Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-18-2011, 13:13
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

szerintem az, hogy nem ragadnak meg az újak több dologból fakad
1. az eleje nagyon vontatott a játéknak
az a 3 nap arra elég hogy valaki meg is unja az egészet

2. ha egy fejlesztést ki kellene ragadni hogy mi tett rosszat a játéknak, az a változtatható részesedés szerintem

mivel így a feljebb jutás egészen leegyszerűsödött, felgyorsult. Egy-egy ork könnyen felviszi az egész szövit. Ha valakit lecsapnak, akkor kis állítás a részesedésen, 1ütés és már vissza is ért. Míg régen nem volt ilyen gyors a visszajutás. Tovább maradt könnyen üthető az ember, ami a kezdőknek is sikert biztosított. A kezdők nem tudják ezt az opciót úgy kihasználni. Mert kevéssé aktívak, vagy mert nem értik passz.
A tolvajoknak varázslóknak kevés lehetőségük van bármit érdemben tenni. A kezdők pedig nem full hadi szöviben tenyésznek. Így csak asszisztálni tudnak egy egy tapasztalt csapat földszerzéséhez.

engem nem zavar hogy nincs különösebb képi világ. Ha szép játék környezetet akarok, akkor játszok olyan játékkal. Sorolhatnám őket, egy webes játék se közelíti meg ezeket.

3. különösebb büntetés nélkül nem lehet A-ban szabira menni. Szerintem ezért is van sok elf ott, és ott a kezdő játékosok beleunnak a játékba.

én ezekre gondolnék
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Kubbi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 02-18-2011, 13:22
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
1. az eleje nagyon vontatott a játéknak
az a 3 nap arra elég hogy valaki meg is unja az egészet
ezzel mondjuk egyetértek, sokan azonnali fejlődést várnak, és csalódnak annak ellenére, hogy regelésnél le van írva, hogy ez nem egy 2 órás játék

Quote:
2. ha egy fejlesztést ki kellene ragadni hogy mi tett rosszat a játéknak, az a változtatható részesedés szerintem
(...)
A tolvajoknak varázslóknak kevés lehetőségük van bármit érdemben tenni. A kezdők pedig nem full hadi szöviben tenyésznek.
Ezzel viszont nem értek egyet, és szerintem Te is magad ellen beszélsz. Ez a változás teszi lehetővé, hogy ne csak hadival lehessen előrejutni, ebben semmi rosszat nem látok. Az, hogy kevesebb a hadiakció, az egy dolog, változik a játékstílus, szerintem ennek nincs köze a játékosszám- csökkenéshez.

Quote:
3. különösebb büntetés nélkül nem lehet A-ban szabira menni. Szerintem ezért is van sok elf ott, és ott a kezdő játékosok beleunnak a játékba.
Szerintem aki eljut A-ba, az nem annyira kezdő, hogy egy általa választott játékstílus miatt megunná az egészet.
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #3  
Old 02-18-2011, 13:49
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
Ezzel viszont nem értek egyet, és szerintem Te is magad ellen beszélsz. Ez a változás teszi lehetővé, hogy ne csak hadival lehessen előrejutni, ebben semmi rosszat nem látok. Az, hogy kevesebb a hadiakció, az egy dolog, változik a játékstílus, szerintem ennek nincs köze a játékosszám- csökkenéshez.
2006-ban amikor elkezdtem játszani, kb a helyzet a következő volt:
Akkor még standard 2hadi egy toli egy vari volt a legelterjedtebb. Ha leütötte valaki a tolit vagy a varit, az vagy visszaütött vagy visszafedezett.
Előfordult hogy várni kellett, mivel az az emberke aki ütött, feljebb került a többiekhez képest. Tehát nem mindig a hadilag legerősebbnek kellett ütnie.
Így mindenkinek volt lehetőség valakin visszajönni. (Még a tolis is volt hogy talált célpontot.)
De mindenképpen lassabban tudtak a szövik felfelé menni.
Ott maradtak a vari toli közelében, akiknek volt lehetőségük revansot venni.
Sokkal több volt a mészár, és fosztogatás. És nem is feltétlen a földért ment a harc, mert megszerezhető volt könnyen.

Ma már ez nem megy, mert sok a hadi. Amihez sok pénz és tartalék kell. Ezért én megértem hogy mindenki gyűjtöget, aki játszani is szeretne.
Régen is voltak full hadis szövik, de lényegesen kevesebb mint ma
Ezért gondolom hogy lehet ez is hozzájárul
Nem érvelni akarok a régi rendszer mellett, csak elmondom hogy én hogy láttam
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kubbi For This Useful Post:
  #4  
Old 02-18-2011, 14:24
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Megpróbálok egy kezdő szemszögéből végigvezetni egy harcot (előzményekkel, következményekkel együtt):

Nincs tartalékom, nincs ismerősöm, akinek van. Buzgón képzek, sok-sok ideig, van is valamennyi egységem. Csinálok / kapok a szövitől egy gömböt, amin ott egy ország, rengeteg pénzzel. Jó esetben, mert lelkiismeretes kezdő vagyok, kiszámolgatom, hogy elég az egység, ami nekem van ahhoz, hogy beüssem. Megtervezem, kitámadok. Természetesen nem jutok be, mert a védő ország a rengeteg pénzéből vett annyi védő egységet, hogy ne férjek be. Aztán ugyanebből a rengeteg pénzből vesz támadóegységet és hazakísér 20 sereggel.
Persze, hogy elmegy a kedvem a játéktól.

Nyilván rengeteg helyen bele lehet kötni ebbe a levezetésbe, de azt hiszem a lényeg érthető. Eléggé felborult a játék egyensúlya.

Akiknek van pénzük, tartalékuk, azok természetesen vigyáznak rá, nem ritkán megoldva a 24 órás jelenlétet. Én nyilván nem fogok kimenni fosztani még biztos beütésre sem, hiszen a célpont úgyis megszabadul a pénztől, a támadásom pedig önmagában veszteséges lett, nem is beszélve az esetleges retorziókról. Mindezeket lehet kombinálni a piaci árakkal.

Vagyis csak akkor támadok, ha valakin revansot akarok venni, vagy föld kell. Ez pedig azért jelentősen leszűkíti a keresztmetszetet.

Természetesen nem állítom, hogy csak és kizárólag ez okozta a visszaesést, de nem elhanyagolható (szerintem).

Ez egyelőre még nem javaslat, csak egy szubjektív helyzetelemzés, így mint olyan, kicsit OFF. Bár az okok keresése talán lendíthet a dolgon.
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to idegenvezeto For This Useful Post:
  #5  
Old 02-18-2011, 14:28
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

ez régen is így volt, hogy akinek volt pénze, meg helye a barakkban + kint a piacon volt kati, és észrevette, hogy jönnek, az bevett annyi íjászt vagy lovat , amennyit tudott...vagy legalábbis ha volt bent pénze, eldugta, és ez szerintem természetes...
én kezdőként is, ha néha távoloztam, és jött valaki, az volt az első, hogy elköltöttem a pénzemet, ha meg fosztani mentem, gyakran ürítettek előttem ha volt bent pénz, úgyhogy ez nem új keletű dolog
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto

Last edited by Zoli; 02-18-2011 at 14:30..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Zoli For This Useful Post:
  #6  
Old 02-18-2011, 14:30
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
ez régen is így volt, hogy akinek volt pénze, meg helye a barakkban + kint a piacon volt kati, és észrevette, hogy jönnek, az bevett annyi íjászt vagy lovat , amennyit tudott...vagy legalábbis ha volt bent pénze, eldugta, és ez szerintem természetes...
én kezdőként, ha néha távoloztam, és jött valaki, az volt az első, hogy elköltöttem a pénzemet, ha volt bent
Ez rendben is van, nem is erről beszélek.

Arról beszélek, hogy lehetek akármilyen alapos, kezdőként, a trükkök (lehetőségek) ismerete nélkül nem fogom tudni felvenni a versenyt. És most itt nem arról van szó, hogy van 40M pénzem, az ellenfelemnek meg 150M, úgyhogy buktam, hanem nekem van mondjuk 40M, az ellenfélnek meg 25 yard.
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv
Reply With Quote
  #7  
Old 02-18-2011, 14:33
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by idegenvezeto View Post
Ez rendben is van, nem is erről beszélek.

Arról beszélek, hogy lehetek akármilyen alapos, kezdőként, a trükkök (lehetőségek) ismerete nélkül nem fogom tudni felvenni a versenyt. És most itt nem arról van szó, hogy van 40M pénzem, az ellenfelemnek meg 150M, úgyhogy buktam, hanem nekem vagy mondjuk 40M, az ellenfélnek meg 25 yard.
kezdőként az ember általában ilyenekről nem is tud,( legalábbis én nem tudtam, mert nem ismertem senkit) így nem is aggódik emiatt, és egyszerűen betudja annak, hogy a másik jobb. kész. aztán ha rájön, hogy mi a turpisság, csinálja ő is, ha van kedve...vagy nem köt bele olyanba, akinél látszik, hogy nagyságrendekkel több van
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #8  
Old 02-18-2011, 15:02
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Üdv!
Én 3hónapja nem játszom a játékkal. Egy kedves ismerősöm szólt, hogy nyílt ez a topic, és most késztetést érzek megosztani tapasztalatomat Kezdeném ott, hogy kisebb-nagyobb kihagyásoktól eltekintve a kezdetektől játszom. Sőt, egy időben szinte az egész család játszott, ők sajnos hamarabb megunták azt, amihez én csak tavaly év végén jutottam el. Szerintem a játék "grafikailag" úgy tökéletes ahogy van. Tudom én, hogy haladni kell a korral meg minden, de szerintem a régi nagy játékosok sem soha azért hagyták abba, mert nem láttak szaladgáló kardos embereket, meg térképet, vagy mert csak megunták a játékot.
Személyes tapasztalatom az, (lehet sokaknak más, én csak az enyémről tudok beszélni) hogy a legtöbben egy vélt (vagy valós) szabálytalanság(ok) miatt hagyták abba a játékot, amit ellene követtek el. Legalábbis a közvetlen környezetemben mindenki akiről tudok, hogy játszott csak ezért. Rengeteg vita volt/van erről külsőn is, kezdve a földleadástól a piacon átjátszott pénzekig. A régi játékosok nagyon jól tudják miről beszélek. Persze írtó nehéz ezt bizonyítani azt is tudom.
Mára teljesen kialakult az, hogy valaki vagy régi barát/szövi, vagy régi ellenség. A mostani kezdőknek, sajnos esélyük sincs a legkisebb mértékben sem, ezért is nem kitartóak. Minden profinak van szinte minden csoportban országa, plusz még fagyasztva is többnyire, amin a kezdők sosem jutnak át, ezzel el is van véve a sikerélményük. Nem mondom, hogy ez rossz vagy jó, csak ez a véleményem arról, hogy miért nem kitartóak ugymond a friss játékosok.
Arról, hogy a régiek meg mitől válnak ki, csak annyit, hogy vannak gazdak szövik, meg vannak irtózatosan gazdag szövik, akikbe ha bele is lehetne állni sikerrel, akkor előkerülnek a cimborák, akik vagy feltöltik piacon keresztül lóvéval, vagy ha nincs rá szükség, mert ugyan horror tartalék van még, de mégsem bírnak az ellennel akkor jön a beföldelés, vagy a cimbinek szólás msnen, hogy "áh, alattam vannak nagyon, nem kell kis föld, mert akkor tudnék háborúzni velük tovább" vagy a "adjatok már kis földet, hogy ne tudjanak támadni. Meg még sorolhatnám, hogy hányféleképpen tudnak "szabályos keretek között" segíteni a másiknak. Tudom, itt mindenki becsületesen játszik, ezért nem is nevesítek senkit, sőt, nem is történt sosem ilyen ugye?
Az, hogy szinte vari-toli teljesen kihalt a játékból, az is annak tudható be, hogy a veteránok használják főleg a külsőt, és többnyire ők "mozdítják" előre a szabályokat a saját játékstílusuknak megfelelően. (jelen esetben a hadis fele húz a mérleg) Mivel ők már tudják, hogy a legnagyobb érték a föld, többnyire egy 3orkos+1óriás felállással mennek előre, ami szinte megállíthatatlan. Illetve nem is lenne az, ha nem azzal kezdenék az 5.szintet fordulás után, hogy nyakik töltik magukat pénzzel, amit aztán majd fent leadnak a következő fordulásnál.
Ha valakinek bármilyen ötlete van, ami kicsit is nem tetszik a mostanra rutinná vált stílusuk ellen, könnyűszerrel lehurrogják fórumon, ami hamar csak vitába megy át, és érdektelenné válik az ötlet vagyis szinte sosem veszi komolyan a vezetés. (Nem egy példa volt rá, hogy régebbi ötletet, ami nagyon le lett hurrogva, később pont az vetette fel, és fogadtatta el aki korábban ellene volt, csak változott kicsit a játékstílusa és hirtelen rájött, az mégis jó lenne az új felállásban.)
Szóval az én nézőpontomnak már korántsem korrekt a játék, és meguntam, hogy egyedül harcolok jópár szövi meg pár mf ellen Lehet kicsit sarkos, meg esetleg meg is lehet magyarázni, hogy miért nincs igazam, de attól még ez a vélemény és a tapasztalat.
20msn hódos partnerem közül, kb 19nek nagyjából ez a véleménye, csak idővel megtanulta, hogy nem érdemes erről vitázni, ugyhogy inkább csöndben tűr, majd egyszercsak megunja a dolgot, és szó nélkül abbahagyja a játékot. (esetleg nem szó nélkül, hanem látványos mártírkodással a fórumon, de a végeredmény ugyanaz, többet nem játszik)
Én így látom a kérdést, hogy miért nem kitartóak a kezdők, és miért unják meg a régiek, ergo miért csökken drasztikusan a létszám.
Ha valakinek kérdése van, szívesen válaszolok, ma estig nyitva hagyom még az ablakot, mert kiváncsi vagyok ki, hogy látja ezt.
Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to RRRrrr For This Useful Post:
  #9  
Old 02-18-2011, 15:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A régi, 5-6 éve játszó emberekre ez igaz lehet. Bár szerintem az ő kilépésük pont növeli a kezdők esélyeit, de ezen nem filozofálgatok, mert én azt látom, hogy a legnagyobb rostálódás az első 72 órában (még a védettség alatt!) van. Nagyon sok attrocitás ott nem érhet senkit, mert a védettség miatt fizikailag kizárt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 02-18-2011, 14:37
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by idegenvezeto View Post
Nyilván rengeteg helyen bele lehet kötni ebbe a levezetésbe, de azt hiszem a lényeg érthető.
Próbáljunk nem azon fennakadni, hogy a helyzetelemzéssel egyetértünk-e, vagy sem. Nem véletlenül tettem hozzá, hogy szubjektív.
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 10:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu