen verve, nem úgy kell játszani hogy ne legyen se egység se pénz, ha valaki a piacon tart mindent és nem tud az országokban annyi pénzt tartani hogy bármikor tele vegye a klánt, szintén megérdemli, hogy be legyen verve. Azokhoz nem kell szabályt igazitani akik igy akarnak játszani. Az 1/A-ban szerintem max egy klán van biztonságban, ez pedig a topk klán jelen esetben, és ez sem 100%-osan igaz, hisz az szk-n lévő országokbol alájuk is bármikor össze lehet rakni egy klánt.

Szóval ismét ott tartunk hogy nem kell 0 egységgel 0 pénzel játszani.

"ha a kisebb klánban van törpe aki kicsit is termel, akkor máris csökken az esély, hogy visszakisérjenek vagy védjenek..(mivel a nagy csak a támadó orikat állítja rá.. többnyire orkot)"

ez messze nem biztos, a nagy klán lehet hogy a törpéjét vagy az elfjét próbálja meg feljebb tolni. Meg egy szóban forgó pénznélkül üresen termelő klánhoz nem kell ork.


"max elffel megyek, de az megintcsak nem fokozná a játékélményt.."

te szoktál elfel játszani? Én azzal játszom már évek óta. Ugyan nem akkora konzerv nyitó mint az ork, de elhiheted nekem, hogy az ork sem jelent nagyobb játékélményt.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #94  
Old 11-13-2009, 18:44
Akár Akár is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Olvasgatva a bölcs észrevételeket, néhány dolog megfogalmazódott bennem.

Remélem, eloszlatjátok a kételyeimet.

A 24 órás visszavételi limit, hogy ne legyen eltávolodás. Szerintem már maga a klánütés is komoly eltávolodás, már egy 3000 hekis ütés is 300k különbséget okoz a két klán között. Ezt nem egyszerű 24 óra alatt ledolgozni, főleg olyanoknak, akiknek nincs bármikor előkapható orijuk SZK-n...

Az évek során nagyon sok kis, illetve 0-s ütés volt, mikor a fenyegetett klán feloszlott vagy nagyon lecsökkent tagszámban. Eddig nem vettem észre, hogy komoly lázadozás lett volna ellene, csak most, mikor 2 topklánnak ez nem sikerült... Eddig nem volt akkor probléma?

Szerintem ennek egy átfogó reformmal lenne csak értelme, amikor kiköszöbölésre kerül az irreális elfokozás illetve ráfokozás problémája is. Az legalább ekkora probléma klán és egyéni szinten is.
Reply With Quote
  #95  
Old 11-13-2009, 18:52
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
Olvasgatva a bölcs észrevételeket, néhány dolog megfogalmazódott bennem.

Remélem, eloszlatjátok a kételyeimet.

A 24 órás visszavételi limit, hogy ne legyen eltávolodás. Szerintem már maga a klánütés is komoly eltávolodás, már egy 3000 hekis ütés is 300k különbséget okoz a két klán között. Ezt nem egyszerű 24 óra alatt ledolgozni, főleg olyanoknak, akiknek nincs bármikor előkapható orijuk SZK-n...

Az évek során nagyon sok kis, illetve 0-s ütés volt, mikor a fenyegetett klán feloszlott vagy nagyon lecsökkent tagszámban. Eddig nem vettem észre, hogy komoly lázadozás lett volna ellene, csak most, mikor 2 topklánnak ez nem sikerült... Eddig nem volt akkor probléma?

Szerintem ennek egy átfogó reformmal lenne csak értelme, amikor kiköszöbölésre kerül az irreális elfokozás illetve ráfokozás problémája is. Az legalább ekkora probléma klán és egyéni szinten is.
szerintem a kisérési esélyt elsősorban a sikeresen védő klánoknak tartaná fenn a 24 óra.
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
  #96  
Old 11-13-2009, 18:55
Akár Akár is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
szerintem a kisérési esélyt elsősorban a sikeresen védő klánoknak tartaná fenn a 24 óra.
De egy sikeresen védekezni tudó klán nem is akar feloszlani, tagokat kirakni.

Ez nem logikus...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Akár For This Useful Post:
  #97  
Old 11-13-2009, 19:32
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
De egy sikeresen védekezni tudó klán nem is akar feloszlani, tagokat kirakni.

Ez nem logikus...
a kidobálás a könnyebb út,ha megszűnik van helyette más alternatíva!
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
  #98  
Old 11-13-2009, 19:36
Akár Akár is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
a kidobálás a könnyebb út,ha megszűnik van helyette más alternatíva!
Ezzel semmiről nem győztél meg. Ha az egy könnyű út, miért kellene a nehezebbet választanom?
Reply With Quote
  #99  
Old 11-13-2009, 19:56
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
Ezzel semmiről nem győztél meg. Ha az egy könnyű út, miért kellene a nehezebbet választanom?
ja akkor ajánlom a teve klubbot
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
  #100  
Old 11-13-2009, 19:58
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post

Azért jobb a 24kör mert az előre átgondolt lépéseket követel ebben a döntésben. Nincs olyan, hogy elalszom és reggelre ki vagyok dobva, mert a "főnök beparázott"...
Hűű, azért ne essünk már át a ló másik oldalára..


amúgy is van pár problémám a 2 körös tag kirakással és bevétellel is (a 24 körössel meg pláne!)
Ha jól értem az eredeti felvetést:

Quote:
Originally Posted by vityu View Post

A felvetésem az, hogy belépéskor a delikvens az első körben bekerül a szövetség tagjai közé (tehát felméréskor már látod a klánlistán), de a pontjai még nem adódnak hozzá a klánéhoz. A következő körben a játékos a pontoknál is feltűnik.
Kiléptetésnél pedig ugyanígy.
És lejátszom fejben az ucsó BigvsPék csatát akkor nem hogy ugyenez lett volna a vége, hogy a támadó alig visz, de ezzel a megoldással Big nullát vitt volna, lévén el se tud indulni, hiába pakol ki.
Ehhez Pékeknek nem kellett volna semmit csinálni, mint pontlista nézegetés helyett minden körben felmérni Big-Gunt.
Ezzel 1 körrel a ráállás előtt tudták volna, hogy Biggun oda akar állni, kicsit bontanak és kiraknak pár tagot, a köv körben pár körrel a támadók alatt lesznek a bontás miatt, a saját kilépéseik után meg jóval alattuk, szal Big-Gunk 2 körre se tud kerülni, azaz indulni sem tud.

Másik példa: áll mellett egy klán 2 körre, minden körben felmérem és amint látom, hogy majd 1 kör múlva változás lesz nála (az mind1, hogy kirak vagy bevesz tagot), simán megtámadhatom, lévén mire az én seregem 1 körös lesz ő már messze lesz. (sőt támadhatok kv után 1 perccel, még meg is írom nekik zőldbe, hogy megyek, akkor sem tud visszatámadni lévén amíg a taglétszám változás van folyamatban nem tud klánsereget indítani).

szal az eredeti felvetés ezen része szerintem semmiképp nem jó.

a 2 körös ki-be léptetést támogatom, de valahogy ne így.

Last edited by wand; 11-13-2009 at 20:07..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to wand For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-22-2007 23:07
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 12:23
Személyiségek módosítása Walron Elvetett javaslatok 6 06-14-2006 09:07


All times are GMT +1. The time now is 10:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu