Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-02-2006, 18:30
lll
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Hódító Sakk Bajnokság

Csacsi!!

Ez 1 Hódítós Sakk bajnokság lenne rövid időn belül

A Szabályokat, és hogy lehet meccset csinállni, azt majd késöbb írjuk le

Üdv.: a Szervezők!!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-03-2006, 08:35
gescs
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ha jól értem akkor itt kell megtennem a bajnoksággal kapcsolatos javaslatokat.
Nos szerintem ez a freechess oldal elég bonyolult. legalább is amit írtatok egy kicsit kínai, és a felület sem túl felhasználóbarát, bár vendégként már tudtam játszani rajta, regisztrálni nem tudok, mert a mailcímem nem tetszik neki.
Javaslatom:
pimpernel.com/games/
erre az oldalra regisztáció nélkül egyedi névvel és jelszóval beléphetsz, a tűzfalakat úgy tudom nem zavarja, egyszerűen lehet asztalt csinálni stb.
Valamelyikünknek koordinátorként össze kell gyűjteni a jelentkezőket, közjegyző jelenlétében megcsinálni a sorsolást, és egyenes kiesési rendszerben 10perc+5mp-s partikkal lebonyolítani a versenyt. Aztán később páratlan jelentkezők eseetén a győztes kiemelt lesz. stb, de ez már részletkérdés.
Döntetlen esetén színt cserélnek és addig játszanak míg nincs győztes.
Én valahogy így tudom elképzelni, de remélem ehhez még jönnek építő hozzászólás.
Reply With Quote
  #3  
Old 02-03-2006, 08:37
gescs
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Bocs de a címet nem tudtam kattinthatóvá tenni
Reply With Quote
  #4  
Old 02-03-2006, 09:21
gescs
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Még annyit hogy ha kevesen leszünk akkor megcsinálhatjuk rendesen mindenki-mindenkivel rendszerben is. (Hmmm ez elég bizarrul hangzott ) Ebben az estben egy kicsit több dolga lesz a koordinátornak, de ha nincs rá más jelentkező én szívesen megcsinálom.
Reply With Quote
  #5  
Old 02-03-2006, 11:58
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by gescs
Ha jól értem akkor itt kell megtennem a bajnoksággal kapcsolatos javaslatokat.
Nos szerintem ez a freechess oldal elég bonyolult. legalább is amit írtatok egy kicsit kínai, és a felület sem túl felhasználóbarát, bár vendégként már tudtam játszani rajta, regisztrálni nem tudok, mert a mailcímem nem tetszik neki.
Javaslatom:
pimpernel.com/games/
erre az oldalra regisztáció nélkül egyedi névvel és jelszóval beléphetsz, a tűzfalakat úgy tudom nem zavarja, egyszerűen lehet asztalt csinálni stb.
Valamelyikünknek koordinátorként össze kell gyűjteni a jelentkezőket, közjegyző jelenlétében:) megcsinálni a sorsolást, és egyenes kiesési rendszerben 10perc+5mp-s partikkal lebonyolítani a versenyt. Aztán később páratlan jelentkezők eseetén a győztes kiemelt lesz. stb, de ez már részletkérdés.
Döntetlen esetén színt cserélnek és addig játszanak míg nincs győztes.
Én valahogy így tudom elképzelni, de remélem ehhez még jönnek építő hozzászólás.

nem olyan bonyolult az a freechess: szükség van egy kliensre (ha nincs extra igényed, akkor winboard), meg egy nem-ingyenes mail címre.
előbbit letöltöd, utóbbival regisztrálsz:) belépsz, és tulajdonképpen máris kész vagy:)
cserébe viszont a verseny megrendezése roppant egyszerű, mivel egy egyszerű parancs segítségel indítunk egyet, mindenki jelentkezik aki játszani akar.. a partikat egy adott időn belül akkor játszák le, amikor akarják, amikor ráérnek. (pl n és m úgy dönt ők szerdán hajnalban játszanak, p és q inkább már rögtön hétfőn este) a lényeg h a következő forduló kezdetéig minden parti bejeződjön:).. a fordulók száma még kérdéses:)
öö, igen, akkor itt már tulajdonképpen elmondhatnám, h jelenlegi állás szerint minden héten hétfőn 0 órákor kezdődnek a fordulók, és azokat szombat 24 óráig kell lejátszani a feleknek, megbeszélt időpontban..
hamarosan várható egy rövid segítség arról, hogy hogyan tudsz majd belépni a versenybe, lejátszani a partikat, stb..

az említett oldal ellen az első kifogásom, hogy kollégiumból, proxy mögül nem megy (így pl én sem tudok most belépni:D).
Reply With Quote
  #6  
Old 02-03-2006, 12:01
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by gescs
Még annyit hogy ha kevesen leszünk akkor megcsinálhatjuk rendesen mindenki-mindenkivel rendszerben is. (Hmmm ez elég bizarrul hangzott:D ) Ebben az estben egy kicsit több dolga lesz a koordinátornak, de ha nincs rá más jelentkező én szívesen megcsinálom.
igen, már ez is felmerült:) de remélem h leszünk többen, és akkor cserébe hétfőn este, az első forduló után (vagy akár minden héten hétfőn este, ha van rá igény:D) tartunk egy gyors partikból álló körmérkőzéses versenyt is, ráadásként:)
Reply With Quote
  #7  
Old 02-03-2006, 18:16
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nekem inkább hétvége lenne a jó általában, mert 3 műszaknál csak 1* tok hétfőn lenni De oszt majd meglátjuk kinek mikor jó.
Reply With Quote
  #8  
Old 02-03-2006, 18:37
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Nekem inkább hétvége lenne a jó általában, mert 3 műszaknál csak 1* tok hétfőn lenni:) De oszt majd meglátjuk kinek mikor jó.
nyugodtan lehet hétvége is, ha ebben ki tudtok egyezni az aktuális ellenfeleddel..

már csak azt kéne kitalálni, hogyan szankcionáljuk a nem lejátszott partikat? a 0-0 triviális ötlet, csak az a gond, hogy lehet h az egyik fél hibájából nem jött létre soha a parti..

Remedy, ebben súghatnál, mit szoktak ilyenkor csinálni?:)
Reply With Quote
  #9  
Old 02-04-2006, 12:21
gescs
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Na sikerült regisztrálnom, meg a parancsokat is kiadtam ,ami szóba került sőt már játszottam is, de azt még nem állítanám hogy mindent tudok, de tovább ismerkedem ahogy időm engedi

Az időpoontokat tekintve nekem meg sokkal jobb lenne munkaidőben játszani, mert abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy egy-egy sakkparti belefér a munkába is, viszont hétvégén a két kisgyemek és az egy "hárpia " mellett nehezen tudok leülni a gép elé, de majd igyekszem ha úgy jön ki.
Reply With Quote
  #10  
Old 02-04-2006, 16:59
gescs
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Már csak az hiányzik, hogy hol látom én hogy mennyi a pontom, esetleg egyéb statisztikák, illetve hogyan tudok leülni máshoz? Ha csinálok egy asztalt akkor véletlenszerűen rak be a világosba vagy a sötétbe, vagy lehet ezt is irányítani.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
9 éves a Hódító Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 17 02-18-2008 23:55
9 éves a Hódító Ati Fontos bejelentések 0 02-15-2008 09:55
A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék kg-- Általános beszélgetés Hódítós témákban 53 08-03-2007 00:45
Hódító 6.3 Ati Fontos bejelentések 0 07-10-2007 15:15
Hódító 6.3 Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 0 07-10-2007 15:15


All times are GMT +1. The time now is 19:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu