Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #2071  
Old 08-15-2013, 12:09
Rickybos Rickybos is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 58%
Default

Quote:
Originally Posted by Garfield2 View Post
Erről van szó, végre valaki meglátta! Akik le lettek téve, pláne nem csináltak semmit. Semmi toli-vari-hadi akció más orijából, az orik összekötve, így teljesen érthetetlen ami történt

Sziasztok!

Néhány észrevétel a JÓS témához...
A földleadás kérdése már csak azért is fals, mert ha valaki veszi a fáradságot és visszanézi valamelyik elmentett épet, vagy gömböt jól látszik hogy a leforduló országnak a leforduláshoz nem kellett volna egy hektár sem, hiszen azt már jó ideje meg volt neki.
Teljesen más, klánon belüli ellentétek szülték a klán több tagjának kilépését, illetve szembefordulását egymással.
Persze sokkal egyszerűbb fröcsögni és vádaskodni, mint ésszel gondolkodni és mögé nézni a dolgoknak. Persze a tények ismeretének publikálása nem olyan vicces mint a gúnyolódás.

Aki engem ismer az jól tudja, hogy a csalás mint olyan távol áll tőlem. Ez néhány fórumon meg is jelent róla, melyet ezúttal is köszönök azoknak aki ezt az információt fontosnak tartották megosztani a többiekkel. Sőt, nem is tartom szerencsésnek az itteni üzengetést, mert az gyerekes, és semmi értelme.


Erge, Rickyboy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2072  
Old 08-15-2013, 16:03
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Rickybos View Post
Sziasztok!

Néhány észrevétel a JÓS témához...
A földleadás kérdése már csak azért is fals, mert ha valaki veszi a fáradságot és visszanézi valamelyik elmentett épet, vagy gömböt jól látszik hogy a leforduló országnak a leforduláshoz nem kellett volna egy hektár sem, hiszen azt már jó ideje meg volt neki.
Teljesen más, klánon belüli ellentétek szülték a klán több tagjának kilépését, illetve szembefordulását egymással.
Persze sokkal egyszerűbb fröcsögni és vádaskodni, mint ésszel gondolkodni és mögé nézni a dolgoknak. Persze a tények ismeretének publikálása nem olyan vicces mint a gúnyolódás.

Aki engem ismer az jól tudja, hogy a csalás mint olyan távol áll tőlem. Ez néhány fórumon meg is jelent róla, melyet ezúttal is köszönök azoknak aki ezt az információt fontosnak tartották megosztani a többiekkel. Sőt, nem is tartom szerencsésnek az itteni üzengetést, mert az gyerekes, és semmi értelme.


Erge, Rickyboy
A gömb, vagy az elmentett éplista mutatja a minimum hektárt is? Ez új nekem.

Ha te azt látod, hogy kilép egy klánból 3 ország, alakít 3 klánt. Van egy törpe klán és 2 elf klán, majd a törpe klán beveri az egyik elf klánt 3 sereggel, majd néhány órával később beveri a másikat 5 sereggel, ahová átlépett az az ország, akit már egyszer bevert, akkor te mit hiszel? Azt hogy haragudtak egymásra? Én nem. És a véleményem még mindig tartom. És nem is a fordulás, ami a fontos tény ebben, hanem esetleg az, hogy:

A törpe körül volt kb 5 országunk, és fentük rá a fogunkat. Amint letelt a kért idő, be is akartuk verni. Egy infózás után szabadság, majd kisklán, ahol bevert 2-3 volt klántársát.
Alap dolog, hogy egy törpének a fedezés lényegesen többe kerül, mint egy elfnek, és egy törpe több hasznot is hajthat mint egy elf. A klántársak beáldozzák magukat, majd a törpe, amint oda kerül mellé egy ellenséges klán, aki problémát jelenthet a minimumföldjére nézve, elfelejti a klántársak "jócselekedetét", majd lefordul önző okokból.

Én ezt tudtam elképzelni. Hozzátenném, hogy amikor kihoztam ide a témát, az ország még a csoportban volt, és a földleadás sokkal egyértelműbbnek tűnt, mint most, hogy az az ország lefordult. De attól függetlenül nem tartom szabályosnak, sem pedig fair dolognak, ami ott zajlott. Még ha az is vezetett idáig, hogy összebalhéztak a klántagok.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #2073  
Old 08-15-2013, 18:59
Rickybos Rickybos is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 58%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
A gömb, vagy az elmentett éplista mutatja a minimum hektárt is? Ez új nekem.

Ha te azt látod, hogy kilép egy klánból 3 ország, alakít 3 klánt. Van egy törpe klán és 2 elf klán, majd a törpe klán beveri az egyik elf klánt 3 sereggel, majd néhány órával később beveri a másikat 5 sereggel, ahová átlépett az az ország, akit már egyszer bevert, akkor te mit hiszel? Azt hogy haragudtak egymásra? Én nem. És a véleményem még mindig tartom. És nem is a fordulás, ami a fontos tény ebben, hanem esetleg az, hogy:

A törpe körül volt kb 5 országunk, és fentük rá a fogunkat. Amint letelt a kért idő, be is akartuk verni. Egy infózás után szabadság, majd kisklán, ahol bevert 2-3 volt klántársát.
Alap dolog, hogy egy törpének a fedezés lényegesen többe kerül, mint egy elfnek, és egy törpe több hasznot is hajthat mint egy elf. A klántársak beáldozzák magukat, majd a törpe, amint oda kerül mellé egy ellenséges klán, aki problémát jelenthet a minimumföldjére nézve, elfelejti a klántársak "jócselekedetét", majd lefordul önző okokból.

Én ezt tudtam elképzelni. Hozzátenném, hogy amikor kihoztam ide a témát, az ország még a csoportban volt, és a földleadás sokkal egyértelműbbnek tűnt, mint most, hogy az az ország lefordult. De attól függetlenül nem tartom szabályosnak, sem pedig fair dolognak, ami ott zajlott. Még ha az is vezetett idáig, hogy összebalhéztak a klántagok.


Valóban nem látszik a minimum föl az éplistából, vagy gömbből, ezért elmondom a Jós egyik tagja sem járt még olyan magaslatokban, hogy a 9k heki ne lett volna elég minimum földnek. Így jól látszik, hogy földre nem volt szüksége a forduláshoz.
Akár merről nézzük, vagy csavarjuk a dolgokat hosszú együttélés után egy szétválásnál mindenkinek megvannak az információi a másikról, helyzetéről. A belső dolgokat nem ismertétek így azt sem tudhatjátok mi miért alakulhatott így az emberekben.

De ami már felvetődött itt, országom kizárása biztosan nem is kapcsolódhat ehhez az eseményhez, mivel abban semmilyen formában nem vett részt.
Az okát nem tudom, mint ahogy azt sem a g-s országom miért lett áthelyezve.
Biztosan kapok rá választ majd, egyszer, persze nem olyan gyorsan mint némelyek...
Reply With Quote
  #2074  
Old 08-15-2013, 20:59
Garfield2's Avatar
Garfield2 Garfield2 is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 17
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Elvileg amúgy sem a földleadás lett büntetve, hanem valami más, hiszen a forduló ország pl nincs anarchban. Földleadáskor ott lenne. Szóval erről felesleges is magyarázkodni.

Nem tudom hogy intéződik ez a kivizsgálás, de 3 napja egy betűnyi válsz sem jött a reklamációs levelekre... Tudsz erről valami infót? Nem a konkrét ügyről, hanem magáról az eljárásról.
Reply With Quote
  #2075  
Old 08-16-2013, 09:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Garfield2 View Post
Nem tudom hogy intéződik ez a kivizsgálás, de 3 napja egy betűnyi válsz sem jött a reklamációs levelekre... Tudsz erről valami infót? Nem a konkrét ügyről, hanem magáról az eljárásról.
Pontosítás végett:

Reklamációd ideje: 2013-08-12 17:27:42
Válasz ideje: 2013-08-12 17:30:33
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #2076  
Old 08-16-2013, 09:51
Rickybos Rickybos is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 58%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Pontosítás végett:

Reklamációd ideje: 2013-08-12 17:27:42
Válasz ideje: 2013-08-12 17:30:33

A pontosítás végett:
A "válasz", egy automata sablon üzenet volt, amely tartalmilag is kifogásolható, hiszen mennyire életszerű, hogy kivizsgálható 4 ország ügye is részletesen 3-4 perc alatt. Amennyiben ezt tekintjük válaszüzenetnek valóban megvalósult a 3 munkanapon belüli válasz, ilyen értelmezésben valóba akár évekig is elhúzható a korrekt tájékoztatás, az ügy megnyugtató lezárása.
Nincsenek illúzióim azzal kapcsolatban hogy ez itt "házon belül" megválaszolódna a jövőben.
Amennyiben tévednék megkövetem magam!

Erge, Rickyboy
Reply With Quote
  #2077  
Old 08-16-2013, 10:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Rickybos View Post
A "válasz", egy automata sablon üzenet volt
Ha ezt gondolod, akkor lehetséges, hogy tényleg vársz még valami válaszra ezzel kapcsolatban. Ez esetben tényleg pontosítsuk: nem automata válasz volt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #2078  
Old 08-16-2013, 11:11
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha ezt gondolod, akkor lehetséges, hogy tényleg vársz még valami válaszra ezzel kapcsolatban. Ez esetben tényleg pontosítsuk: nem automata válasz volt.
Akkor lehet megdőlni látszik a "semmit sem tettem" kijelentés?
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #2079  
Old 08-16-2013, 11:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Akkor lehet megdőlni látszik a "semmit sem tettem" kijelentés?
Nem feltétlenül.

Nagyon sok olyan eset van, amikor az ország eredeti gazdája tényleg semmit nem tett azon túl, hogy másnak megadta a belépési adatokat.

Sajnos ilyen esetben születtek már anarchba helyezések abból is, hogy "légyszi vigyázz az országomra egy hétig", és abból is, hogy "most úgyis alszik, biztos nem bánná, ha kicsit segítenék neki".

Ezt most teljesen általánosságban írom. Neten vagyunk, nem lehet megállapítani, hogy mit ki csinál. Szerencsére nem is kell, hiszen mindenki teljes felelősséggel tartozik a belépőadataival elkövetett tettekért. Akár az ország eredeti gazdája használja az országot, akár nem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #2080  
Old 08-16-2013, 13:39
Garfield2's Avatar
Garfield2 Garfield2 is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 17
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Pontosítás végett:

Reklamációd ideje: 2013-08-12 17:27:42
Válasz ideje: 2013-08-12 17:30:33

Az lett volna a válasz? :O Nem hihető, hogy 3 perc alatt ki lett vizsgálva több ország áthelyezése. Lejjebb olvastam, hogy nem sablon üzenet volt. Mindegyik ország betűről betűre ugyanazt az üzenetet kapta szóról szóra, szerintem ez kimeríti a sablon üzenet fogalmát. Amellett ez a "válasz" semmitmondó, akármire elvonatkoztatható, algoritmusokra és különféle üzleti titkokra hivatkozott, azaz ezek mögé bújva az üzemeltetők kibújtak az alól, hogy konkrét eseményekkel alátámasszák a történteket. Ami nehéz is lett volna, lévén nem történt szabálytalanság sem általam, sem más által. Magyarázatot azóta sem kaptam, ezek szerint már nem is fogok. Nem is tudom mit mondjak erre, igazából elkeserítő, hogy ennyire semmibe van véve a játékosok joga a korrekt eljáráshoz.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hódítós dühöngő :D Never Fontos események 113 08-07-2008 07:04
Hódítós tali Tatabányán Andrew Bulik 521 03-06-2008 13:56
A Prímposta visszautasítja a hódítós értesítőt mit tegyek? BigPi Általános beszélgetés Hódítós témákban 3 08-28-2007 16:41
Pultoslány kerestetik (vagy srác a lényeg, hogy Hódítós legyen!) monro Egyéb 31 06-15-2007 00:12
Szkarabeusz Söröző Heti Hódítós tali és ulti :D monro Bulik 10 10-30-2006 08:31


All times are GMT +1. The time now is 23:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu