Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-25-2009, 09:10
Elfi Elfi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Pécs-Budapest
Posts: 304
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default Hétvégi játékok - Zászlós játéka

Sziasztok!

A Zászlós játékkal kapcsolatban vetném fel a következő javaslatot:

Jelenleg:
"A zászlós játék nyertese a következő hétvégi fordulóban automatikusan bekerül a játékba, akkor is, ha ő maga nem jelentkezik. A zászló az új fordulóban tőle indul."

Általában egy játékost a játék élménye mellett az összesített pontlista is motiválja.

Az összesített pontlistában elért helyezések néhány esetben nem a valós képet mutatják, mivel a Zászlós játék nyertese automatikusan bekerül a következő fordulóba, holott nem biztos, hogy azon a hétvégén is tud játszani. Ha pedig automatikusan bekerül és nem játszik, leverik olyan pontra, amivel összességében az előző játékban nyújtott teljesítményét „nullázza”.

Meg lehetne azt oldani, hogy nem indulna automatikusan a Zászlós játék nyertese a következő játékban?

Ha szeretne játszani az előző nyertes, akkor úgyis jelentkezik, és indulhat tőle a zászló, ha viszont nem tud részt venni a játékon, akkor nem lépteti be a rendszer automatikusan, és a közben törölésre került ország szabálya lépne életbe.

"Ha az ország esetleg már törölte magát, akkor a zászlót pénteken UTC idő szerinti 17:30-kor az aktuális első helyezett ország kapja meg, és onnan indul a játék."

Megjegyzés:
Ha esetleg bonyolult lenne a vagy-vagy rendszer, tehát vagy belép és tőle indul, vagy nem és akkor az UTC idő szerinti 17:30 első helyezettől, akkor szerintem még az is jobb lenne a jelenlegi rendszernél, ha minden HV alkalmával a pénteken UTC idő szerinti 17:30-kor az aktuális első helyezett ország kapná meg a zászlót, és onnan indulna a játék.
__________________
ELFeledett Vidék (#437487)
The Following 3 Users Say Thank You to Elfi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 08-25-2009, 10:27
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Elfi View Post
Meg lehetne azt oldani, hogy nem indulna automatikusan a Zászlós játék nyertese a következő játékban?

Ha szeretne játszani az előző nyertes, akkor úgyis jelentkezik, és indulhat tőle a zászló, ha viszont nem tud részt venni a játékon, akkor nem lépteti be a rendszer automatikusan, és a közben törölésre került ország szabálya lépne életbe.
Ezt is támogatom. Amolyan oroszosan: BOTAT!
Jól tudom, hogy a zászlós nem csak a pontlistába kerül be, hanem ugyebár üthető is lesz akkor is, ha nem lép be? Mert akkor megint az "ingyenföld" érvnél kötünk ki, már csak a többiek szempontjából sem jó, ha így "játszik" valaki.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
The Following 2 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #3  
Old 09-01-2009, 23:25
Elfi Elfi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Pécs-Budapest
Posts: 304
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Két hete volt időm játszani a Hétvégin, és bár szerettem volna elkerülni a zászlót (mivel tudtam, hogy a következő Hétvégin nem tudok játszani majd) de nem sikerült, mert nem a korábbi első helyezettnél volt, és hát én arra számítottam nála lesz.

Mindegy, megszereztem, nálam maradt, így a következő Hétvégire automatikusan bekerültem.

Nem tudtam játszani, mert elutaztam, így beállítottam fajnak a hullát, és képeztem gyorsan pár száz íjat még péntek este, hogy ne verjenek le 2k pontra vasárnap estig. Így is lett, megmaradtam olyan 8-9k értéken.

Hozzáteszem az előző fordulóban 24k értéket sikerült elérnem, ami azt jelenti, hogy összetetben a két "játék" alatt egyszerű átlaggal számolva is sima átlagos teljesítményt értem csak el.

De most jön az amin teljesen kibuktam. .

Az előbb írtam az egyik fórumra, erre mit látok, ott virít a Zászló a hsz-em mellett. .

Valahogyan nálam maradt a Zászló az előző Hétvégin, de a most következőn sem terveztem játszani, és nem is fogok tudni, de még nagy valószínűséggel a hullát sem lesz lehetőségem beállítani fajként, tehát leverhetnek majd kb 2k értékre, ami az így már 3-ra nőtt "játék" alapján az összesített eredményeimet teljesen értékelhetetlenné teszi. .

Biztosan vannak fontosabb feladatok is a Hódító életében, mint ez, de remélem mihamarabb megváltozik a jelenlegi Zászlós játék győztesének az automatikus beléptetése, mert így semmi értelme az összesített pontlistának. .
__________________
ELFeledett Vidék (#437487)
  #4  
Old 09-01-2009, 23:31
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Hehe, ne is mondd:

Az előző VIP hétvégi eredménye, nem játszottam, csak a zászló miatt kerültem be:

A hétvégi forduló eredményei

Helyezés Ország Érték
1 Ferrokov (#349446) 25958
2 Magneton (#595188) 16395
3 leto (#481293) 10810
4 Khonosz (#566664) 8110
5 R u s n y a B é k a (#532717) 5000
6 JettaLand (#590112) 3802
7 Jetilábnyom (#553158) 2786
8 M.B.B. Forces (#594546) 2716

Szép vége lett... Mi ebből a tanulság? Ha nem veszi ki Ati ezt az automatikus beléptetést, akkor eggyel több kihívás a hétvégi játékban: mindenáron kerüld el a zászlót. Vagy ha mégis megszerezted, be kell üttetned magad (nem megbeszélten), és onnan visszakapaszkodni. Jól hangzik, nem?
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 09-01-2009 at 23:36..
  #5  
Old 09-01-2009, 23:50
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egyébként honnan lehet tudni, hogy kinél van a zászló? Egyszer hétvégiztem normálisan, utána pénteken írtam először az itteni fórumra, és így tűnt fel a zászlóm. Sejthettem volna, mert a mezőny 80%-át bevertem, de nem is gondoltam rá, és nem tűnt fel figyelmeztetés sem, hogy "hahó, megszerezted a zászlót".
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #6  
Old 09-02-2009, 00:37
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Egyébként honnan lehet tudni, hogy kinél van a zászló? Egyszer hétvégiztem normálisan, utána pénteken írtam először az itteni fórumra, és így tűnt fel a zászlóm. Sejthettem volna, mert a mezőny 80%-át bevertem, de nem is gondoltam rá, és nem tűnt fel figyelmeztetés sem, hogy "hahó, megszerezted a zászlót".
A VIP hétvégiben tuti kiírja, a normálra már nem emlékszem.
Valami ilyen üzenet érkezik, közvetlen a sikeres ütés után: "Ellenfeledtől sikerült megszerezned a zászlót!"
Vagy valami hasonló, mindenesetre az tuti, hogy VIP hétvégin írja
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
  #7  
Old 09-11-2009, 01:51
Elfi Elfi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Pécs-Budapest
Posts: 304
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
A VIP hétvégiben tuti kiírja, a normálra már nem emlékszem.
Valami ilyen üzenet érkezik, közvetlen a sikeres ütés után: "Ellenfeledtől sikerült megszerezned a zászlót!"
Vagy valami hasonló, mindenesetre az tuti, hogy VIP hétvégin írja
Természetesen a normálban is kiírja, az országod fómenüjében a körváltás utáni eseményeknél, hogy sikerült meszerezned a zászlót. .

Persze az volt az igazi, amikor bizonyos időközönként a fórumon ki volt írva értesítésként, hogy kinél van a zászló, és hogy hány kör óta. .

De jó is volt, a régi szép idők. .
__________________
ELFeledett Vidék (#437487)

Last edited by Elfi; 09-11-2009 at 01:54..
  #8  
Old 09-11-2009, 08:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Elfi View Post
Persze az volt az igazi, amikor bizonyos időközönként a fórumon ki volt írva értesítésként, hogy kinél van a zászló, és hogy hány kör óta. .
Igazából most is kiírja, csak nem látod.

Azt hiszem csinálok majd 2 "hivatalos", nyílt hétvégi fórumot, mert most van vagy 3-4 darab szanaszét.
__________________
Hódító * Queosia
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #9  
Old 09-11-2009, 13:55
Elfi Elfi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Pécs-Budapest
Posts: 304
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Igazából most is kiírja, csak nem látod.

Azt hiszem csinálok majd 2 "hivatalos", nyílt hétvégi fórumot, mert most van vagy 3-4 darab szanaszét.
Megkérnélek Ati, hogy ne OFF-olj. .


Tehát Zászlós játék nyertesének automatikus indulása a következő Hétvégi játékban. .

Elég sokan elolvasták, de kevesen mondtak véleményt. Azt hiszem ez egy olyan téma, amiről az is véleményt formálhatna aki esetleg még nem játszott Hétvégin, vagy játszott de nem mostanában fog legközelebb, mivel játékot közvetlenül nem alakítja, csupán egy racionális finomításról lenne szó szerintem.
__________________
ELFeledett Vidék (#437487)
  #10  
Old 09-11-2009, 14:22
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Elfi View Post
Megkérnélek Ati, hogy ne OFF-olj. .


Tehát Zászlós játék nyertesének automatikus indulása a következő Hétvégi játékban. .

Elég sokan elolvasták, de kevesen mondtak véleményt. Azt hiszem ez egy olyan téma, amiről az is véleményt formálhatna aki esetleg még nem játszott Hétvégin, vagy játszott de nem mostanában fog legközelebb, mivel játékot közvetlenül nem alakítja, csupán egy racionális finomításról lenne szó szerintem.
Ahogy kivanod.... En meg nem jatszottam vele, de igazabol ertelmet nem latom ennek a funkcionak. Ha magatol indul, lehetne nala a zaszlo, ha nem, dontsek el vmi alapjan... Tenyleg felesleges jatekra kenyszeriteni barkit is...
__________________
Remedy
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hétvégi játékok (Vip, Sima) Iron Megvalósult javaslatok 73 08-30-2009 02:12
Hétvégi játékok végeredményeinek pontszámítása Elfi Segítség 2 08-27-2009 20:54
Stratégiai játékok Dragi PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 161 09-04-2007 15:23
24. Rövidfordulós játékok Ati Hódító Kézikönyv 6 07-26-2007 09:52
Top játékok PC-re Ati PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 56 11-01-2006 15:39


All times are GMT +1. The time now is 15:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu