Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #161  
Old 06-18-2013, 16:17
Bukta Bukta is offline
Member
 
Join Date: Jul 2011
Location: Felsőörs
Posts: 177
Activity: 0%
Longevity: 70%
Default

A szabi nekem azért nem tetszik, mert lerövidítjük az előtte akciómentes időszakot, teszem azt 4 órára. Elmegy (rövid)szabira valaki, rosszat álmodik, lottó5ös, főnök, stb..., és nem jön vissza 2 hétig. A rövid szabit csak úgy tudnám támogatni, hogy automatikusan visszajön az ország magától 8 óra múlva. Benéz a játékos 4+8 óra akciómentesen, mehet hosszú szabira. Ha nem figyel a játékos, hát ÍJ.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #162  
Old 06-18-2013, 16:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bukta View Post
A szabi nekem azért nem tetszik, mert lerövidítjük az előtte akciómentes időszakot, teszem azt 4 órára. Elmegy (rövid)szabira valaki, rosszat álmodik, lottó5ös, főnök, stb..., és nem jön vissza 2 hétig. A rövid szabit csak úgy tudnám támogatni, hogy automatikusan visszajön az ország magától 8 óra múlva. Benéz a játékos 4+8 óra akciómentesen, mehet hosszú szabira. Ha nem figyel a játékos, hát ÍJ.
Pont emiatt tudhatná magát nagyobb biztonságban, tudva, hogy akár 2 hétre is elmehet, de vissza is jöhet hamar.

Ebben van némi rizikó, mert könnyebben elmegy így bárki szabira, és lehet, hogy nem jön vissza róla jóideig.

Az új játékosok esetében azért ez az idő eléggé korlátolt lenne, és valóban nem tudja 1 hét játék után elmenni 6 év szabira. Ami mellesleg szerintem kifejezetten jót tenne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #163  
Old 06-19-2013, 07:41
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Bukta View Post
A szabi nekem azért nem tetszik, mert lerövidítjük az előtte akciómentes időszakot, teszem azt 4 órára. Elmegy (rövid)szabira valaki, rosszat álmodik, lottó5ös, főnök, stb..., és nem jön vissza 2 hétig. A rövid szabit csak úgy tudnám támogatni, hogy automatikusan visszajön az ország magától 8 óra múlva. Benéz a játékos 4+8 óra akciómentesen, mehet hosszú szabira. Ha nem figyel a játékos, hát ÍJ.
Csak ilyen aktív játékidő mellett lekopnak a körei. Huzamosabb ideig csak 4 órákat játszik, akkor ahogy írtad egy idő után automatikusan visszajön szabiról. Viszont ha valaki aktív megengedheti magának hogy 2 hétre, egy hónapra simán elmenjen, úgy hogy ne kelljen izgulnia, belépkednie csak azért hogy szabizza x óránként az oriját. Szóval nem értem miért nem tetszik az ötlet
Reply With Quote
  #164  
Old 06-19-2013, 21:29
TheGame TheGame is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2012
Location: Szováta
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 67%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Még azt se feltétlenül mondanám, hogy megvan az összes ötlet, jöhet bármikor egy újabb.

Összesítésként -- csak címszavakban, nem túl hosszú a téma még, vissza lehet olvasni:

1, külön csoportrendszer, ahol éjszaka nem megy az idő

2, külön csoportrendszer, ahol folyamatosan megy az idő, de a szabi minimum ideje kevesebb

3, új fajok, amik bizonyos napszakra védelmet adnak, máskorra sebezhetőbbé tesznek

4, új személyiségek, amik bizonyos napszakra védelmet adnak, máskorra sebezhetőbbé tesznek

5, egységes szabireform: lehessen kisebb időszakokra is szabira menni, de a szabadság aktív játékidőhöz legyen kötve

Szerintem az 1 vagy 2 lenne a legjobb.!
Reply With Quote
  #165  
Old 06-19-2013, 21:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by TheGame View Post
Szerintem az 1 vagy 2 lenne a legjobb.!
... és pedig azért, mert ... ?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #166  
Old 06-19-2013, 21:49
TheGame TheGame is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2012
Location: Szováta
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 67%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
... és pedig azért, mert ... ?
Ne bolygassa fel mas orik mukodeset.
A Szabadsagos megoldas vegképp nem jo
Vegynk pl.
van egy csoportban 100 ori. amibol 10 ejjel jatszik.
ha ez a 90 ori leszabizik ejjelre nekem marad 10 ori akit be tudok utni.

jon a nappal mi ejjelesek leszabizunk.
a 100 oribol leszabizik 10 ori.
ennek a 90 orinak ami nincs szabin van 90 ember akit uthetnek.

Szoval nekik van 90 ori akit birnak utni nekunk van 10 !
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to TheGame For This Useful Post:
  #167  
Old 06-19-2013, 23:36
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Így meg a 100-ból 50 nem játszik, mert elmegy a kedve :S
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Sequator For This Useful Post:
  #168  
Old 06-20-2013, 00:40
TheGame TheGame is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2012
Location: Szováta
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 67%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Így meg a 100-ból 50 nem játszik, mert elmegy a kedve :S
azert mondtam,hogy a kulon csoport a megoldas.
Reply With Quote
  #169  
Old 06-20-2013, 06:04
hunekike2 hunekike2 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 59%
Default

Sziasztok, általában csak olvasgatni szoktam, de elhatároztam írok is ebben a témában.
A téma lényege az lenne, hogy éjszakára valami extra védelmet tudjunk biztosítani szeretett országunknak.
Erre lenne egy ötletem.
Egy beállítható opció, amit természetesen csak VIP országoknak jelenik meg. konkrétan az hogy az ország kap 50% védelmet katonai, mágikus és alvilági téren is, valamint az ételfogyasztás 25% al csökken. Cserébe a védelmi periódus alatt +1 vip kör telik el minden körben, azaz körönként 2.
Az opció, UTC 20:00 - 4:00 fejti ki a hatását. Pontlistában jelölve az ilyen ország.
Az adott időszakban be lehet lépni de semmifajta támadást nem lehet indítani, mindenfajta információszerzó varázslat(gömb mágiafelderítés krónika) 4*annyi készültséget igényel, távolbalátás nem változik. Szövihelpet be lehet hívni/küldeni.
Minden nap egyénileg döntheti el valaki, hogy használni szeretné e avagy sem de este 6(UTC16)ig döntenie kell, utána nem választható(megelőzve, hogy így jusson valaki extra védelemhez).
Az opció kiválasztása akciónak számít tehát nem lehet egyből szabira menni mikor kikapcsola védelmi periodus(akkor menjen el este szabira).
Aktív ártó varázslatok nem csökkennek, saját felrakott varázslatok viszont igen. Napsütés növekedés csökkenti az ártót.
Képzésen lévő egységeket nem befolyásolja, íródó tekercseketet nem befolyásolja, termelő épületeket szintén nem befolyásolja.
Azt hiszem részletesen leírtam.
A szövi részén még lehet alakítani, hogy 1-1 tag is bekapcsolhatja e vagy csak a komplett szövi.
Reply With Quote
  #170  
Old 06-20-2013, 08:39
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by TheGame View Post
azert mondtam,hogy a kulon csoport a megoldas.
Szóval kell egy külön csoport annak a 10 embernek, ahol lehet éjszaka ütni.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Figyelmeztetések bevezetése Ati A fórumról... :) 25 01-25-2008 17:31
A Gyermekvasút nyomában - éjszakai Ati 2007-es túrák 1 09-01-2007 20:48
Vallas mint tenyezo bevezetese vagy nem? Madzin Elvetett javaslatok 41 04-01-2007 19:50
ELŐZETES: újítások bevezetése Ati Fontos bejelentések 0 02-19-2007 13:42
éjszakai támadás Lara Baba Általános beszélgetés Hódítós témákban 127 02-03-2007 19:35


All times are GMT +1. The time now is 13:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu