Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 12-01-2009, 18:00
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az a pénz valahogy lett, nem magától született. Azt elő kell teremteni, nincs mágikus gomb, ami a kezdő országba azonnal tesz 4 milliárd aranyat.
De sajnos van egy mágikus gomb, ami egymilliárd aranyból csinál 2 milliárdot.
Az újraindulás gomb.
És ez a pénz magától lett, nem kellett előteremteni.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
Sponsored Links
  #12  
Old 12-01-2009, 19:48
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Egy picit elgondolkodtam a témán, és arra jutottam, hogy szerintem nem azt kéne beszabályozni, hogy mennyi anyagot újrázhat le, mert max. több újrát használ el a dologra, és így is mérhetetlen mennyiségű pénz lenne. Inkább azon gondolkodtam el, hogy lehetne megoldani, hogy ezeket a tekercseket ne lehessen piacon tartani, vagy csak viszonylag magas amortizálódás által. Ez ugye nem szüntetné meg az irreális pénzeket, de:
1.: nagyon lecsökkentené, mert a tekercs az országban is kopik
2.: elég rizikós az országban bent tartani a tekercset, így vagy bevállalja, vagy gnóm lesz.

Ezért az ötletemet, amit itt most megosztanék veletek, inkább erre alapozom. És szerintem azért is jobb ez, mert a piac, mint raktár, eddig is hátrányokat okozott a játékosoknak, és sokak látják úgy (a többség, tudtommal, akiket "ismerek"), hogy ez így nem normális. Szerintem legalábbis. Nos, az ötlet:
Ugye most az összes áru elveszik hazafele a piacról, ha az átlagár kétszereséért, vagy többért volt kint. Úgy gondolom, hogy akkor is elveszhetne x%-a, ha nem ennyiért volt kint. Teszem azt, lineárisan eloszolhatna az átlagár és az átlagár kétszerese között. Példa:
- Átlagár: 300 arany / fajta. Nekem kint van 450 aranyért, akkor hazafele az 50%-a elveszik, merthogy 300-nál 0% veszik el, míg 600-nál, 100% veszik el. És a 450 pont a kettő között van.

Ez lehet, így kicsit elsőre erősnek tűnik, de:
- Megszüntetné a piacot, mint raktár, és végre rendeltetésszerű használata lenne.
- Megszüntetné az irreális tartalékokkal rendelkező országokat, de legalábbis a tartalékok méretét jelentősen csökkentené, és ezen országokat is, amik ilyen tartalékkal rendelkeznek.

Nekem is így elsőre elég erősnek tűnik, úgyhogy akár egy nem lineáris növekedés is lehetne, hogy minél közelebb vagyunk az átlagárhoz, annál kevésbé meredek a grafikon.

Nem szívatni akarok ezzel az ötlettel senkit, mert nekem is menne tartalék a levesbe, hanem megpróbálok objektíven rálátni a dolgokra. Bárhogy is, egy normál csoportban a normál módon piacot használó játékosokat csak kis mértékben érinti. Egyrészt, ha tényleg eladni akarunk valamit, olcsóbban rakjuk ki, és ha átlagár alatt van, akkor ugye semmi nem történik az áruval, akkor sem, ha visszajön. Ha kicsit elcsúszunk átlagár fölé, akkor meg csak pár %-ot veszítünk az árunkból.

Még így utólag, végigolvasva még egyszer is elég erősnek hangzik, de reálisnak (nekem). Lehet rajta finomítani, de a lényeg ugyanaz: átlagár fölött a piacon tartott dolgokból igenis vesszen el valamennyi, mert az igen erősen raktárfunkciónak számít.

Kiemelném, amit már írtam, hogy nem feltétlenül szükséges a lineáris eloszlás, talán sokkal szerencsésebb egy az átlag közelében kevésbé, az átlag kétszerese közelében sokkal meredekebb grafikonú eloszlás.

U.I.: Nem lehurrogni kell, hanem normális indokokkal megmondani, hogy miért nem jó, vagy finomítani rajta.

Last edited by Dus; 12-01-2009 at 19:50..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dus For This Useful Post:
  #13  
Old 12-01-2009, 20:06
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A hódító játékstratégiáinak szerves részét képezi az alkalmazkodás, taktikai funkcióváltás, seregcsere nemcsak fent, hanem minden csoportban.

A piaci tartalékok amortizálódása alapjaiban borítaná fel a jelenlegi játékrendszert, hisz nem tudnál sereget cserélni, gabonát tartalékolni termelni a későbbiekre stb.

Ez a változtatás kukázná az összes eddigi startégiai lehetőség 90%-át

Szerintem nem cél egy Lemuriaféle rendszer kialakítása.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Reaktor For This Useful Post:
  #14  
Old 12-01-2009, 20:15
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
A hódító játékstratégiáinak szerves részét képezi az alkalmazkodás, taktikai funkcióváltás, seregcsere nemcsak fent, hanem minden csoportban.

A piaci tartalékok amortizálódása alapjaiban borítaná fel a jelenlegi játékrendszert, hisz nem tudnál sereget cserélni, gabonát tartalékolni termelni a későbbiekre stb.

Ez a változtatás kukázná az összes eddigi startégiai lehetőség 90%-át

Szerintem nem cél egy Lemuriaféle rendszer kialakítása.
Attól még, mert kevesebb a tartalékod, ezeket mind ugyanúgy meg lehet csinálni...A pénzed pl., amivel sereget cserélsz az nem amortizálódik, az az országodban van. Ugyan ez a helyzet az átépüléssel is. Alkalmazkodás meg miért van ebnne kevedebb mint eddig?? Épphogy több van.

Gabonát tartalékolni, és termelni is tudsz. Ha ügyesen csinálod, semmi sem veszik el belőle, mert átlagár alatt ki lehet úgy rakni, hogy nem veszik meg. De úgy is kirakhatod, hogy max fél %-a veszik el...A termeléshez meg smemi köze.

Szerintem egy darab stratégiai lehetőséget nem kukázna. Max megnehezítené. De közel sincs a 90%-hoz.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dus For This Useful Post:
  #15  
Old 12-01-2009, 20:17
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post

Javaslatom?
-a képzés alatt lévő egység fellépéskor vagy vesszen el, vagy az első 24 körben ne lehessen lefokozni, és ujraképezni.
-ujrázás után fajtánként maximum 1 millió tekercs maradjon fajtánként.
-ujrázás után maximum 1 millió rúna maradjon.
Ez teljesen korrekt igény! Támogatom. Bár a runát nem igazán értem miért kell de ha ez másokat zavar akkor legyen.
Reply With Quote
  #16  
Old 12-01-2009, 20:34
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Az utóbbi időben többen felfigyeltünk arra, hogy mérhetetlen vagyon újrafelmahozódások történtek újraindulások segítségével. Természetesen nem az országokban tárolható készpénzmennyiségre gondolok, hanem a tekercsre, rúnára és a felvihető képzés alatt levő egységekre.
Ahhoz, hogy az egyes szintek újrakezdésének a lehetősége rendeltetésszerűen legyen használva szerintem:
  1. vagy egyedi elbírálás lenne a megoldás, azaz az illetékes szerv objektív vizsgálata utáni engedélyével lehetne csak szintet újrakezdeni...
  2. vagy be lehetne építeni egy szűrőt, ami figyelné az országok általános állapotát és mikor az valóban szint újrakezdésére szorul,megteheti 500 kör után...
  3. vagy maximalizálni a szintenkénti újrázások lehetőségét..

Azt semmiképp nem támogatnám, hogy korlátozzuk a szintenként felvihető képzés alatt levő egységek, tekercsek, rúnák, meg még ami számát,mert az már amúgy is korlátozva van (4,294,967,295 db ) és ha én valóban megdolgoztam azért a vagyonért, akkor ez biz hátrányosan érintene minden ok nélkül.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #17  
Old 12-01-2009, 20:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
  1. vagy egyedi elbírálás lenne a megoldás, azaz az illetékes szerv objektív vizsgálata utáni engedélyével lehetne csak szintet újrakezdeni...
  2. vagy be lehetne építeni egy szűrőt, ami figyelné az országok általános állapotát és mikor az valóban szint újrakezdésére szorul,megteheti 500 kör után...
Ennek az lesz az eredménye, hog ymegkér valakit, hogy verje jól szét az országát. Rá van szinte kényszerítve a csalásra. Nem támogatom.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #18  
Old 12-01-2009, 20:39
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha az átlagár felett kopna a piaci áru, akkor mindenki az átlagás alá akarna pakolni.
Emiatt zuhannának az árak. Mert ugye senki sem akarna naponta x%-ot veszteni, hisz nem azért küzdött érte.

Gondolj bele 3 hónap alatt összekuporgattál 150K varázslónyi tartalékot.
És ez elkezdene fogyni
Csomóan abba is hagynák a játékot, ha azt látnák, hogy hiába gyüjtögettek, most egy változás elkezdi elszedegetni tőlük.

És akkor aki nem akar veszteséget az egyre lentebb próbálná tárolni.
De ugye senki sem akar bukni, így hatalmas defláció jönne.

Könnyen ki lehetne szedni a piacokat, hiszen mennek le az árak.

Fogalmad sincs róla, hogy ez mennyire felborítaná a hód gazdasági motorját!!!
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Reaktor For This Useful Post:
  #19  
Old 12-01-2009, 20:42
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ennek az lesz az eredménye, hog ymegkér valakit, hogy verje jól szét az országát. Rá van szinte kényszerítve a csalásra. Nem támogatom.
Igen, én is gondoltam erre és egyetlen megoldásként azt látom, hogy a 'vizsgálat' ennek a felderítésére is kiterjed.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #20  
Old 12-01-2009, 20:43
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ahhoz, hogy az egyes szintek újrakezdésének a lehetősége rendeltetésszerűen legyen használva szerintem:
  1. vagy egyedi elbírálás lenne a megoldás, azaz az illetékes szerv objektív vizsgálata utáni engedélyével lehetne csak szintet újrakezdeni...
  2. vagy be lehetne építeni egy szűrőt, ami figyelné az országok általános állapotát és mikor az valóban szint újrakezdésére szorul,megteheti 500 kör után...
  3. vagy maximalizálni a szintenkénti újrázások lehetőségét..

Azt semmiképp nem támogatnám, hogy korlátozzuk a szintenként felvihető képzés alatt levő egységek, tekercsek, rúnák, meg még ami számát,mert az már amúgy is korlátozva van (4,294,967,295 db ) és ha én valóban megdolgoztam azért a vagyonért, akkor ez biz hátrányosan érintene minden ok nélkül.
Na akkor!
Felvihetsz akármennyi cuccot, DE!!!

- Ha ujrázol akkor már csak 1 millát kaphatsz fajtánként
- Ha ujrázol akkor az első 24 körben nem tudsz lefokozni/ujraképezni
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 20:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu