Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-06-2006, 19:06
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb Tisztességtelen piaci magatartás fogalmának bevezetésére.

Tisztességtelen piaci magatartás fogalmának bevezetésére.

Ha valakik a piaci átlagártól nagymértékben eltérő kereskedést végeznek akkor kapjanak:
Játékon kívüli gazdasági szövetség miatt Piaci kitiltást mondjuk 72-168 körre.
Megfejelve azzal, hogy piaci kitiltás alatt ne lehessen klánból kitenni-kilépni.
Ezzel megszűnne a klánok közötti azonnali nagymértékü pénzáramlás.

Emellett azon is érdemes elgondolkozni, ha X klán odabont az Y klán valamely tagja mellé, és az X vagy az Y klántag hírneve nõ.
Ekkor pénzt lop a banknélküli klános oritól.

Ha ezeket a problémákat sikerülne valahogy orvosolni akkor nem kellene olyan önellátó-termelõ országokkal megközelíteni az klánokat, akiknek az egyetlen lehetőségük, hogy azonos körben szembemennek. mert ha valakinek 15-25% gazdasági ill. egyéb épülete van akkor matematikailag nem lehet megfogni egy 80% körüli támadóbarakkos klánütést.
__________________________________________________ ____________

Lopott ötlet! Eredeti szerzője: Reaktor

Érdemesnek tartom beszélgetni erről, ezért áthoztam ide....
Kibővíteném azzal, hogy ne csak a császari szintre vonatkozzon, hanem minden szintre. Valamint a finomitását meg a játékosokra bízom.


Lássuk kinek, mi a véleménye a fentiekről????
__________________
Exhódítós

Sponsored Links
  #2  
Old 02-06-2006, 19:14
Mephisto Mephisto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez nagyon rossz. Az egyik szinten a topban lévő orik elkezdtek követ venni és 200-ról felment az ára 8000-re. elvártad volna, hogy én 200ért tegyem ki a követ, hogy tiszteséges legyek???
  #3  
Old 02-06-2006, 22:08
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Quote:
Originally Posted by Mephisto
Ez nagyon rossz. Az egyik szinten a topban lévő orik elkezdtek követ venni és 200-ról felment az ára 8000-re. elvártad volna, hogy én 200ért tegyem ki a követ, hogy tiszteséges legyek???
csak azt szeretnem meg kerdezni, hogy szerinted miert kezdtek felvasarolni a kovet???
Orulnek neki ha meg is indokolnad, hogy miert rossz szerinted!

A tema igy szolt: "Ha valakik a piaci átlagártól nagymértékben eltérő kereskedést végeznek akkor kapjanak:" Itt nem egyszeri vetelrol vagy eladasrol szol a dolog, valamint a kereskedes szo is tobbszori alkalmat jelent.... es nem az elso ilyen tevekenyseg utan kapna buntetest hanem a sokadik gyanusan "ugyanaz ugyan attol vasarol" utan!

Biztos nehez az ilyen szurot vagy figyelest megvalositani, de biztos van ra valami megoldas!
__________________
Exhódítós


Last edited by Wanax; 02-06-2006 at 22:17..
  #4  
Old 02-06-2006, 22:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
csak azt szeretnem meg kerdezni, hogy szerinted miert kezdtek felvasarolni a kovet???
Orulnek neki ha meg is indokolnad, hogy miert rossz szerinted!
Hogy pénzt csináljanak? Mert egy háborúhoz 3 dolog kell: pénz, pénz, pénz?
  #5  
Old 02-06-2006, 22:45
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Ati: szabalyos, ha egy haboruzo klannak, szovetsegnek piacon keresztul penzt utalok fentrol?
Mondjuk peldakent: 5. szinten 600 heki a felviheto maximum fold es en 1100 hekin termelgetek, kamatozgatok es rendelkezem annyi penzzel hogy fel tudok vasarolni egy egy nyersanyag fajtat teljesen akar! Es a haboruzo szovetsegekbol 1 vagy tobb orszag irrealisan magas aron kirak piacra arut es en megveszem... hogy ne legyen felre ertes! Ki tesz 10000 tabla agyagot 10000 arany aron, amikor ez a nyersanyag ara soha nem haladja meg az 1000 arany arat se!!!
azt mar nem is emlitem, hogy esetleg az elado fel pont 10k agyagot vasarol, a vevo pont 10k agyagot vesz meg ha esetleg van felette hasonlo cellal ki tett aru... arrol meg nem is merek emlitest tenni, hogy amikor el er a felvasarlas soran egy ertekhez akkor vasarol 1 darabot es nehany perc mulva vasarol 9999-t!


Nekem nem tiszta ez az ossze fugges...

Quote:
Originally Posted by Wanax
csak azt szeretnem meg kerdezni, hogy szerinted miert kezdtek felvasarolni a kovet???
Orulnek neki ha meg is indokolnad, hogy miert rossz szerinted!



Hogy pénzt csináljanak? Mert egy háborúhoz 3 dolog kell: pénz, pénz, pénz?

topban levo orszag elkolt hatalmas mennyisegu penzt irrealis aru nyersanyagra, mert a haboruhoz 3 dolog kell: penz, penz, penz
kicsit bonyolult modja a penz szerzesnek, nem?
__________________
Exhódítós


Last edited by Wanax; 02-06-2006 at 22:50..
  #6  
Old 02-06-2006, 22:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
topban levo orszag elkolt hatalmas mennyisegu penzt irrealis aru nyersanyagra, mert a haboruhoz 3 dolog kell: penz, penz, penz
kicsit bonyolult modja a penz szerzesnek, nem?
Szerintem a legegyszerűbb módja...
  #7  
Old 02-07-2006, 13:01
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by Wanax
Ati: szabalyos, ha egy haboruzo klannak, szovetsegnek piacon keresztul penzt utalok fentrol?
Mondjuk peldakent: 5. szinten 600 heki a felviheto maximum fold es en 1100 hekin termelgetek, kamatozgatok es rendelkezem annyi penzzel hogy fel tudok vasarolni egy egy nyersanyag fajtat teljesen akar! Es a haboruzo szovetsegekbol 1 vagy tobb orszag irrealisan magas aron kirak piacra arut es en megveszem... hogy ne legyen felre ertes! Ki tesz 10000 tabla agyagot 10000 arany aron, amikor ez a nyersanyag ara soha nem haladja meg az 1000 arany arat se!!!
azt mar nem is emlitem, hogy esetleg az elado fel pont 10k agyagot vasarol, a vevo pont 10k agyagot vesz meg ha esetleg van felette hasonlo cellal ki tett aru... arrol meg nem is merek emlitest tenni, hogy amikor el er a felvasarlas soran egy ertekhez akkor vasarol 1 darabot es nehany perc mulva vasarol 9999-t!


Nekem nem tiszta ez az ossze fugges...

Quote:
Originally Posted by Wanax
csak azt szeretnem meg kerdezni, hogy szerinted miert kezdtek felvasarolni a kovet???
Orulnek neki ha meg is indokolnad, hogy miert rossz szerinted!



Hogy pénzt csináljanak? Mert egy háborúhoz 3 dolog kell: pénz, pénz, pénz?

topban levo orszag elkolt hatalmas mennyisegu penzt irrealis aru nyersanyagra, mert a haboruhoz 3 dolog kell: penz, penz, penz
kicsit bonyolult modja a penz szerzesnek, nem?
Süti, én értem, hogy mit mondassz, sőt mondhatni teljesen egyértelmű. Azonban ehhez, ileltve ennek a pontos figyeléséhez, elég komoly program szükségeltetne, az erőforrás igényről nem is beszélve. )Gondolj bele, az összes csoprot összes orijának állandó figyelése, piac szempontjából. )
Azaz a programnak figyelnie kellene ki mennyiért vásárol, ki mennyiért rak ki árut és ki veszi azt meg. Erőssen kétlem, hogy erre lenne kapacitás. Beszéld rá a moderátorokat, hogy figyeljék minden szint piacát non-stop. Majd ha furcsaságot észelnek, azaz eltűnik pld az agyag, akkor szóljanak Atinak, mondjuk 05h-kor, hogy ébresztő, meg kellene nézni, ki vette meg és kiét. Persze ha vki sokszor veszi meg valakiét és csak azét, akkor ott már lehet kitiltani vagy vmi hasonló. Ámbár 1-2 alkalom itt sem lenne hatékony, mert jópárszor volt, hogy a volt, TOP1 klán, pusztán testvéri szeretetből, felvásárolta a piacon lévő összes anyagot (kő, fa, fém, fegyver, rúna, agyag, gabona), azaz 0-ta a piacot. Márpedig egy ilyen esetben, sok blokkoló tétel is felvásárlásra kerül, tehát akkor egy ilyenért ki lenne tiltva mindíg a felvásárló. Azonban, egy ilyen esemény, nagyon sokszor csak az árak szinten tartása miatt kell, és semmi köze az utaláshoz.
  #8  
Old 05-10-2006, 21:02
Davos
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Thumbs up Uzerkedes

En oszinten megmondom semmi kivetnivalot nem latok az uzerkedesben tenyleg ez a piaci penzszerzes lenyege. Nekem mostanaban nem de kb egy eve amikor aktiv voltam , Nem vicc kb napi 300 millio volt a piaci forgalamam, katonakat, eliteket volta kepes teljesen felvasarolni, de mindig mast vasaroltam fel egyreszt mert unalamas masreszt mert veszelyes. Kb napi 3 vagy 4 alkalommal tudok gephez kerulni. Na szoval ha visszakapok mondjuk kb 10 millio gabonad gondolod, hogy elfer a 10 ezres raktaromban. A fenet korvaltasnal megy a sunyiba. Ugyhogy en azt mondom aki kepes kivitelezni kb 1 milliardos forgalmat, nem nereseget, naponta az megerdemli csinalja csak.
  #9  
Old 05-16-2006, 17:02
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

Mindenki milyen jol el van ezzel a piaci dologgal hogy milyen jol keres rajta...
De ha egy szovetseget hiaba ut mert folyamatosan penzeli egy masik szovetseg akkor sirasra all a szaja!
Termeszetesen akik csak el laviroznak barmelyik szinten vagy az 1/A-ban 3-5000 hektaron stagnalnak azok elvezik hogy keresnek 2-300 millat, de az hogy egy megszorongatott klan piacon keresztul a "penz nem szamit" jeligere tobb 10 milliardot kap az mar csak nagyon keves embert erint! Es szelmalom harcot vivnak igy, es hasonlo eszkozokkel kuzdenek!
Szerintem nem az a megoldas hogy egy tisztessegtelen dologra tisztessegtelenul reagalok, mert annak soha nem lesz vege! Meg lett szuntetve mar nagyon sok lehetoseg es kiskapu a jatekban! Uldozik a tobb orszaggal jatszo embereket... akkor a piacon keresztul tamagatas ellen is lehetne tenni! Nem???

Egy nagyon egyszeru dolog az 1/A-ban: ne lehessen a piacon tarolni irrealis mennyiseget! Azert van a klan raktar hogy ott lehet felhalmozni tartalekot. Azert fizetunk berleti dijat. De a piacon tarolt nyersanyagert miert nem kell fizetni?
Vagy az egysegek miert nem esznek a piacon... Ha bent vannak az orszagban esznek, ha kimennek tamadni akkor kajat visznek magukkal!!! De a piacon el vannak kaja nelkul 24 oraig plusz az oda vissza ut.
Ha mar be lett vezetve az a valtozas hogy szemtol szembe kell tamadni es nem sunyin a regi lassu korvaltast kihasznalva, akkor kelljen bent tartani a sereget, vagy kelljen etetni! Es akkor maris valtozik a piac valamelyest!
__________________
Exhódítós

  #10  
Old 05-16-2006, 17:56
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerrintem ez jlyó ötlet,d e én itt segiteném be a piac mitn épület szerepét és mondjuka piaci épületkekel korlátoznám mennyi értékü egységet vagy emnnyit tarthat valaki a piacon.

Igy két légy egy csapásra
__________________
I like to fall on my face.
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu