Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1801  
Old 03-09-2011, 16:36
Rheia Rheia is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 312
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Arról, hogy a tanulmányai végeztével nem kapott munkát? Nem feltétlenül.. a túlképzetteknek már nem is válaszolnak, legtöbbször kapásból elküldik, nehogy később a diploma miatt nagyobb bérigényük lehessen egy olyan munkára, amit egy kevésbé képzett kolega is el tud végezni. Főleg ha a saját lakhelyén akar elhelyezkedni, mert nem feltétlenül lakik mindenki nagyvárosban.
Persze nem a segélyre kellene várni.. Neki se! Szvsz ha nem tudják munkához kötni az ilyen támogatást, ne is járjon. Nyilvánvalóan sok az igazságtalanság és a kiskapu ezen a területen.
__________________
Rheia (#556175)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Rheia For This Useful Post:
Sponsored Links
  #1802  
Old 03-09-2011, 17:23
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
Arról, hogy a tanulmányai végeztével nem kapott munkát? Nem feltétlenül.. a túlképzetteknek már nem is válaszolnak, legtöbbször kapásból elküldik, nehogy később a diploma miatt nagyobb bérigényük lehessen egy olyan munkára, amit egy kevésbé képzett kolega is el tud végezni. Főleg ha a saját lakhelyén akar elhelyezkedni, mert nem feltétlenül lakik mindenki nagyvárosban.
Persze nem a segélyre kellene várni.. Neki se! Szvsz ha nem tudják munkához kötni az ilyen támogatást, ne is járjon. Nyilvánvalóan sok az igazságtalanság és a kiskapu ezen a területen.
A kommentelőnk arról sokat írt, hogy mennyit tett azért, hogy kapjon segílyt, arról meg semmit, hogy mennyit tett azért, hogy kapjon munkát. Ergo az fáj neki, hogy bezzeg a cigányok kapnak, ő meg nem. És ez más hibája ráadásul.

Persze, azt nem mondtam, hogy könnyű lenne bármit is csinálni, elérni, de hogy nem rajta múlik?

Túlképzett? Minek képezte túl magát? Matektanár, szocpedagógus, valutás (gondolom valutapénztáros). Ezeket minek tanulta? Gondolom azért, mert addig sem kellett dolgozni. És most büszke magára, és a büszkesége annyit sem enged meg, hogy kihagyja a CV-ből valamelyik képesítését.

Ráadásul, mikor gondolkodott azon, hogy mire lesznek ezek jók neki? Vagy semmikor? Bármelyik is, akkor mégiscsak rajta múlott.

Meg nem akar a saját lakhelyén kívül elhelyezkedni? Nem gond, csak akkor éljen a következményeivel (0Ft/hó). Ha nem tud, akkor meg akarjon mégiscsak...

Arról sem írt, hogy milyen egyéb dolgokkal próbálkozott amiből megélhet, miközben stabil munkát keresett. De mégis írt: otthon ült. Végülis jobb, mintha lopni ment volna, az tény.

Értem az álláspontod, de a "nem feltétlen rajta múlik" dolog maszatolás.
Ő is csak egy ember, aki azt gondolja, hogy neki jár a megélhetés anélkül, hogy a kisujja mozdításánál nagyobb erőfeszítést tesz, pont, mint azok, akiket kritizál. Meg, hogy másnak kell megoldania helyette.

Félreértés ne essen, nekem semmi gondom nincs azzal, hogy ki hogyan alakítja az életét, semmi közöm hozzá. Viszont vállalja a tetteiért a felelősséget. Lehet, hogy rá is fog döbbenni erre később. Lehet mások is rá fognak döbbenni később. Csak addig a saját kontójukra játsszák az "élet" nevű játékot, ne másokéra.

ui: Ha három hónapja 0 forintból él, akkor se munkára se segélyre nincs szüksége, mert úgy tűnik így is megoldja
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #1803  
Old 03-09-2011, 21:49
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Von, hagyd már a hülyeséged.
Itt a községünkben a diplomások a közcélúak, annyira nem találnak munkát.
Sok ismerősöm nem kis végzettségekkel (nem írom le, mikkel, mert neked egy tanár/szociológus csak egy szar) csak vándorol állásinterjúról-interjúra...
Örülök, hogy Te olyan helyen élsz, ahol csak annyiból áll a munkakeresés, hogy be kel menni valahová és máris alkalmaznak...
Senkinek nem kívánom a munkanélküliséget, de amikor ilyet olvasok, mint most tőled azért picit elgondolkozom rajta, hogy Te hasonló helyzetben is így írnál-e?
Nem akarok ebből 15 oldalas vitát generálni, csak leírtam az írásodra a véleményem...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #1804  
Old 03-09-2011, 21:51
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Ma beszélgettünk az info tanárral arról, hogy programozó-matematikusnak érdemesebb-e menni, vagy mérnökinformatikusnak. Szerintetek?
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #1805  
Old 03-09-2011, 21:55
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Ma beszélgettünk az info tanárral arról, hogy programozó-matematikusnak érdemesebb-e menni, vagy mérnökinformatikusnak. Szerintetek?
Red, nekem a nagybátyókőműves. Rengeteg a munkája, igaz van pár téli hónap pauza... Ha tehetném, akkor én vmi villanyszerelő/ács/burkoló/ilyesmi lennék. Látom, mi pénzeket keresnek (a munkájuk kiváló, az épülő házamon látom, szal nem irigységből írom és van is vele munka. Aki egy tetőt összerak azé, amin van 250q cserép)...
De azt hiszem, meg is érdemlik...

A kérdésedhez viszont nem tudok mit hozzáfűzni
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #1806  
Old 03-09-2011, 22:04
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Red, nekem a nagybátyókőműves. Rengeteg a munkája, igaz van pár téli hónap pauza... Ha tehetném, akkor én vmi villanyszerelő/ács/burkoló/ilyesmi lennék. Látom, mi pénzeket keresnek (a munkájuk kiváló, az épülő házamon látom, szal nem irigységből írom és van is vele munka. Aki egy tetőt összerak azé, amin van 250q cserép)...
De azt hiszem, meg is érdemlik...

A kérdésedhez viszont nem tudok mit hozzáfűzni
Én olyat szeretnék dolgozni mindenképpen, amit szeretek is csinálni. Sokan mondják, hogy mehetnék orvosnak, mert milyen okos vagyok. Oké, lehet megvan hozzá az agyam, de biztos szeretnék én orvos lenni? Annyi pénzt keresnék, amennyit nem szégyellek, de egyszerűen nem akarok úgy járni dolgozni, hogy úristen már megint... Inkább csak egyszerűen éljek, legyen egy házam, családom, és legyen némi életkedvem legyen munkába menet. Engem a programozás eléggé leköt, és szeretem is, azért gondolkozok rajta. Az informatika bármely része leköt, az értékesítésen kívül. Mérnökinfósokra nagy a kereslet, azt mondta tanárom
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Redback For This Useful Post:
  #1807  
Old 03-09-2011, 22:14
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Én olyat szeretnék dolgozni mindenképpen, amit szeretek is csinálni. Sokan mondják, hogy mehetnék orvosnak, mert milyen okos vagyok. Oké, lehet megvan hozzá az agyam, de biztos szeretnék én orvos lenni? Annyi pénzt keresnék, amennyit nem szégyellek, de egyszerűen nem akarok úgy járni dolgozni, hogy úristen már megint... Inkább csak egyszerűen éljek, legyen egy házam, családom, és legyen némi életkedvem legyen munkába menet. Engem a programozás eléggé leköt, és szeretem is, azért gondolkozok rajta. Az informatika bármely része leköt, az értékesítésen kívül. Mérnökinfósokra nagy a kereslet, azt mondta tanárom
Ezért lettem én is tanár
Pár éve jobb volt, de bízom a jövőben...
9 év tanítás után azt mondom, nem bántam meg...
Reply With Quote
  #1808  
Old 03-09-2011, 22:24
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Red, nekem a nagybátyókőműves. Rengeteg a munkája, igaz van pár téli hónap pauza... Ha tehetném, akkor én vmi villanyszerelő/ács/burkoló/ilyesmi lennék. Látom, mi pénzeket keresnek (a munkájuk kiváló, az épülő házamon látom, szal nem irigységből írom és van is vele munka. Aki egy tetőt összerak azé, amin van 250q cserép)...
De azt hiszem, meg is érdemlik...

A kérdésedhez viszont nem tudok mit hozzáfűzni
Pedig az ácsokat nem becsülik meg Apum ács-állványozó mester volt és emlékszem nyáron, mindig jártam vele tetőt csinálni. Ketten csináltuk mindig és kaptam tőle fizut is
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Hex For This Useful Post:
  #1809  
Old 03-09-2011, 22:25
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Von, hagyd már a hülyeséged.
Itt a községünkben a diplomások a közcélúak, annyira nem találnak munkát.
Sok ismerősöm nem kis végzettségekkel (nem írom le, mikkel, mert neked egy tanár/szociológus csak egy szar) csak vándorol állásinterjúról-interjúra...
Örülök, hogy Te olyan helyen élsz, ahol csak annyiból áll a munkakeresés, hogy be kel menni valahová és máris alkalmaznak...
Senkinek nem kívánom a munkanélküliséget, de amikor ilyet olvasok, mint most tőled azért picit elgondolkozom rajta, hogy Te hasonló helyzetben is így írnál-e?
Nem akarok ebből 15 oldalas vitát generálni, csak leírtam az írásodra a véleményem...
Nem kifejezetten ezt kritizáltam meg, amiről te írsz.
Az ismerőseid dolgoznak (még ha nem is azt amit szeretnének), igyekeznek, próbálkoznak - ha jól értem - és nem kommentekben sírnak hárítva a felelősséget, explicite bevallva, hogy a segély hiányzik miközben otthon ülnek. A kettő között óriási a különbség.

Olyat sem mondtam, de még csak nem is gondoltam, hogy a tanár vagy a szociológus szar lenne. Viszont azt határozottan gondolom, hogy ha valaki ilyen pályát választ - anélkül, hogy más kényszerítette rá -, akkor vállalnia kell az ezzel járó többletnehézségeket. Nem azért, mert az annyira jó, hanem mert ha mást hibáztat, önmagát csapja be.

Én egyébként elköltöztem Pestről vidékre, és jelenleg nem abban a községben dolgozok, ahol élek: napi 30km-t kell utaznom a munkáért. Tehát egyáltalán nem a levegőbe beszélek.

Az ismerőseid is mehetnének teljesen más földrajzi területre dolgozni, külföldre is, valahol valamilyen munkát biztosan találnának, amiből már ki lehetne indulni. Hogy szeretnének-e menni? Megértem, ha nem. De azt látni kell, hogy csak az ő döntésük ez, innentől kezdve az övék a felelősség, hogy teszik, vagy nem teszik.

Azt még külön mondtam, hogy nyilván nem könnyű dolgok ezek. De a könnyű dolgokat tudja mindenki csinálni, szal nem meglepő, hogy a nehezek nagyobb haszonnal járnak.

(ettől független viszont, hogy az ismerőseiddel mi a helyzet, jelenleg Magyarországon borzasztó sok ember van, aki nem dolgozik, és akkor sem hajlandó dolgozni, ha eléberakják a lehetőséget - ez már más, és egyáltalán nem olyan jelenség, amit védeni kellene)
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #1810  
Old 03-09-2011, 22:31
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Ma beszélgettünk az info tanárral arról, hogy programozó-matematikusnak érdemesebb-e menni, vagy mérnökinformatikusnak. Szerintetek?
Azt nem tudom, de nekem nagy igényem lenne olyasvalakire, aki kiválóan programoz webes felületen, és van egy kis magához való esze is.
Amúgy szerintem rosszul tetted fel a kérdést, vagyishogy inkább: egyáltalán nem ezen múlik, hogy mi lesz belőled. Aztán még ott van az is, hogy definiálhatnád mit jelent az, hogy "érdemesebb"
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 22:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu