Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-22-2007, 20:02
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default szövetségi segitségkérés

nemreg tortent olyan eset, hogy belepett 1 uj tag 1 szovibe, szandekosan elszipkazta a szovi ijaszait, majd ezzel lehetove tette, hogy a haverjai tobb sereggel 1szerre beverhessek a masik szovi tagjait.

mivel nem nullazhato le a szovetsegi segitsegkeres - minimum 10% -, es mivel tobb sereget is behivhat a tag segitsegul, joforman kiuritheti a tobbi szovitag vedelemre szant 1segeit, ezert sztem jogosan felmerulhet nehany gondolat, ami uj szabaly utan kialt.

1. ha vki kilep a szovibol, vagy kirakja a szovivezer, akkor a kilepese utan a segitsegul kuldott/kert seregek azonnal kezdjek meg a hazaterest fuggetlenul attol, hogy odaertek-e, vagy odaerve vedekeztek-e. esetleg az utolso korben mar ne is kerhessen segitseget, mert azok a 2 koros ut miatt ugyse erhetnenek oda, hiszen az uj javaslat miatt a kilepes utan haza is indulnanak rogton.
ez a javaslat azt akadalyozna meg, hogy a kilepo/kirakott ori ne vihesse el bosszubol a tobbi tag 1segeit es a szovin kivul ne elvezhesse a mar nem jogos vedelmet akar 10 koron keresztul.

2. ne lehessen szinte vegtelen mennyisegu vedelmet bekerni. ismeretes, hogy kitamadashoz minden tagtol 1 sereg kerheto el, akkor vedekezesre miert lehet akarhanyat? sztem ugy lenne fair, ha vedekezeshez is csak 1 sereg lenne kerheto, igy amellett, hogy igy lenne igazsagos, az is elkerulheto, hogy az 1ik tag okkal vagy ok nelkul kiurithesse a masik ori barakkjait a sajat vedelmere (vagy szivatasbol).
mellesleg igy kikalkulalhato elore, hogy a szovitag mennyi vedelmet kerhet be, tehat atlathatobb lenne ez is.
Sponsored Links
  #2  
Old 09-22-2007, 20:06
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A javaslat első részét támogatom. Amikor a szövetségi viszony felbomlik azonnal induljanak haza a segítségben kinn lévő seregek.

A második részt viszont nem. Támadáshoz is annyiszor viszel helpet ahányszor akarsz, illetve max ahány tábornokod van. Védekezésnél is meg kell hagyni a lehetőséget. Varis ori kitámad pl, és marad 1k íja. Arra sokszor kell helpet vigyen a szöviktől, hogy védekezni is tudjon.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #3  
Old 09-22-2007, 20:11
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
A második részt viszont nem. Támadáshoz is annyiszor viszel helpet ahányszor akarsz, illetve max ahány tábornokod van. Védekezésnél is meg kell hagyni a lehetőséget. Varis ori kitámad pl, és marad 1k íja. Arra sokszor kell helpet vigyen a szöviktől, hogy védekezni is tudjon.
Ez nem érv, ha bekerül ez a javaslat, akkor nyilván úgy építed fel majd az oridat, szövidet, hogy tudod, csak egyszer hívhatsz helpet.
Most is azért tartasz 1K íjat, mert tudod, hogy akármennyit be tudsz hívni.
__________________
A szenvedélyem
  #4  
Old 09-22-2007, 20:14
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ez nem érv, ha bekerül ez a javaslat, akkor nyilván úgy építed fel majd az oridat, szövidet, hogy tudod, csak egyszer hívhatsz helpet.
Most is azért tartasz 1K íjat, mert tudod, hogy akármennyit be tudsz hívni.
Nem értem, mi értelme lenne az 1 szövihelpnek. Hogy előre ki tudjam számolni, az ellenfél max mennyit tud behívni? Általános véleményeddel ellentétben egy komoly taktikai lehetőséget vennél ki a játékból?
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #5  
Old 09-22-2007, 20:15
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
mivel nem nullazhato le a szovetsegi segitsegkeres - minimum 10% -, es mivel tobb sereget is behivhat a tag segitsegul, joforman kiuritheti a tobbi szovitag vedelemre szant 1segeit, ezert sztem jogosan felmerulhet nehany gondolat, ami uj szabaly utan kialt.
Még nem, még szerencse, hogy annak a javaslatnak fog előbb eldőlni a sorsa, szóval azt hiszem, azt még megvárom
__________________
A szenvedélyem

Last edited by Valezius; 09-22-2007 at 20:18..
  #6  
Old 09-22-2007, 20:16
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Nem értem, mi értelme lenne az 1 szövihelpnek. Hogy előre ki tudjam számolni, az ellenfél max mennyit tud behívni? Általános véleményeddel ellentétben egy komoly taktikai lehetőséget vennél ki a játékból?
Egy szóval se mondtam, hogy támogatom, érzésre inkább ellenzem így elsőre.
Annyit mondtam, hogy amit felhoztá érvet, az cáfolható.
__________________
A szenvedélyem
  #7  
Old 09-22-2007, 20:31
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Az elsővel egyetértek!

A másodiknál talán ha nem is 1-re az sztem is kevés, de pl 5-re vmi hasonló nem kerek számra lehetne korlátozni a segítségkérések számát.
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
  #8  
Old 09-22-2007, 21:04
webesc webesc is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 231
Activity: 0%
Longevity: 91%
Post

Átolvasva a kérdéses esetet mind a 2 javaslatot
jónak tartom.
És mint ahogy Valezius is leírta:
Úgy építse mindenki az oriját,hogy elég legyen az 1 help.
(Ha a Varis ori kitámad,viselje a kockázatát)
  #9  
Old 09-22-2007, 21:09
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by webesc View Post
Átolvasva a kérdéses esetet mind a 2 javaslatot
jónak tartom.
És mint ahogy Valezius is leírta:
Úgy építse mindenki az oriját,hogy elég legyen az 1 help.
(Ha a Varis ori kitámad,viselje a kockázatát)


Akkor töröljük el a helpet is esetleg? Építse mindenki úgy az oriját, hogy help nélkül is boldoguljon...
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #10  
Old 09-22-2007, 21:09
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by webesc View Post
Átolvasva a kérdéses esetet mind a 2 javaslatot
jónak tartom.
És mint ahogy Valezius is leírta:
Úgy építse mindenki az oriját,hogy elég legyen az 1 help.
(Ha a Varis ori kitámad,viselje a kockázatát)
oké ez az csináljunk a hódból tamagocsit igen ez azzzzzzzz a hadis is tartson 15% tornyot ha ütni akar akkor meg várja a csodát
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
04.02. Szövetségi játék Ati Hódító Kézikönyv 3 08-29-2007 16:33
Szövetségi történet Valezius Segítség 6 08-29-2007 14:06
Szövetségi infók a ,,Pontok"-ban DearCody Elvetett javaslatok 4 07-04-2006 10:44
Szövetségi karaván DearCody Megvalósult javaslatok 15 06-16-2006 13:29
1/A változás: szövetségi szabadság alatti raktárdíj Ati Fontos bejelentések 0 05-04-2006 14:14


All times are GMT +1. The time now is 22:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu