Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted lehessen-e kevesebb hektáron szintet lépni, mint amennyid lépéskor van?
Eddig lehetett, most már ne lehessen. 4 7.69%
Lehessen, ahogy eddig: az építés alatti területek vesszenek. 21 40.38%
Lehessen, de könnyebben, mint eddig: az üres területek vesszenek. 27 51.92%
Voters: 52. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 01-24-2008, 20:43
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

támogatom a javaslatot.
valszeg én nem használnám, de megértem azokat, akiknek szükségük lehet rá... szerintem durva visszaélésekre úgysem adna lehetőséget.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 01-25-2008, 11:55
vinnyo vinnyo is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Székelyudvarhely
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Én a hármasra szavaztam. Végigolvastam a témával kapcsolatos hozzászólásoka,és volt amit értettem Mielőtt bárki lekapná a fejem jelzem,hogy kezdő vagyok.Kérlek titeket hozzászólásom is ennek szellemében bíráljátok el.
Ha valaki abszolút amatőrként véletlenül a top 30%-ba kerül,és ott naponta szétszedik,mert rossz irányba indult,nem hiszem,hogy csak a zéróstart opció a megoldás.Igenis legyen lehetősége a következő szinten plussz pénz kiadása nélkül az üres területekért újjáépíteni országát új fajjal és személyiséggel kevesebb hektáron.Hogy egy ideig átgyalogol rajta pár profi szövetség,benne van a pakliban.De ha egy szövetségnek életcélja,hogy egyetlen gyengébb szövit lehetetlenítsen napokig,akkor ez már nemcsak hogy nem fair,de tudtommal már szabályellenes is.Hogy egyre erősebb játékosok kell feljebb jussanak? Ez tény,de miből gondoljátok,hogy amiért az ember bután indul,úgyis fog maradni.Szerintem elég elkeserítő,ha megint túl magasra kerülsz a toplistában,mert akkor megint ugyanabban a cipőben jársz.Márpedig általában nem a területeidet viszik,hanem azt ahol a legjobban fáj,és képtelen leszel továbblépni,még akkor is ha tudod hogyan kellene.
A területminimumot szintlépésnél pedig szerintem úgy kellene meghatározni szintlépésnél,hogy a hekivesztés beleszámolva,és akkor nem fordulhat elő olyan aberráció,hogy valaki 200 hekkel lép egyre fennebb.Sőt azt is elképzelhetőnek tartom,hogy meglegyen a visszafokozás lehetősége.Ha nem álltad meg a helyed fent,akkor szabizós vegetálás helyett legyen meg a visszafokozás lehetősége.Pl. ha egy adott ország területe az alatta lévő szint területének minimuma alá csökken,akkor automatikus visszalépés.
Nem az okoskodás volt a célom,de ha fent ellehetetlenedik egy ország helyzete,még mindig jöhet a zéróstart,és már azt is tudja mi várja odafenn

Last edited by vinnyo; 01-28-2008 at 21:24..
Reply With Quote
  #113  
Old 01-25-2008, 18:47
komisz86 komisz86 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 183
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Én az első változatra szavasztam. Bár hozzáteszem hogy totál amatőr vagyok. De hát a demokrácia attól demokrácia hogy a hülyék is szavazhatnak. Nem igazán értem hogy mi szükség van erre a rendszerre. Aki olyan kemény hogy max hekiig feltápolja magát a csoportjában az legyen kemény a következő szinten is, nem? Várom az ÉPÍTŐ jellegű kritikát.
Reply With Quote
  #114  
Old 01-29-2008, 22:31
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sziasztok!

Előszöris én nem tudok játszani, ezért kérem, a szidásokat ne vágjátok a fejemhez a hülyeségekért. De mivel itt nem csak profik játszanak, ezért úgy érzem, az én véleményemet is meg lehet hallgatni.

A 3. variácóra szavaztam több okból. Éspedig:

1, Az üres hekik szintlépéskor történő opcionálisan választható leadása egy lehetőség lenne a nem tul profi játékosoknak a szétvert országuk helyrehozatalára. Ezzel a segítséggel nem hiszem, hogy nagyon mellbevágnánk a profi játékosokat, ellenben növelnénk a játékkedvét a többségnek, hiszen nem kellene egy kezdőnek hónapokig thamagochiznia a
rendbehozatalért mondjuk 10 ezeres nyersanyagárak mellett, hogy folytathassa az érdemi játékot. Bátrabban mernének harcolni a többmilliárd taralékkal nem rendelkező orik tulajdonosai is, így mozgalmasabbá válhatna a játék.

2, Törekvés volt, hogy a nagy orikat kivegyétek a gondtalan termelésből a morálromlással, gyújtogatással, szabi alatti hekicsökkenéssel. Namost ezzel a változtatással a miniországokat rendszabályoznánk meg, amelyek a nagyorikhoz hasonlóan szintén gondtalanul, mondhatni rendellenesen gyüjtögethetnek. Ezután nem lennének biztonságban, mert bárki mellettük teremhetne...

3, Aki rájön, hogy a szint topjában másféle játék folyik, mint a mezőny közepén, a szintlépéskori földleadással a következő szinten a kívánt helyre tudna érkezni és a kedve szerinti játékot folytathatná.

4, Azok a profi játékosok, akik végigverik az egész csoportot, eddig is meg tudták oldani az építés alatt álló épületekkel való szintlépéssel a földleadást, ilyen szempontból nem lenne változás.

5, A játék szintenként egyre nehezebb, így nem valószínű, hogy sokan minden szinten a csoport aljáról akarnának indulni...

6, Hogy a mezőny nagyon szét ne húzódjon, korlátozni kellene a leadható föld területet. Pl.: az előző szintre lépés felső határa lehetne a korlát. Tehát 4. szinten a 200 hektár, 3. szinten a 600, stb. lenne az a minimum, ameddig bontással a terület leadható lenne.
Reply With Quote
  #115  
Old 01-30-2008, 01:06
Trade Master Trade Master is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 48
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

A 3. lehetőségre szavaztam, mégpedig azért, mert a fölösleges föld leadása igenis jól jöhet bizonyos esetekben (nem csak akkor amikor meg akarok leckéztetni valakit a következő csoportban, aki lentebb van mint én; hanem ennyi erővel akkor is ha valaki nem akar egy általa veszélyesnek ítélt ellenfél fölé lépni). Az, hogy a kezdő játékosokat elverik a profik, az nem indok. Mindíg is így volt, és így is lesz...
Ha pedig pénz fizetéséhez (építési költség) kötnénk ezt a lehetőséget, azzal megint csak az oly annyira védeni kívánt kezdőkkel szúrnánk ki, mert egy tapasztalt játékosnak ez nem jelenthet gondot...
Reply With Quote
  #116  
Old 01-30-2008, 01:08
Trade Master Trade Master is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 48
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by tulip View Post

6, Hogy a mezőny nagyon szét ne húzódjon, korlátozni kellene a leadható föld területet. Pl.: az előző szintre lépés felső határa lehetne a korlát. Tehát 4. szinten a 200 hektár, 3. szinten a 600, stb. lenne az a minimum, ameddig bontással a terület leadható lenne.
Ez kissé módosítva nem hülyeség...

Last edited by Trade Master; 01-30-2008 at 02:27..
Reply With Quote
  #117  
Old 02-05-2008, 12:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A módosítás bevezetését követő napokon túl nem látom túl aktívnak ezt a témát, mintha mostanra már senkit nem zavarna az új verzió.

Csak a változás ellen szóltak a kezdeti javaslatok, vagy valóban hosszútávon szükséges egy ilyen jellegű bővítés?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #118  
Old 02-05-2008, 13:11
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A módosítás bevezetését követő napokon túl nem látom túl aktívnak ezt a témát, mintha mostanra már senkit nem zavarna az új verzió.

Csak a változás ellen szóltak a kezdeti javaslatok, vagy valóban hosszútávon szükséges egy ilyen jellegű bővítés?
szerintem csak szimplán kitárgyaltuk, konszenzus nincs, max addig a pontig, hogy lehessen
Reply With Quote
  #119  
Old 02-05-2008, 14:01
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A módosítás bevezetését követő napokon túl nem látom túl aktívnak ezt a témát, mintha mostanra már senkit nem zavarna az új verzió.

Csak a változás ellen szóltak a kezdeti javaslatok, vagy valóban hosszútávon szükséges egy ilyen jellegű bővítés?
Semmikép nem a változások ellen szólt. A legtöbb javaslat egy idő után holtpontra jut, nem azért mert már nem érdekel senkit, hanem mindenki a saját véleményét szajkózza, és nem tudjuk, hogy merre tovább. Ezért várunk sokszor téged, hogy melyik javaslat merre mehet tovább.
Volt olyan régebben, hogy összefoglaltad melyik javaslattal milyen irányba érdemes foglalkozni, melyik javaslat kerülhet bele a következő verzióba.
Illetve a meglévő javaslatoknál is sokszor várnánk útmutatás, pl a személyiségekkel ne foglalkozzunk, mert nincs értelme most
A heki leadás mehetne, de vajon milyen feltételekkel...

Szóval a legtöbb topicban RÁD VÁRUNK ATI !!
Reply With Quote
  #120  
Old 02-05-2008, 15:26
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
Szóval a legtöbb topicban RÁD VÁRUNK ATI !!
Szerintem is így van.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu