Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #391  
Old 02-12-2008, 20:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Az a "jó" ebben a témában, hogy így 40 oldalnál járva, azt hiszem, hogy új ember kizárt, hogy bekapcsolódjon a beszélgetésbe. :-/
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #392  
Old 02-12-2008, 20:15
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
és nem akarják ellöni ezt a lehetőséget, mert kitudja mennyit jelentene az 1-1 ki be lépés 1-2hónap múlva... a mostani toposoknak tényleg kedvező lenne az 1%, de kik lehetnének célpontok??? max az Ovival probálkozhatnának a nagyok, de sztem őket meg nem kell félteni.
az Ovinak is elég korlátozottak a lehetőségei lefele,még ha kedvezményt kapnak is. igazán az alattuk levő toposoknak lenne segitség, hogy könnyebben jöhessenek felfele klánütésekkel. ott meg a 8k körös ki-be lépés elég sok szerintem
top 60 ori pontos klánösszetételét nem tudom, de a Biggunnak és az Ovinak is adódna célpontja pláne hacsak 1% földet kell leadnia, most nem tudom van-e olyan klán 2-3 fős akik kitesznek 1 milla pontot, de tippem szerint lehet h van akkor máris van célpont, és máris van lehetőség mivel 1%ért megéri..
Az Ovi esetében meg pláne gyanítom h lenne célpont...
Az alattuk lévő toposok véleményére kiváncsi lennék mer sztem a 2k topkör is lehet sok nekik szal nem élhetnének efajta lehetőséggel... míg ők célpontok lehetnek...

Hóhér nem magamból indulok ki, és jelnleg semmitől se félek ..
Nem nem nagyképű beszólás akar lenni segítek, SZK-n nincs mitől tartani..
és nem nem a saját érdekeimet védem csupán így látom a mostani 2ks javaslatot...

Arra senki nem reagált h a bevezetés pillanatában mekkora előny a sok topkörös országok számára h gyorsan kiválva üthetnek majd klánt análkül h a védekező fél egyáltalán bárkit fel is mérhetett volna h kire kell majd figyelniük nehogy kiváljon...
__________________
LotR
Reply With Quote
  #393  
Old 02-12-2008, 20:32
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post
De a topkörhöz kötés akkor sem jó, mert:
a: automatikusan kiesnek azok, akiknek nincs topkörük (és itt nem csak az SZK-sokra gondolok: a top30% alatt is rendesen elhasználódhatnak a belépések);
b: a topkörhöz való kötés igazságtalan akkor is, ha folyamatos kedvezményt biztosít, és akkor is, ha elhasználódnak a kedvezmény igénybevételekor.
Már miért kellene a top30-hoz ki be lépkedni? Normális esetben nem kell, max egy két váltás, de 4000hektár alatt még a 7-8. klánbalépés sem tragédia ha valaki elszúr annyit, mert vissza lehet szerezni a leadott földet, fentebb ez már necces.

Szóval véleményem szerint kedvezmény csak a top30-ban járjon 2000körönként 1%.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #394  
Old 02-12-2008, 20:38
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
top 60 ori pontos klánösszetételét nem tudom, de a Biggunnak és az Ovinak is adódna célpontja pláne hacsak 1% földet kell leadnia, most nem tudom van-e olyan klán 2-3 fős akik kitesznek 1 milla pontot, de tippem szerint lehet h van akkor máris van célpont, és máris van lehetőség mivel 1%ért megéri..
Az Ovi esetében meg pláne gyanítom h lenne célpont...
Az alattuk lévő toposok véleményére kiváncsi lennék mer sztem a 2k topkör is lehet sok nekik szal nem élhetnének efajta lehetőséggel... míg ők célpontok lehetnek...

Hóhér nem magamból indulok ki, és jelnleg semmitől se félek ..
Nem nem nagyképű beszólás akar lenni segítek, SZK-n nincs mitől tartani..
és nem nem a saját érdekeimet védem csupán így látom a mostani 2ks javaslatot...

Arra senki nem reagált h a bevezetés pillanatában mekkora előny a sok topkörös országok számára h gyorsan kiválva üthetnek majd klánt análkül h a védekező fél egyáltalán bárkit fel is mérhetett volna h kire kell majd figyelniük nehogy kiváljon...
Semekkora előnynek nem nevezném ezt, a kedvezmény nélkül is válthat klánt aki ütni akar. Csak igy egy picivel többet nyer, illetve inkább kevesebbet kockáztat.

Nem kell 1% váltásokrol sem beszélni, hisz messze nem biztos h minden topos orinak van annyi topköre, h ekkora kedvezményre legyen jogosult.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #395  
Old 02-12-2008, 21:28
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
top 60 ori pontos klánösszetételét nem tudom, de a Biggunnak és az Ovinak is adódna célpontja pláne hacsak 1% földet kell leadnia, most nem tudom van-e olyan klán 2-3 fős akik kitesznek 1 milla pontot, de tippem szerint lehet h van akkor máris van célpont, és máris van lehetőség mivel 1%ért megéri..
Az Ovi esetében meg pláne gyanítom h lenne célpont...
Az alattuk lévő toposok véleményére kiváncsi lennék mer sztem a 2k topkör is lehet sok nekik szal nem élhetnének efajta lehetőséggel... míg ők célpontok lehetnek...

Hóhér nem magamból indulok ki, és jelnleg semmitől se félek ..
Nem nem nagyképű beszólás akar lenni segítek, SZK-n nincs mitől tartani..
és nem nem a saját érdekeimet védem csupán így látom a mostani 2ks javaslatot...

Arra senki nem reagált h a bevezetés pillanatában mekkora előny a sok topkörös országok számára h gyorsan kiválva üthetnek majd klánt análkül h a védekező fél egyáltalán bárkit fel is mérhetett volna h kire kell majd figyelniük nehogy kiváljon...
Mi lenne ha nem tippelgetnel, hanem utananeznel az ilyeneknek?

Egy dolgot ne felejts: aki celpont, az igazabol elonyben van. Hiszen aki uti, marha nagy kockazatot vallal, es siman szembe is lehet menni neki kisebb sereggel....

Bar igazabol lassan tenyleg az osszevissza beszelesbol nem lesz semmi, asszem Atinak kellene par javaslatot osszeszedni, amire lehet szavazni, mert ertelmesnek tartjuk, aztan esetleg egy masik topicban vitazni, vagy ebben vitazni, es egy uj topicban szavazni, indoklassal...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #396  
Old 02-12-2008, 22:00
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Arra senki nem reagált h a bevezetés pillanatában mekkora előny a sok topkörös országok számára h gyorsan kiválva üthetnek majd klánt análkül h a védekező fél egyáltalán bárkit fel is mérhetett volna h kire kell majd figyelniük nehogy kiváljon...
bocs de ez már kicsit sok, gondolom nem véletlen vagy SZK.


Quote:
Originally Posted by wand View Post
(remélem Hóhér nem fog veled kivételezni, csak mert volt klánvezére vagy.. )
nem akartunk kitiltást kapni,meg volt az anyázás msn, nyugodt lehetsz



nem tudom hogy vontál párhuzamot a másik esettel, biztos nem nagyon megy az értelmezés. én azt tanácsoltam Lotr-nak, hogy az én szapulásom helyett, olvasgatta volna többet a beírásokat. Serg nem szapult egyikőnket sem, de nem is olvasta el az összes beírást, ezt egyből elismerte, és nem is foglalkozik a témával. Ellentétben, Lotr követi a témát, folyamatos véleménye van, még olyan kláncsatákról is, ami a legtöbb esetben kivitelezhetetlen, olyan új lehetőséget lát a javaslatban, ami most is adott.
Szerinte nem lehet felmérni a fenyegető klánokat egészen addíg, amíg az új javaslat be nem kerül a játékba,és majd akkor csap le a vonat mindenkire szóval a két eset nem nagyon hasonló.

én is kíváncsian várok, most már értelmes javaslatokat is tőled, az 500 heki max leadandó megint csak vicc nem?
vajon ez a szk-ról visszatérő országokra is érvényes lenne?
huhh vajon ez honnan juthatott eszembe...



Ez az egész vita csak elméleti jellegű, és tök felesleges.ha nem számítana bele az eddíg eltöltött idő a toppban a kedvezményekhez, és innetől számítanák hozzá a köröket, 1 év múlva kb ugyan ez a helyzet lenne mint most.
nekünk rohadt sok topp körünk van, nektek, akik szk-án vagytok nagyon kevés.
(remélem nem túl optimista azt gondolni, hogy még 1 évet kibírunk itt, bár fogynak a tartalékaink.)

Last edited by Hóhér; 02-12-2008 at 22:03..
Reply With Quote
  #397  
Old 02-12-2008, 23:51
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
értelmes javaslatokat is tőled, az 500 heki max leadandó megint csak vicc nem?
Nem vicc,mert tényleg volt ilyen megbeszélés.
az 500hekis ötlettel csak az a bajom, hogy túl statikus. egy 30k hekis országnak ez 1,5% leadandó föld, ami hát hogy is mondjam elég satnya. elöbb utobb ugyanoda jutnánk el mint a 100k hekis ütés határ ami a nagyorik számára már már nevetséges.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #398  
Old 02-13-2008, 16:10
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egy klántámadással legkedvezőbb esetben 14% földet lehet szerezni. Ezért úgy gondolom, hogy nem indokolt, hogy a földleadás 10%-nál több legyen.
Ezért talán jó lenne, ha a földleadás mértéke 1%-tól 10%-ig a klánbelépések számától függően egyenletesen nőne.
0 klánbelépéssel 0%
1 klánbelépéssel 1%
2 klánbelépéssel 1+(9/49), azaz 1.18%
3 klánbelépéssel 1+(9/49)*2, azaz 1.37%
n klánbelépéssel 1+(9/49)*(n-1)
50 klánbelépésnél 1+(9/49)*49, azaz 10%
Így nem kell új számláló, nem kell azon vitatkozni, hogy ki jár jól, mert mindenkinek egyforma marad. Nem okoz problémát az SZK. Megmarad a sok ki-be lépkedés büntetése is, de nem lehetetlenedik el a klántámadás néhány klánbalépés után.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #399  
Old 02-13-2008, 20:33
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Egy klántámadással legkedvezőbb esetben 14% földet lehet szerezni. Ezért úgy gondolom, hogy nem indokolt, hogy a földleadás 10%-nál több legyen.
Ezért talán jó lenne, ha a földleadás mértéke 1%-tól 10%-ig a klánbelépések számától függően egyenletesen nőne.
0 klánbelépéssel 0%
1 klánbelépéssel 1%
2 klánbelépéssel 1+(9/49), azaz 1.18%
3 klánbelépéssel 1+(9/49)*2, azaz 1.37%
n klánbelépéssel 1+(9/49)*(n-1)
50 klánbelépésnél 1+(9/49)*49, azaz 10%
Így nem kell új számláló, nem kell azon vitatkozni, hogy ki jár jól, mert mindenkinek egyforma marad. Nem okoz problémát az SZK. Megmarad a sok ki-be lépkedés büntetése is, de nem lehetetlenedik el a klántámadás néhány klánbalépés után.
Szimpatikus ötlet...
Reply With Quote
  #400  
Old 02-14-2008, 00:19
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Egy klántámadással legkedvezőbb esetben 14% földet lehet szerezni. Ezért úgy gondolom, hogy nem indokolt, hogy a földleadás 10%-nál több legyen.
Ezért talán jó lenne, ha a földleadás mértéke 1%-tól 10%-ig a klánbelépések számától függően egyenletesen nőne.
0 klánbelépéssel 0%
1 klánbelépéssel 1%
2 klánbelépéssel 1+(9/49), azaz 1.18%
3 klánbelépéssel 1+(9/49)*2, azaz 1.37%
n klánbelépéssel 1+(9/49)*(n-1)
50 klánbelépésnél 1+(9/49)*49, azaz 10%
Így nem kell új számláló, nem kell azon vitatkozni, hogy ki jár jól, mert mindenkinek egyforma marad. Nem okoz problémát az SZK. Megmarad a sok ki-be lépkedés büntetése is, de nem lehetetlenedik el a klántámadás néhány klánbalépés után.
Fegya én ezt személy szerint túlzottan is szerény malusznak tartom. Egyet értek Ákossal (Lotr), hogy ne legyen azért semmit mondó a malusz, bár a 4k körös dolgot sokkallom, de ezt még inkább. az alap ötlet is úgy szólt hogy azokat segitse, akik a játék csúcsára törnek. ez pedig a top30% felett van. úgy vélem a jelenlegi szabályozzásal is könnyedén lehet teljesiteni a top30-at,, akár 1 klánban is,a többi kemény dió ami utána jön.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu