Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-02-2007, 17:44
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default 7 Mérföldes Tekergés Ősz

Hajnali 5:50kor csörömpöl az óra, egyből pattantam ki az ágyból... 2percem volt rá, hogy eldöntsem, megyek-e túrázni, vagy sem, végül mentem. 6:10kor már a villamosmegállóban álltam... na ennek a sietségnek három hátránya volt; 1, nem vittem jegyeket magammal, 2. nem vittem zsepit, 3. vittem ugyan térképet, de az a Bükk turistatérképe volt, nem a Vértesé. No de mindegy szerencsére egyikből se lett gond.

Valamivel fél 10 előtt értem le Mórra egy olyan busszal, ami a neten nem is szerepelt... dehát van ez így. Ja és útközben rájöttem hol kerül át az autópálya az 1-es út egyik oldaláról a másikra... Gyors nevezés után indultam volna, de olyasmi történt, amilyenhez hasonlóval egy túrámon nem találkoztam még. A rajtban adtak szépen becsomagolva 3 db sajtos pogit mindenkinek és egy egy üveg innivalót útravalóul, meglepett. Ezek után szintidő nem lévén és mivel térkép híjján csak a rövidebb (térképet kevésbé igénylő) távon indultam el, irány a helyi bolt, ott zsákmányoltam egy százas zsepit...
Az út nagyon szép helyeken vezetett, a pontőrök nagyon kedvesek voltak, úgy döntött mindegyik, hogy én jó alany vagyok egy kis bájcsevejre. Végül is, úgyse siettem... az egyik pontőr még a számom is el akarta kérni... csak azt tudnám mire lett volna jó neki, ha megtudja!?
Kezdetben jókedvűen haladtam, békés, nyugodt tempóban. Aztán lelkesedésem lelohadt, mikor rájöttem, hogy nagyon sok az az 461m emelkedő 13km-re. Fájt a lábam, csúszkáltam a sárban.. de elesni nem volt szabad...
Röpke 4 órán belül teljesítettem a 13km-es távot.

A célban aztán újabb meglepi... nem, nem a pogira és a csokira gondolok, bár az is volt... hanem az infóra, miszerint a Csókakő nevezetű vasútállomásnak köze sincs Csókakőhöz, mert az leginkább a szemközti faluban van 6km-re Csókakőtől.
Mit tehet ilyenkor az ember, felkutatja a helyi buszmegállót, ahol nem tud meg semmit, majd felhív valakit, hogy ugyanmár nézze meg a neten, hogy mikor megy busz át Székesfehérvárra, merthogy az uticél most kivételesen nem Pest volt. A segítséget megkaptam, bár még a kiindulási pont továbbra sem stimmelt, ezért megkérdeztem egy helybelit, hogy merre van az a bizonyos elágazás, szépen elmagyarázta, majd közölte, hogy úgyis arrafelé megy, elvisz Mórra és akkor a végállomásnál szállhatok fel. Remek, busz volt, de marha korán volt még az induláshoz így felfedeztem magamnak Mórt is. Fogalmam sincs végül mennyit gyalogoltam, de az az érzésem, akár a 30-as távon is indulhattam volna, ha nem félek túlságosan attól, hogy egy tájékozódási teljesítménytúrán térkép nélkül csúnyán leszerepelek.

/Fotó, csak egy pár készült, de ezalkalommal nem fogom feltenni őket./


Idei teljesített táv: 467.2 + 13 = 480.2km.
Idei teljesített szint: 14612 + 461 = 15073m.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 09-02-2007 at 17:49..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu