Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-27-2007, 11:11
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Buda Bércein 13

Egy újabb túra a Budai-hegyekben, sokhelyütt általam unalomig ismert útvonalakon. Amivel most végülis kimondottan szerencsénk volt, de erről késöbb.

A tegnapi túrán a rövidebbik távot vállaltuk be, hisz (jobhíjján Bocsi.) Fransist rángattam el magammal.
A 13Km-es túra szintje itiner alapján 563m volt, ami ha a távot nézzük nem is olyan kavés. Lényegében az összes utunkba eső hegyre felkergettek.

Reggel 8ra értünk a starthelyre és 25perc sorbanállás után sikerült nevezni. Frensis már ekkor a kinyírásomat fontolgatta.
Megtörtént a nevezés, megkaptuk az itinereket, kinyitom és csodák csodája a vázlatos térkép helyett, ami lenni szokott... most egy földrajzi fokhálózatot találtunk, rajta néhány pötyli és hosszabb rövidebb egyenes nyilak, amik ezeket összekötötték. Itt idéznék egy túratárs beszámolójából, ami nekem nagyon megtetszett: "térkép helyett egy különös ábrát kaptunk, mely 8 pontot és az őket összekötő (egyenes) vektorokat tartalmazott. Nekem elsőre a Cígnus (Hattyú) ugrott be, de az is lehet, hogy ez a Kassiopeia. "
Hát igen, leginkább valóban valami ilyesmire emlékeztetett az a dolog a papíron.

Normafától indultunk, az első pont a János-hegyen volt.Az ismerős útvonal... kék kör jelzés, piros sáv... és most inkább lépcsőt másztunk.
Útközben két bácsi megpróbált eltéríteni utunkról, de nem hagytam magam.
Kicsit ugyan kétkedve, de követtek minket...
A János-hegyen kis szusszanás, pecsét és már indultunk is tova.

A második nyíl a Kis-Hárs-hegy fele mutatott. Az egyetlen pont, ahol kis bizonytalanság tört rám, az Szépjuhásznénál volt, ott ebbe az irányba még nem jártam, de ezt is seperc alatt megoldottuk és nemsokkal késöbb már a Kis-Hárs-hegyen voltunk.

Innen az utunk a Nagy-Hárs-hegyre vezetett.... itt egy picit hosszabb kaptatót kellett lekűzdenünk... a meleg azért megtette a hatását mert volt több hosszabb-rövidebb megállásunk, de végül csak feljutottunk.

Az utolsó ellenörzőpontunk Makkosmáriánál, a Kegytemplom melletti réten volt.
Odafelemenet találtunk egy ellenörzőpontot... itinert lobogtatva odamegyünk, mikoris közlik, hogy az egy másik verseny, ő ugyan nem pecsétel nekünk... Az irígy kutya...

Az utolsó pont után erősen bandukolósra vettük, nem mintha addig rohantunk volna.
Végül a 13kilóméteres távot 3óra 55perc alatt teljesítettük.

Külön gratulálok Fransisnak, lévén ez volt az első túrája és hősiesen helytállt.
Bár a kérdésemre, hogy velem tartana-e a jövőheti Velence 35-ön csak annyit mondott, hogy hülye vagyok... ki érti a férfiakat...!?

Összességében... a túra nem volt agyonszervezve, a leírás csak azért volt, hogy legyen mire pecsételni, mert amúgy eléggé használhatatlan.
Hétvégi kirándulásnak mindenesetre jó volt.

Pár kép készült, azokat majd késöbb felteszem.

Idei teljesített táv: 344,59 + 13 = 357,59km.
Idei teljesített szint: 11291 + 563 = 11854m.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 05-27-2007 at 11:56..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-27-2007, 17:33
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

13 km-re nem olyan rossz az 563 szint...en is turaznek mostansag, de egyszeruen annyira halott vagyok, hogy az egy leirhatatlan erzes
Reply With Quote
  #3  
Old 05-27-2007, 19:11
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
13 km-re nem olyan rossz az 563 szint...en is turaznek mostansag, de egyszeruen annyira halott vagyok, hogy az egy leirhatatlan erzes
Pedig jó lenne, ha egyszer már végre együtt is tudnánk túrázni, nem csak X perc távolságra egymástól.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #4  
Old 07-19-2007, 15:29
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Visszamenőleg néhány kép:

A kezdet


Fransis barátja


Az ösvény


Végezetül A "térkép"

__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 07-19-2007 at 15:47..
Reply With Quote
  #5  
Old 07-19-2007, 15:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A térkép tényleg nagyon aranyosra sikeredett. De legalább nem mondhatod, hogy sok kanyar volt benne, végig egyenes utakon kellett menni. A térkép szerint legalábbis.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu